Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyerek és kutya együtt a lakásban? fórum

Gyerek és kutya együtt a lakásban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
27. pemete (válaszként erre: 21. - Puszitolvaj)
2009. márc. 11. 12:56
Én nem szoktam minden alkalommal fürdetni és ruhát cserélni:) Max megmososm a kezét, de még azt se mindig. Egy kis kosz nem árt, legaláb jó lesz az immunrendszere. Aztán lehet én veszem túl lazán a dolgokat, nem tudom, de eddig csak egyszer volt beteg a gyerek, és azt is az orvosi rendelőben szedtük össze. Amíg nagyon kicsi addig úgysem ér a kutyához, mikor meg már nagyobb, akkor meg nem árt neki, ha egy kicsit kutyás lesz. Persze az arcát mi sem engedjük még mindig hogy megnyalja a kutya, pedig nagyon szeretné, de azt nagyon élvezi a gyerek is mikor a kezét vagy a lábát nyalja a kutya, vagy a hasát szagolja. Ilyenkor hangosan kacag. Meg viszi neki a kaját. Persze kéznyaláés után megmossuk a kezét, de biztos van olyan, hogy nem látom, hogy megnyalta, és akkor nem mosom meg neki. A kutyakaja meg a kutyavíz egyébként tényleg nagyon érdekes, azt ajánlatos elzárható helyre tenni, nekünk pl a spájzban van, és be tudom csukni az ajtót, ha már nem eszik vagy iszik a kutya. De volt hogy elfelejtettem, és levest csinált a gyerek a kutyának. Szépen belerakosgatta a tápot a vízbe:)
26. Alexa77 (válaszként erre: 24. - Ad04b33206)
2009. márc. 11. 12:55
Így igaz!
25. Alexa77 (válaszként erre: 21. - Puszitolvaj)
2009. márc. 11. 12:55

Mivel kutya hamarabb volt, mint gyerek, a baba a pocidban már hozzászokik általad a kutyához. Én sem mosdatom-öltöztetem folyton a picit... Az elején még úgyse nyúlkál hozzá, pár hósan meg már nincs mitől tartani. Persze nem baj, ha nrm eszi marékszámra a szőrt, de ha nem makulátlan a ruhája, keze, az még nem a világvége.:-)

Nekem persze jelent némi többletmelót a lakásban tartott állatsereg, de nem gáz. Naponta felmosok, porszívózok, de nem vészes, 20 perc az egész.

2009. márc. 11. 12:54

egyebkent csak hogy a nem tartanek allatot gyerekkel nezeteüekhez szoljak egy kicsit: persze, ez mindenkinek szive joga. De utana lehet olvasni.

Bizonyitott teny hogy egy allattal felnövö gyerek sokkal gyorsabban megtanul felelössegteljes lenni, megtanul kapcsolatot teremteni, szocialodni.

Egeszsegügyileg pedig a rendben tartott (oltott, feregtelenitett, tisztan tartott) allat a gyerekkel semmilyen veszelyt nem jelent söt, erösiti az immunrendszert. Az allatok között levö gyerekek nagy szazaleka csak hirböl ismeri az allergiat, a különbözö leguti betegsegeket.

23. 88e297a0b8 (válaszként erre: 19. - 88e297a0b8)
2009. márc. 11. 12:49
Még annyit, hogy megfelelő körülmények mellett, jót is tesz a gyerek immunrendszerének.
22. pemete (válaszként erre: 19. - 88e297a0b8)
2009. márc. 11. 12:49
Hát nem vagyunkk egyformák:) Van aki tart, van aki nem. Így szép az élet:)
2009. márc. 11. 12:48

Lehet, hogy feltekeny lessz...nem tudom...de talan az rosszabb volna ha oda adnank es gazdit cserelne vagy ki tudja milyen helyre kerulne!?!?!

Meg azert attol is tartok, hogy...oke most nem hullik a szore es haromnaponta porszivozok...de szerintem elkerulhetettlen, hogy majd a gyerek ne erjen hozza...akkor meg minden alkalomkor furdetes es ruha csere!??!!? vagy hogyan kell ezt csinalni!?!?!?

2009. márc. 11. 12:48

szia,

nalunk is van kutya es eddig a gyerekre nezve soha nem volt gond vele. Ram nezve mar inkabb. Dehat en akartam mindkettöt :D

A pelenka hazavitele valoban nagyon jo dolog. Söt kisruhat is vihettek haza. Esetleg hasznalt pelust. Engedni kell hogy megszagolja, de azt nem hogy jatszani akarjon vele. Mikor hazaertek a korhazbol fontos hogy azonnal engedd oda a kutyat hozza. Meg kell hogy szimatolja, esetleg megnyalja hogy tudja hozzatok tartozik es nem idegen. Nem szabad soha hogy bantsd a kutyat amiert a gyerekhez közelit!!! Nem szabad hogy a gyerek miatt elhanyagold a kutyad. Ugyan ugy kell hogy simogasd, foglalkozz vele különben elöfordulhat hogy feltekeny lesz. Ami meg fontos, legyen a kutyanak egy helye ahol csak ö van. Ahova nem engeded oda a gyereket majd kesöbb sem. Pl a kosara, fekhelye. Ez legyen az ö kis mentsvara ahova visszavonulhat ha elege van. Meg kell tanitani a gyerköcnek hogy ez a kutyae es nem megyünk oda. Ugyan ugy ahogy a kutyanak is meg kell tanulnia hogy ide- oda nem mehet esetleg ezentul.

Nalunk sincs kitiltva a gyerekszobabol, viszont a nappaliba nem mehet mert az a jatszoföhadiszallasunk. Az egyetlen ok hogy hullik a szöre iszonyuan es nincs kedvem allandoan a kutyaszört szedni Tim szajabol.

A kutya nem tudom hogy van nevelve, de en a helyedben ellenöriznem hogy reagal fül-farok-szörhuzasra valamint a kajajahoz hogy viszonyul. Mit tesz ha odanyultok etetes közben. Vagy ha a jatekahoz jatek közben. Ezek nagyon fontos dolgok, mert ha morog, vicsorog azonnal neki kell allni leszoktatni rola. Ha nem akkor szepen lassan hozza kell szoktatni ahhoz hogy a pici is uj gazdi es neki ugyan olyan jogai vannak mint a nagygazdinak. (ha erdekel priviben tudok mondani egy-ket dolgot mi hogy csinaltuk ezeket)

Ja, es valoban igaz hogy a kistestü kutyusok agresszivebbek pont a meretekböl adodoan, de ez nem jelenti hogy nem alkalmasak gyerek melle.

Es vegezetül a kutya-gyerek kombinacio inkabb rad nezve lesz faraszto. Iszonyu melo minden nap valoban rendet tartani, setaltatni a gyerekkel ha esik ha fuj, es mikor mar a babo maszik, megy meg kezdödik a cirkusz a kutya vizevel, kajajaval, kergetesevel. Na innen lesz erdekes a dolog! Viszont engem mindenert karpotol mikor a fiam reggel ujjongva üdvözli a kutyat mikor bemegyünk a szobaba, vagy milyen felszabadultan jatszik vele!

19. 88e297a0b8 (válaszként erre: 16. - L.Niki18)
2009. márc. 11. 12:48
Osztom a véleményed, én biztosan nem tartanék állatot együtt a babával, és barátom is így gondolkodik, viszont amiket itt írtak az szimpatikus, és okosan állnak a kérdéshez.
2009. márc. 11. 12:46
Nálunk a szüléskor is jelen volt a kutya, persze a másik szobában, mert én itthon szültem. Első perctől szeretik egymást, Axi gyakran vigyáz a Rékára, ha kinn alszik a teraszon babakocsiban, mellette ül, el nem mozdulna. Napközben együtt játszanak a szőnyegen. A macsekok is, mert az id van kettő. Egyik állatnak se jut eszébe bántani a kicsit, pedig rendesen meghúzgálja a farkukat is néha.:-)
17. Alexa77 (válaszként erre: 10. - 1f9774333a)
2009. márc. 11. 12:43
Ezt nem szabad! Így lesz a kutya - teljes joggal! - féltékeny.
2009. márc. 11. 12:42
Én biztosan nem tartanék semmiféle állatot a gyerekkel egy lakásban! Majd ha a gyerek nagyobb lenne akkor talán igen. Pedig nagyon szeretem a kutyusokat és a cicákat is!
2009. márc. 11. 12:30

Nálunk is van mindkettő:)))


Semmi gond nincs,de a kórházban kaptunk egy jó tippet.Mikor megszületett a pici 1-2 napig ugyanazon a ruhapelenkán szoptattam majd azt hazaküldtem a páromal,hogy szagoltassa meg a kutyával,utána tegye be a kiságyba,így már nem volt idegen a kutyánknak a gyermek szaga.


De olvastam,hogy 5 hónapos koráig nem ajánlatos odaengedni és magára hagyni.Nálunk nem is volt gond,pedig szadulta rendesen,de a kutya jelzett,hogy mostmár azért jó lenne,ha mennék és megmenteném.Egyszer nem bántotta a gyereket.Nekünk magyar vizslánk van.


Ha ügyes vagy és okos nem lesz semmi gond.Először én is tartottam tőle,de arra vigyázz,hogy ne adj lehetőséget a kutyának arra,hogy féltékeny lehessen a picire.

14. pemete (válaszként erre: 12. - Puszitolvaj)
2009. márc. 11. 12:23
A mi kutyánk is velünk alszik néha az ágyban, ne aggódj! A gyerek mellett 3 havonta javasolt a kutya féregtelenítése, és az is úgy, hogy beadod neki a gyógyszert, aztán két hét múlva megint, hogy biztos kimenjenek belőle még a peték is.
13. pemete (válaszként erre: 11. - Bf861243a6)
2009. márc. 11. 12:20

A kistestű kutyák sokkal agresszívebbek, mint a nagytestűek egyébként, és náluk gyakrabban előfordul, hogy féltékenyek a gyerekre.

Mi egyébként mikor hazahoztuk a kórházból a gyereket, akkor bemutattuk a kutyának, hagytuk hogy megszagolja, és megnyalja a kis lábiját, aztán mindig árgus szemekkel figyeltük, hogy mire hogyan reagál. De szerencsére imádja a gyereket. Már mikor apróka volt, akkor sem engedett senkit a babakocsi közelébe, és most sem engedi az idegeneket a gyerekhez, odaáll közéjük:)

2009. márc. 11. 12:15

Koszonom...Aranyosak vagytok!

Maris kicsit megnyugodtam...

A Bubi mar megvan, az utcan talaltuk es hat orokbe fogadtuk... a tavaj a mikulas hozta...:-)

Nincs vele semmi baj, kicsi termetu, nagyon jatekos, okos es folleg szobatiszta...asszem tobb oltasa van mind nekem es gyakran feregtelenitjuk...szerencsere egyenlore a szore nem hullik, de azt hiszem elvisszuk majd nyirni is...eddig a gyerekekkel nagyon jol viselkedett es nem volt semmi baj...Talan, csak annyi, hogy szeret ugatni es morogni...es ezt mind jatszas kozben csinalja...Az is megriasztott, hogy majd, ha ugy lessz....en, nagy nehezen vagy konnyen, elaltatom a kicsit a kutya meg vakkant parat es a gyerek uvolt....

Amugy az itteni emberek nagyon nem allatbaratok es mindenki el van csodalkozva, hogy hogyan tartom a lakasba a kutyat... kerdeztek is ,hogy bezarom a wc-be!?!?!?... De ilyet en soha nem tennek...sot...Bubi- sajnos vagy nem- meg nem tudom...de neha velunk alszik az agyba...

2009. márc. 11. 12:03

Nyugodtan, macska nem lehet.

Biztos vagyok benne, hogy nem hagynád, hogy minden szőrös legyen, és, hogy a gyerek ágyában mászkáljon.

Szóval semmi gond nem lesz.Kiskutyát vegyél, mert az sosem fog titeket megharapni, még véletlenül sem, és ha ugyan az a higiénia meg van, mint a kutya eljövetele előtt, akkor nyugodtan lehet.

Csak plusz munka, és előre szólok, hogy, ha panelosok vagytok,vagy társasházasok, akkor lány kutyát vegyél, mert az nem emeli meg a lábát, és nem pisil ki, az almostálból.

10. 1f9774333a (válaszként erre: 1. - Puszitolvaj)
2009. márc. 11. 12:03
8 hónapos terhes vagyok. 2 éves uszkárom van. 1-1,5hónapig nem lesz itthon, utánna jön haza...
9. Lipiani (válaszként erre: 8. - Pemete)
2009. márc. 11. 12:03
Szerintem nevelés kérdése.Úgy kell csinálni,hogy ne legyen féltékeny.Na meg persze nem szabad soha kettesben hagyni őket,akárhogy is szeretik egymást.
2009. márc. 11. 12:00
Nálunk nincs kitiltva a kutya a gyerekszobából, sőt este mikor ott játszunk fürdés után ő is nagon élvezi, hogy ott lehet. Mi arra figyeltünk nagyon, hogy hogyan viszonyul a kutya a gyerekhez. Mert akármennyire is imádom az ebet, ha az agresszió legkisebb jelét mutatta volna rögtön eladtam volna. Szerntem ez a legfontosabb, hogy be tudjuk látni, hogy ha a kutyánk mondjuk nem gyerek kompatibilis:)
2009. márc. 11. 11:58
szerintem is meg lehet oldani! nekem cicám van és ugyanezek a kérdések voltak bennem, de szerintem megfelelő odafigyeléssel minent meg lehet oldani!
6. Lipiani (válaszként erre: 5. - Monizsofi1982)
2009. márc. 11. 11:57
Ha vele együtt nő fel,kevés az esélye az allergiára.:)
2009. márc. 11. 11:55
Nálunk is van kutya, egy kis Westie. Most 8 hónapos. Nyáron érkezik a babánk. Nekünk is 2 szobás lakásunk van. Mi úgy oldjuk meg, hogy a másik szobából kitiltjuk. Azóta, hogy tudjuk, babát várunk. Ez türelem játék, de szerintem megoldható. Bár néha a falra mászok az én kis kuttyomtól, nem adnám oda senkinek. Max, ha kiderül a bébi allergiás rá. De akkor sem biztos.
4. c45cf0522b (válaszként erre: 1. - Puszitolvaj)
2009. márc. 11. 11:55
Szia.MI egy kétszobás lakásban laktunk a kutyával,miután a kisfiam megszületett,a pici szobájába nem jöhetett be,elmagyaráztuk neki,hogy mostmár nem szabad...és megértette.Sokszor leült a szobaajtó elé és onnan figyelt.Szerintem ha a kuytust megnevelitek,semmi gond nem lesz.
2009. márc. 11. 11:55

Szia!

Mi kivittük a kutyánkat tesómékhoz,mikor terhes lettem.Igaz még kölyök volt,így könnyebb volt megválnunk egymástól,meg minden nap meg tudom látogatni,viszont a mi esetünkben egy szeleburdi vizsla volt,akinek sokkal jobb így,mert nagy a mozgástere és nem lakásba való amúgy sem.Főleg nem baba mellé.

2009. márc. 11. 11:54
Szia! Nekünk fél éves volt a kutyánk, mikor megzületett a kislányunk, és egy 3 szobásban lakásban élünk azóta is együtt. Soha nem volt semmi gond, sőt. A kutya miatt hamar megtanult járni, mert oda akart menni hozzá. Együtt játszanak, a kutya vigyáz rá. Szóval én semmi hátrányát nem látom a dolognak.
2009. márc. 11. 11:51

Lehet volt mar errol szo itt, de en nem kaptam meg semmit...

Kivancsi vagyok mi a velemenyetek hogyan lehet kisbabat es kutyat egyutt - egy 2szobas lakasban- tartani!?!?!? A helyzet meg nem aktualis, de nemsokara inditjuk a projektet, es valahogy a ketto a fejemben nem fer ossze...A kutyat nagyon szeretjuk, de parom hallani se akar rolla, hogy odaadni vagy ilyenek...es en sem szivesen adnam oda...De. Megis rengeteg kerdes van bennem... a valaszok es megoldasok meg sehol...

Elore is koszonok minden hozzaszolast!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook