Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyönyörű szülés fórum

Gyönyörű szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyönyörű szülés

1 2 3 4
66. 075e427b08 (válaszként erre: 62. - 9778ca1817)
2007. okt. 14. 19:35
En szerintem azert tunt el, mert ez ez nem az o tortenete volt, mivel en olvastam mar valahol mashol. talan valamelyik jogaszuleses oldalon.
65. gerna
2007. okt. 14. 18:47

Az első szülésemnél én összvissz ha 4 órát voltam a szülőszobán (elég rég volt, de mit tesz isten: a bába és a doki is megtiltották, hogy lefeküdjek, mondván:"az csak lassítja a folyamatot"). Sétálgatnom kellett a folyosón, egész addig, amíg be nem jelentettem, hogy most már inkább szülnék... fájt a hasam, de kibírhatós volt, bár szerettem volna már szabadulni.


Milyen lehet, ha valaki tizen-órákat tölt a szüléssel??

2007. okt. 14. 14:14

Nem hinnem hogy barki is itt ijesztgetni kivanja azokat akik meg nem szultek ! ? Viszont az egy teny hogy NINCS gyönyöru szules ! Az ember meg azt is meggondolja hogy oda-e eressze a gyerek apjat , mert sajnos a pasik NEM birjak a szenvedest idegekkel !/sajat tapasztalat!/

Viszont igenis van könnyu , gyors szules amikor a baba 1-2-ora alatt gond nelkul megerkezik minden fajdalom nelkul.

63. petrikek (válaszként erre: 59. - Alexa77)
2007. okt. 14. 14:12

Nekem azt mondták, hogy nagyon-nagyon fáj a szülés.

Na és... - gondoltam én - fájt már nekem a fogam, a fülem, és persze menstruációs görcseim voltak. Azokat is átéltem.

Tehát úgy gondolkoztam, mint Te.

Na hát most, hogy már túl vagyok pár évvel a szülésen, azt mondom Neked: Szorozd csak meg azt a hasfájást kb. egymillióval.

Na annyira fog fájni.

De ez ezzel jár... Ettől még csodálatos és másodszor sem fogok kérni érzéstelenítést.

De fáj, ezt viszont kár lenne tagadni, vagy máshogy magyarázni...

2007. okt. 14. 13:34
A gyönyörű cikk írójáról az mondja el a legtöbbet, hogy felrakta ezt a cikket és köd előtte, köd utánna..:PPP
2007. okt. 13. 20:29
Szerintem elég meseszerű a történet. Ha meg igaz, annál szomorúbb. Ha valaki vállalja, szüljön otthon. Én biztos nem kockáztattam volna meg, pedig megyeszékhelyen lakunk, 10 percre van a kórház, de bármi történhet közben, amihez sürgős segítség kell. Nem is ezen akadtam fent igazán, hanem a gyerek "közreműködésén". Hogy fogja ezt feldolgozni? Hogy fog később szexuális kapcsolatot létesíteni? Bízom benne, hogy ez a leírt történet csak egy "álom", nem hiszem, hogy normálisan gondolkodó nő szeretné, ha a gyereke - akármennyi idős - szemtanúja lenne a szülésének. Én még azon is gondolkodtam a szülésem előtt, hogy a férjemet behívjam-e, nem fog-e ártani esetleg a szexuális kapcsolatunknak később, nem lesz-e rossz, hogy lát engem ott "kiterítve". Végül bent volt és nem bántuk meg, csodálatos élmény volt mindkettőnknek. De nem egy gyereknek való esemény ez véleményem szerint. De lehet, hogy csak én vagyok nagyon maradi...nem tudom.
60. ppiiccii (válaszként erre: 40. - 3799e1fce4)
2007. okt. 13. 19:44

Kívánom, hogy ne saját magadon és a gyermekeden kelljen megtapasztalni milyen az amikor komplikáció adódik. Ma már annyi baba-mama barát kórház létezik. Miért ne lehetne kihasználni, hogy a segítség ott van helyben. A szülészet az a szakma, ahol pillanatok alatt változik a helyzet és nem egy, hanem két életet veszélyeztetsz.

Mindenki gondolja át, hogy érdemes-e kockára tennie.

Tudom, most sokan azt mondják, hogy de régen is otthon szültek az asszonyok! Igen. De gondoljunk bele abba, hogy akkor nem voltak így eltunyulva a nők. Nem híztak 20-30 kg-ot, nem volt ennyi toxaemiás terhes. Nem szedtek ennyi orvosságot, az a terhesség amelyik menni akart, azt hagyták elvetélődni. Szülés után folytatták a napi tevékenységüket. A mai nők, tisztelet a kivételnek, élvezi hogy kiszolgálják, egyesek még rá is játszanak.

A véleményem az, ha szülés, akkor: KÓRHÁZ.

59. Alexa77 (válaszként erre: 52. - Edicske)
2007. okt. 12. 06:00

Szerintem semmi ertelme ezzel ijesztegetni azokat, akik meg elotte vannak a szulesnek. Ha valamiert fenntartassal olvasok szulestorteneteket, az pont azert van, mert nem szeretnem, ha azt sulykolnak belem, hogy uristen, az milyen pokoli dolog.

A potanyam, akinek a szavara nagyon sokat adok, azt mondta: Igen, a vajudas faj. De fajt mar a hasad, tudod, milyen lesz. Maga a szules azonban nem, es hazudik, aki ezt mondja! Az maga a csoda es nem fajdalmat erzel, hanem euforikus boldogsagot.

Hat en erre keszulok. Hiszem, hogy igy is lesz. Tartsatok naivnak, vallalom, de azt hiszem, nagyban fugg minden attol, hogyan keszulok ra. Ha elore rettegek a fajdalomtol, mert:"Ne magyarázzatok félre, a szülés igenis nagyon de nagyon fáj. Néha elviselhetetlenül." akkor minden bizonnyal tenyleg elviselhetetlennek fogom erezni. Ezt nagyon nem szeretnem.

58. 5cb4354c81 (válaszként erre: 52. - Edicske)
2007. okt. 11. 20:36
Az igaz, hogy fájdalom mentes szülés, csak fájdalom csillapítóval létezik, de az nem mindegy, ki hogy éli ezt a fájdalmat. Én például, egész terhességem alatt arra vártam, hogy érezzem azt a fájdalmat, hiszen értelme van!! Minden fájást teljesen átéltem, és a fájás pillanatában sem éreztem azt, hogy elviselhetetlen. Ha biztos lennék benne, hogy ugyanilyen lenne, akár 100szor is átélném!!(Persze az első szülésem rossz élményei után nem ezt mondtam, de arra nem is tudtam felkészülni, mert a kislányom korababa volt). Szóval fáj, de "...fájása édes, hadd fájjon"
57. 5cb4354c81 (válaszként erre: 50. - 3799e1fce4)
2007. okt. 11. 20:30
Sok sikert, és szívből kívánom, hogy minden úgy alakuljon, ahogy szeretnéd!!!! Amúgy pont attól az orvostól féltem, akinél szültem, de nagyon kellemeset csalódtam benne!!! Igazad van, hálát adhatok érte, és meg is teszem, mert annyira felejthetetlenné tették, hogy tényleg úgy éltem át mint egy csodát!
56. gerna
2007. okt. 11. 18:26

Itt elolvasható Geréb Ágnes lányának szüléstörténete:

[link]

2007. okt. 11. 17:25

Gyönyöru szules ? ! Ezt a fogalmat meg eletemben nem hallottam !plane nem tapasztaltam.....Igen gyönyöru, szuper amit kapsz altala a KISGYERMEK !

Plane nem tudom elkepzelni azt hogy egy pici gyerköcöt odavigyek es lassa,halja a vert,az ordito , nyögeset anyukanak ! Amikor felnött pasik kiborulnak es csak bögnek a szulöszobaban !/ez az utobbi sajat tapasztalat!/

2007. okt. 11. 17:15
Nekem is van két gyermekem, és éppen ezért nekem ez a cikk egy kicsit gyanús. Túl szép ahhoz, hogy igaz legyen.
53. c5407291df (válaszként erre: 52. - Edicske)
2007. okt. 11. 15:03
Abszolút igazad van. Nem kell áltatni a még nem szült nőket. Fel lehet készülni lélekben a szülésre, de igenis akkor és ott nem csak pozitív és jó dolgok történnek. Az megint más, hogy utána feledésbe merül, mert a boldogság váltja fel a fájdalmat, amit a kis emberke érkezése okoz. Álmodozni szép, de a valóság más...
52. edicske (válaszként erre: 40. - 3799e1fce4)
2007. okt. 11. 14:30

Akkor szülj otthom. Szived joga. Nekem fő a biztonság. Elég nagy babám volt (5000g 62cm). Már az ultrahangos becslés is 4500g-nak mutatta. Büszke vagyok rá hogy természetes módon szültem.


Mindenkinek!

Ne magyarázzatok félre, a szülés igenis nagyon de nagyon fáj. Néha elviselhetetlenül.

2007. okt. 11. 13:06
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én bizony nem engedném a hat éves lányomnak, hogy végignézzen egy szülést, pláne nem az enyémet...
50. 3799e1fce4 (válaszként erre: 42. - 5cb4354c81)
2007. okt. 11. 12:55

Nagyon szerencsés vagy, jó helyen és jó orvossal - szülésznővel volt dolgod. Hálát adhatsz érte!

Én is ilyenre készülök, remélem sikerül és összejön.

A csendes szobáról már én is hallottam. Majd kiderítem hogy itt nálunk létezik -e ilyen, vagy csak a tömeg-vajúdó... (brrr....)

49. Linn (válaszként erre: 21. - 075e427b08)
2007. okt. 11. 11:55

A szülés természetes, hogy fáj, hiszen, ha józan ésszel végiggondoljuk, mi történik a szülés alatt, érthető is a fájdalom.

Szerintem az eltérések abból adódhatnak, hogy ki mennyire tud máshová vagy a babájára koncentrálni a kissebb fájdalom érdekében.

Én hiszek abban, hogy van gyors, kevésbé fájdalmas szülés, sajnos én hiába készültem mindkét szülésemre, ezt nem tudtam átélni. Mindkét alkalommal a babák érdekében cselekedni kellett, nem bírták a fél napos megpróbáltatást.

Én úgy indultam neki a szülésnek, hogy fájdalmas lesz, de biztos, hogy életem egyik legszebb élménye.

48. veres
2007. okt. 11. 11:38
Szerintem a kórházban ez lett volna a csendesszülés. A húgom 1 hónapja szült és ő mesélte, hogy van olyan, hogy csendes szoba. Csak ha nagyon muszály akkor is csak suttogni lehet. Nincs senki csak a szülő nő és néha bejönnek megnézni. Mik vannak? Én lassan már 3 éve lesz hogy szültem, de ilyet még nem hallottam.
2007. okt. 11. 11:26
Hát igen, bár én még nem szültem, azért egy két furcsaság nekem is szúrja a szemem. Nem tudom, lehet-e pl. erősődő 5 perces fájásokkal békésen aludni. A gyerekemet pedig, legyen bármilyen korú, megkímélném a szülő anyja látványától.
46. gerna
2007. okt. 11. 11:22

Nekem a legfurcsább, hogy 5 perces, erősödő fájásokkal lefeküdt aludni. Hogy miért furcsa ez? a második szülésemnél arra ébredtem, hogy "fájás" van. Kb. annyi időm volt, hogy felöltözzek és autóval be a 10 percre lévő kórházba. 6.25-kor érkeztem és 7.10-kor megvolt a baba!

Ha tovább alszom, gondolom, nekem is lenne élményem az otthonszülésről ;-)

2007. okt. 11. 11:22
Gratulálok! Mindenkinek ilyen szép szülést! Akár otthon, akár kórházban!!!
44. LoLiNa
2007. okt. 11. 10:53
tényleg mesés sztori.. kicsit fura, hogy ő érezte, mennyire van kitágulva.. nagy fantáziára vall :D az meg hogy egy ovodás gyermeket odaállitani egy szülő nőhöz, aki mellesleg az anyukája, akire felnéz, akitől tanul... és végignézetni vele, ez a véres jelenetet.. majd még vele elvágatni a köldökzsinort... hááát.. elég durva... és nem igen hiszem, hogy ezt valaki képes lenne megtenni a gyermekével.. ami számomra viszont még gusztustalan is..: idézem: "Kiszálltunk, megtörültek bennünket, bebugyoláltam, karba vettem, vissza a rekamié szélére, és nekiláttam a méhlepényt vödörbe szülni. Még ott erőlködtem és gyönyörködtünk" .... ez mindent visz... nem akarok senkit megbántani.. én is szültem kettőt, apával.. legszebb dolog a világon.. :) de ez max egy fantázia szülte mese, vágyálom.. nem tudom minek nevezni...
43. emagdi
2007. okt. 11. 09:29

ez tényleg szép történet! gratulálok!

(végre nem egy horrorsztori, mint amilyen a szüléses történetek 99%-a:)))))

2007. okt. 11. 08:25
Szerintem a lélekkel igenis nagyon sok mindent lehet befolyásolni! A történet pedig gyönyörű. Én is felkészültem a kisfiam megszületésére, és bár kórházban szültem, gyönyörű volt!!! Senki nem zaklatott, csak az apuval ketten voltunk a szülőszobában. Akkor jött be a szülésznő és az orvos, amikor már a tolófájások jöttek. Senki nem vezényelte, hogy mikor nyomjak, csak annyit mondott az orvos, hogy próbáljak meg egy fájás alatt, sok picit nyomni. Így gátvédelemmel szültem, és fantasztikus élmény volt. Az egész szülés alatt, éreztem, hogy csúszik cm-ről cm-re lejebb a kis buksija. Frenetikus élmény volt!!! Azért mert valaki ezt nem így tapasztalta meg a szülést, ahogy a történet írója, az nem azt jelenti, hogy ilyen nem is létezik.(Az első szülésem csak rossz emlékeket hagyott bennem). És lám, a második volt életem leggyönyörűbb élménye!!! Gratulálok mindenkinek, akinek sikerült hasonlóan szép módom szülni, és egyben kívánom mindnekinek, hogy egyszer legyen alkalma így átélni a szülést!
2007. okt. 11. 08:10

És mindezt itt Magyarországon, Debrecenben lehetett megcsinálni??? mármint eldönteni, hogy otthon szül valaki?? Engem cseppet sem zavar, csak úgy látszik e témában nem vagyok eléggé tájékozott. És ha probléma merül fel? Mert a legsimább terhesség után is merülhet fel probléma szülés közben....

Mindenesetre gratulálok.

40. 3799e1fce4 (válaszként erre: 32. - Edicske)
2007. okt. 11. 08:06

No, nekem meg épp az életidegen, hogy egy kórházi ágyon kiterítve, kötelezve arra hogy háton fekve pózban legyek végig és parancsra nyomjak....

pfff...

Szerintem (nálam ez néhány hónapig még csak elmélet) a legtöbbet segít a szülésben-vajúdásban ha hagyjuk a gravitációt dolgozni és hatni. Ahhoz pedig a legjobban épp a térdelés, guggolás, négykézláb állás, állás segít.

És azt sem értem miért rémisztőbb ugyanazt otthon átélni mint a kórházban. Ugyan az jön ki belőled itt is, ott is. És ugyan olyan szépen eltakarítják körülötted itt is, ott is. :)

Szerintem nem olyan tragikus téma ez.

Egyébként pedig gratulálok a cikk írójának a szép, békés szüléshez!

Sok tejcit, jó egészséget az egész kis családnak.

2007. okt. 10. 22:07

Talán az eddigi legszebb története volt, amit szülésről olvastam. Szinte éreztem, hogy az anyuka együtt érez, lélegzik a pocaklakójával. Nem igazán hiszek a spirituális dolgokban, de tény, hogy a nyugalom és a csend sok mindenen átsegíti az embert. Miért ne lehetne ez így a szülésnél is. Nem értem azokat, akik csak szidni tudják az otthonszülést. Társadalmunkban elterjedtebb a kórházi körülmények közti szülés, de ettől még nem kell az új, idegen dolgokat egyből elvetni. Mindenkinek szíve joga, hogyan és hol akarja világra hozni a babáját. Különben is ennek a cikknek nem is az volt a lényege, hogy az otthonszülés mellett érveljen, hanem hogy megossza mindenkivel ezt a csodálatos élményt. Nem a média és a hétköznapok problémát kell ide hozni, hanem elmerülni a sorok között és érezni a család boldogságát. Képzeljétek el, hogy ti osztotok meg valami számotokra szinte már leírhatatlanul szép élményt, és akkor jönnek bizonyos személyek, akik porig rombolják bennetek mindezt.


A cikk írójának üzenem, hogy gratulálok, és köszönöm ezt a fanatasztikus történetet.

38. Hoxa
2007. okt. 10. 19:51

<b>Mindenkit megkérek, hogy az alapvető tiszteletet adjátok meg a cikk írójának! Ha ez nem sikerül, akkor nem muszáj itt hozzászólni!

Ha valaki megosztja veletek a szülésének történetét, akkor érezzétek magatokat beavatottnak és ne sértegessétek!


Ez a topik pedig nem válhat az otthonszülés kontra kórházi szülés vitaközpontjává, arra van egy másik topik.</b>

2007. okt. 10. 19:50
És "kiabálni" sem akartam, csak úgy látszik lenyomtam a caps lockot. Bocsi:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook