Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyulóban a rák. Lymphoma a vékonybélben, kemoterápia nélküli siker fórum

Gyógyulóban a rák. Lymphoma a vékonybélben, kemoterápia nélküli siker (beszélgetős fórum)


1 2
23. semleges (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2018. nov. 25. 08:28

Általában nem szoktam negatív kicsengésűekre válaszolni de ez most bicskanyitógató volt. Nem szégyelled magad?! Minden eszembe jutott csak a marketing szó nem.

A fórumindító megosztotta a tapasztalatait mert ismeretlenül is segíteni akart. Elmondta nekik mi használt, mitől lett jobban a férje.

Tudod te, hogy mennyi ember szenved a rosszindulatú daganatos megbetegedésektől és okozza halálát a rák?

Tudod te, hogy minden szalmaszálba belekapaszkodik a beteg is és a hozzátartozó is?

Igen, ha már javul, nem romlik és tudja élni az életét, nincsenek fájdalmai, nem emészti fel testét lelkét az már előrejutás és jó. És akkor még a családról nem beszéltem. Ők is kiállják a kínok kínját nem csak aki ebben az alattomos betegségben szenved.

Ha ebben a témában pozitívat és előrevivőt nem tudsz hozzátenni, inkább ne írj.

22. semleges (válaszként erre: 1. - Almasyv)
2018. nov. 25. 08:18
De jó ilyeneket olvasni, jó egészséget kívánok:)
21. lolita2112 (válaszként erre: 20. - Almasyv)
2018. nov. 25. 07:56
a ceklarol en is hallottam es sargareparol is,nos meg a citrom/friss/leverol is.persze tudom mindenki mas,kinek ez,kinek meg az hasznal!mielobbi teljes gyogyulast kivanok a ferjednek!
2018. nov. 24. 12:42

Köszönöm a hozzászólásokat, jó kívánságokat!


Tényleg Tafedim a tea neve, elnézést! Bennem valamiért még az elején rosszul rögzült, azóta is tafedinnek hívom, de szerencsére a gyógyszertárban így is kiadják.


Párom volt felülvizsgálaton (tartós betegállomány alatt rendszeres), és a felülvizsgálatot végző doktornő nem akadt fent az elutasított kemón, hanem megkérdezte, hogy a CÉKLALÉ jó hatásáról hallott-e már?

Úgyhogy a céklalevet is felvesszük a listánkra! :)


Ami eddig kimaradt, pedig fontos lehet: a lelki dolgok...

Az első körben is volt lelki ok, a másodikban is van. Nem pont mint a "nagykönyvben", de nagyjából.

Sajnos az, hogy találtunk rá "magyarázatot", nem mulasztja el a betegséget.

Még dolgoznia kell a megküzdési stratégiáján, az biztos. Érezhetően rossz hatása van az egészségére, közérzetére amikor stressz, csalódás éri(igen, van aki kihasználja a beteg embereket, a reménybe való kapaszkodást). Stressz mentes élet pedig nincs. Nem is lehet cél. Igyekszünk minél jobban megküzdeni ezekkel a helyzetekkel. Azokat az embereket (akkor is ha rokonok), akik ilyen helyzetet okoznak, pedig egészséges távolságban tartani.

A támogató háttér pedig tényleg nagyon fontos! Sok szeretet, törődés, türelem!


Ami segítség lehet - ingyen - mindenkinek:

- A Kék golyó utcai kórházban van pszichológus, aki tud segíteni, egyszer beszéltem vele telefonon, kedves volt. Az volt a kérése, hogy amikor megvan a pontos diagnózis és a tervezett kezelés (látjuk, hogy milyen úton indulunk), akkor hívjuk, és próbál azon a napon fogadni minket, amikor egyébként is megyünk a kezelőorvoshoz (utána). Mire visszamentünk a dokihoz (mintavétel és kontroll között egy hónap telt el), már jobban volt a párom, így nem ment pszichológushoz, így több tapasztalatom ezen a vonalon nincs.

- Családsegítők - nagyon sok mindenben tudnak segíteni, ebben is! A bejelentett lakcím (mindegy hogy állandó, vagy tartózkodási) szerinti Családsegítő Szolgálatnál lehet időpontot egyeztetni. Az első beszélgetés csak egy általános "felmérés", hogy miről is van szó, itt kap az ember időpontot a pszichológushoz. Na itt már van - saját - tapasztalatom. Én igazi harcedzett és kicsit sem pénzéhes pszichológusokkal (kettővel) találkoztam eddig. Csak ajánlani tudom őket. Nem biztos, hogy mindenhol ilyen kedvesek, de az én tapasztalataim jók.


Fontosnak tartom leszögezni (hozzászólásokról jutott eszembe), hogy JÁR A PÁROM ORVOSHOZ! Attól, hogy a kemót nem vállalta, nem fordított hátat az orvosoknak! Rendszeresen jár kontrollra. Innen is tudjuk hogy jó úton járunk, így tovább!

19. lolita2112 (válaszként erre: 12. - Almasyv)
2018. nov. 23. 02:04

bocs,hogy kozbeszolok,de nagyon egyetertek veled veronika!aki cask egyszeris atelte szerette szenvedeset,viaskodasat a rakkal az tokeletesen megert teged,en barcsak 13 eves voltam amikor anyukam novere rakban meghalt,de mit szenvedett!szinte uvoltott a fajdalomtol morfium melletrt is,s azota tobb szerettemet vesztettem el rak miatt.


a forumokon az emberek szeretnek egymasnak esni,mert azt hiszik csakis az a jo,es helyes amit ok gondolnak,mindenkinek mas a jo,de velemenyt cserelni bekesen kellene.


tiszta szivembol kivanom,hogy ferjed gyogyuljon meg!

2018. nov. 22. 20:11

Az ember hite a gyógyulásban az egyik legfontosabb, bizony.


[link]

Magától kigyógyult a rákból, az orvosok nem értik, mi történhetett

A kaliforniai férfi szerint az imádkozás segített.

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2018. nov. 22. 19:57

Nem tudhatod, ki és mitől gyógyul meg.


Arra sincs garancia, ha valaki az orvosi protokollt választja.


Maga a hit is gyógyíthat. Egyik ismerősömnek már elvileg nem "kellene" élni. Kiutazott Egyiptomba, hogy tevetejet igyon tevevizelettel keverve. Morbid? Az, de valamitől mégis hatásos ez idáig. A hit benne, vagy tényleg ez a kombó hatott, nem tudhatjuk, de a torkába átdobott áttét kisebb lett, és talán műthető lesz a tüdeje is.

16. Lávli (válaszként erre: 14. - Almasyv)
2018. nov. 22. 16:21

Tafedim

a neve, először azt hittem, hogy elírtad.

15. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Almasyv)
2018. nov. 22. 15:04

Tafedim!


Én is ismerem a kezdetek óta, és tényleg segít.

Jó egészséget kívánok a párodnak!

14. almasyv (válaszként erre: 11. - Epervirág)
2018. nov. 22. 14:50

Kedves Epervirág!


Sajnálom, ami a Mamáddal történt.

Igen, ezért írtam le, hogy nekünk, a vékonybélben előjött lymphomában mi segít.

Ugyanezért nem írom le a zsákutcákat, másnak lehet, hogy az válik be.

És azért a tafedin teával kezdtem, mert az elérhető árú és aki nekünk ajánlotta, ő csak azt használta és a meditációt, és teljesen meggyógyult.

Garanciát én sem adhatok semmire, az nem is volt cél.

Nekünk egy ilyen írás segítség lett volna. Ez a cél.

13. epervirág (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2018. nov. 22. 14:33
Az sem biztos,hogy javitanak a betegen.A kislanyom nagybáttyja rákos volt a nővère egy valag pènzt kifizett erröl a neves gyogy gombárol amit nagyon aánlgatnak jó pènzèrt na a nagy báttynak semmit nem hasznalt a gyogygomba pár hónapon belül meghalt.
12. almasyv (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2018. nov. 22. 14:30

Kedves Aszparagusz!


Azt kértem, hogy hasznos hozzászólásokkal segítsük egymást...

Volt már beteg valaki, akit szerettél?

Kellett már idő híján (mert napról napra rosszabbul van és fogy) kapkodnod, kipróbálnod dolgokat, hátha segít? Nem jó érzés.

És ha megvan ami jó, amikor látod hogy javul, világgá kiáltanád, hogy mi segített!

Nekünk, neki ezek. Bőven van benne olyan, amihez nincs ajánlói kód!

A Soul nem öli meg a rákos sejteket, ezt a gyártó is kihangsúlyozza, de nekünk nagy segítség még mindig, ódákat tudnék róla zengeni!

11. epervirág (válaszként erre: 6. - Almasyv)
2018. nov. 22. 14:29
Ezt meg èrtem,de mindenkinek más módszer válik be valakinek semilyen.Èn evvel csak azt akartam irni,hogy leirtad,hogy hol lehet ilyen meg olyan szereket rendelni ès mennyièrt.Gondolj bele akik kispènzük örülnek,hogy valamit esznek,de azèrt megrendeldetik mert a fèrjednek jó volt.Anno a nagymamamnak jó volt sugár kezrlès meg a mütèt mellrakja volt ez 27 ève volt.ki gyogyult belőle aztán 7 èv után elvitte a rák agydaganat tüdő áttètel volt neki.
10. Lávli (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2018. nov. 22. 14:07

Igen, az az ő dolga, ő döntése.

De a szöveg végén javasolja, hogy a termékek azért mégiscsak a hagyományos orvoslás mellett legyenek használva. És így helyes.

Szerintem sem fog anélkül meggyógyulni senki.

9. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Lávli)
2018. nov. 22. 14:04
Azt írta, hogy a kemo-t elutasította és a felsorolt szereket használja.
8. Lávli (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2018. nov. 22. 14:02

Írja ugyan, hogy "a hagyományos orvosi kezelés mellett", de erősen marketingszagú.

Lényeg, hogy a beteg meggyógyuljon.

7. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Epervirág)
2018. nov. 22. 13:58

Szimpla marketing.

Lehet, hogy ezek a szerek javítanak a beteg állapotán, de csak ezektől nem fog meggyógyulni.

6. almasyv (válaszként erre: 4. - Epervirág)
2018. nov. 22. 13:45

Szia!


Köszönjük a jókívánságot.

Hasznos információ szerintem az is, ha legalább nagyjából tudja az ember hogy mit, hol és mennyiért tud beszerezni. Mi nagyon költségérzékenyek vagyunk, terveznünk kell a kiadásokat és nem mindegy, hogy mi mennyibe kerül, mint ahogy az sem, hogyan lehet hozzájutni (pl. bármelyik patikában)

Szóban már meséltem pár embernek, hogy miket használ a párom, és a kezdő reakció szinte mindig az, hogy "persze, biztos nagyon drága!" , illetve hogy "biztos ihatatlan/ehetetlen!", ezért is írtam le, hogy ne az előítéletek "biztosan"-jaiban ragadjon meg senki.

Abból indultam ki, hogy mi az, ami nekem hasznos lett volna amikor keresni kezdtem (MLM rendszerből a harmadikba léptem be, és volt olyan nagyon ajánlott termék, amitől inkább rosszabbul lett), és ezt a szempontot tartottam szem előtt.

Nem az első dolgok váltak be, kerestünk, kérdeztünk, próbáltunk...

2018. nov. 22. 08:19
Gyógyulást kívánok!
4. epervirág (válaszként erre: 1. - Almasyv)
2018. nov. 22. 08:16
Szia! Èn is gyogyulást kivanok a fèrjednek.De nekem igazából olyannak tünt az írásod mintha szereket hirdetnèd.Meg mennyièrt lehet megvenni.most ugy is lehurrognak majd,de èn ezt gondolom.
3. almasyv (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2018. nov. 22. 06:36
Köszönjük! 😊
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Almasyv)
2018. nov. 21. 19:29
Veronika, teljes gyógyulást kívánok a férjednek!
2018. nov. 21. 12:51

Kedves Mindenki!


NEM VAGYOK KEMOTERÁPIA ELLENES!

A páromat első körben azzal gyógyították. Sajnos akkor 86kg-ról 62kg-ra fogyott, a sugárkezelés után megmaradt a meszes váz a mellkasában és a vénái nagyon rosszul viselték, jó néhány elzáródott. 70%-os leszázalékolás lett belőle.

Most nem vállalta újra a kemót, attól félve hogy a mellékhatásokba halna bele, vagy válna szobanövénnyé (Stroke, elzáródás, ..)


Amikor páromnál hat évvel később (2018 tavasza) újra diagnosztizálták a lymphomát (2. kör), ezúttal a vékonybelében, egyből keresni kezdtem olyan beszámolókat, amik a sikeres gyógyulásról szóltak, kemoterápia nélkül. Nem találtam, így elhatároztam, hogy ha jó úton járunk, megírom a tapasztalatainkat!


Jó úton haladunk! Női ökölnyi rész (CT szerint) volt a mostani indulási alap, most az adott bélszakaszon 5mm-re van megvastagodva a bélfal. Az én megítélésemben ez nagy siker! A folyamatos fogyás megállt (76kg-ról 64kg-ra) és újra 70kg-nál járunk, az étvágya jó és tud enni! Aki hasonló cipőben jár, az tudja hogy ez mekkora dolog!



Ami neki bevált:

- Tafedin tea - 3x1. nem túl drága, iható, gyógyszertárakban, gyógynövényboltokban kapható (2600-2900Ft). Aki nekünk ajánlotta, gyomorban lévő lymphomából (ki akarták venni a gyomrát, de nem vállalta) gyógyult csak ezzel és meditációval. Ő a teafüvet, miután kiáztatta, vajas kenyérre kente és meg is ette.

- Homoktövis velő - 15ml, 1:20 arányban hígítva reggel - este. Én egy evőkanálnyit teszek 3dl-es pohárba, vízzel hígítom. Rengeteg helyen kapható, kb. 1800-2000Ft/2,5dl üvegcsével.

- Meditáció - Sokat számít! Mi lélekgyógyászhoz mentünk, ami az én megfogalmazásomban egy vezetett meditáció. Az internet teli van ingyenes, egészségre fókuszáló meditációkkal.

- Rain Soul - Nekünk nagyon bevált! Az első tasak bevétele után fél órával a párom sokkal jobban érezte magát! A súlycsökkenése is ezután állt meg. Az első időben napi kettőt szedett, kb két hét után napi egyet. A Soult leukémiás gyerekeknek fejlesztették ki, a HAGYOMÁNYOS KEZELÉS MELLÉ. Aztán rájöttek hogy sok minden másra is jó, nagyon jót tesz az immunrendszernek is. Feketekömény, feketemálna és szőlő magjainak hidegen sajtolt olaja és D-ribóz (az egészségesek teljesítményét is növeli - olimpikonok is szedik). MLM rendszer, de nem kötelező belépni. Ha felhasználóként rendel az ember, 27.000 Ft körül van egy dobozzal (30db tasak), de ha belép (első rendelésnél tesz rá díjat) és tud egyszerre többet rendelni, akkor 2doboznál már 26.000 Ft/doboz, 3doboznál 25.300 Ft, 6doboznál 22.200 Ft/doboz. Rendelésnél figyelni kell a beállításoknál, mert hajlamos a rendszer a következő hónapban is (autoship) küldeni azt, amit egyszer rendelt.

- Lenkei vitaminok: Érezhetően jó hatásuk volt, csak kicsit lassan hatottak. A párom a prémium közepes multivitamint és a C-1000 Kal-Mag készítményeket szedte, Ezt váltottuk a Soul-lal. Azóta is szoktam neki időnként adni a C 1000 Kal-Mag-ból és a multivitaminból 2-2 kapszulát.

- Béres csepp - vérszegénység ellen, étvágy javítónak. Csak időnként adom neki, mert már így is rengeteg mindent kap.


A felsoroltak mindegyike használható a hagyományos orvosi kezelés mellett! Javaslom az orvossal való egyeztetést.


Bárkinek bármi kérdése van, szívesen várom!

A saját tapasztalatok megosztása pedig mindenki számára nagyon hasznos, kérem akinek van "bevált receptje", gyógymódja, vagy csak jó tanácsa, AMI HASZNOS LEHET mások számára, az kérem ossza meg velünk!



Üdvözlettel:

Almásy Veronika

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook