Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED - Munkaügyi hivatal. Nagyon fontos!! Január 1-től nem jár GYED fórum

GYED - Munkaügyi hivatal. Nagyon fontos!! Január 1-től nem jár GYED (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. márc. 11. 06:45

Sziasztok!


Én nemrég töltöttem le a gyessel kapcs, adatlapokat, gyedet nem, mert már nem érint.

A TGYÁS , a GYES és GYED 3 különböző dolog!

A TGYÁS rövid ideig jár, ezután a GYED, az előző 180naptól függ, a GYES garantált összegű.

Bocs, ha szabályt hágok át, én itt foglalkozom vele: www.gyesmellekes.com

2008. márc. 10. 13:03
Jay néni! Remélem neked van igazad! De én ma hívtam a TB-t a TGYÁS-sal kapcsolatban, és az ügyintéző hölgy nagyon aranyos volt, Ő mondta, hogy azért szól, hogy ne számítsak rá, nehogy csalódjak, de írásban úgyis értesíteni fognak erről.
5. Jay néni (válaszként erre: 1. - B48926574e)
2008. márc. 10. 11:37
Megkérdeztem és jár.
4. Jay néni (válaszként erre: 1. - B48926574e)
2008. márc. 10. 11:34

A GYED-nek soha nem volt köze ahhoz, hogy ki honnan megy szülni.

A 180 nap a lényeges az előző két évben, és ez a törvényben így is szerepel.

2008. márc. 10. 11:27
Köszönöm a jókívánságokat! Még azt nem is említettem, hogy a TB ellenőröket küldött ki a volt munkahelyemre - ami egy nagymultú magyar vegyipari cég - hogy tényleg valósak-e az adataim. Ez már tényleg égés! Nem tudom, az államnak miért éri meg az én GYED-em kifizetése helyett azt választani, hogy a 3 diplomás férjemmel együtt kimegyünk külföldre addig, míg a pici kicsit fel nem nő, vagy tovább, ha sokkal jobb kinn.
2. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - B48926574e)
2008. márc. 10. 10:51
Elképesztő amit írtál! Átérzem a helyzetedet, mert én is így kaptam GYED-et. Nekem év végén járt le. A GYES egyébként 25700 Ft, de ebből se lehet gyereket nevelni. Felháborító az egész. " Köszönhetjük" a nagyfőnöknek és a népsanyargató kormánynak. És még ők reklamálnak, hogy csökken a népesség. Csökkeni is fog! A másik az, hogy ezt is sutyiba csinálták. Hallatlan! De 2 év és eltűnhetnek!! Neked pedig azt kívánom, hogy legyen megoldás és mosolyogjon Rád a szerencse. Jó egészséget kívánok Nektek!
2008. márc. 10. 10:06

Sziasztok!


Csak leírom, okulás ként mások számára. Mielőtt teherbe estem, sokat jártam utána annak, hogyan kaphatok élhető TGYÁS-t, GYED-et. Mivel tavaj december 20-án megszűnt a munkaviszonyom 8 hónapos terhesen, azt javasolták, menjek 10 napra munkanélkülire, semmiképp ne jelentsen be ismerősöm a vállalkozásába, mert kivizsgálják. Bejelentkeztem a munkaügyi hivatalba, mert úgy tájékoztattak, így kapok TGYÁS-t, GYED-et. Tavaj így is volt. Január elsejével viszont kijött egy kormányrendelet, miszerint aki a munkaügyi hivatalból megy szülni, TGYÁS-t kap, GYED-et nem. 10 napon múlt másfél évem, és decemberben még nem tudtak az intézkedésről a TB-nél sem (állítólag)! Tehát, fél évig viszonylag jó TGYES, utána kb 23000 Ft GYES, nem jár GYED, a Babát másfél éves korban adhatom bölcsibe, 8 órában pedig csak 1 éves korától mehetek dolgozni.... Marad a szegénység (féltől egyéves korig) és a Nagymama (1 éves kortól, mert dolgoznom kell majd).

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook