Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED? GYET? TGYA? És minden egyéb támogatás..mi jár a kismamának? fórum

GYED? GYET? TGYA? És minden egyéb támogatás..mi jár a kismamának? (tudásbázis kérdés)


1 2
6. c75565e593 (válaszként erre: 3. - Tupecné)
2010. okt. 16. 16:50

Akkor el mesélem rövíden a dolgomat.


Én 2009 év elején elkezdtem dolgozni.

2010.03.30.ig


Ledolgozott napok száma:390 nap


Mivel szeretnék babát a közel jövőben elgondolkodtam, mi jár ilyenkor?

mivel én nem voltam még soha GYESEN meg ilyesmi kérdezem mi van ebben az esetben?

Tehát 20002 től 2011 02ig ha teherbe esnék akkor járna a gyed..persze én így értelmezem..kedden megyek munka nélkülire...nyáron arra vártam hátha vissza mehetek a régi helyre...

Munka nélkülire meg mehetek...mert valaki azt is írta, hogy 3 nappal a munka megszünése után ott is jelentkezni kell..de szerencse ez nem így van..tehát a munka nélküli is jár..

a munka nélkülihez 200 nap kell az elmúlt 4 év alatt...az is megvan...

de kérdésem..ha munka nélkülin vagyok és közbe esek teherbe akkor mi van?

Röviden ennyi....kedden még rákérdezek...mert ez igen...homály...

2010. okt. 16. 16:39
Május01 szerintem írd le konkrétan a te esetedet,és biztos tudnak itt segíteni.
2010. okt. 16. 16:38

sziasztok!

akkor kezdem:)


Tgyás, Gyed, Gyes:

[link]

itt utána lehet számolni, mi jár és az mennyi összegszerűen.

2010. okt. 16. 16:33
Sziasztok örülök ennek a támának mert sokan vannak ugy hogy csak egymástól tudják meg a kismamák ,anyukák a különböző támogatásokat ugyanis a állam kincstár sokmindenröl nem ad tájékoztatást
2010. okt. 16. 16:30

Helló!

Én már a 8. hónapban vagyok, így nálam is helye lenne a friss infónak :)

Elméletileg ha egy napot rászánt a mo.hu-ra, akkor ott le van kerek perec írva, hogy mit mikor kell igényelni és mi kell hozzá és hova kell leadni.

2010. okt. 16. 16:24

Sziasztok!

már tizsta ideg vagyok...sokat böngésztem itt ott...de semmi...csak szűrkeség..a fejemben..

szeretném ha itt végre ezen a fórumon tisztába raknánk ezeket a kérdéseket..

Jó volna ha olyan emberke is írna aki maga szakértő, vagy ebben a cipőben érintett...mi várható 2011ben?

Milyen dolgokra számítsunk mi leendő anyukák, leendő családosok?

Mert azt látom nagyon nem stimmel valami...és azt is megértem ha valaki azt mondja nem akar szülni..mert a nők itt eléggé levannak szedálva...

Írjatok minél többen...had legyek képben...és magyarázzuk el végre mire számíthat egy nő aki babát szeretne...

sziasztok:)

további szép napot!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook