Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


4011. Réka 196 (válaszként erre: 4007. - Zzr1200)
2012. okt. 9. 12:25
Te kis kannibááál!!! :-) Csináld vissza!!!
4010. Gakocsis (válaszként erre: 4008. - BosAti)
2012. okt. 9. 12:25

Pár napja rizottót főztem.. gombával, kukoricával.. Higgyétek el az is finom volt! :-)


Igaz nem sokat ettem belőle, de ami lement, nem okozott gondot (inkább az asszonynak kedveskedtem vele)


Én a húsokkal vagyok breee állapotban, pedig régen mit megadtam volna egy 30 deákás argentin steakért. De milyen a sors, ezt a műtét után három héttel kaptam meg.. Szinte könnyeztem, amikor egy falat után a tányéron hagytam a többit. A fasirt/vagdalt már könnyebben megy, az a fajta, ami nem zsírban sül, hanem sütőben. Meg a tésztákkal sem harcolok.. :-)


De a hal lett a nagy kedvenc mostanában. Reggelire joghurt, ebédre valami, ha nem felejtem el, mellé egész napra egy gyümilé, vacsorára meg esetleg egy pár virsli paradicsommal, vagy valamilyen hal..

4009. zzr1200 (válaszként erre: 4008. - BosAti)
2012. okt. 9. 11:45

Az :-P

Talán a jövö héten megpróbálkozok vele megint.


Holnap 9 hónapos ellenörzés :-) Kíváncsi vagyok mit fognak mondani a dokik :-)

4008. BosAti
2012. okt. 9. 11:37

Tudod az aprócska fasírtok egy kis rizibizivel, amiben van kukorica és borsó is van...., na ez felséges :-) főleg Jázmin rizsből, de még finomabb a Basmati, de ehhez ritkán jutok hozzá.

...és amikor gőzölög a frissen főtt rizs...

na az az igazi....

(hogy én milyen gonosz tudok lenn :-)))))

4007. zzr1200 (válaszként erre: 4006. - BosAti)
2012. okt. 9. 11:21

:-DDDD

A rizsevésért irigyellek :-) Imádom a rizibizit, de olyan beteg voltam töle 4 hónapja amikor megpróbáltam enni belöle, hogy azóta sem mertem megismételni.

Maradok a husinál :-)

Ma pl borsos tokány lesz pulykazuzából és tárkonyos leves nyusziból (nem véletlenül tünt el bársonyosnyuszitappancs ;-) ).

4006. BosAti (válaszként erre: 4005. - Zzr1200)
2012. okt. 9. 11:17

Jól van na :-)

Télleg: legyen csak 2 kanál rizsa, és rögtön teli van a hasa...

4005. zzr1200 (válaszként erre: 4002. - BosAti)
2012. okt. 9. 08:34

Nem tiltottalak a rizstöl csak az általában nagyon megdagad a gyomorban :-) Viszont te bírod a kenyérféléket az írásod szerint én meg még most is eléggé "beteg" vagyok töle.

Nekem a 2. héttöl kezdve a hús (csirke, hal) + saláta volt jó. Kb 2-3 hete kényszerítözök kenyérfélékkel mert már nagyon szeretném megállítani a fogyást 1-2 hónapra, de nem hagyja magát :-)

4004. BosAti
2012. okt. 9. 07:34

Még egy dolog: összeizzadtam az angol anyagot, lefordítottam, de még nem olvastam el...

Nincs rá szükségem...

4003. BosAti
2012. okt. 9. 07:33

bocs a rengeteg hejesirási hibáért :-))))

Lehet, hogy kezdő diszlexiás vagyok...

meg kéne műttetni magam.....

4002. BosAti (válaszként erre: 3992. - Mese)
2012. okt. 9. 07:27

Nem várjuk el, csak mi is úgy csináltuk

először nekiekzdtem az elejétől, aztán rájöttem hogy elég az utolsó 20 oldalon átmenni

ott benne van minden, Itt ZZR-t kivéve szerintem mindenki 2-3 hónapos műtétes (persze lehet, h tévedek, bocs, attól, akit lefiataloztam) Mert addig vagyunk bizonytalanok, addig figyeljük nap mint nap a súlyt és kaját. utána már (szeritem) beáll, és olyan természetesen esszük meg a magunk 1/2 szenyóját reggelire, majd fél tányér levest estére, majs fél adag salátát vacsira, hogy észre sem vesszük, hogy mit ettünk.

A szlogen viszont változott: nem azért élünk, hogy együnk, hanem azért eszünk, hogy éljünk. Nekem legalábbis már nem az a fontos, hogy milyen ízű az étel (vagyis kevésbé fontos), hanem az, hogy a gyomrom meg tudja gond nélkül emészteni.

Nem tudtam elképzelni a műtét előtt (aug. 13.) , hogy ennyire megváltozik az ember étkezési szokásai.

Akik ott voltak Veszprémben (07.27., Gakocsis, Novel, Prod...) talán emlékeznek, hogy én kötözködtem a Mohossal, és próbáltam erőlködni, hogy adjon útmutató arra, hogy műtét után mit együnk, és mit igyunk. Adjon egy tájékoztatást, egy útmutatást. Az akkori "öregek" (mármint a műtöttek) pedig azt mondták, hogy mindenkinek a szervezet másként működik. És megváltozik az ízvilág.... Soha nem tudtam volna elképzelni, hogy meglehetek sonka, füstölt kolbász nélkül... Szinte minden nap ettem. A kolbásznak a sógorral csak csipsz nevet adtuk, mert úgy fogyott. Azóta (2 hónapja) csak 3 karika kolbászt tudtam leerőltetni, és a sonka az nem jött össze. Ott van a hűtőben, már harmadszor vettem, de a család eszi meg, mert egyszerűen nem kívánom.

Nekem pl. az alábbi összeállítás jött be:

Reggeli: kontaktgrillben sütött hot-dog, vagy melegszenyó. Ebből egy normál sajtos stanglit nézve 1 db virslivel reggel lemgye a fele, a másik fele pedig kb 10-kor

Ebéd : tányér leves, vagy 1 db csirkecomb, vagy néhány kis fasírt rizzsel, (pedig ZZR megmondta, hogy ne egyek azt :-))), de ez szeretem még)

Vacsi: mostanában saláta, (zacsis salátakeverék + ubi + hagyma + paradicsom + virsli, + tojás + feta + oliva ). jól hangzik ugye? Persze elmaradhatnak belőle részek....

Ital: VIZ

időnként Gyümölcslé, de azzal, (mint az öregek is megmondták) vigyázni kell, mert ételként viselkedik, és után nem megy a kaja.

Ami nem meg: savanyúság (2. héten étterem = hekk + koviubi = 2 óra szenvedés, brrrrrr, pedig csak falatok voltak)

ITAL: esténként egy mézes szilva pálinka (nem vicceltem lentebb :-), vagy egy whiskey jéggel és szódával.

de csak egy....

Előtte azé lecsúszott mégy egy, meg mégy egy..., meg... :-)))

Most ennyi elég...

Amit én tapasztaltam, és fontosnak tartok:


Megéri...,

mert el sem tudtam voln már képzelni, hogy a 120-145 közötti súlyom (Jojo bácsi ugye...) valaha 110-re lemegy. most itt vagyok 2 hónap után...

Folyadék és kaja egyszerre soha...

Betartani előtte fél óta, utána fél óra... néha nehéz, főleg utána

Lassan enni, és rágni..

nos én híresen gyorsevő voltam, de most már híresen lassúevő lettem.

Elkezdtem ezt a levelet a fél melegszenyómmal együtt.

a levélnek már vége, de a szenyó fele ott van még...

Bocs, hogy így most az enyémet is végig kel olvasd :-), megszaladt a kezem...., na meg elfogyasztottam egy csomó bitet az interneten ...

Amúgy ha megnézed a naplóimat, ott van egy amcsi orvos összeállítása arról, hogy mit és hogyan a műtét előtt és után. Eléggé nyersfordítás, de nem volt kedvem bíbelődni vele, megoldotta a translate..., de ott van ez eredeti angol is.


Még egy fontos, amit másoknak is tanácsolok:

Akit műtöttek, és megy kontrollra, az vállaljon mentorságot, menjen be a szobákba, és műtét előtt

állókkal, vagy frissen műtöttekkel beszélgessen, és nyugtassa őket. Az én mentorom a Gakocsis, még most is (örök hála, amikor bejött látogatni :-), azóta is rendszeresen beszélgetünk, ill. egy Gábor nevű pesti srác, ő csinálta a veszprémi találkozóról a videót, : [link]

Én is mentor vagyok: egy Lajos nevű, akkor még 170 kg-os óriásnak, aki azóta már nem annyira óriás.

Azt hiszem ez fontos ott a kórházban: láss egy olyan embert, aki túl van rajta, és mosolyog.....


Aki pedig most megy, az keressen mentort. Lehet, hogy nem kell keresni, csak befekszik, és bemegy hozzá egy kb. 90 kg-os pasi, és azt mondja: Hehe, én is ilyen dagadt voltam ám :-))))))

2012. okt. 8. 20:06
[link] itt találjátok a Naplómat, nézzetek bele :)
4000. 20120620 V-M (válaszként erre: 3992. - Mese)
2012. okt. 8. 18:17
Szia Mese, 110 nap alatt 38 kg fogyás, és jól vagyok
3999. 0a0348d3b9 (válaszként erre: 3996. - Zzr1200)
2012. okt. 8. 00:53

huuuha! az nem semmi....

gratula!

3998. mese (válaszként erre: 3996. - Zzr1200)
2012. okt. 8. 00:01
Gratulálok, neked is köszi!:)
3997. mese
2012. okt. 8. 00:00
köszi:)
3996. zzr1200 (válaszként erre: 3992. - Mese)
2012. okt. 7. 23:48
9 hónapja, 50 kiló túlsúlyból 47 kiló ment le eddig
3995. mese
2012. okt. 7. 22:44
mi az a Sleeve?
3994. mese (válaszként erre: 3993. - Gakocsis)
2012. okt. 7. 22:31
az igen! és hol csináltattad? mennyibe került?
3993. Gakocsis (válaszként erre: 3992. - Mese)
2012. okt. 7. 22:27
Azért pár oldalt nyugodtan visszaolvashatsz. Mások nevében nem tudok nyilatkozni, de nekem két hónapja volt, és eddig 35 Kg a mínusz.
3992. mese
2012. okt. 7. 22:24

Kinek végeztek itt el gyomor baypasst? és milyen eredményei voltak?


Bocs, de ne hogy elvárjátok tőlem, hogy végigolvassam a közel 4 ezer hozzászólást.

Tapasztalatokat, véleményeket várok!

3991. zzr1200 (válaszként erre: 3990. - Körtebaba)
2012. okt. 7. 22:18
Nekem egy szuri alváshoz és ennyi. Amikor pislogás után kinyitottam a szememet és megkérdeztem a növért, hogy mikor lesz a vizsgálat jót nevetett :-D
2012. okt. 7. 22:10
Nekem is végig magyarázott a doktornő, hogy most mit látunk, ez jó, nem jó, szépen lélegezzek. Nekem nagyon sok elrettentő esetet mondtak, aztán mikor sor került rá a végén annyit mondtam, hogy hát ez nem volt semmi különös, mit félnek ettől? Másnap kicsit fájt a torkom, de befújtam aloeval és el is múlt :)
3989. Gakocsis (válaszként erre: 3988. - TBálint76)
2012. okt. 7. 22:03

Óoooo a legelső tükrözésem sok éve volt Debrecenben, teljesen más ügyben.. Ott nem voltak annyira figyelmesek velem.. Na ott aztán volt disznóvágás. Két markos legény lefogott, a harmadik meg leerőszakolta a csőt a torkomon. Harcoltunk kb fél órát, hogy el tudják kezdeni a vizsgálatot.

Itt meg.. Ugyan fizetős volt a vizsgálat, mert magánklinikán csináltattuk, de kedvesek voltak, érzéstelenítő spray-vel befújták a torkom (elnézést kérve, hogy csak egy ízű van)lehetett nézni is a vizsgálatot, kommentálták előre, mikor mi lesz, és mit fogok érezni. Szóval fényévek választották el a két vizsgálatot egymástól!

3988. TBálint76 (válaszként erre: 3982. - Körtebaba)
2012. okt. 7. 21:54
Meg sem fordult a fejemben, hogy a monitort nézzem. Csukott szemmel arra gondoltam, hogy nyugodtan lélegezzek és ki kell bírni, hogy meg tudjanak műteni. Persze volt polip, fekély, reflux meg sérv, de egyik sem olyan mértékben, hogy ne lehessen műteni. Közben a doki csak azt mondta nyugodt hangon, hogy: ne adjon ki hangokat, mert fájni fog utána a torka. A hanghatások a disznóvágás körüli hangok voltak.
2012. okt. 7. 20:35
Nekem is hülyéskedtek, de még a fejemet is simogatták, hogy minden rendben :)) Mondom persze, te nem érzed, hogy nehéz visszatartani az öklendezést meg a böfögést :)))
3986. Gakocsis (válaszként erre: 3982. - Körtebaba)
2012. okt. 7. 20:08
Én is csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Teljesen felesleges az altatás, akkora fájdalommal nem jár a dolog.. maximum kellemetlenségnek hívnám.. de tény, hogy jó dolog látni, hogy mit csinálnak (én is néztem) Azt viszont ne engedd, hogy a perverz orvosok humorizáljanak.. elég nehéz partnernek lenni, ha egy nagy cső van a torkodban.. ez viszont nem érdekli őket, képesek viccelni meg poénkodni.. :-)
3985. Nora_ (válaszként erre: 3982. - Körtebaba)
2012. okt. 7. 19:52
A férjem is mondta hogy nézte végig mit csinálnak :))
3984. Nora_ (válaszként erre: 3982. - Körtebaba)
2012. okt. 7. 19:51
Mióta láttam milyen rosszul voltak utána azok akiket altattak, eszembe se jutott hogy úgy kérjem :))
3983. Gombóc66 (válaszként erre: 3982. - Körtebaba)
2012. okt. 7. 19:06
Kis perverz! :-)
3982. Körtebaba (válaszként erre: 3981. - Nora_)
2012. okt. 7. 18:31
felesleges altatásban kérni, én még élveztem is, hogy látom a monitoron a gyomromat belülről :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook