Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyerektartás (rendőrségi eljárás) fórum

Gyerektartás (rendőrségi eljárás) (beszélgetős fórum)


22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Vivo44)
2021. márc. 18. 18:22

Lezártam a beszélgetést,mivel úgy néz ki nem ugyanazt tapasztaltuk felesleges a további szóváltás.

Még annyit h mivel nem ismersz olyan ne nevezz hazugnak.. köszi!

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Vivo44)
2021. márc. 18. 17:41

Körözés oka: ELFOGATÓPARANCS () BEKEZDÉS)

Körözés jogalapja, bűncselekmény megnevezése, minősítése: TARTÁSI KÖTELEZETTSÉG ELMULASZTÁSA


Tehát akkor csak bűncselekmény.

20. vivo44 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 18. 17:17

Átéltem, végig jártam.

Pontosan azért tudok a témához hozzászólni, ezért ismerem a jogi vonzatát.

Csakhogy nekem eszembe sem jutott volna a felesleges köröket futni, mert attól, hogy bezárják a biológiai apát, neked nem lesz több, sem kevesebb. Éppen elég nagy baj az a gyerekeknek és neked, hogy így alakult.


Elnézést, hogy nem tudok bólogatni és elfogadni azon írásokat, melyek a leírt törvénnyel (btk. és csjt.) szembe mennek.

Igen, igazad van! El vagyok tévedve! Mert nem szeretem a hazugságot, ezért ez a fórum nem nekem való.

Ennek ellenére kívánom, hogy a feljelentésed érjen célt, zárják örökre börtönbe az apát, neked ettől és a gyerekeknek biztosan jobb lesz...

További sok sikert!

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 18. 17:06
Igen 6evig az állam megelőlegezett és még azt se fizette vissza.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Vivo44)
2021. márc. 18. 17:05
Kívánom hogy ne kelljen ezeket a dolgokat átélned,hiszen ha megtörtént volna veled is nem írtál volna ilyesmit...Sajnos nagyon elvagy tevedve a témában.(de ha hamiskásnak gondolod hát egészségedre...normális ember sztem nem talál ki ilyen történetet!)
17. vivo44 (válaszként erre: 16. - Vivo44)
2021. márc. 18. 16:33

Itt pedig már a rendőrségen elhal a történet a leírás szerint, mert nincsen megalapozott vád.

Semmi közöm hozzá, hogy te kinek fizetted meg a tartozásod, vagy kinek nem, ahogyan anyukának sem, hogy az állam a biológiai apán, hogyan hajtja végre a tartozást, kényszerintézkedésben, vagy közmunkában.

Ettől nem lesz rendőrségi eljárás, az anyukának és gyermekeinek pedig sem több, sem kevesebb.

16. vivo44 (válaszként erre: 15. - Vivo44)
2021. márc. 18. 16:30
*nem megalapozott a vád
15. vivo44 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 18. 16:29

Ebben tökéletesen igazad van!

Csakhogy azt az eljárást az állam azon szerve kezdeményezheti és nem az anya Csjt 168par.

A leírás szerint olyan, mint ha én azért tennék feljelentést, mert valakinek tartozol és nem fizetted azt meg.

A az állam akkor átváltoztatja Adó formájában megfizetendő tartozásnak, ami a btk, szerinti adótartozás miatt ültethetik le, avagy közmunka formájában ledolgozhatja napi 5000 forintért. Magyarul, ha leültetik, nem a gyerektartás meg nem fizetése miatt ültetik le az embert, hanem mert adótartozása van az állam felé és azt másként nem tudja mehajtani, lefoglalni, stb. Ennek pedig szegény anyukához és a gyermekhez semmi köze.

A lényeg, hogy a rendőrség nem fog vádirati javaslatot tenni az ügyészség felé, majd az ügyészség azt nem továbbítja a bíróságnak, ha megalapozott a vád.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Vivo44)
2021. márc. 18. 15:45
Keresheti a rendőrség, le is ültethetik. Ha 6 évig az állam fizette a gyermektartást, az állam szeretné azt a pénzt visszakapni, tehát kiadják a körözést ellene.
13. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Cc7a88f96d)
2021. márc. 18. 15:33

Bocs. Letiltásnak olvastam és a tartásdíjra reagáltam.

Az eltiltás más.

12. vivo44
2021. márc. 18. 15:09

A gyermektartás soha sem volt rendőrségi hatáskör alá álló intézkedés!

A gyermektartás meg nem fizetése, annak milasztása nem bűncselekmény.

Az ilyen esetekben vádemelési javaslat nem is létezik, hiszen vádirat alapját sem képezi az eset!

Természetes, hogy a rendőrség nem fog tenni semmit.

Aki ebben az eljáró hatóság, az a gyámhatóság, a gyermekvédelmi szolgálat és a bíróság.

Így a feltett kérdés és leírás igencsak hamiskás FI részéről.

A szülői felügyeleti jog megszüntetését pedig ugyancsak a bíróságnál lehet kezdeményezni (hogy ne legyen a gyermekhez semmi köze), de ettől még gyermektartás nem lesz a biológiai apától! De ezen hivatalos részén az elmúlt 11 évben már régen túl kellene lenni, mivel egy gyermek személyi igazolvány készítéséhez is jogerős határozat kell.

Szóval ha feljelented mondvacsinált okok miatt, attól neked, vagy a gyermeknek nem lesz semmivel sem több, látogatni így sem látogatja a gyermeket, akkor meg teljesen értelmetlen a körök futkosása.

11. Dina2
2021. márc. 18. 14:53

Pereld be bíróságon polgári perrel, a végrehajtó rá fogja terhelni a jövedelmére, vagyonára, amije épp van.

Rendőrség nem fog perelni.

10. cc7a88f96d (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2021. márc. 18. 14:41
Teljesen félreértettél...arra értettem,hogy ha éveken át nem volt kapcsolatban a gyerekekkel,el lehet tiltani tőlük,hogy az életbe se legyen joga semmit sem követelni..
9. aszparagusz (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 18. 14:28
Ha volt jogerős határozatot a tartásdíj levonására, akkor perelheted a munkáltatóját, aki ezt nem teljesítette. (feltéve, ha tudott róla)
8. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Levarosbukta)
2021. márc. 18. 14:28

Ha pl. alanyi adómentes, akkor nem kell vállalkozói bankszámla.

Bankszámla sem.

7. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2021. márc. 18. 14:20
Ha egyéni vállalkozó miért ne lehetne letiltani? Kötelező az egyéni vállalkozónak bankszámlájának lenni és amint rámegy akár egy fillér is már tiltják is le a pénzt.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Cc7a88f96d)
2021. márc. 18. 14:12
A nyugalmuk természetesen.Ezt a bíróságon kérhetem majd ?
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - .livia)
2021. márc. 18. 14:11
Igen ez is egy érdekes dolog mert kellett volna vonni a rendőrség ki is derítette hogy volt neki és mégse vonták belőle.
4. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Cc7a88f96d)
2021. márc. 18. 13:37

Akkor tud letiltást kérni, ha apukának van bejelentett, hivatalos munkahelye.

Ha pl. egyéni vállalkozó, vagy egyáltalán nincs hivatalos munkahelye, akkor nincs miből letiltani.

3. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 18. 12:58
Ha egyáltalán nem tartja a kapcsolatot évek óta,plusz nem is fizet,teljes eltiltást kérhetsz,ami szerintem jobb,mert egy életre megszabadulsz tőle.A pénz a fontos vagy a nyugalmatok?Iktasd ki szépen..
2. .livia (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 18. 12:34

Szia!

Nincs bejelentett munkahelye? 11 év alatt nem is volt? Azért kérdezem, mert már rég a fizetéséből kellene letiltani eleve az összeget.

2021. márc. 18. 12:03

Sziasztok!

Érdekelne ha van valakinek ebben tapasztalata,mi várható.

Helyzet a következő.Ket gyermek anyukája vagyok,apukaval 11 éve nem vagyunk együtt,azóta egyáltalán nem tartja a kapcsolatot a gyerekekkel sem , és egy fillért sem adott azóta se.Birosagi papír van a gyerektartasrol és elhelyezéséről is.(Persze azokon a tárgyalásokon sem jelent meg.)

Túl vagyunk már az állami megelőlegezésen (6ev),de miután semmi sem változott feljelentést tettem a rendőrségen.

2,5 éve dolgoznak az ügyön most azt mondták vádat emelnek ellene.

Ha ez után se fizet csinálnak vele vmit?

(Más országban már régen lecsuktak volna az ilyet..persze nem ezt kívánom de 11 év alatt igazán járt volna az a pénz a gyerekeknek)

Jó lenne már végre lezárni ezt az egészet és ha megkaphatnák a gyerekek ami jár nekik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook