Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek verése fórum

Gyermek verése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
46. LoLiNa
2007. júl. 13. 06:15
egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hányszor ütöttem meg a fiam. sajnos tényleg vannak helyzetek, mikor már az következik.. de bűntudatom van utána és meg is bánom. amit nem tűrök én se, az a hazugság!
2007. jún. 29. 10:56
Sziasztok! Most regiztem be ide és elolvastam az egész forumot erröl a témárol. Hát mit mondjak van amivel egyet értek van amivel nem! Nekem is van gyerekem 5 is és szinte minden korosztályba 1.5 évestöl a 16 éves kamaszig. És hogy verni a gyereket? Verni nem, de azért tényleg vannak olyan helyzetek amikor már nem elég a szépszó és az enye-benye.... Egy történet erre... a fiam 7-dik osztályba valami rosszat csinált a suliba és igazgatói intőt kapott amiről persze szólt a tanárja és tudtam róla. A gyerek haza jött a suliból és mint mindig kértem az ellenőrzőt üzenőt..a gyerek azt mondta nincs mert a tanár beszedte jegy egyeztetésre...(mellesleg a beszélgetésünk elött leküldtem a boltba és addig megnéztem a táskáját az ellenőrző benne volt) Ismét kértem az ellenőrzöt és Ő ismét letagadta. Kb 15-szőr egymás után kértem és Ő még mindig letagadta...Kérdem tőle: Kaptál valamit fiam?? Ő azt mondta nem csak a jegyeket egyeztetik. Akkor elmeséltem neki hogy az ofő. felhivott és elmondta mit kapott és Ő akkor is tagadott. Utánna igen is kapott egy pofont!! És nem az intő miatt hanem azért mert egymás után 15-ször a szemembe hazudott. De a lényeg az hogy a gyerek utánna megköszönte(amin én is kiakadtam) És azt mondta:" Igazad van anya, nem hazudok többet és ne haragudj"
44. pisti70 (válaszként erre: 43. - Ester2)
2007. jún. 26. 15:46

"Én maximum felemelem a hangom..."


Az én anyám is felemelte és a nejem is felemeli. De ég és föld volt a különbség anyám replikája és

aközött, ha apám elordította magát, vagy ha én elordítom magam, ami már egy közelgő pofon vagy egy legyintés előszele. A női kiabálás: rikácsolás, nincs benne erő. A gyerek, pláne, ha már nagyobb, kiröhögi, nem veszi komolyan.

43. Ester2
2007. jún. 26. 14:25
Nekem két fiam van 5 és 7 évesek. Nagyon eleven gyerekek, de ez nem is baj. Szerintem szülőfüggő, hogy kinek mennyi türelme van. Tudják, hogy nálam tovább feszíthetik a húrt, mint az apjuknál és ezt ki is használják. Én maximum felemelem a hangom, vagy leülünk megbeszélni a "butaságaikat". Nem helyeslem, de az apjuknak néha eljár a keze (egy-egy fenékreverés). Mostmár ott tartunk, hogy ha az apjuk otthon van sokkal visszafogottabbak. Nem akarom, hogy féljenek tőle, de szerinte jó, ha tartanak valakitől.
2007. jún. 26. 13:32
Egyébként én úgy látom, hogy itt is átesünk a ló túloldalára. A szigorú nevelés, a gyakori, sokszor indokolatlan pofonok gyakorlatát felváltotta, hogy "Jajj, hozzá nem szabad nyúlni a gyerekhez, mert felnőtt korában rosszat fog álmodni." féle, bedobjuk a lovak közé a gyeplőt "nevelési módszer". Igenis van létjogosultsága az atyai pofonnak. Ami nem keverendő össze az örökös ütleggel. Mégis összekeverik. Szánt szándékkal. Aztán részben emiatt is, hőbörgünk, hogy "Neveletlenek a mai fiatalok."
41. pisti70 (válaszként erre: 3. - 0c97fbb607)
2007. jún. 26. 13:27
Nem értek egyet ezzel a sohával. Sok függ az adott helyzettől. Van, nagyon sokszor, hogy a gyerek a jó szó ellenére is megtesz valamit, ami helytelen, sőt, ami nagyon rossz, amivel esetleg másokat veszélyeztet, vagy kárt okoz. Ilyenkor, bizony, már nem elég újra csak az ejnye-bejnye.
40. win (válaszként erre: 39. - Sizsu)
2007. jún. 26. 07:41
Hmm, igazán "szép" a boltos történet! :SSS
39. sizsu
2007. jún. 25. 22:29

Leányzóm 4,5éves, még soha nem ütöttem meg. Emelt hangon szóltam már rá egypárszor, (amikor ötödszörre sem ért a szép szóból). Határozott, udvarias és öntudatos emberke. Feszíti a határait ameddig lehet, kinél meddig... A mamákat kenyérre keni reggelire, és megeszi őket.. :)))

A "visszaböfögésről" annyit, hogy mikor nagyon-nagyon haragszik rám valamiért... (hatalmas probléma pl, hogy nem ehet csak kekszet vacsira, vagy este 10-kor muszáj aludnia) ;), akkor azt mondja nekem, hogy : "ez csúnya dolog volt tőled". Hát kívánom, hogy senki gyereke ne mondjon ennél "durvábbat" a szüleinek. Talán ilyeneket hallhat tőlem??? Valószínűleg... :DDD

Még egy: egyszer a boltban előttem egy gyerek valami kurv@ anyád szöveget elejtett a muterjának (ott volt a nagyi is), a fiú talán 6-7 éves lehetett. Erre az anyja akkora fülest lezavart, hogy a kocsiról pattant vissza a srác feje. Mire a nagyi a lányának: " Azt a szétb....ott ku...a fejedet!!! Hogy bánsz azzal a gyerekkel??? " no comment.

38. iriszb
2007. jún. 25. 22:15
Gyerekeim 22 és 19 évesek,soha nem bántottam őket egyszersem,örülök hogy egészségesen születtek az élet úgyis üti veri -őket majd eleget...
37. ec63a7fc29 (válaszként erre: 35. - Mazsi-drazsi)
2007. jún. 10. 08:20

Nagy a rokonság köztünk ebben. Pont így gondolom. Sem az üvöltözés, sem a verekedés nem vezet eredményre.

Nyugodt felnőtté úgy válhat valaki, ha ész érvek mentén van nevelve. Joga van hisztizni, neki is lehet rossz napja. Többet ér egy szeretetteli ölelés 3 pofonnál. S igazad van, a férjemet sem ütöm le, ha nem tetszik valami.

36. 0c97fbb607 (válaszként erre: 35. - Mazsi-drazsi)
2007. máj. 13. 20:25
Igazad van!
2007. máj. 13. 19:07

Szerintem elmagyarázva a dolgokat, megbeszélve a problémákat, lehet a gyerekkel szót érteni.

Az jut eszembe, hogyha a párom nem csinálja azt, amire kérem, lepofozom? A gyerek miért lenne más? Ugyanúgy tiszteletet érdemel, akkor is, ha ő még kicsi!

Lehet, hogy a szép szóval tovább tart eredményre jutni, de később lesz meg mindennek a gyümölcse!

2007. máj. 13. 14:57
Én még soha nem vertem meg a gyerekeimet,és nem is fogom!Ezt már x éve megfogadtam,és ehez is tartom magam!Ha ezáltal rosszat teszek,akkor rosszat teszek,de a testi fájdalom alkalmazásával még rosszabbat tennék úgy gondolom!Volt benne részem elégszer!Úgy gondolom,hogy nem tett "jót" nekem!
2007. máj. 13. 14:26

Imádom a gyerekeimet,de előfordult hogy bizony a fenekükre vertem néha.

A családban nálunk is van egy kis unokaöcsém, akit soha nem üt meg az anyja,most 12 éves, és reggeltől estig csavarog, bandázódik. Minden meg van engedve. van egy bátyja is, aki szintén hasonló. Nem igazán a verés, illetve a nem verés a fontos, hanem az okos szeretet,a következetesség.

Azt persze szigorúan elítélem, ha egy gyereket módszeresen vernek, terror alatt tartanak. Sajnos gyakran előfordul.

2007. máj. 4. 21:01
...és biztos lehetsz benne,hogy nem a gyermek született élből "gonosznak"!!!!
31. 0c97fbb607 (válaszként erre: 30. - Mókica)
2007. máj. 4. 20:59
Soha nem tudhatod mik történnek egy családban,zártajtók mögött,csak jelek vannak ,hogy valami nem stimmel.....a bokán rugdosás is jel volt!
30. Mókica (válaszként erre: 24. - Évi75)
2007. máj. 4. 20:47
uhhh:(
29. e71af41436 (válaszként erre: 27. - 0c97fbb607)
2007. máj. 4. 20:39
én nem tudom hol olvastad hogy azt mo9ndtam te vagy a féreg....de mindegy.
2007. máj. 4. 20:37
végre*
27. 0c97fbb607 (válaszként erre: 26. - E71af41436)
2007. máj. 4. 20:36
:DDDD))))!Akkor féregből lehetek vére pillangó:D)??????....na jó legalább báb?????:D)
26. e71af41436 (válaszként erre: 25. - 0c97fbb607)
2007. máj. 4. 20:34
végre valamiben egyetértünk :)
25. 0c97fbb607 (válaszként erre: 24. - Évi75)
2007. máj. 4. 20:28
Én nem azt mondtam,hogy nem kell fegyelmezni,....csak verni nem kell!!!!
24. évi75
2007. máj. 4. 17:39
egy ismerösömnél nem volt verve, de semmi fegyelmezés nem volt a gyereknél, mégis bokán rugdosta az anyukáját. az anyuka reagálása: majd kinövi. most a srác hajléktalan alkoholista.
23. 0c97fbb607 (válaszként erre: 22. - 5d3fac1d2b)
2007. máj. 4. 13:51

Amíg az ember nem üti meg a gyerekét,addig őt sem fogja visszaütni,amíg a gyereket nem hülyézi le a szülő,addig a gyerek sem fogja lehülyézni az anyját mondjuk!

maximum használja a hallot csúnyaságokat,de soha nem az ellen aki még ellene nem tette meg!

Engem ütöttek,én is visszaütöttem anyámat egyszer....de már akkor tudtam,hogy nem helyes cselekedet.Szóval három gyermekem van,és néha nagyon érzem a szüleim nevelését,és néha már én is ott voltam annál a pontnál,hogy most megteszem,de ez idáig még soha egyiknél sem tettem meg!!!!Mert nem akarom,mert tudom ,hogy rossz,és tudom,hogy csak azért tenném,mert épp tehetetlennek érzem magam.Mindíg visszatart az az érzés amit én éreztem,ha verést kaptam.Meg egyébként is megigértem magamnak,hogy soha nem fogok kezet emelni egy gyerekre sem,és ezt betartom,míg világ a világ és még két nap...:DDDD)!!!

22. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 21. - 0c97fbb607)
2007. máj. 4. 13:34

Egyet értek veled!

Nálunk is hasonló a helyzet a csúnya beszéddel,nekem is kicsúszik a számon,de bocsánatot kérek,ha valami miatt összeveszek a gyermekemmel és nincs igazam,akkor is bocsit kérek tőle!

Ezt értékeli,és soha nem vallottam szégyent,ha bárhova gyerekestől mentem!

21. 0c97fbb607 (válaszként erre: 16. - 2c0bd9b733)
2007. máj. 4. 13:30

hááát akkor gond egy szál se,majd kinövi,vagy az szülei,kicsit jobbnak mutatják magukat amikor ott vagy!Inkább a második!

Én szoktam káromkodni ha valami miatt bedühödök,aztán egyből mondom ,hogy bocsi kicsúszott a számon:D)A gyerekeim pedig egyből rám szólnak,hogy ne káromkodjak...(én neveltem erre őket!)De eddig mégegyszer sem kaptam tőlük egy laza kis hülyét,pedig néha sokkal csúnyább trágárság is kicsúszik a számon!

Szerintem csakis akkor használják konkrétan a gyerekek a csúnya szavakat valaki ellen,ha ellenük is használták már nem egyszer,mert csak így tapasztalat útján érzik és értik meg a szó valódi jelentését!

20. win (válaszként erre: 17. - 0c97fbb607)
2007. máj. 4. 13:29
Hajjé, hallottam már nem egy olyan történetet, amikor ennél cifrább szavakkal illették az óvodából, iskolából hazatérő gyerekek a szüleiket!
19. win (válaszként erre: 13. - 0c97fbb607)
2007. máj. 4. 13:28

"Valami mégis hibádzik,ha 2rosszcsont" a gyerek."

Ezzel nem teljesen értek veled egyet!


Múltkor egy kutatásról szóló műsorban bemutattak két azonos korú (ha jól emlékszem 9 (10?) hónapos) gyereket. A szituáció ugyanaz volt. Anyukának nem szabadott a gyerekre figyelni, akinek adtak egy játékot, majd kis idő múlva behoztak egy "mérgező" növényt. Ekkor persze a gyerek odament, mert felkeltette a kíváncsiságát. Egyioűk gyereknek elég volt egyszer szólni, amásiknak hiába beszélt az anyja, sőt az sem volt elég, hogy 2-3 alkalommal odament és elvitte onnan. A gyerek újra visszamászott.

A férjemmel tátott szájjal bámultuk a filmet, mert a mi fiúnk pontosan ugyanezt csinálja. Neki nem elég valami 1-2x elmondani.

A kutatók sokéves, rengeteg gyerekkel végzett vizsgálat alapján végül "feltalálták a spanyolviaszt": ennyire eltérő a gyerekek habitusa, és az utóbbiakkal sokkal többet kell foglalkozni.

2007. máj. 4. 13:26

Egy gyermeket születése napjától következetesen kell nevelni!Akkor nem lesz szükség verésre!

Egy anyuka tőlem kért tanácsot,hogy mit csináljon a 4.éves gyermekével,mert a nagymama is azt mondta rá,hogy neveletlen,hát nem igazán tudtam neki segíteni,mert a nevelésbe nem szabad beleszólni!

17. 0c97fbb607 (válaszként erre: 15. - Win)
2007. máj. 4. 13:24
Ha máshonnan tanúlta a gyerek,akkor maximum ismételgeti,mert azt sem tudja mit is jelenthet,és legfőképp nem az anyját fogja lehülyézni egyből!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook