Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed után megyek vissza dolgozni, tehát nem igénylem a Gyest.Ilyenkor milyen papírt kell kitölteni?Vagy hol lehet utánanézni? fórum

Gyed után megyek vissza dolgozni, tehát nem igénylem a Gyest.Ilyenkor milyen papírt kell kitölteni?Vagy hol lehet utánanézni? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 14. 18:59
ha valamit nem igényelsz akkor arról szerintem nem kell nyilatkozni
2012. márc. 14. 14:59
Köszi a hozzászólásokat.Akkor végülis nincs semmi tennivalóm azon kívül hogy szólok a munkáltatómnak.Amúgy ezt már meg is tettem, április 20-tól töltöm a szabadságomat és októberben kezdek.A főnököm mondta, hogy járjak utána a dolgoknak.
12. t_marcsi (válaszként erre: 9. - Judit0625)
2012. márc. 14. 14:46
Ez attól függ, mennyi a fizetése... én pl rosszabbul jártam, a 6 óra + GYES-sel, mint ha teljes munkaidőben mentem volna vissza. Btto 70.000 ft volt a különbség...
2012. márc. 14. 14:45

"GYES 2012 melletti munkavállalás lehetőségei:


- a gyermek egyéves koráig egyáltalán nem folytathat,


- a gyermek egyéves kora után heti 30 órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik,


- a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat,


- ikergyermekek esetében a gyermekek egyéves kora után időkorlátozás nélkül folytathat azzal a megkötéssel, hogy - amennyiben heti 30 órát meghaladó időtartamban dolgozik -, úgy csak egyetlen gyermek után jogosult a gyermekgondozási segélyre,


- a gyám időkorlátozás nélkül folytathat kereső tevékenységet,


- a gyermekgondozási segélyben részesülő nagyszülő kereső tevékenységet a gyermek hároméves kora után, heti 30 órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik.


Amennyiben a GYES-re jogosult személy a gyermek egyéves kora után munkát vállal és a munkaideje meghaladja a heti 30 órát azt be kell jelenteni. Ha az ikergyermekek után igényelt GYES mellett vállal valaki munkát teljes munkaidőben, úgy csak az egyik gyermek után veheti igénybe a GYES folyósítását. Azonban, ha a munkavégzés nem haladja meg a heti 30 órát, vagy a munkavégzés otthon történik, úgy a korlátozás nem lép érvénybe. "


Ezt találtam

10. Papp Szilvia (válaszként erre: 7. - Suzy1384)
2012. márc. 14. 14:44

:) akkor ha 8 óra tényleg semmi dolgod az ég világon mint a munkáltatódnak jelezni hoyg visszamész és írsz egy papírt,vagy ők írnak tök mindegy, hogy 8órás munkaviszonyod mellett nem igényelsz és nem kapsz GYES-t...


én ezt azért erőltetem mert ugyanezt csináltam végig 1 hónapja, és a munkáltatómnak 3hétig magyaráztam hogy nem írom alá nekik azt a nyomtatványt hogy részesülök gyes-ben hiszen 8 órában nem jár, ők pedig folyton erőltették hogy de írjam alá...

ezzel trv-t szegtem volna,és plusz ők kedvesen a következő lépésben lecsökkentették volna a munkaidőmet 4 v 6 órára hisz úgy trv-es:DDD


nem dőltem be nekik...de ők ilyenek, gonoszak,nem akartak visszavenni:DD


szvl papírt írj nekik vagy csak sima levelet:)

9. judit0625 (válaszként erre: 7. - Suzy1384)
2012. márc. 14. 14:43
Hát szerintem beszéld meg a munkáltatóddal, és ha csak 6 órába jelent be, akkor mindketten jobban jártok!!! Igaz, hogy csúnya dolog amire biztatlak, de a mai világba........
2012. márc. 14. 14:42
Úgy tudom,hogy gyes mellett is lehet 8 órában dolgozni,nézzél utánna
7. suzy1384 (válaszként erre: 2. - Judit0625)
2012. márc. 14. 14:39
Igen ezt tudom, de teljes időben szeretnék visszamenni.Csak nem tudom, hogy ezt miként és hol kell lepapírozni.
2012. márc. 14. 14:38
Semmilyen papírt nem kell kitöltened. Egyszerűen nem igényled meg a GYES-t a MÁK-nál. Gyes mellet amúgy csak 6 órában lehet dolgozni (legalábbis engem úgy vettek vissza, szerződést is kellett módosítani emiatt).
2012. márc. 14. 14:38
Igaz, h heti 30 óra részmunkaidőben, szerintem a munkáltatód simán vevő lesz erre!!
2012. márc. 14. 14:37
de ha 4 v 6 órás a munkád akkor kaphatsz gyest:P
2012. márc. 14. 14:37

mármint mire gondolsz?

a munkáltatód felé egy papírt hogy nem kapsz gyest, nem igényelsz,hisz 8órában nem jár...


a államkincstár meg nem fog semmit tenni, ha nem igényled nem kapsz,és kész...semmi intézni valód nincs...:)

2012. márc. 14. 14:35
Gyes mellett is lehet dolgozni!!!!
2012. márc. 14. 14:34
Gyed után megyek vissza dolgozni, tehát nem igénylem a Gyest.Ilyenkor milyen papírt kell kitölteni?Vagy hol lehet utánanézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook