Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekeknek...különböző köhögésekre praktikák fórum

Gyerekeknek...különböző köhögésekre praktikák (beszélgetős fórum)


1 2
19. 342402de6d (válaszként erre: 11. - Dixem)
2013. okt. 27. 07:47
Így van!Plusz disznózsírral bekenni a mellkast arra száraz ruhát,sokan ki sem próbálják,mert hülyeségnek tartják,pedig mindennél jobb!
2013. okt. 27. 07:27
Nálunk száraz köhögéskor az inhalációs készülék van használatban, sóoldat + berodual (hörgőtágító) csepp, mellé kap még a fiatalúr ACC-t reggel és este. Sokat segít felszakítani a lerakódást, mióta így kezelem a száraz köhögést, megússzuk doki nélkül mert pár nap alatt helyrejön.
17. jooeva
2013. okt. 27. 07:19

Reggel acc + calcium (csak annyit köhögtet,amennyi lerakódás van), mellé lehet egy kis spiropent-et (hörgőtágító, szintén segít, hogy feljöjjön a nyálka). Közben sok folyadék, lehetőleg hársfa tea.

Estére jó a sós vizes gargalizálás, mert lemossa a garatból a makacs nyákot, így nem irritálja a köhögés. Száraz éjszakai köhögésre Coderetta tabletta, egy mukk sincs éjjel. Ez reciköteles és a spiropent is. És lehetőleg szobafogság 2-3 napig.

2013. okt. 27. 07:12
ACC és nekünk nagyon bejött a hidegpárásító
2013. okt. 27. 07:05

A mi időnkben még nem volt ennyiféle gyógyszer, így a fiamnak ACC200-at adtam reggel és délben. Ez felszakítja a lerakodott nyákot, tehát könnyebben köhögött, nem olyan ugatósan. Köptetőt csak kora délutánig célszerű adni, mert ugye ha este adjuk, akkor azért nem tud aludni a gyerek/felnőtt, mert a felszakított slejmet köhögi fel. Este sinecod cseppeket adtam mindig a gyereknek, illetve most is ezt csináljuk.

Évek óta viszont Elixirium Thymi compositium ot szedünk köptetőként, este maradt a sinecod.


Ja meg a hársfatea, ami szintén nagyon jó köhögésre és még finom is. A lándzsás útifűre sokan allergiásak.

14. bowie (válaszként erre: 11. - Dixem)
2013. okt. 27. 06:48
Ha kruppos, akkor ez nem jó. Arra jó hűvös levegő kell, a forró gőztől még jobban befullad.
13. Cippora (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2013. okt. 27. 06:45
Ez olyan érdekes egyébként,mert pár embertől hallottam ezt,hogy gége gyulladás,de "csak" ennyi,nincs tovább,persze csúnyán köhög,de nem fullad be.Bezzeg ha nekünk ezt diagnosztizálják már tudom,hogy kórház lesz a vége :S
12. bowie
2013. okt. 27. 06:45

Jah, és nyugodtan emelt c és d vitamin adag.

(7 éves 23 kilós 1000 mg c vitamin)

11. dixem
2013. okt. 27. 06:44

Nekem is azt mondta az orvos, hogy nem kell a köhögésre rögtön gyógyszer, mert ez a szervezetnek egy természetes öngyógyító reflexe, így távolítja el a nem oda való dolgokat és ha csillapítjuk sokszor csak ártunk vele.

Nekünk az nagyon bevált, hogy lefekvéskor berakok a szobájukba a radiátorra egy nagy edénybe gőzölgő, forró, erős kamillateát. Nem csak éjjelre hanem nappali alváshoz is és több napon keresztül.

2013. okt. 27. 06:44
Megfázásos köhögésre én mindig bebugyolálom a torkomat,és igyekszem csukva tartani a számat,vagyis nagyon keveset beszélek. Gyereknél ezt biztos nehezebb elérni,de meggyőződésem,hogy a beburkolt torok (éjjel-nappal folyamatosan) sokat segít a gyógyulásban.
9. Hoxa (válaszként erre: 6. - Cippora)
2013. okt. 27. 06:43
Ezt nem tudtam. Szerencsére nálunk a kruppig nem szokott eljutni.
2013. okt. 27. 06:42
Sinupretet a kicsi szokott kapni, vagyis még csak egyszer kapott (9 hós). Az segít könnyebben köhögni.
2013. okt. 27. 06:41

Az én gyerekem a lándzsás útifűtől befulladt. Kiderült, hogy allergiás rá.

A stodal egy ideig jó volt, aztán hozzászokott.

Éjjelre a sinecod vált be mindig.

Ha nagyobbak adj nekik minél magasabb kakaótartalmú étcsokiból egy egy kockát, és azt szopogassák el, meg méz.

És igyanak egy pohár kólát, lassan, kortyolgatva. (ez csak olyan gyerekeknél segít, akik amúgy nem isznak kólát, tehát nem ismeri a szervezetük)

Most a legutolsó köhögős időszakot megúsztuk csokival, mézzel, kólával, pedig csúnyán indult..nem vicc. A fiam kruppos, gégés is volt, éveken át rohamai voltak, szóval ezzel nem viccelnék.

6. Cippora (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2013. okt. 27. 06:39
A gége gyulladásból lesz a krupp.Legalábbis nekünk mindig úgy kezdődik,hogy heveny gége gyulladás,majd estére kezdi az ugatást,fulladást,kórház...
5. vov
2013. okt. 27. 06:39

Sinupretet nem ismerem.

Rhinatiolt szokott kapni a Fiam nappalra, ez felszakítja a letapadt váladékot.

Ha száraz a köhögés, akkor izlandi zuzmót és attól jó hurutos lesz, fel tudja köhögni.

Éjszakára Sinecod szirup, és ez hurutosnál is adható estére, h tudjon aludni- főleg ha már csak ingerköhögése van.

HA ez sem segít, akkor ventolin spray babyhallerbe.

2013. okt. 27. 06:38
Én azt hiszem már majdnem minden készítményt kipróbálhattam. 2,5 éves a kislányom,és nagyon köhögős fajta,nyáron a pulmonológiát is megjártuk,mert 2 hónapig köhögött.Kruppos is,ami ugató köhögéssel jár,egyébként is szárazon köhögő típus.Nekünk semmilyen készítmény nem használt,sem köhögéscsillapító,sem köptető,gyógyteák,homeopátiás szerek sem.Nekem kerek perec megmondták,hogy felejtsem el ezeket a cuccokat,ha szakad neki fel akkor köptető,amúgy majd elmúlik.Egyébként egy hete kerültünk kórházba,kap ACC-t,és most először köhög hurutosan.
3. Hoxa
2013. okt. 27. 06:34
Éjszakára sinecod van itthon nálunk. Receptköteles. A fiam ugatós köhögő általában, de nem krupp, hanem gége miatt.
2013. okt. 27. 06:27

SZia! erre én is kiváncsian várom a válaszokat,mert sokszor én sem tudok dönteni pedig nekem van három gyerkőcöm is.Ráadásul a legkisebbik asztmás is és ha beteg már előre félek.

Jobbulást kisfiadnak!Egyébként a Sinecod nálunk is nagyon bevált nagyobbik lányomnál.

2013. okt. 27. 02:06

Sajnos aktuális téma..igazából azért inditom a fórumot,mert szerintem sokan nem vagyunk tisztában azzal,hogy milyen szert,készítményt adjunk pl egy hurutos és milyet egy éjszaki száraz köhögésre...vagyis akinek idősebb gyerekei vannak biztosan jól tudja,de aki most tapasztalja először...segítünk egymasnak.


Pl az én kérdésem az lenne,hogy a Sinupret szirup jó e SZÁRAZ KÖHÖGÉSRE? Ha jó,akkor csak délutánig szabad e adni,mint a köptetőket??

Vagy egy hirtelen jövő éjszakai száraz köhögésre mi segítség? A 2,5éves fiam most először köhögott nagyon csúnyan,hirtelen kezdte és nem bírta abbahagyni,még hányt is kicsit:( Próbáltam leszívni az orrát,nem sok minden jött,bekapcsoltam a hidegparasitót...kb egy óra alatt most alszik,Hál Ég kevesebbet köhög. Sajnos nincs itthon Sinecod,még nem volt rá szükség,így nem írt az orvos.


Tudom van választék...lándzsás útifű(abból is több fajta),Stodal stb...de azért szívesen veszem,ha leirjatok nektek bizonyos köhögésre mi vált be :)


Én sajnos néha el se tudom dönteni,hogy épp hogyan köhög a gyerek,mert egyszer így, rá egy órára már másképp és fogalmam sincs mivel teszek jót és mivel ártok.

Nem tudom pl hogy a Sinupret hatékony lesz e egy ilyen éjszakai köhögő roham után,nem erősítem e fel a holnapi éjszakara?

Holnap felhívom a dokinéninket ,de várom a Ti tapasztalataitokat :)


Jó éjszakakat mindenkinek,valószínű alszotok is csak én őrködöm itt most a Pici mellett.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook