Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincferdülés, tyúkmell, hanyag tartástól fájhat a mellkas? fórum

Gerincferdülés, tyúkmell, hanyag tartástól fájhat a mellkas? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 4. 15:48

A gerincferdülésed ne hanyagold el!! Én már csak tudom, mert 6 éves korom óta van. A fél életemet át gyógytornáztam, meg úsztam.Mégsem "úsztam" meg, mert most, idősebb koromra mégis problémák vannak belőle. Izületi kopások, gyulladások. Néhány hónapja úgy döntöttem, hogy a reuma szakrendelés helyett inkább jógázni járok. Nem bántam meg.

Feltétlenül járjál gyógytornára és ússzál!!!

Mellette a szorongási rohamaidat se hanyagold el, mert az esti szívdobogás és mellkasi bántalmak (bár, hogy a mellkasi bántalom mit takar nem tudom)nem a gerincedtől van.

8. kszisz (válaszként erre: 2. - Zsanilia)
2009. jún. 4. 15:18
Szia! A tyúkmell az u.az, mint a tölcsérmellkas?
2009. jún. 4. 12:42
Vagy, ha szeretsz úszni, ússzál sokat.
2009. jún. 4. 12:42
Gyógytornázzál meg vegyél tartásjavító hátkihúzót, nekem is van nagyon jó, de a torna is fontos.
2009. jún. 4. 12:39
Köszi a választ. Aranyosak vagytok! :)
2009. jún. 4. 12:36
Nekem a szegycsontom szokott fájni meg roppani, amikor kihúzom magamat és nekem is nagyon hanyag a tartásom. De szorongástól is lehetnek fájdalmaid.
2009. jún. 4. 12:36

lehet bizony,

irány az orthopédus szakorvos és ha Ő már elmondott és tanácsolt mindent, de még most is fáj, no meg szorongsz, akkor tessék elhúzni a neurológushoz is.

2009. jún. 4. 12:31

Már egy ideje mellkasi diszkomfort érzetem van. Lehet ez annak a következménye, hogy elhanyagolt gerincproblémáim vannak? Ja és enyhe pectus carinatum-om, azaz tyúkmellem.

Igaz a mellkasi bántalmak, és a szivdobogásérzés inkább este "keletkezik", ez akár pánikbetegség tünete is lehet? Sokat szorongok, és stresszelek...

2009. jún. 4. 12:29
Gerincferdülés, tyúkmell, hanyag tartástól fájhat a mellkas?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook