Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyerekpszichológus van a hoxán? fórum

Gyerekpszichológus van a hoxán? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
10. c95c921ae7 (válaszként erre: 8. - C95c921ae7)
2010. aug. 21. 21:54
De ha így alakult, sokat tehetsz érte, hogy ne legyen nagy gond. Ha írsz részleteiben, szívesen segítek:)
9. c95c921ae7 (válaszként erre: 7. - 504d3546bf)
2010. aug. 21. 21:52
Elég valószínű , hogy érte valami, amitől megijedt, valami sokkoló dolog, ami nektek esetleg nem volt feltűnő. Jó lenne kiderítened.. Báboztasd, rajzoltasd, meséltesd.. pl. te elkezded," volt egy kisfiú..egyik nap történt vele valami ..szerinted mi?" Nem könnyű..és ne aggódd túl, mert a szorongásodat is megérzi. Könnyen lehet, hogy magától is megoldódik a dolog. Csak légy nagyon türelmes. Beszélgessetek sokat. Mondd el neki, hogy mennyire szeretitek, mennyire vigyáztok rá, milyen fontos ő nektek. És a nagyszülőknek is. Beszélgess vele róluk is. Lehet, hogy az öregség, vagy vmi betegsége az öregeknek(amit te már megszoktál) neki ijesztően hat, félelmetes.
8. c95c921ae7 (válaszként erre: 6. - Babi1206)
2010. aug. 21. 21:47
De igen:( De mit értesz késein? Általában azt mondjuk 3 éves korra beszélnie kell a gyerkőcnek értelmes mondatokkal. Nyelvi és képzéshibák persze bőven lehetnek még.
2010. aug. 21. 21:35
Na es kb egy hete bepisilik. Nem tudom mennyi kozze van ennek a brutalitasahoz, de most mar mind 2 agaszt
6. babi1206 (válaszként erre: 2. - C95c921ae7)
2010. aug. 21. 21:20

Szia!

Igaz én nem a kérdező vagyok, de nekem is lenne kérdésem: a kései beszéd kialakulás okozhat-e későbbiekben tanulási nehézséget? Írás-olvasás elsajátítása, stb...

5. 504d3546bf (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2010. aug. 21. 19:58
Soha nem maradnak csak ok a gyerekkel(meg rajuk is vigyazni kell). Viszont van az hogy hat a nagyoknak mindent szabad, elveni a jatekot annelkul ,hogy kerje a nagyapo ,barmikor elveszi az iroszerit, a nagyanya pedig az a kioktatos fajtta. aki ahogy meglatt valakit mar tanitani is akarja vallamire. a nagy szuloknek nincs joguk buntetni sehogy, azert vagyunk mi. Mese csakis agreszio nelkuli esetleg a hirekben latthat ilyet. Az elfenekeles nem divat, de egyszer kapot amikor masodjar maszot a padlasra.Ugy gondolttam inkabb most verjem meg mint jobbik(vagy roszabbik) esetben egy eletre nyomorek maradjon
2010. aug. 21. 19:46
Hát ez így elég kevés. És valójában sok oka lehet. De azt kéne megnézned, hogyan bánnak vele a nagyszülei, és hogyan mikor nem vagy otthon. -Túl szigorúak, túl engedékenyek. Miért lehet agresszió egyáltalán a gyerkőcben? Miket nézhet a tévében? Ti szoktátok e büntetni bántással, vagy a nagyszülők..szóval ez elég sokrétű..
2010. aug. 21. 19:40
Irom vegul is barki gondolatta jol johett. arrol van szo ,hogya llanyom ahogy meglattja a nagyapjat vagy nagyanyat egyszeruen visit ,rugkapal. Egyutt ellunk.Kerdem most is miert rugja a nagyapjat. hat attol felt ,hogy adast valt es nem nezheti a zenet.De van tucat oka az ilyen dollgokra
2010. aug. 21. 19:35
Szia, én pszichopedagógus vagyok. Ha gondolod írj.
2010. aug. 21. 19:26
Szuksegem lenne vallakire aki segit megertteni 4 eves kislanyom.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook