Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gördülő talpú cipő - tapasztalatok fórum

Gördülő talpú cipő - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
13. f69d833ffc (válaszként erre: 7. - Viva70)
2016. okt. 16. 17:40
Köszönöm neked is a tapasztalatot. Szóval neked is bevált. Az MBT-ről rengeteg rosszat is olvastam, bár igaz, hogy sok jót is. De sokan írták, hogy nagyon leromlott a minősége, talán nem is baj, hogy már nem kapható. Viszont egy csomó új márka van, elég nehéz választani.
12. f69d833ffc (válaszként erre: 6. - Globus)
2016. okt. 16. 17:38
Köszönöm. :)
11. f69d833ffc (válaszként erre: 5. - C73db520ef)
2016. okt. 16. 17:36
Ezért nyitottam a fórumot. Valós tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Sok tapasztalat olvasható a neten, hogy lúdtalp, sarkantyú, és egyéb elváltozások esetén is segített nekik, hogy elkezdtek ilyen cipőt viselni, csak hát nem tudni, hogy azok valós tapasztalatok, vagy csak reklámcéllal lettek leírva. Az itt hozzászólókban jobban megbízom.
2016. okt. 16. 17:32

Megkerestem az oldalt, ahol az egyik fotót láttam. Nem túl biztató.

[link]

9. f69d833ffc (válaszként erre: 4. - Sirga)
2016. okt. 16. 17:25
Köszönöm a hozzászólásodat. Ezek szerint neked nincs gondod az olcsóbb kínai cipővel? Állítólagos hozzáértők szerint (lehet, hogy tényleg értenek hozzá, csak ezt én nem tudhatom :)) ezeknek az a veszélye, hogy még rosszabb lesz a tartás tőle, és káros a lábnak. Láttam fotókat, ahol ilyen cipőben teljesen jól láthatóan befelé áll a bokája az embernek, és az nagyon rossz. Neked nincs vele ilyen problémád? Azt tanácsolták, hogy miközben megyünk, kérjünk meg valakit, hogy nézze meg, egyenesen áll-e a bokánk, vagy dől valamerre.
8. 408020f45e (válaszként erre: 1. - F69d833ffc)
2016. okt. 16. 17:18

Az egyik kolléganőm csináltatott egyet, jó drágán. Hordta is rendületlenül, de a problémája ami miatt a cipő kellett csk nem múlt el. A végén kórházba is került, magán orvosokat járt sorba, mire kiderült, hogy az állapotának romlásában a cipő a ludas. Ugyanis valamivel nagyobb lett, mint a lába. Nem úgy tudott benne menni, ahogy állítólag kellene.

Egyébként a véleményem az, hogy az olyan cipő, amiben nem használja az ember a lábizmat, az előbb utóbb árt, mert elsatnyul és nem edződik a lábizom. Ezért is javasolják a mezítláb járást sok helyen, mert kell az inger a talpnak. A rugalmas járás a boltozatnak is hasznos. A járni tanuló kicsiknek sem ajánlják a merev talpú cipőt. A hintaló járásnál pedig a vérkeringés is lustul.

Ha venni akarsz egy jó és kényelmes cipőt, akkor olyant válassz, aminek a sarok részénél ütéstompító hatású réteg van, rugalmas és hajlékony a talpa. (tudom ajánlani: Marco Tozzi, Jana)

2016. okt. 16. 17:18
Nekem van MBT cipőm is, meg MBT szandálom is. Több éve megvan már mindkettő. Még nem vettem a járásomon észre, hogy furán mentem volna bennük, és mások sem jegyzeték meg. Sőt, a cipőben futottam is egy időben. Rengeteget segítettek/segítenek ezek a lábbelik nekem. Az MBT cipőm többszöri javítás után a végét járja már sajnos, újat kapni meg nem igen lehet, mivel megszűnt a gyártásuk. Ezért úgy döntöttem beruházok egy Joya, szintén gördülőtalpas cipőre. Valami eszméletlenül puha, ruganyos talpa van. Igaz, utcára még nem húztam fel, mert nem ezekben az esős, maszatolós időkben akarom felavatni, de hamarosan ki fogom majd próbálni ott is. Szóval, nekem bejöttek a gördülőtalpas lábbelik. Ezeknek az előnyét csak az tudja igazán értékelni, akinek mozgásszervi problémája van. Ha egészséges lennék én is a divatos, nőies lábbeliket hordanám inkább.
2016. okt. 16. 17:18
Nekem is úgy tűnik, hogy furán himbálózva járnak :) De akivel beszéltem eddig, mind meg volt elégedve, kényelmesnek találta, szerintem belevághatsz.
5. c73db520ef (válaszként erre: 3. - F69d833ffc)
2016. okt. 16. 17:17

Gondolod, hogy egy domboru talp segit az esetleges labfajason?

Sajnalom, de nagyon realistan es jozanul, elfogulatlanul szoktam az ilyen agyonreklamozott dolgokat. Ne hagyd magad befolyasolni a reklamok altal!

2016. okt. 16. 17:12
Pár éve ki akartam próbálni, de tízezreim nem voltak rá - próbának megtette a kínai is. IMÁDTAM!!! 5-10 percig volt fura, de nem jártam "telepelenkásan". :) Az a cipő 2 évig bírta. Amikor meg kellett válnom tőle, kerestem másikat.(És gondolkodom a nyári változatban is, de abból még nem találtam megfelelőt.)Szóval, biztatni tudlak.
3. f69d833ffc (válaszként erre: 2. - C73db520ef)
2016. okt. 16. 17:06
Köszi, hogy írtál. De olyanok tapasztalatait várom, akik viselnek ilyen cipőt. Ha segít a lábfájáson, akkor inkább járok úgy, mint akinek tele van a pelenkája, mint hogy sántítsak. :))
2016. okt. 16. 17:03
Ket emberket ismerek, akik evek ota hasznaljak ezt a cipot. Mindketto ugy megy az utcan benne, mint a kisgyerek, akinek eppen tele van a pelenkaja; egyszeruen termeszetellenes es nevetseges.
2016. okt. 16. 16:39
Sziasztok! Akinek van gördülő talpú cipője, megosztaná a tapasztalatait? Én most gondolkozom rajta, hogy beruházok egybe, de a bőség zavarával küzdök. :) Már rengeteg márka kapható, árban is nagy a szórás. Minden vélemény érdekel, negatív, pozitív egyaránt jöhet. Köszönöm!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook