Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Golden Retriever is lehet veszelyes! fórum

Golden Retriever is lehet veszelyes! (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. sundance (válaszként erre: 30. - Ad04b33206)
2009. jún. 24. 13:10
Azért hallasz csak harci kutya támadásokról, mert azokat fújja fel a sajtó. Láttam már pár "igazi családi kutyát", amelyik meglehetősen agresszív volt. A kutyaiskolában ahová a kutyámat járattam, volt egy labrador, aki semmilyen körülmények között nem akart lefeküdni. Amikor a gazdája kényszeríteni akarta, jól megharapta a kezét. Na nem annyira, hogy vérezzen, de azért nagyon fájt neki.
30. ad04b33206 (válaszként erre: 27. - Sundance)
2009. jún. 24. 13:04

pontosan ezert irtam ezt most le. Mert mindig csak harcikutya tamadasokrol hallunk! teny hogy ezen kivül meg soha nem hallottam ilyen esetet, de van.

bevallom nekem is labi-goldi keverekem van, es a szöret egyesevel kihuzhatna a gyerek sem csinalna semmit, igy eleg furanak tartom.

Mindegy ki mit mond, nem veletelenül nevezik öket igazi csaladkutyaknak. Jol tanithatoak, bartrak, ügyesek, mozgekonyak, de tudnak nyigisak is lenni, gyerekszeretöek/emberszeretöek, es ehhez jön a tipikus szep pofi = tökeletes csaladkutya.

Igy valoban felmerül a kerdes hogy mit tehettek azzal a nyomorult ebbel hogy 14 honaposan a gazdajara tamad aki kicsi kora ota "neveli"?

29. sundance (válaszként erre: 25. - Pemete)
2009. jún. 24. 13:01
úgyszintén! :)))
2009. jún. 24. 13:00
a cikkben meg annyi volt hogy a szovivö megjegyezte hogy a kutya egy 4cm atmeröjü követ hanyt ki, igy gyanitjak fajdalmai voltak. hogy ez összefüggesbe hozhato-e a tamadassal...nem tudjak
27. sundance (válaszként erre: 23. - Pemete)
2009. jún. 24. 13:00

Ebben igaza van! Ez csak egy eset.

Pár éve tele volt a sajtó, hogy egy 9 éves pit bull megtámadta és halálra marta az idő gazdáját. Mindenki tök fel volt háborodva, hogy húúúúúúú pit bull támadás! Micsod dögök ezek a kutyák.

Csak azt felejtették el kihangsúlyozni, hogy az a szerencsétlen kutya 9 éven át egy 40cm-es láncra volt kötve! Soha egy séta, soha egy simogatás... Mit kell azon csodálkozni, hogy ha így nevelünk egy kutyát, akkor az egy vérengző fenevad lesz?!

26. pemete (válaszként erre: 24. - Cb82b220ce)
2009. jún. 24. 12:57
Ez igaz, de azért csak megjegyezted! Egyébként meg szerintem az hogy egy kutya más kutyákra veszélyes, az nem függ össze azzal, hogy emberekre is, azzal eg pláne nem, hogy jó nevelést kapott-e.
25. pemete
2009. jún. 24. 12:56
Én mondjuk nem tartom olyan jó kutyának a golden retrievereker, dehát ez csak az én véleményem. Mindenkinek megvannak a maga kedvenc fajtái,én bull-típusú terrier rajongó vagyok:)
2009. jún. 24. 12:55
Nem kezdtem semmit,csak leírtam egy mondatban amit gondolok,nem részleteztem,semmit se tettem,nem is akarom folytatni!
23. pemete (válaszként erre: 20. - Ad04b33206)
2009. jún. 24. 12:54
Úgy érti, hogy hülyeség egy esetből általános következtetést levonni.
2009. jún. 24. 12:54
oh, neee...ne kezdjükü mar megint a regi cirkuszt, arra van masik forum. ez most mas!!!
21. pemete
2009. jún. 24. 12:54

Szerintem kár a gőzért, már lerágott csont!

Nem kéneezta fórumot is olyanná tenni, mint amilyen az volt!!!

20. ad04b33206 (válaszként erre: 10. - 40163fd81d)
2009. jún. 24. 12:53

sorry, de nem ertem a megjegyzesed?

mi az hogy

"Te jó ég az emberi butaság határtalan. "

19. sundance (válaszként erre: 18. - Cb82b220ce)
2009. jún. 24. 12:53
Hát, ha ez téged szórakoztat, akkor gyere ugorj nekem!
2009. jún. 24. 12:51
Én voltam,én voltam!!!
17. pemete (válaszként erre: 15. - Sundance)
2009. jún. 24. 12:50
Igen látom:)
2009. jún. 24. 12:45

Hát ha pl. verték a szerencsétlen kutyát(nem tudom, mit jelent ez esetben a kemény módszer), akkor ne csodálkozzanak hogy ez történt!

Nekünk dobermannjaink voltak és spánielek, de egyiktől se kellett soha féltenem a gyerekeimet.A dobink kifejezetten szelíd , gyerekszerető kutya volt.Pedig a köztudatban ez a fajta nem így szerepel.(sajnos). Szóval, csatlakozom az előttem szólóhoz!

15. sundance (válaszként erre: 12. - Pemete)
2009. jún. 24. 12:45
Láthattad, hogy nem én húztam elő!!!! Egyébként lépten-nyomon beleakadok valakibe, aki előrángatja a "csontvázakat".
2009. jún. 24. 12:42
Én is olyan kutyát vennék - mindig is tetszett - a gyerekeknek is. Alapjában egy nagyon játékos kutya, de természetesen kutya elsősorban. Ha bántják nyilván támad. Ezért nem kellett volna elaltatni, csak más gazdához helyezni. Talán csak nem akarták, hogy kiderüljön, mi is van az állattal, és a felelőtlenségük miatt bajba kerüljenek.
2009. jún. 24. 12:42
Nekem egy édi "vérengző" tacsim van :-D Még csak 2 hónapja van nálunk és előtte szerintünk verték mert bizalmatlan az emberekkel,fél tőlük,sok idő kell,hogy megbarátkozzon egy emberrel de aztán az illető már nem tudja magáról levakarni.Viszont még így is h verve volt soha nem harapna meg senkit sem,mindenki próbálkozik a símogatással és előbb-utóbb sikerül és nem fogja menekülőre.Olyan kis félős,ha kiküldöm a szobából akkor behúzza fülét-farkát,azt hiszi h rosszat csinált,ha szépen szólok,ha nem.Remélem hamarosan bátrabb lesz.Az állatokkal viszont nagyon elvan,mindegy h pincsi,beagle vagy vizsla,sőt,még egy golden retriever haverja is van :-D
12. pemete (válaszként erre: 9. - Sundance)
2009. jún. 24. 12:42
Szerintem azt a témát már régen lezártuk, nem ide való, nemkéne előlről kezdeni... Gondolom tudod melyikre célzok sundance.
2009. jún. 24. 12:40

Ha ez igaz, vajon hányszor verhették meg ezt a szerencsétlen állatot, hogy ezt hozták ki belőle?

Fajtiszta, egészséges lelkű Goldentől kizártnak tartom az ilyen viselkedést.


Nekünk is goldenünk van, eddig (9 éves) csak kb. 4x hallottam ugatni, akkor is csak az udvarra betévedő békákat. Ha a gyerekek rálépnek a farkára, csak nyüszít, de soha eszébe sem jutna odakapni.


Sok veréssel, gyötréssel, kínzással bármilyen állat esetén előjön az önvédelmi ösztön egy idő után.

2009. jún. 24. 12:40

"Milyen kutyat valasszunk ha mar a josagos igazi csaladcentrikus Golden Retrieverek is a gazdajukra tamadnak???"


...retriveREK.......támadnakNAK


?????????

Te jó ég az emberi butaság határtalan.


Egy kutya megtámadta a gazdáját ,valamilyen oknál fogva .PONT.

Ennyi történ nem több.

9. sundance (válaszként erre: 7. - Cb82b220ce)
2009. jún. 24. 12:39
Mert??????
8. pemete (válaszként erre: 4. - Monizsofi1982)
2009. jún. 24. 12:38
Én minden szégyenérzet nélkül vállalom, hogy mi bizony el szoktuk kalapálni a kutyát, úgy istenigazából, ha valami olyan van. De ő egy olyan fajta, akinek meg kell mutatni ki a főnök.
7. cb82b220ce (válaszként erre: 5. - Sundance)
2009. jún. 24. 12:37
vicces hogy ezt pont te írod....
2009. jún. 24. 12:36

Az hogy egy kutya családcentrikus vagy nem az nem feltétlenül fajtafüggő!

Ezt a nézetemet már több hasonló fórumban is kifejtettem. Nekünk úgynevezett "harci" kutyánk van. Imádja az embereket, és nála jobb kutyát még nem ismertem. Türelmes a gyerekkel, imád vele játszani, és vigyáz rá.

Minden kutya olyan, amilyennek nevelik, ez tény! Minden kutyát másképp kell nevelni, bár én már több agresszív goldit is láttam. Ezeknek az egyedeknek nem szabadna helyet kapni a tenyésztésben!

5. sundance (válaszként erre: 1. - Ad04b33206)
2009. jún. 24. 12:36
Nagyon sok kiváltó oka lehet, ha egy kutya a gazdájára támad! Lehet rossz vérvonal, betegség, de azt is el tudom képzelni, hogy tényleg a rossz nevelés az oka. Minden kutyából ki lehet hozni a vadállatot! Egy Golden Retriever-ből is ki lehet hozni vérengző fenevadat. Nekem amstaffom van, ami elvileg "harci kutya", de nála hálásabb, szófogadóbb kutyust nem kívánhatnék magamnak. Sok múlik a nevelésen, az biztos!
2009. jún. 24. 12:35
Szerintem is. Én csak végső esetben ütöm meg a kutyám, de akkor sem úgy, hogy napokig sántít, vagy ilyesmi. Rácsapok a seggére, vagy a pofijára, hogy azért tudja,rossz volt, amit csinált...
2009. jún. 24. 12:34
Hát ezen most ledöbbentem,mi is ilyen kutyust szeretnénk majd venni,mert két kisgyerek mellé őt gondoltuk a legbiztonságosabbnak. Sokat olvastam róluk,lehet igazság abban,hogy rosszul bántak vele. De most elbizonytalanodtam.:(
2009. jún. 24. 12:33
tök mindegy,hogy milyen kutyát választunk,ha a neveléssel elrontjuk őket!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook