Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartási tárgyaláson számít, hogy az egyén büntetett előéletű? Ez a 2. tárgyalás, fórum

Gyerektartási tárgyaláson számít, hogy az egyén büntetett előéletű? Ez a 2. tárgyalás, (tudásbázis kérdés)

1 2
24. Tamianyu (válaszként erre: 23. - Mamika50)
2010. szept. 24. 08:47

Hát hogyneeee,én meg a télapó vagyok....

Még komoly ügyekért is csak ejnye-bejnyét adnak nálunk sajnos...

Ha felfüggesztettje van valakinek,az tett is érte,nem osztogatják csak úgy ránézésre!

Talán kicsit reálisabbnak kellene lenni,nem ennyire egy oldalon elfogultnak.

23. Mamika50 (válaszként erre: 22. - Tamianyu)
2010. szept. 23. 18:51

Felfüggesztett ,az bármiért lehet ,akár pitiáner űgyért is. Azért felfüggesztett ,komoly dologért lezárnák simán .

Nekem egy ismerősöm megfenyegetett valakit ,maga sem gondolta komolyan ,de tette ezt rendőr elött :)) Komoly tanú volt :)))

22. Tamianyu (válaszként erre: 21. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 23. 09:56
Szerintem is így van,de itt úgy látom nem ez a lényeg.Hanem az,hogy minden képen be akarják bizonyítani,hogy az anyuka egy szemét,szegény apuka meg egy ártatlan szent.Számomra ez eléggé érdekesnek tűnik egy felfüggesztettel,meg ahogyan a gyerekéhez viszonyul.Már ha egyetlen leírt mondatot is el lehet itt hinni.....
21. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 20. - Sajert)
2010. szept. 23. 09:41

én úgy értettem hogy valahol megítélték hogy a munkáltató vonja le....ha ő rendszeresen nem fizet,mert itt elvileg azt írták hogy nem kapta meg anyuka maradéktalanul,és ő hűdenagyon fizetni akar a bíróságon vagy akárhol jelezhetné nem?


valami útja csak van,nem mondom hogy fizessen kétszer de ha ő gondoskodni akar a gyerekéről ne mond már hogy nincs útja...és milyen feltételezés hogy nem adná vissza anyuka?itt van?meghallgattuk?konkrétan én visszaadnám ha duplán fizet....

20. sajert (válaszként erre: 19. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 23. 09:34

Pont azt írtam, hogy LEVONHATTA!!!


Ha levonja, onnantól a munkáltató felelőssége. Bemehet Apuka a munkahelyére megérdeklődni, de ez a tényen nem változtat. Ha meg ennek ellenére is odaadja Anyucinak a pénzt, akkor meg végülis dupán fizeti a gyerektartást. Következő hónapban is levonják tőle, teszem azt a munkáltató egybe utal kettő havit, azt ugye senki se gondolja komolyan, hogy Anyuci ebből egyet visszafizetne Apucinak - mert akkor az igenis visszajárna.

19. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 18. - Sajert)
2010. szept. 23. 09:25
ezt értem ,de ha szólt az anyuka gondolom hogy nem kapta meg a teljes összeget akkor köv hóban nézzen már utánna apuka,ne csak elmenjen a dolog mellett hogy nem vonta a munkáltató...ezt gondolom azért ő is jelezheti ott ahol így itélték hogy a munkáltató vonja...
18. sajert
2010. szept. 23. 09:20

A válás hercehurcáját nem ismerem, csak a számfejtési részét.


Szóval, valószínűleg a férfi bérpapírján fel van tüntetve, hogy levonták tőle a gyerektartási díjat. Ő eleve kevesebbet kap. Így ő jóhiszeműen úgy tudja, hogy ezt a másik fél megkapja. Ha a munkáltató ezt nem utalja/postázza tovább, akkor a munkáltató a hunyó. Nem egy gyerektartást számfejtek. Mindig szólok a munkáltatónak, hogy ez nem adó vagy járulék, MINDENFÉLEKKÉPEN utalják el, mivel ezzel nagyon megüthetik a sarkukat. Volt olyan Anyuka is, aki állandóan engem csesztetett (a kedves Apuka megadta neki a telefonszámomat), mivel elsején nem volt nála a pénz. Sok időbe telt, mire felfogta, hogy akkor fizikai képtelenség, úgy hogyha egy teljes hónapot ledolgozott az illető.

2010. szept. 23. 09:00
Tudom én is hogy hiába a köznyelv szerint anyapárti a bíróság,igenis megnézik hol van a jobb helye ha az apuka is kéri...az új csajszi megs züljön gyereket a pasinak és azt nevelgesse!
16. Tamianyu (válaszként erre: 15. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 23. 08:31

Ez így van.Senkit nem lehet eltiltani a gyerekeitől aki gondoskodó szerető normális szülő!A gyerekemért tűzön-vízen,bármikor,bárki ellen....stb,és a jog ebben segít is bárki bármit mond ellene!Szóval nekem mindig sántít,ha anyukát beállítják egy utolsó szemétnek,mindenféle qr...nak meg mindennek,aki nem gondoskodik a gyerekekről megfelelően,a szegény szent apuka meg sajnálgatva van.Ez mindig büdös,és mindig van a háttérben a számlájára írható,sőt sokszor nem is kevés...Egyébként senkitől nem vonják vagy vonathatják a gyt-t ha Ő maga kéri a bíróságon,hogy saját maga rendezhesse.Egészen addig,amíg bizonyíthatóan tisztességesen fizet,és gondoskodik minden tekintetben megfelelően a gyerekéről!Mindenkinek aki tartásdíjra kötelezett jogában áll magának rendezni a maga módján,sőt bele sem szól a bíróság ha a felek meg tudnak egyezni.Tudom én is váltam gyerekkel,és azt is,hogy hogyan mennek ott a dolgok.Szóval én nem sajnálgatnék senkit,különben is általában az kiabál akinek nagyon de nagyon hallgatni kellene.

Az új barátnők...hát ők meg jobb,ha hallgatnak gyerek ügyben.Azért azt megnézném én,hogy egy idegen nő próbálná elperelni a gyerekemet,akinek semmi köze hozzá az ég világon,na ez még viccnek is nagyon rossz...Egyébként meg ha bizonyítható az,hogy a gyerekek el vannak hanyagolva...bla,bla...amiket sokan felhoznak,akkor nincs az a bíróság aki az anyjuknál hagyja.Pláne ha már nagyobbak,és meg lehet őket kérdezni kivel szeretnének élni.Nem annyira anyapárti a bíróság,ez mese...

A legnagyobb probléma,hogy az emberek primitívek,és a saját sérelmeikért vagy vélt sérelmeikért akarnak minden áron bosszút állni,és nem kímélik a saját gyerekeiket sem.Mert a legtöbb esetben nem a gyerekek a fontosak,hanem a bosszú minden áron,nem érdekes,hogy közben a gyerekeket teszik tönkre....

15. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 14. - Tamianyu)
2010. szept. 23. 06:57

Van ahol kifejezetten úgy van megítélve hogy vonják a fizuból az még önmagában nem baj...de csak tudja mennyi fizetést kap nem????úgy értem ha egy gyermektartásnyival többet akkor utánnanéz megkapta e a volt nej a gyerek ellátására,ha nem akkor mondjuk átutalja vagy odaadja átvételi elismervénnyel vagy mittudomén de eljuttatja....A gyerekért pedig értemegy láthatáskor mert a volt feleségnek kutya kötelessége odaadni,feltételezem normálisan,kulturáltan józanon stb megy érte

ha nem adja oda akkor eljár az ügyben ahogy kell....nem az új nőcije pattog itt vármesen

14. Tamianyu (válaszként erre: 12. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 22. 21:47

Így van.De ezek szerint apuka sem jobb apa mint amilyen anya az anyuka....

Aki csak eddig ér fel agyilag,hogy egy gyerekkel akar "labdázni",annak nem való gyerek.

Egyébként én nem nevezném botlásnak azt,ha valakinek felfüggesztett börtön büntetése volt.Ez ennél azért csak több.Plusz aki normálisan teljesíti az apai kötelességeit,és fizeti a gyt-t,attól nem kell tiltani a munkáltató által.

De mit tudhat egy fruska egy gyerekről,és annak a neveléséről.Az útjába akadt az apja,és csak innen lát.....

13. Mamika50 (válaszként erre: 10. - Schmetterling7)
2010. szept. 22. 18:32
Mélységesen megértelek . Kivánom sikerüljön,hogy nálad legyen a gyerek . Ebben a cipőben sétál a fiam is .Az iskola szarik a gyerekekere hiszen minden gyerek után pénzt kapnak . A gyáműgy meg kiértesíti a szülőt mikor fog menni .
2010. szept. 22. 18:30
a férfit nem kell hibáztatni az oké...de a gyerektartást fizetni nem csak illik hanem kutya kötelessége...ha szerinte nincs jó helyen a gyerek,neki magának kell elindulnia ezügyben ha akar hisz az ő gyereke nem?nem neked pattogni és bélelni őt
11. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 10. - Schmetterling7)
2010. szept. 22. 18:29
nem a te dolgod eldönteni...max jelzed a családvédelmiseknek vagy akinek kell és utánnanéznek...még csak szeptember van egyébként,érdekesnek találom ha már az októberi kajapénzt is kérik:))
10. schmetterling7 (válaszként erre: 8. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 22. 16:35
Simáűn elvehetném a gyereket az anyjától, sok indokom van hozzá, én mindennap tudnék neki enni adni és hétvégére nem adnám oda más családnak hogy bulizzak, de egyszer elérem, hogy nálam legyen a gyerek! én tisztességesnek tartom magam és mindent fizetek sok hitelem van ha nem fizetnénk semmit pontosan nem kapnék hitelt, nálam jobb sorsa lenne a gyereknak tiszta csont és bőr és napi 1 szer kap enni, nemigaz hogy az iskolának sem tűnik fel hogy mi folyik a gyerek körül, már az októberi ebédet sem fogja kapni mert nincs befizetve a szeptemberit is én fizettem. tehát ki itt a rossz szülő???
9. schmetterling7 (válaszként erre: 5. - Tamianyu)
2010. szept. 22. 16:31
a főnök hibája hogy nem utalja nem az övé. a felfüggesztés már rég elmúlt mindenkinek vannak hibái ja a volt csaja nem engedi hogy lássuk a gyereket csak a pénz kell neki, még jóhogy nekem jó fizim van és én odatudom adni a pénzt de nem a gyerekre költi!! Nem csa a férfit kell hibáztatni!!!
8. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 7. - Tamianyu)
2010. szept. 22. 08:37
egyébként szerintem max akkor lehet negatívum ha gyerek elhelyezési per folyik ott biztos jobb ha nincs priusza...gyerek tartás nem fizetése vagy hiányos fizetése miatt biztos nem ültetik le,főleg ha jól értelmezem fiztett eddig csak hiányosan....ha egy átlagos nem túl magas többnyire minimálbérből megállapított fizetnivaló van azt azért illik utalni vagy odaadni a gyerek nevelésére az anyukának hiánytalanul.
7. Tamianyu (válaszként erre: 6. - 5befd1ebc8)
2010. szept. 22. 08:28

Ja,bocsi,sztem nekem vannak:D

Tényleg igazad van.

De a helyzeten ez nem változtat.

6. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 5. - Tamianyu)
2010. szept. 22. 08:26
nekem az jött le mintha az illető a jelzett apuka párja lenne hisz nem szeretné ha leültetnék nem a volt nej akinek nem fizet pontosan....de ép nemrég jeleztem hogy időnként szövegértési zavaraim vannak de most úgy értelmezem:)
5. Tamianyu (válaszként erre: 4. - Schmetterling7)
2010. szept. 22. 08:00

Miért nem fizeti a gyt-t maga az apuka hiánytalanul?Ez is jogában áll,persze csak addig,amíg teljesíti a kötelességét.De ha már a munkabéréből úgy vonják,akkor arról csakis ő tehet.Egy gyerek nem tárgy,amit a sufniba lehet dobni ha nincs rá szükség vagy nincs rá keret.Minden szülőnek kötelessége gondoskodni a gyerekeiről!Miért van elmaradása?

Szép kis mákvirág lehet,ha más okból is fel van függesztve....Ne törődj vele mik lesznek a következmények a feljelentésnek,éljen tisztességesen felelősen,akkor nem kell ilyentől tartania.Hajtsd csak be rajta ami a gyereknek megjár!

4. schmetterling7 (válaszként erre: 2. - Cicanilla)
2010. szept. 22. 01:23
az a gond hogy a főnöke utalja a gyerektartást csak hiánytalanul kb. 2 havonta, nem tom hogy lett feljelentve, csak a levelet várjuk hogy mikor lesz a tárgyalás. nem szeretném hogy leültessék ez miatt. mivel fel volt függesztve de más okokból. és egy összegben kell kifizetni az elmaradást vagy lehet részletre szerintetek???
2010. szept. 17. 17:49
A polgári perben nem számít szerintem, attól nem ítélnek meg más összeget, mert büntetett előéletű a kötelezett. Büntetőperben már számít,de csak akkor, ha a korábbi büntetései között van tartás elmulasztás (Btk. 196. §) vétség miatti büntetés.
2010. szept. 17. 17:48
Gyerektartás meg nem fizetése iránt indított polgári per, vagy a gyerektartás elmulasztása miatt indított büntetőper?
2010. szept. 17. 16:58
Gyerektartási tárgyaláson számít hogy az egyén büntetett előéletű?ez a 2. tárgyalás,
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook