Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyermekvállalás leszbikusként fórum

Gyermekvállalás leszbikusként (beszélgetős fórum)


1 2
16. Muraja (válaszként erre: 15. - Babeck)
2011. okt. 6. 11:00

Igen a Te kis hazadban .

De a positiv az vannak orszagok hol ez teljesen normalis. Senkinek soha sem jutna eszebe hogy ilyesmi miatt csufolja egyik a masikat. Söt inkab semi fele orginalitas sincs kiteve semi negativ reakcionak. Ne tan az ostanyban ehu magyar vagy barmilyen volt keleti blokhoz tartozo maradi diak gondolkozasa hozna föl. Vannak mar ugyis sok megfigyelesek arrol hogy milyen kepen nevelik ezek az uj bevandorlok a gyerekeiket marmint a testi es lelki buntetes.

Ottan is kelen bevezetni ami mar szinten sok orszagban van egy bizonyos " jogsit " az ujdonsult csaladok reszere. Eletunk legdragab ami van a gyerekunk , sokan azt sem tudjak hogyan kell bani vele ,nem hogy meg nevelni annekul hogy bantalmazak.

Kulömben a gyerek bantalmazasert sok helyen börtön jar , evvel azt a fele bantalmazast ertem ha egy szulö meguti a gyereket.

15. Babeck
2011. okt. 6. 09:29

Bár én sem vagyok meleg, remélem nem baj, ha elmondom a véleményem :)


Ítélkezni semmiképp sem szeretnék, de úgy gondolom, hogy egy gyermek lelkét még az is megviseli, ha csonka családban kell felnőnie. Hát még az, ha úton-útfélen megszólják, kinevetik, mert nem értik (és gyermekfejjel ő sem érti). Mert lássuk be, az emberek többsége - legalábbis itthon - tart attól, ami más. Nem?


Ha nagyobb lenne a tolerancia, az elfogadottság kishazánkban, nem venném el a lehetőséget a melegektől, de így... Bár én a heteróknak is komoly feltételekkel engedném csak a gyermekvállalást...

14. Muraja
2011. okt. 5. 10:59

Senkinek sem van joga itelkezni a masikrol , plane akkor mikor nem is ismeri közelebröl hogy miröl van szo.

Hala egnek hogy a vilagon vannak orszagok hol maskent gondolkodnak az emberek , orszagok hol a emberi jogok bevannak tartva .

13. Derya
2011. okt. 5. 10:49

Olvastam a nyitóhozzászólást, és megértettem, nem is akarok beszélgetni ebben a témában, viszont a véleményemet fontosnak tartom kifejteni, bár nem túl hosszú.

Nem tartom normálisnak azt, hogy egynemű pár gyereket vállaljon. A gyermek a szerelem gyümölcse (normális esetben), ha valaki azonos nemű egyént szeret, akkor természetes módon nem lehet gyerekük. Ezzel lemond a gyermekvállalásról is egyúttal. (Úgy tudom, hogy a lombikbébi program nem ad lehetőséget a mesterséges megtermékenyítésre ilyen esetben, persze csalással, elvileg talán be lehet kerülni a programba.....)

Engem egyébként nem érdekel ez a téma, ha nem akarják rám erőltetni, viszont abszolút ellenzem. :-(

2011. okt. 5. 04:29

Szerintem az eletben az a fontos,hogy elegedettek,kiegyensulyozottak,boldogok legyunk,es azok is akik korulottunk,velunk elnek.Ezt mindenki egyenileg alakitja ki sajat maganak.Ki milyen feltelekkel,elvekkel,hatterrel...Nehogymar az legyen a meghatarozo az eletben,hogy mas mit gondol errol!

Ilyen alapon atvihetnem a szomszed neinek a gazszamlamat,hogy ha nem tetszik neki a parom vagy az eletem,es errol ekkora velemenye van,akkor ennyi erovel a szamlamat is befizetheti,abba is lehet ekkora beleszolasa,ha mar ugy okoskodik,meg annyira jogot erez biraskodni a semmire.

Na ez kb ilyen.

Termeszetesen at kell gondolni minden oldalt!Mivel jar,mire lehet szamitani,mind tarsadalmi,mind anyagi es egyeb oldalrol egy gyerekvallalasnal.De nem hinnem,hogy azok akiket pl ver a ferjuk,hu de adnanak masok velemenyere,hogy szuljenek e az agressziv allatnak gyereket.Egyszer csak ott van a helyzet,utana meg igyekeznek kezdeni vele valamit.Az sem kisebb felelosseg csak mert heterok.Es a legtobb ilyen helyzetnek az a vege,hogy ott allnak egyedulallo szulo kent,a bugyijukba csinalva,hogy hogyan tovabb.Na vajon az ilyen csaladban nevelkedett gyerekek mennyire sinylik ezt meg?Ez vajon mennyire egeszseges?


Persze az lenne az idealis,hogy anya-apa,es minden rozsaszin.Csak az elet nem ilyen!


En,aki hetero vagyok,nem mernem kijelenteni,hogy nalam jobban nevelkedne egy gyerek,csak azert mert hetero vagyok es indulasnal anya meg apa van.Kesobb ki tudja mit hoz a sors.Ennyi erovel azt sem lehet kijelenteni,hogy csak azert mert valahol 2 anya van,ott tutira csak serulhet egy gyerek.Hulyeseg!


Ha az a gyerek heteronak szuletik,akkor a szerint fog elni es a kesobbiekben part valasztani,ha leszbinek vagy melegnek,akkor meg aszerint.A ketto kozt levo dolog meg a nevelesen muik,ami a heteroknal is igy van.Hiaba van pl egy gyereknek apja is,ha az egy semmire kello,es csak a rosszat latja tole a gyerek.Ezzel ugyan ugy gunyolhatjak az iskolaban,pl apad alkoholista stb.De ha jo a nevelese, ertekrendje a gyereknek,akkor nem azt az utat fogja kovetni.


Nem ragozom,aki akarja ugyis erti.

11. 02db590b2c (válaszként erre: 8. - 91d4989ab9)
2011. okt. 5. 03:49

Te meg ha leszbikusnak szulettel volna lehet hogy ugyan igy kiirtad volna ezt a forumot!Igy van teljesen mas igy itt irogatni,mint benne elni!!!!Ezt pont te irtad le!


Gondolj bele ha te lennel ilyen helyzetben es most ezert nem lehetne gyereked,csak mert mas szerint ez elitelendo vagy nem helyes dolog!Csak ezert nem elhetned at az anyai oromoket,csak ezert nem szulhettel volna,nem olelhetne at a gyereked,nem lenne aki azt mondana neked,hogy anya!!!!

Csak mert felnott fejjel,hetero kent te igy gondolod,es ha nem igy szulettel volna???Vagy ha egyszer a gyerekeid ilyen helyzetben lesznek?Nekik mit mondasz majd???


Emberek gondolkozzatok mar mi elott irtok!!!

10. 02db590b2c (válaszként erre: 1. - Picileány23)
2011. okt. 5. 03:44

A valasz egyszeru:lehetseges!Sot!Az apanak es a teherbe esesnek a modszerenek a megvalasztasa a fontos.Hogy az akitol a gyerek lesz,az lemondjon rola,es ugye a genetika stb sem mindegy.


En egyaltalan nem itelem el az ilyesmit,ettol sokkal szornyusegesebb vagy felhaboritobb dolgok is vannak a mai vilagban.

A masik,hogy az sem jobb semmivel sem mikor hetero kent gyereket vallalnak,utana apa lelep a terhesseg kozepen,vagy a gyerek 1-2 eves koraban stb,ezer fele pelda van,eleg csak itt szetnezni a hoxan.Ez persze leszbi paroknal is elofordulhat,nincs kizarva.

En ugy gondolok erre a temara,hogy ha az en gyerekem lenne ilyen helyzetben mit tanacsolnek neki.Mit?Hat hogy tegyen a legjobb belatasa szerint,es viselje a kovetkezmenyeit!Ami azt jelenti,hogy ha mar bevallaltak azt a gyereket,akkor illik tisztessegesen felnevelni,a toluk telheto legtobbet megtenni a gyerekert.Es ha olyan korba lesz felkesziteni az esetleges tamadasokra.Ez amugymeg kb olyan,hogy az elvalt szuloknel 1-2 anya 1-2 apa van,mikor ki megy a gyerekert stb.Ma mar ez szerintem nem nagy cucc meg a gyerek kozt sem.Nem hiszem,hogy ez akkora megbontrankoztatast,vagy gunyolodasi alapot adna.


A gyerek szempontjabol az a fontos,hogy boldog szeretet teljes csaladi legkorben nojon fel.Sok egyedul allo szulo ugyanugy nem tudja megadni az apai,vagy epp az anyai peldat,mert az nincs,mert vagy az egyik,vagy a masik neveli a gyereket.Sok helyen jonnek-mennek az uj apa,anya jeloltek,akik ideig oraig maradnak.Na az nem egeszseges dolog!


Amugy mi a kerdesed ez ugyben?Engem erdekelne,hogy mik azok a dolgok amik foglalkoztatnak!Pl felsz az emberek reakciojatol,vagy a kivitelezes maga?Vagy ugy megis mi?

9. Muraja (válaszként erre: 8. - 91d4989ab9)
2011. okt. 5. 02:28

Sok embert ismerek szemelyesen kik " ebben " elnek .

Boldogak , kiegyensulyozottak es a mi a legföb ; nem elnek elöiteletekben .

Igenis inkab az ilyen emberek neveltek volna , meg egyszer en meg bunko homoszexualal nem talalkosztam !

Ha az en gyerekeim közul valamelyik olyan lenne en boldog es buszke lennek ra .

Sok gyerek a hetero szexualis hazastarsaknal csak szenved , nincs meg adva se az ertelmi sem a erzelmi sztimulancia a szamara .

8. 91d4989ab9 (válaszként erre: 7. - Muraja)
2011. okt. 5. 01:23
ha odaszülettél volna most azt irnád bárcsak ne olyan családod lett volna hanem normális, szóval ez nem indok hogy felnött fejjel utolag mit gondolsz róla, mert ez teljesen más mint benne élni szerintem
7. Muraja (válaszként erre: 1. - Picileány23)
2011. okt. 5. 01:11

Sok , sok orszagban a szerte a vilagban ez NORMALIS ! Senki sem csodalkozik hanem egyszeruen respektaljak a homsexualokat mind a heterot.

Ezen nincs mitt egyaltalan csodalkozni , sok esetben sokal jobban nevelik sokal több szeretetet adnak a gyereknek mind a " normalis " szulök ezek a szulök tudni illik sokalta szelaslatok es intelektualis bealitasuak mind a többseg. Egyszeruen mondva meg nem latam bunko homosexualt.

Szemelyesen sajnalom hogy engem nem egy homo par nevelt mert az zicher több szeretetet es megertest adot volna mind a szegeny ok. diplomas de lelkitorzo anyam.

6. 91d4989ab9 (válaszként erre: 4. - B.Marcell)
2011. okt. 5. 01:06
de szerintem ennél keményebbeket is fog még itt kapni:D ha csak olyanokkal beszélgetne akkor javaslom a klubnyitást neki, oda nem tud beleszolni mindenki
5. 91d4989ab9 (válaszként erre: 4. - B.Marcell)
2011. okt. 5. 01:02
legyen leszbi az engem nem zavar de tényleg, de ugy gondolom hogy nem egészséges gyerekként két anyával felnőni még akkor se ha mindkettő tökéletes anya, mert ezt nem vitatom hogy lehet hogy az
4. B.Marcell (válaszként erre: 3. - 91d4989ab9)
2011. okt. 5. 00:56
ugy kezdte,h olyan emberekkel!Te nem vagy olyan ezek szerint,te hat nem erdekes a velemenyed:),es a Te velemnyedbol sok jot,aterzeseset meg vegkepp nem tudott meg szegeny,eltevedt csajszi:)Attol,h leszbi ,o is ember,es vannak neki vagyai,igenyei,es erzesei,es meg szerencse,h csaladra vagyik nem felhuzni magat az elso fara,mert tegyuk fel mas mint Te vagy en,vagy a tobbi ember!Lehet jobban jarna az O gyereke O vele egy lezbi anyaval,mint egy normal szexualitast kepviselo anyaval,akit mindennek lehet minositeni ,de anyanak biztosan nem!!!!sok ilyen van hidd el,nem kell mindjart eloiteletekkel lenni a mas(ok)rol!!A romakrol mi a velemenyed???Remelem ennel rosszabb,sokkal!!!!!!!!!most komolyan mondom,mert ha azokat meg veded,kiakadok rendesen:)
2011. okt. 5. 00:44

bárki kezdhet az életével bármit az nem háborit fel, ha akarsz felőlem egy fához is hozzámehetsz, de tönkre tennéd egy gyerek életét ezzel, raknál a nyakába ilyen terhet, hogy anyám van kettő vagy apám,hát ...


bocs akit érzékenyen érintett a hozzászolásom de ez a véleményem, sorry

2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Picileány23)
2011. okt. 5. 00:37
Miért ne lehetne. A melegeknek sokkal nehezebb a dolguk.
2011. okt. 4. 21:40

Sziasztok!


Szívesen beszélgetnék olyan emberekkel, akik leszbikusként nem szeretnének lemondani a "normális" életről, vágynak családra, gyermekekre. Lehetséges ez egyáltalán, vagy továbbra is csak egy szép álom marad?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook