Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomor? Honnan jön ez a fura íz? Reflux lenne? fórum

Gyomor? Honnan jön ez a fura íz? Reflux lenne? (tudásbázis kérdés)


2019. márc. 25. 19:14
Amugy ma delben es most este ittam a salvus vizbol es eskuszom mintha kevesbe ereznem ezt a fura izt.. remelem mostmar tenyleg hasznal a gyogyszer meg a salvus egyuttesen.
15. Kriszti515 (válaszként erre: 14. - 312b9aa1b9)
2019. márc. 25. 19:02
Regebben volt olyan hogy alig birtam megmaradni. Ez az emlitett eset pl total ilyen volt. Azt hittem megdoglok.. teged kivizsgaltak?
14. 312b9aa1b9 (válaszként erre: 12. - Kriszti515)
2019. márc. 25. 18:00

Nem hinném hogy fekélyed van mert az annyira fáj hogy nem bírsz megmaradni. Tükrözéssel kiderülne.


Én egyszer Horvátországban lettem rosszul ott volt az epegörcs. Ne tudd meg....vacsora után sétálgattunk és kezdtem érezni hogy valami nem jó. Kifutottam a tömegből a víz mellé mert azt hittem elájulok. Anyukámék meg a párom nem tudták elképzelni mi van. Akkor még csak görcsölgetett de mondtam a többieknek hogy nekem vissza kell mennem az apartmanba. Anya jött velem de útközben elkapott rendesen a görcs, sírtam, le kellett ülnöm. Ez volt kb este 9 körül. Éjjel fél 3-ig hullámokban tört rám az erős görcs. Azt hittem megpusztulok de imádkoztam mert nem akartam ott kint orvoshoz kerülni. Aztán elmúlt. Utána még 2 napig koplaltam, csak kenyeret ettem és vizet ittam.

Úgyhogy nekem durva a helyzet. Az orvos azt monda nincs gond az epémmel....hát nem tudom 😃😃

13. 9e9543800f (válaszként erre: 11. - Kriszti515)
2019. márc. 25. 15:06

Ami lemaradt; megint előjött a tartósítószer/adalékanyag érzékenység. Háztartásban semmi ételízesítőt nem használok, de minden sonkától/felvágottól irgalmatlanul ég a nyelőcsövem is. Van egy bolt, ami adalék/tartósítómentes termékeket árul. Sajnos egy héten csak egyszer - szerdán - kapnak árut, igaz az eláll vasárnap estig. Utána vagyok gondban, hogy mit reggelizzek/vacsorázzak. (Füstölt árutól is tiltva vagyok.)

Nincs más hátra, mint előre: Salvus nekem is.

Neked jobbulást :-)

12. Kriszti515 (válaszként erre: 10. - 312b9aa1b9)
2019. márc. 25. 14:50

Nekem nem savanyú.. Nem tudom milyen, de nem savanyú.

Én ébredtem már fel, mikor tavaly előtt egy éttermi kajától bekrepáltam. De nem csak én, egész család onnan evett és mindenkinek égett a gyomra egy teljes hétig. 2 óránként ettünk és komolyan sistergett a gyomrunk mikor ráengedtük a kaját :D Én el tudom képzelni hogy nekem fekélyem van. Csak jól kordában van tartva. De a fekélytől meg nem jön ilyen íz nem? Azt inkább a refluxra mondják.

11. Kriszti515 (válaszként erre: 9. - 9e9543800f)
2019. márc. 25. 14:48
Néztek orr és gégeröntgent-negatív. Mandulám nincs. Normixot én is kaptam, mert a vastagbelemmel sincs minden rendben, de hát az antibió, sokáig nem lehet. Meg nem is erre van. Én megvettem a Salvust. Sima sós víz, semmi extra, teljesen iható.
10. 312b9aa1b9 (válaszként erre: 3. - Kriszti515)
2019. márc. 25. 14:16

Nekem savanyú íz van sokszor. Undorító. Esküszöm igényes szép fiatal nő vagyok, a fogaim gyönyörűek, nem ferdék, nem lyukas de a rágó az sokszor kell.....utálom. De csak akkor van ez ha szar a gyomrom. Ha nincs gond akkor nincs savanyú íz se és rossz lehelet se.

Nekem az orvos azt mondta nem kell tükrözés mert felesleges. Kerüljem azokat a kajákat amitől kijön.

Azt mondta ha éjszaka felébredek a gyomorfájásra az már nagyobb gond mert az vagy fekélyt jelent vagy annyira cseszteti a gyomrot a sav. Hát nem olyan régen volt hogy felébredtem éjszaka.

9. 9e9543800f (válaszként erre: 1. - Kriszti515)
2019. márc. 25. 13:01

Szia! Refluxom (is) van.


"el kezd morogni a hasam, mint amikor kienged a görcs," érzésem van egy néha.

Hasi UH lelet: meteoriszt" Teljesen másirányú CT vizsgálat melléklelete: colon diverticulum. Háziorvos szerint ez okozhat ilyen tüneteket. 1 adag No...x kúra kéthavonta. + reggel éhgyomorra savlekötő, este Qamatel. Rost/fehérjedús táplálkozás. Salvusra még nem szántam rá magam, pedig lehet jót tenne. Orrodat/arcüregedet nézték? Mikor az orromban éreztem ilyen tizen'éve, akkor orrpolyp volt, szám szerint 12 megosztva kétoldalt. (Ha gondolod, üzenetben is kérdezhetsz.)

8. 80736b271e (válaszként erre: 7. - Kriszti515)
2019. márc. 25. 12:11
Nem tudom, ezért mondtam, hogy bocsi.
7. Kriszti515 (válaszként erre: 6. - 80736b271e)
2019. márc. 25. 11:49
Bélből? Azért az erős lenne :D
2019. márc. 25. 11:39
Olvastam valahol, hogy akinek székrekedése van, annak is lehet ilyen kísérő, hogy rossz íz, estleg szag jön fel. Bocsi, csak úgy beugrott, azért kérdeztem. :)
5. Kriszti515 (válaszként erre: 4. - 80736b271e)
2019. márc. 25. 11:37
Nincs. Miért?
4. 80736b271e (válaszként erre: 3. - Kriszti515)
2019. márc. 25. 11:22
Nincs székrekedésed?
3. Kriszti515 (válaszként erre: 2. - 312b9aa1b9)
2019. márc. 25. 10:20

Na akkor neked is kijutott a jóból, te szegény :( Nekem tegnap elkezdett fájni a hasam. Most komolyan, eddig nem volt bajom, elkezdtem szedni rá a gyógyszert erre mindjárt meg is fájdul? Az esti adagot bevettem és sokkal jobban lettem. Csak fura, hogy eddig úgymond már egy ideje semmi bajjal nem küzdöttem, mikor elkezdem szedni akkor meg megfájdul a hasam.

Hányingert éreztem egész hétvégén, de én szerintem már ettől a hülye íztől volt nekem. Te hogy írnád le ezt a rossz ízt? Én el sem tudom mondani, komolyan leginkább mintha valami rohadna.. :(

Én nem kerültem ezeket az ételeket, mert a Quamatellel elvoltam. Néha kicsit égett a gyomrom és akkor visszább vettem az olyan kajákat. Én bolondulok a zsíros húsokért, szeretem a hamburgereket pl, szeretem az alkoholt, kávézom és cigizem. Extra fűszeresért nem vagyok oda, mert azokban mindig fokhagyma van azt meg utálom :D Csoki üdítő elhagyása nekem nem okoz gondot. Inkább a rendes kaja.. Próbálok most nagyon figyelni mit eszek.

2. 312b9aa1b9 (válaszként erre: 1. - Kriszti515)
2019. márc. 25. 10:00

Nekem van refluxom sajnos. Viszont nem az a fajta amikor a sav visszajön hálisten. Ha olyat eszek belobban. Fáj a gyomrom, sárga lesz a nyelvem, a székletem is. Nekem az epémmel is lehet gond mert volt már epegörcsöm is. Viszont akkor jön csak elő ha olyat eszek és sok ideig. Paradicsomos kaják, sok hagyma (imádom), nagyon fűszeres húsok pl, sok csoki és üdítő.

Én is szoktam rossz ízt érezni. Meg tudnék őrülni tőle.

Én Emozult kaptam a refluxra de hányingerem volt tőle és abbahagytam. Aztán elmúlt egy időre a reflux is. Visszajött megint. Sokszor úgy fáj a gyomrom hogy rendesen el tudja cseszni a napomat. Noacidot szedek rá én is nekem segít mert kb 10 percen belül elmúlik a gyomorfájásom.

Sajnos ezzel csak azt lehet tenni hogy el kell hagyni azokat a kajákat amik ingerlik a gyomrot. Plusz üdítő kizárva. Én sajna nem tudom mellőzni ezeket pedig muszáj lenne :(

2019. márc. 25. 08:20
Röviden próbálom elmesélni. Volt baj a gyomrommal, szedtem rá a Quamatelt, de bevallom őszintén csak akkor szedem ha érzem, hogy ég a gyomrom, vagy sok a savam. Pár hete fura ízt kezdtem el érezni a tokromból. Nem tudom azonosítani, rohadt rossz íz. Először én is meg a doki is azt gondoltuk mivel beteg voltam abból maradt vissza egy kis genny. Szedtem a köptetőt, de semmi. Elküldött múlthéten gége röntgenre, negatív. Akkor ez a gyomrom, a reflux miatt érezhetek ilyen ízt. De hát mondom szedem a Quamatelt. Az valószínű kevés és ad inkább egy más hatóanyagú (Noacid), próbáljam ki egy hétig és igyak salvus vizet. (amit még nem vettem meg) Négy napja szedem a gyógyszert, semmi változást nem érzek. Soha nem tükröztek meg, a Quamatelt az ügyeletes belgyógyász írta fel annak idején, csak megnyomkodott és megnézte a nyelvem. Bevallom örülök, inkább próbálok ki 4 féle gyógyszert minthogy tükrözésre menjek. A fura az most, hogy nem volt semmi említésre méltó a gyomrommal. Nem volt több savam, nem égett a gyomrom. Torkom kizárva, fogaim kizárva-fogszabályzásra járok, havonta nézik a fogaimat és napi 5x mosok fogat. Amiket megfigyeltem: evés közben is érzem, ha kifújom az orrom azon keresztül érzem. A gyógyszer valamit csinál, mert ha beveszem el kezd morogni a hasam, mint amikor kienged a görcs, vagy pont mint amikor ég a gyomrod és hat rá a savlekötő. Bármi ötlet? Tényleg lehet refluxom kb az összes tünet nélkül? Vagy az nem számít, hogy akut tünet legyen? Egyébként sosem éreztem, hogy sokat böfögnék, nem a szegcsontomnál ég a gyomrom ha ég, hanem inkább lejjebb a köldököm fele. Olyan savam ami a torkomig feljött már meg sem tudom mondani mikor volt. Akinek van gyomorbaja tapasztalt már hasonló fura ízt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook