Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyereknevelés problémás 11 évesnél. fórum

Gyereknevelés problémás 11 évesnél. (beszélgetős fórum)


1 2
12. Tavirózsa :) (válaszként erre: 10. - Anetta25)
2015. jan. 7. 11:38

Ja! Anyuci lemondott a gyerekeiről??? :O Akkor max. úgy találkozhat velük szerintem, hogy apa is ott van.

És ne is nevezzük az ilyet anyának! :(

2015. jan. 7. 11:38

Sziasztok!


Azt lehetne esetleg tenni, hogy beszélgetni kellene a gyerekkel.


Azzal, hogy látjuk a viselkedésedből, hogy valami miatt nem érzed jól magad a bőrödben, nem vagy harmóniában önmagaddal és a környezeteddel. Elmondanád, hogy mi a problémád? Velünk, a sulival, az élettel, bármivel.


Talán egy komoly beszélgetésben kiderülne. De ez ne számonkérő v. ilyesmi legyen, hanem partnerként beszélgetni vele, ha lehet.

10. Anetta25 (válaszként erre: 6. - Tavirózsa :))
2015. jan. 7. 11:36
Nem :( gyerekek úgy kerültek hozzánk, hogy anya lemondott róluk, mert nevelőapával új gyermek van érkezőben. Így ez a kettő, mintha nem lenne fontos...
9. Anetta25 (válaszként erre: 3. - Pzm3)
2015. jan. 7. 11:36
te jó ég :( hát akkor neked sincs könnyű dolgod. A tanulás nálunk is ilyen, hazugságok hála ég nincsenek. És nekem hála ég van olyan szerencsém, hogy amikor a "jobbik"énje van nálunk :D akkor segít szívesen mindenben. Aztán persze jön, amikor ő ugyan semmit nem csinál
8. Anetta25 (válaszként erre: 4. - 325b42d966)
2015. jan. 7. 11:34
A 3. út az anyánál mindig másmilyen lesz..azt lehetetlen kiküszübülni
7. cicaanya (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2015. jan. 7. 11:22

Mivel tudnék hatni rá? ( ja amúgy nem a helyzettel és nem velem van baja, engem imád...amikor duzzog, akkor is 10perc múlva imádás van)



privi......

6. Tavirózsa :) (válaszként erre: 5. - Anetta25)
2015. jan. 7. 11:17
Miért? Anyának nem a gyerek érdeke az első?
5. Anetta25 (válaszként erre: 2. - Tavirózsa :))
2015. jan. 7. 11:15
Esélytelen :( anyával nem lehet leülni és beszélni...ha megbeszélnek valamit azt direkt ellenkezőleg csinálja. Nagyi még "hansználható", de ő akkor is egy nagyszülő. azért köszi
2015. jan. 7. 11:13
rossz hozzáállás,mert ha apának eddig nem voltak konkrét nevelési elvei akkor ezt most nehéz elkezdeni,ha mégis nektek felnőtteknek kell beszélni hogy egy utat járjatok ne 3 felé nevelhetek,.ütni ,verni meg nem jó hozzáállás ,ez senkinek nem a dolga.
3. pzm3 (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2015. jan. 7. 11:09
Az én lányom is 11 éves lesz,de nálunk már legalább 3 éve tart ez a viselkedésforma amit leírtál.Nagyon nehéz vele.Hisztis,nem akar semmit csinálni,okos lány de egyszerűen lusta tanulni.Ha mondjuk neki,hogy menjen tanulni,elkezd sírni,mint ha valami tragédia lenne.Nem akarja megérteni,ha nem tanul,nem lesz belőle semmi.Egész nap a laptop előtt ülne,vagy tinisorozatokat nézne.Házimunkában semmit nem segít.Ha valamire megkérem csak a pofákat vágja,ha elkezdeném neki a dolgokat elmagyarázni,rögtön sír,vagy egyszerűen ott hagy.Ezen kívül még önző is,mindig mindent neki kell először megkapnia,igényei vannak nagyok.Rossz ezt így leírni...Ha jó hangulata van egyébként imádni való,jól el tudunk beszélgetni,nevetgélni.Én is tanácstalan vagyok,hogy találjuk meg vele a hangot,mert sok a feszültség e miatt....és igen,mi lesz 3-4 év múlva???Ami még nagy baj,hogy nem akarja a tetteiért a felelősséget vállalni.Ha csinál valamit a végtelenségig tagadja,vagy hazudik.
2. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2015. jan. 7. 11:03

Hát szerintem kezdjétek magatokon a nevelést! Nem a gyerekek hibája, hogy ilyen családban kell felnőnie (és ezt nem sértésnek szántam)!

Te írtad, hogy ahányan vagytok annyiféleképpen nevelitek.

Első dolog leülni az összes felelős felnőttnek és megbeszélni az alapelveket amihez mindenkinek tartani kell magát!

Egyébként pedig sértésnek ne vedd, de úgy gondolom, hogy elsősorban az édesanya és édesapa dolga a gyermeknevelése a nevelőszülők pedig támogatnak (hisz egy kamaszodó gyerek már nem fog úgy ugrálni egy "idegennek", ahogy az szeretné, bármilyen jó a kapcsolat).

2015. jan. 7. 10:56

Sziasztok


Tapasztalt anyukák véleménye érdekelne, vagy bárki, akinek van jó ötlete. Köszönöm előre is

A helyzet bonyolult:

Két gyermek jelenleg elvált szülők gyerekeként él apával és velem, mint nevelőanyával. Ez egy fél éves állapot előtte a gyerekek anyával éltek. A közelben lakik nagyi aki sokat segít, de ergo háromfele nevelünk gyereket. (már ha anyáé nevelés..)

A fiú gyermek hasonló korú, jó természetű nincs vele gond. A kislány problémás -korábban is akaratos hisztis volt, de nem ennyire-. A visszabeszélés, a folytonos hiszti mindenért (egyszer ezért egyszer azért, tehát nem állandósult ok miatt) a hangnem, a stílus, a folyton neki van igaza (és még nem is kamasz igazán..mi lesz még..), a mondogalódások, csapkodások. És a nagyobbik baj, hogy nemcsak otthon, az iskolában is.


Apa korábban nem nevelte konkrét elvekkel a gyereket, ez anya feladata volt, aki most inkább azon van, hogy a nála töltött időben szabályok nélkül lehet mindent. Nagyi segít, de mégis csak nagyi és a kényeztetés a dolga.

Nehéz helyzetben vagyok, szeretném elkerülni a folytonos veszekedést, de nem lehet sem szép szóval, sem csúnyával, ütni-verni én nem akarom, mert nem az én dolgom, és amúgy sem ebben nőttek fel, egy konfliktusért este apával "hülyére veretni" értelme sincs.


Mivel tudnék hatni rá? ( ja amúgy nem a helyzettel és nem velem van baja, engem imád...amikor duzzog, akkor is 10perc múlva imádás van)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook