Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyöngyfűzés fórum

Gyöngyfűzés (beszélgetős fórum)


89. zita210 (válaszként erre: 86. - Kismazsi)
2008. ápr. 20. 11:28

Köszi, de mivel nem Pesten lakom, ezért újságot csak rendelni tudok, azt meg nem nagyon szeretek, mert nem látom milyen minták vannak benne. Amit lehet kapni Kecskeméten, közelebb van mint Pest :-), az nem nagy választék, azért igyekszem beszerezni. De amire én gondoltam, havonta vagy negyedévente megjelenő újság újabbnál újabb ötletekkel az nincs. Utoljára amit láttam könyvecskét, ami új volt, legalábbis nekem :-), az tavaly volt valamikor. Idén amúgy jött már ki új magyar nyelvű könyvecske, vagy bármi, ami gyöngyfűzésről szól? Kerestem olyan könyvet, ami gyöngyvirágot fűz, de csak nagyon régit találtam.

Amúgy mi a szakmád? Óvónő?

2008. ápr. 20. 11:24
Az internet a legjobb forrás a keresésre. Rengeteg ötlet, minta található, semmi más nem kell hozzá, csak idő!!
87. b46d5f17a9 (válaszként erre: 86. - Kismazsi)
2008. ápr. 20. 10:45
na, ugye, hogy van valami, csak utána kell nézni :)
86. kismazsi (válaszként erre: 85. - Zita210)
2008. ápr. 20. 10:25

Azért lehet találni itthon is, csak nem újságként, hanem füzetként jelenik meg.

Olyan terjedelmű, mint egy újság, az ára 590-690 között.Címek:

Színes ötletek sorozat-Gyöngyszövött karkötök;Gyöngyfűzés;Gyöngyállatkák; és van még sok technika pl.csuhéj, dekorgumi,szalvétatechnika,stb. A Cser Kiadó adja ki ezeket a kis füzeteket.A másik :TOP Barkácsötletek sorozat-Trendi gyöngyötletek;Gyöngyékszerek;Ékszerek térfonással;stb.

Ezeket meg lehet vásárolni könyvesboltokban, nagyobb újságosnál, kreatív szaküzletekben, de már láttam pl. az OBI kertészeti osztályán is pár darabot. Szerintem interneten is lehet rendelni, nézz körül, érdemes, mert nagyon jó kiadványok, nekem van itthon egy jó pár darab. (Igaz én sokat feltudok használni a szakmámban)

85. zita210 (válaszként erre: 84. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 20. 07:37
Nem lehet rossz, de itt(magyarban) mégcsak gyöngyös újságot sem láttam sehol, nemhogy válogatni lehessen. Örüljünk, hogy a gyöngyökből válogathatunk. :-((
2008. ápr. 19. 19:41

itt (olaszban) lehet kapni az újságosnál hetente megjelenő sorozatban gyöngyfűzést - sokszor vannak hozzá gyöngyök, ilyen-olyan dolgok mellékletként, alapanyagként


persze van kereszthímzés, patchwork, decoupage is - nagyon ötletesnek tartom, hiszen oda mész, kiválasztod és azt veszed meg, amelyiket szeretnéd, majd pedig itthon próbálkozhatsz a készítéssel, mert már van egy-két dolgod is hozzá, ha pedig nagyon megtetszik, akkor bemégy egy "szaküzletbe" és megveszed, amire szükséged van

83. erikpipi (válaszként erre: 82. - Timitomi2)
2008. ápr. 19. 08:48
Akkor már bele is jöttél:))) Én is nagyon megkedveltem, de inkább ékszereket, a középső fiam fűzött egeret, most egy hódot.
2008. ápr. 18. 16:31
Megnéztem és végre sikerült rá jönnöm hogy hogy kke gyöngyállatkákat csinálni. Már csináltam pár napja egy méhecskét ami nagyon ari lett!
81. rozsazsa (válaszként erre: 80. - Timitomi2)
2008. ápr. 17. 17:24
A Picasa-n már nézed?
2008. ápr. 12. 10:58

Hát egeret már csináltam de sajna elfelejtetem hogy hogy csináltam mert olyan rég volt. Egyébként állat, nyaklánc,karkötő, és minden féle mintákat keresek szóval bármilyen minta jöhet!:)

Köszönöm előre is!

Timi

79. Sarolta1954 (válaszként erre: 78. - Erikpipi)
2008. ápr. 11. 23:18
Engem is érdekelnének minták nyakláncok, karkötök, gyürük, virágok fűzéséről. Kérlek küldj, ha megteheted, mozgássérült vagyok, valamivel le kell kötni a kezeimet. Meg szépek is, próbálkozom magam kitalálni mintákat. Köszi Saci
78. erikpipi (válaszként erre: 77. - Timitomi2)
2008. ápr. 11. 20:32
Kezd az egérrel, az könnyű. Állatokat akarsz, vagy mi szeretnél? Van legalább 65 könyvem letöltve.
2008. ápr. 11. 17:56

Igen már láttam és köszi!

Már csak gyöngyből állatfigurát kéne megtanulnom, meg a térbeli kockát meg egy csomó mindent. Huhhh... Nagy munka lessz!

( Aki tudja hogy kell gyöngy állatot csinálni az nyugodtan megírhatja ha akarja:D)

76. rozsazsa (válaszként erre: 26. - Tina68)
2008. ápr. 11. 17:42

Ird be a keresőbe gyongybox, és a gyongylap szót.

Rengeteg mintát találsz. Rózsa

2008. ápr. 11. 16:39

Köszi a tippet körül fogok nézni.

Puszi

74. rozsazsa (válaszként erre: 73. - Timitomi2)
2008. ápr. 9. 21:57
Megnéztem neked a gyöngybox-ot. Keresd ki és regisztráld be magad. A FÓRUM alatt rengeteg mintát találsz. A gyöngylap-on pedig a Gyöngyből minták leirással, minta 18 orosz és azon belül van egy lista amit végig nézhetsz. Onnan lefele egyenként nézd végig ha van kedved meg időd több száz minát találhatsz. Puszi.....
2008. ápr. 9. 17:39

Sziasztok!

Figyelem a Timonfalatka és a timitomi név megszűnt mert kidobott a regisztráltak közül a hoxa. egyébként én voltam a timitomi meg a timonfalatka. most télleg ez a nevem: timitomi2

2008. ápr. 9. 17:30

Sziasztok!

Figyelem a Timitomi név megszűnt mert én voltam csak valamiért törölt a regisztráltak közül ezért a mostani nevem timonfalatka.

2008. ápr. 9. 17:27
engem is érdekelnének dolgok, 2 lányom van, nekik gyűjteném, ha valaki tud valami jót, privátban adok email-címet
2008. ápr. 9. 17:22

Sziasztok!

Az eggyik barátnőmmet van egy tervünk amit szeretnénk megvalósítani, de ahoz sok-sok gyöngyös minta kellene. Ha valakinek van mintája akkor szívesen megnézném és kipróbálnám én is. Bármilyen minta jó. Pl.: gyöngyből állatkák, nyakláncok, karkötők, lógathatós díszek stb... Remélem sok gyűlik össze és megvalósulhat a tervünk. Előre is köszönöm.

2008. ápr. 5. 13:54

Sziasztok

Nagyon szeretek kreatív dolgokat készíteni. Szoktam rajzoloni, fűzni, keresztszemezni és ritkán horgolni. REmélem sok jó dolgot találok ezen a helyen.

2008. ápr. 2. 12:16
Köszönöm, megkaptam az üzenetet, megyek is az oldaladra.
2008. ápr. 1. 19:56
Zita! Megkaptam ! Köszönöm! Majd még áttanulmányozom!
2008. ápr. 1. 08:57

Sziasztok! Zita! Engem érdekel az oldal, küldd el nekem is légyszi!

Kicsit nagyon amatőr módon űzöm a gyöngyfűzést,de szeretek bele jönni,ha esetleg vkinek van egy két mintája nekem is küldhet. E-mail címem fent van az adatlapomon. Köszönöm!

65. Sarolta1954 (válaszként erre: 62. - Zita210)
2008. márc. 31. 20:38
Érdekelne, köszi Saci
2008. márc. 30. 18:33
Hölgyeim! Tudok egy jó kis boltot ahol nagy választékban lehet SWAROVSKI gyöngyöt kapni. Nem kell bemenni a belvárosba.Ha érdekel irj privit és megmondom hol Délpesten.
2008. márc. 29. 11:38
Sziasztok! :) Én is nagyon szeretek kézműveskedni, legyen az gyöngyfűzés, origami vagy épp hímzés. Régebben varrtam egy kis erszényt és arra fűztem gyöngyből és kagylókból egy lepke motívumot, egész aranyos lett. Jó lenne újra felelevenítenem a gyöngyfűzést, szeretek a kis mütyürökkel foglalkozni. :) Öröm olvasni az ötleteiteket, megnézegetem az oldalakat, amiken a mintákat ajánlottátok, köszönöm! Zsana
62. zita210 (válaszként erre: 1. - Sutoczkine)
2008. márc. 21. 07:36

Szia!


Én is szeretek gyöngyöt fűzni, és készítettem is egy oldalt, amin folyamatosan felteszem a neten talált gyöngyös linkeket, mintákat. Ha érdekel az oldal címe írj, mert ide nem merem leírni. A mintákat én is szívesen fogadom :-) főleg az állatok és a virágok érdekelnek, de a többi is:-)))



Zita



Zita

2008. márc. 15. 11:41
AZ UNOKÁM IMÁDJA FŰZNI ÉS NAGYON ÜGYESEN CSINÁLJA.
60. f290b382c2 (válaszként erre: 57. - Erikpipi)
2008. márc. 10. 10:03
Aztán majd írd meg,hogy sikerült!!!!!Hanna

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook