Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYES és GYET együtt folyósítható? fórum

GYES és GYET együtt folyósítható? (tudásbázis kérdés)


2020. okt. 1. 15:55
Ha a szülők egyidejűleg a közös háztartásban élő több gyermek után lennének jogosultak GYET-re és GYES-re is, az ellátást választásuk szerint csak egy jogcímen és csak az egyik szülő veheti igénybe. Arra tehát nincs lehetőség, hogy az egyik szülő GYET-ben, a másik GYES-ben részesüljön.
2020. okt. 1. 15:53

Azt nem írtad, hogy 3 van.

Egyébként pedig:


A legfiatalabb gyermek 3. életévének betöltésétől a 8. életévének betöltéséig jár, feltéve, hogy a jogosult 3 vagy több kiskorú gyermeket nevel saját háztartásában.


Véleményem szerint ha jár gyet, akkor gyes nem.

2 gyes oké, de így nem működik.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Rebus01)
2020. szept. 30. 11:14
Igen tudom hogy három gyerekre jár három gyerekem is van de én arra lennék kíváncsi hogy mivel kapom a gyest és az nem határozott hogy mellette igényelhetem e ezeket ami a három gyerekre jár válaszát köszönöm
2020. szept. 29. 15:55

Én úgy tudom, a GYET 3gyerekre jár.

Ha az 5 évesre nem hosszabbítanak, akkor csak családipótlékot fogsz kapni 2 gyerekre.

2020. szept. 29. 15:28

Üdvözlök mindenkit az lenne a kérdésem hogy van egy 5eves tartós beteg gyerekem aki után kapom a gyest és van egy 3 éves kisfiam is aki augusztusban töltötte a hármat eddig kaptam a két gyest de hallottam valahol hogy a gyet jár mivel a tartós betegség nem határozatlan kinoheto minden évben újítani kell és az csak a betegség miatt jár

Tudna nekem valaki segíteni???

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook