Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerekkel vagy gyerek nélkül dísziteni a karácsonyfát? Hány éves kortól érdemes bevonni a gyereket? fórum

Gyerekkel vagy gyerek nélkül dísziteni a karácsonyfát? Hány éves kortól érdemes bevonni a gyereket? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. nov. 28. 09:25

Nálunk mindig én díszítettem a fát,a gyerekek moziban a férjemmel,és mire megjöttek,én épp mindig aludtam:))

Aztán a tavalyi karácsony már más volt.Tudatták velem,hogy tudnak mindent.

Persze,ugyanúgy mozi,én karácsonyfa díszítés,de az ajándékokat már közösen vettük meg.


Aztán hónapokkal később a lányom megjegyezte,hogy ugyanolyan karácsonyt akar,mint régen,mert ez nem volt az igazi!


Szóval idén újra a "varázslatot" várják ,nem csupán a karácsonyt.

És én varázsolni fogok!:)))

49. jozsi.38 (válaszként erre: 48. - Anyegin)
2011. nov. 28. 09:24
:)
2011. nov. 28. 09:19
mi már nagyobbacskák voltunk a húgommal, 7-8 évesek, a szobánkban játszva vártuk, hogy a jézuska díszítse a fát. átnéztünk az ajtó alatti résen, és láttuk apu papucsát. mikor megszólalt a csengö, és bemehettünk a szobába, mondtuk, hogy tudjuk hogy te díszítetted a fát, láttuk a papucsodat. erre apu azt mondta, kölcsönadta a papucsát a jézuskának, hogy ne fázzon mezítláb a lába.. :-) ..még néhány évig hittünk a mesében :-) és ha visszaemlékszem, mosolyog a szívem.. apu már 16 éve meghalt, de minden karácsonykor, mikor én díszitem a fát a kicsiknek-nagynak, ott van velem - papucsban..
2011. nov. 28. 09:14

A gyerekek pici kora óta együtt díszítjük a fát, hogy minél szebb legyen, örüljön Jézuska mikor meglátja és alápakolja az ajándékokat. :) Mikor pici totyogósak voltak, akkor csak adogatták a díszeket, édes volt látni hogy igyekeznek :)))

most már ők cipelik be és illesztik a fenyőt a talpába :P

2011. nov. 28. 09:08
nekem nagyon emlékezetes a gyerekkori karácsony.Mindig meghozta a Jézuska a fát kopaszon és alá tette a díszeket meg a szaloncukit aztán az egész család együtt díszítette.Ez mindig olyan meghitt volt.Aztán amikor pompában volta fa jöttek a csomagok is a fa alá.
2011. nov. 28. 09:07
Az èn fiam 5 lesz februàrban. Ameddig hiszi a mesét addig ott áll a fa feldiszítve 24-ėn reggel. Ha már nem hisz, vele diszìtünk.
2011. nov. 28. 09:06

Én amire vissza tudok emlékezni, mi is mindig együtt öltöztettük a fát a szüleimmel, mikor nagyobb lettem csak én díszítettem az én elképzelésem szerint :-)

Tavaly 11 hónapos volt a kisfiam, megleptük. Nem lettünk kész míg aludt, így a férjem bent maradt vele a szobában addig, míg kész nem lettem.

Mikor szóltam nekik, hogy jöhetnek (ugye már kint sötét volt, lekapcsoltam a lámpát és csak az égők villogtak), látni kellett volna az arcát :-))

Az a csodálkozás, az az öröm :-))

Idén nem tudom én se mit csináljak, az a baj, hogy ő a múltkor talált meg díszt, (amit nem rég vettem és nem tettem el a többihez) hogy azt hitte az mind labda és egyből dobálta :-(

43. c6973617d3 (válaszként erre: 40. - 9536810fa1)
2011. nov. 28. 08:52
Nálunk a gyerekek átvették, ők is dugdosnak, csomagolnak ezerrel.:)
42. Bcicus (válaszként erre: 40. - 9536810fa1)
2011. nov. 28. 08:47
Tudom, hoyg nem kötözködni akarsz. De én meg azt gondolom, hoyg ahgy majd nevetgélve diszítjük fát és majd alaposan tervezi, hoyg mit hova kell rakni, hogy szép legyen, remélem majd a tesóival együtt annál nisnen szebb.
2011. nov. 28. 08:46

Mi anno Anyumékkal mindig együtt díszítettük a fát viszont az Én kisfiam most 4 éves és az elmúlt karácsonyokon is és idén is meglepetés lesz a karácsonyfa,mire felébred a délutáni alvásból és kijön addigra ott lesz a fa feldíszítve!Mindig hatalmas volt az öröm és a meglepetés!

Viszont mivel már elég nagy szerintem jövöre áttérünk arra,hogy együtt díszítjük majd fel.

Szerintem mind a kettőnek megvan a maga varázsa!

40. 9536810fa1 (válaszként erre: 35. - Bcicus)
2011. nov. 28. 08:44

Nem szeretnék ám kötözködni Veled, és meg is értelek teljesen... én szerettem és ma is szeretem a csodát, a varázslatot... a zenére feltáruló ajtót.. és a gyerekeim is. A 16 éves fiamtól, ha megkérdezem, hogy van-e valami extra kívánság, amiről tudnom kellene, mindig mosolyogva közli, hogy nincs, a Jézuska pontosan tudja, hogy őneki mit hozzon. :))

Egyébként érdekes a kettősség, mert az ajándékokat a mamáknak, később ők már nekünk is, mindig készítettük/készítették, csomagolgatták, rejtegették ezerrel... szóval ott a mese és a valóság összemosódása... :)

39. Sly7105 (válaszként erre: 1. - K.larina)
2011. nov. 28. 08:44

Ez minden családban változó. Vannak olyan felnőttek, akik azt szeretnék, hogy a gyermekük meglepetésként, feldíszítve lássa meg a fát. És van, aki inkább abban leli örömét, hogy közösen díszítenek. Nálunk, amíg tényleg kicsik voltak, a férjemmel díszítettük a fát 23-án éjjel, így másnap reggel már ott pompázott a fenyő. De azt hiszem óvis korukba már bevontuk őket a díszítésbe, amit nagy örömmel tettek. Most pedig az a helyzet, hogy a 19 éves fiam már egy ideje ne akar fát díszíteni, de lányom még segít, ő csak 12 éves. Ő viszont segít nekem még sütni is.

Mindenkinek szép ünnepet kívánok!

2011. nov. 28. 08:38
Én 25 vagyok, de mai napig emlékszem arra mekkora élvezet volt együtt díszíteni a fát a családdal. Szerintem sokat elárul, hogy még ennyi év után is mosolyogva emlékszem vissza a gyerekkori december 24-kékre:) Ha lenne gyerekem kinem hagynám belőle:)
37. Bcicus (válaszként erre: 36. - 111e183830)
2011. nov. 28. 08:33
Én is pont így vagyok vele. Mi is mindig együtt vettük a fát és nagyon élveztük, meg cipeltük haza bkv.val vicces volt. Mondjuk ez a része ma már kimarad mert autózunk.
2011. nov. 28. 08:30

nálunk a fa vásárlása és díszítése is családi program volt már születésüktől -most már 3 gyerekkel


nagyon élvezik,ki nem hagynám


anno én és a testvéreim is apuval díszítettük és örök emlék

35. Bcicus (válaszként erre: 33. - 9536810fa1)
2011. nov. 28. 08:30
Azok mesék amit az ember mesekönyvből vagy fejből mesél, de a gyerek is tudja, hogy mese, hiszen azt is kéri a szüleitől, hogy meséljenek neki.
2011. nov. 28. 08:29
Ez személyes dolog. Én nem hagytam volna ki őket a díszítés öröméből, nyilván, mert a szüleim is így csinálták és nagyon boldog ünnepeink voltak. ekkor egész nap együtt lehettünk végre a sok munka után. Az ajándékokat viszont titokban csempészi be a "Jézuska". A 17 éves nagylányom is igényli még a titokzatosságot. :)
33. 9536810fa1 (válaszként erre: 28. - Bcicus)
2011. nov. 28. 08:29
... és hogy állsz a mesékkel? ... a királylányokkal, a királyfikkal... a sárkánnyal... a kacsalábon forgó palotával, az óriással... a beszélő macikkal és rókákkal...? ;))
32. Filemon79 (válaszként erre: 25. - Bcicus)
2011. nov. 28. 08:28
Én még emlékszem olyan karácsonyra, amikor elhittem, hogy a Jézuska hozta az ajándékot, és olyanra is, amikor már tudtam, hogy nem. De semmiféle rossz érzés nem volt bennem a váltásnál. Egyszerűen rájöttem, megértettem, elfogadtam. Az ünnep attól még szép.
31. c6973617d3 (válaszként erre: 30. - Bcicus)
2011. nov. 28. 08:27
Igen, kegyes hazugság :)
30. Bcicus (válaszként erre: 29. - C6973617d3)
2011. nov. 28. 08:26
De attól még az.
2011. nov. 28. 08:25
Lehet ezt azért úgy adagolni, hogy ne tűnjön hazugságnak.
28. Bcicus (válaszként erre: 26. - 9536810fa1)
2011. nov. 28. 08:25
Mindegy, mi jobbnak látjuk így. Én hazugsáknak érzem és gondolom. És mivel nem is hiszek és nem is hittem a létezésében soha így álszent is.
2011. nov. 28. 08:25

Mi megpróbáltuk a délutáni alvás alatt feldíszíteni tavaly, de mire a férjem belefaragta a fát a talpba, addigra felébredt a kisasszony... Úgyhogy végül segített díszíteni (2.5 évesen), de az ajándékok úgy kerültek a fa alá, hogy ő nem látta, azokat a Jézuska hozta :)

Idén már nagyon várja a fadíszítést, úgyhogy már meg se próbáljuk nélküle...

26. 9536810fa1 (válaszként erre: 25. - Bcicus)
2011. nov. 28. 08:24

... teljesen rendben van az is, és pontosan olyan gyönyörű, szokás kérdése. :)

Harmonikus gyermek észrevétlenül megy át a meséből a valóságba... nincs trauma... :)

25. Bcicus (válaszként erre: 22. - 9536810fa1)
2011. nov. 28. 08:21
Aztám szegény gyereknek milyen rossz mikor kiderül, hogy hazudtak a szülei. Szerintem szeb vagy legalább olyan szép, ha a család közösen veszi a fát, ő választhatja ki és segíthet feldiszíteni és addig is együtt vagyunk, jól érezzük magunkat.
2011. nov. 28. 08:21
Azzal én is egyetértek, hogy nagy csalódás amikor kiderül, hogy Jézuska nagyon elfoglalt, végesek a keretei, stb, de egy kevéske kis illúzió mégis megadja az ünnep varázslatát, addig míg hisznek benne.
23. air (válaszként erre: 2. - Jozsi.38)
2011. nov. 28. 08:20
Ez igaz ,hogy nem érdemes ,nálunk az első díszítésnél másfél éves volt a fiam ,kicsit hosszúra sikeredett :)))
22. 9536810fa1 (válaszként erre: 18. - Bcicus)
2011. nov. 28. 08:20
... ez nem bemesélés, ez maga egy mese, egy kicsi varázslat, színes álom az életben, amit az ember hoz magával a szüleitől,a nagyszüleitől, és viszi tovább, vagy nem... :)
2011. nov. 28. 08:17
Az én nagylányom 6 éves koráig nem tudta, hogy nem a jézuska hozza a fát. Utána hallotta az iskolában, de azóta is azt kéri, hogy titokban legyen feldíszítve, hogy ő ne lássa.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook