Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerektartás esetén kötelezhet a bíróság arra, hogy számlákkal igazoljam mire költöttem a pénzt? fórum

Gyerektartás esetén kötelezhet a bíróság arra, hogy számlákkal igazoljam mire költöttem a pénzt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. okt. 25. 17:16

Szerintem sem kötelezhetnek ilyesmire.

Viszont ötletnek nwem rossz. Én simán összeírnám, amit egy hónapban költök a gyerekre (akár számlával igazolva), aztán az orra alá dörgölném, hogy mennyit ér a gyerektartása.

2012. okt. 25. 17:13

Viszont:

Lehet kérni, hogy ő vásároljon meg bizonyos dolgokat, amikre szükségük van, gyógyszer...

És ő igazolja számlával, hogy igenis költött a gyerekekre ilyen formában.

2012. okt. 25. 17:13

A gyermektartásdíj-fizetésnek és a láthatásnak semmi köze egymáshoz.

Egyébként megteheted, hogy a számlákat összegyűjtöd a menzától kezdve. Az más kérdés, hogy mondjuk az osztálypénzről kapsz-e áfás számlát :D - :(

2012. okt. 25. 17:12

Attól, hogy nem látogatja köteles fizetni.

Szerintem nem kötelezhet rá a bíróság. Gondolj bele, hogy minden vásárlás alkalmával külön fizess a gyerekednek vásárolt áru után, illetve a közületi számláktról hogy kérsz számlát?

Megkéred a gázszolgáltatót, hogy kb ennyi megy rá a gyerekeimre és kérek róla számlát?

Nem csak a játékokra, készségfejlesztőkre, tanszerekre kell ilyenkor gondolni. Ott a víz, áram, gáz...

2012. okt. 25. 17:11
én nem tartom jogosnak.3 évig egy fityinget sem fizetett.vannak olyan dolgok amiket nem lehet számlával igazolni.
2012. okt. 25. 17:09
Szerintem igen. És ha úgy nézzük jogos kérés.
2012. okt. 25. 17:07

valaki tudna segiteni???

3 éve én nevelem a gyerekeimet az édesapjuk nélkül.

8 havi gyerektartással van elmaradva amit nem hajlandó megfizatni mert eddig nem jött látogatni.

benyujtott egy kérvényt a biroságra hogy amit majd fog fizetni gyerektartást áfás számlával igazoljam hogy mire költöm!!!állitása szerint elverem a a pénzt.kötelezhet erre a biróság???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook