Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekülés az anyósülésen fórum

Gyerekülés az anyósülésen (beszélgetős fórum)


1 2
2011. máj. 23. 09:18
amúgy fura, nem egyszer láttam már, egy időben direkt figyeltem, hogy fullos, több millás autóban a gyerek elől, anyuka ölében utazik, nuku gyerekülés,(magyarázat is van, hogy a gyerekülést utálja a gyerek és hisztizik), ezer éves autókban pedig fullos gyerekülés. Hát igen, kinek mi a fontos..
16. Szmirma (válaszként erre: 11. - Gne2)
2011. máj. 23. 09:14

Tudom, hogy a gyerekülés biztonságosabb, az én gyerekeim abban uatznak hátul, a nagyobbik fiam csak azért ül elől(ott is gyerekülésben) mert az apukájával kétszemélyes autóval járnak hétköznap dolgozni illetve oviba , én itthon vagyok a kicsivel.

Igen biztos megérné egy fejtámla hátulra, hogy inkább ott üljön a gyerek,gyerekülést mek kinőtte megörökölte a kisebb tesó és már nem vettek inkább csak magasítót.

A szomszédunknál is így volt, a gyerekülést megörökölte a kistesó, a nagyobbik gyereknek meg magasítót vettek pedig még csak 4 éves, és azért nem is nagy növésű, csak olyan átlag, ő mondjuk hátul utazik, bár nekik sinncs fejtámla.

2011. máj. 23. 09:14
Tudom,hogy sok benne a biznisz,meg a lobbi,de nem teljesen csak ezért szigorították a gyerekülés követelményeit...
14. 5e1b581a2e (válaszként erre: 9. - Szmirma)
2011. máj. 23. 09:13

Ez sajnos a fejtámlás ülésnél is gond...Először nekicsapódik,aztán "fal adja a másikat" elv alapján még segít is előrevágódni.A legbiztonságosabb a "követéses" fejtámlás,tehát ami ütközésnél direkt védi a fejet kilengés ellen.De azt nem tudom,hogy ezt csupán gyárilag lehet megoldani,vagy konkrétan lehet-e ilyet kapni.Én onnan tudom,hogy van ilyen,hogy utaztam ilyen autóban,igaz az luxuskocsi volt...


Anyós ülés a legveszélyesebb hely egyébként az esetek zömében,bár 120-nál sehol sem biztonságos."Láttam" már hátsó ülésen is falfehérre kivérzett "kreol" bőrűeket...:SSS

13. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Szmirma)
2011. máj. 23. 09:09
Nem utazhat 150 cm-nél alacsonyabb gyerek még gyerekülésben sem két személyes autóban.
2011. máj. 23. 09:08

(7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermek - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert kialakításától függően a járműnek erre a célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz vagy ennek bekötési pontjaihoz kell csatlakoztatni. A gépkocsi és a mopedautó üléseihez - a vezető ülését kivéve - gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be. Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.


(8) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:


a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);


b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;


c) ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik;


d) ha a rendvédelmi szervek gépkocsijában vagy a mentő gépkocsi betegellátó terében utazik;


e) a menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;


f) a nem menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;


g) ha 3. életévét még nem töltötte be és állva utazik az autóbuszban;


h) ha külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.


(9) A zárt utastérrel (vezetőtérrel) nem rendelkező motorkerékpáron és segédmotoros kerékpáron utazó személynek becsatolt motorkerékpár-bukósisakot kell viselni. Ilyen járművel csak abban az esetben szabad közlekedni, ha a járművezető és az utas becsatolt motorkerékpár-bukósisakot visel.


(10) Olyan járművel, amelynek megengedett legnagyobb sebességét a műszaki megvizsgálás során az általánosnál alacsonyabban állapították meg [26. § (3) bek.], abban az esetben szabad közlekedni, ha a jármű hátsó oldalán a megengedett legnagyobb sebesség számértékét - kör alakú, 15 cm átmérőjű, 2 cm széles piros szegélyű, fehér alapon 6 cm magas fekete számjegyekkel - feltüntették.


(11) Gépjárművel, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel csak olyan pótkocsit szabad vontatni, amelynek vontatását - a hatósági engedélybe tett bejegyzéssel - engedélyezték.


(12) Iskolabusszal abban ez esetben szabad közlekedni, ha:


a) a 20. § (6) bekezdésében meghatározott táblával megjelölték,


b) az ülésekhez biztonsági övet szereltek fel,


c) a 135 cm-nél alacsonyabb gyermeket gyermekbiztonsági rendszerben rögzítették,


d) a legalább 135 cm magas gyermeket biztonsági övvel rögzítették,


e) a szállított utasok ülőhellyel rendelkeznek.


(13) Az (5) bekezdés g) pontjában és a (8) bekezdés h) pontjában meghatározott igazolásnak a következőket kell tartalmaznia:


a) a jogosított neve, születési időpontja (év, hónap, nap),


b) az igazolás érvényessége lejártának időpontja (év, hónap, nap),


c) a kiállító orvos neve, névaláírása, bélyegző lenyomata,


d) a kiállítás dátuma,


e) a 161/b. ábra szerinti jelzés.

11. gne2 (válaszként erre: 9. - Szmirma)
2011. máj. 23. 09:01

A fejtámla beszerzése nem lenne egyszerűbb, mint egy büntetés, vagy egy esetleges baleset következményei?

A 7 éves gyerek attól függ, hogy milyen magas, de több olyan ülést is lehet kapni, aminek lehet emelni a fejrészt. Így szinte együtt nő a gyerekkel. Az ülésmagasítók csak azért vannak, hogy a biztonsági öv jó helyen tartsa a gyereket. A gyerekülés sokkal többet véd.

10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Szmirma)
2011. máj. 23. 08:59
ütközésnél az első ülésben sokkal nagyobb az esély, hogy megsérül.
2011. máj. 23. 08:55
Az én kisfiam is elől utazik az apukája mellett gyerekülésben, két személyes autóban.A keresztlányom( 7 éves) pedig elől az anyukája mellett ülésmagasítón, 5 személyes autóban, mert nekik hátul nics fejtámla és fél, hogy egy esetleges ütközésnél kitörheti a nyakát, mivel hátracsapódhat a feje.Én is gondolkodtam már rajta amúgy, hogy szabályos -e.
8. pethoevi (válaszként erre: 7. - Gne2)
2011. máj. 23. 08:53
én mondtam Páromnak,de azt mondja,h így lehet,pedig kiskerilányéknál is úgy van,h anya ül elől,mert máshol nem ülhet.Akkor tényleg nekik van igazuk...
7. gne2 (válaszként erre: 5. - Pethoevi)
2011. máj. 23. 08:52
Nem bizony Évi, az anyukának kell elöl ülnie. Nálunk is így van.
6. gne2
2011. máj. 23. 08:52

A KRESZ szerint első ülésben nem utazhat a gyermek:

Nem szállítható az első ülésen harmadik életévét betöltött, 150 cm-nél alacsonyabb testmagasságú gyerek, még gyerekülésben sem.

2011. máj. 23. 08:47

Na,erre kíváncsi vagyok!

Nagy keresztlányunk ülése elöl van,be van kötve rendesen,7 éves,mert hátul a kishúga utazik az anyukájával.Ez sem törvényes,ha ki van kapcsolva a légzsák?

2011. máj. 23. 08:46
Nem egészen, mert olyan autóban, amiben csak két ülés van (pl, anyukám corsa van-ja), akkor lehet szabályosan betett gyerekülésben, vagy magasítóban szállítani a gyermeket.
3. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Borbelya)
2011. máj. 23. 08:45
Első ülésben csak olyan ülés lehet, ami a menetiránynak háttal van, és vagy nincs, vagy ki van kapcsolva a légzsák.
2. gne2
2011. máj. 23. 08:44
Nem szabad, csak babahordozót, azt is csak menetiránynak háttal bekötve, és ilyenkor ki kell kapcsolni a légzsákot. Igen, megbüntetnek!
2011. máj. 23. 08:40
Ez a megoldás teljesen törvényes, működőképes? Vagy volt valaki akit ezért megbüntettek már?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook