Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Geocaching Túrázok beszélgessünk!!! fórum

Geocaching Túrázok beszélgessünk!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
84. 6c78107ff2 (válaszként erre: 83. - Vámpír)
2009. júl. 3. 21:37
Ó bocs,figyelmetlen voltam!
83. Vámpír (válaszként erre: 82. - 6c78107ff2)
2009. júl. 2. 14:43
A 79. irásomban irtam, hogy még nem voltam.
2009. júl. 1. 10:37

Hát igen ! Tudom,hogy versenyekre nem alkalmas a kütyünk de bizakodom.Biztosan jól telnek ezek az események.Te voltál már ilyenen?

Kösz az oldalakat.Olvasgatom :-)

81. zsuzsa68 (válaszként erre: 80. - Vámpír)
2009. jún. 30. 12:23
Ma délelőtt egy virtuálisat kerestünk fel Egerben, és az egyik multit délután le is zárjuk. :o))) A másik multihoz még 2 helyet fel kell keresni, de oda vagy kocsival kell menni, vagy gyalogosan, de a gyerek mellé +1 ember. :o)))
80. Vámpír (válaszként erre: 78. - Zsuzsa68)
2009. jún. 29. 21:52
Óh sajnálom. De a gyerekeket a hagyományos láda keresése jobban felkelti az érdeklődését. Próbáljátok meg. Egerben is sok helyen jártam. Az Egerszalóki láda nagyon könnyű a gyermek számára is.
79. Vámpír (válaszként erre: 77. - 6c78107ff2)
2009. jún. 29. 21:49

Évente van több rendezvény, ahol ez a sok kesser ember találkozik és buliznak a természetben, sőt versenyt is rendeznek. Általában 2,3 nap. Ünnepekkor főképp, szilveszterkor. Mi még nem voltunk,mert mindig közbe jön valami. Ha érdekel irok róla még. Addig is nézzétek ezt meg:

- [link]

- [link]

(itt is lehet játszani,mint a geocaching

oldalon, csak ezt más emberke csinálta)

- [link] - itt nézzétek meg a szokatlan geoládákat, nagyon érdekesek.

78. zsuzsa68 (válaszként erre: 75. - Vámpír)
2009. jún. 29. 21:48

Köszi szépen.

Ma is bögésztünk a leányzómmal 2 egri Multihoz infókat, de sajnos nagyon unta, hogy nem sétálhatott a séta közben. :o))) Így rohantunk a játszótérre. :o)))

77. 6c78107ff2 (válaszként erre: 74. - Vámpír)
2009. jún. 29. 16:11

Szia! Köszi az ajánlatot.Most nem igazán tervezzük a kütyü beszerzését.Majd ha eljön az ideje akkor akarunk rá áldozni,hogy jó legyen.Egyenlőre így is nagyon élvezzük.

A külföldi oldal elég kacifántos volt nekem is de én is beregisztráltam és böngészem ha van időm.Furcsa volt nekem is ,hogy nem kell jelszó a megtalálás bejelentéséhez.Én ezt a megoldást szeretem a magyar cachingbe.

76. Vámpír (válaszként erre: 72. - Zsuzsa68)
2009. jún. 29. 13:55
Sajnos a külföldi oldal nem olyan jó mint a magyar. Nincsenek képek, se leírások, igy elég nehéz válogatni, hogy milyen helyszinre menjünk. Én is regisztráltam, de nem ismerem ki magam, mert nem nagyon beszélek nyelveket. De másban szívesen segítek. Most hétvégén Pátyon voltam, az összes 4 ládát megtaláltam. Nagyon párás volt a levegő és alig birtuk szusszal megmászni a hegyet 2x is. Ajánlom mindenkinek, jó kis túra. :-)
75. Vámpír (válaszként erre: 71. - Zsuzsa68)
2009. jún. 29. 13:53
Gratulálok a 3 találathoz :-)
74. Vámpír (válaszként erre: 70. - 6c78107ff2)
2009. jún. 29. 13:53

Szia Beeboop! Örülök, hogy csatlakozol a fórumhoz :-)


Igen az autós GPS nem alkalmas rá. Én tudok ajánlani egy helyet akinél lehet vásárolni. Ő készíti a túrákat is :-)

73. zsuzsa68 (válaszként erre: 72. - Zsuzsa68)
2009. jún. 29. 12:21

megoldottam :o)))

(nem tudtam, hogy ott csak jelölni kell és a jelszót, amit megtaláltam nem kell rögzíteni) :o(((

2009. jún. 29. 09:44

Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni, hogy a nemzetközi oldalra, hogy lehet beregisztrálni a találatot?

Előre is köszi.

Zsuzsa

2009. jún. 29. 08:56

Már nekünk is van 3 találatunk. :o)))

GPS nélkül. (Sajnos itthon hagytuk.)

Egyébként nekünk is csak autós van még.

2009. jún. 28. 08:53
Sziasztok! Mi lelkes kezdők vagyunk de még nem vettünk cachingre alkalmas kütyüt.Szégyen,nem szégyen autós gps-sel keresünk.Így van 17 ládánk.Nagyon élvezzük. Néha bosszantó a szerkezet de nem elkeserítő a teljesítménye.
2009. jún. 25. 20:32

Kormica,


Az autós GPS abszolut nem alkalmas erdei GPS koordinátákra, csak autóutakra. Mi is régen próbáltuk, de 80 m-re arrébb mutatott össze vissza.

Ezért vettük meg a Garmin e-TrexH készüléket. Soha nem hagyott minket cserben, még szakadó esőben sem.

Milyen GPS-etek van amire nincs meg a térkép?

Kullancs - én felirattam oltást, csak félek tőle. Kérdezz bártan. :-)

2009. jún. 25. 16:50
Ja! És a Siófokit meg tényleg autós GPS-sel próbáltuk keresni, mert a másik nem volt velünk éppen.... hát tényleg nem alkalmas rá.
67. Kormica (válaszként erre: 66. - Vámpír)
2009. jún. 25. 16:48

Vettünk egy túra GPS-t vagy 4 éve, csak a hozzávaló térképeket hányta el valahová a férjem. Nem fér bele egész Magyarország egyszerre. Láttunk már újabbakat, amik kártyával bővíthetők, de nem akarunk újra beruházni, ennek is épp elég húzós volt az ára. Úgyhogy inkább megkeressük a térképeket a mostanihoz.


Kullancs - mi az Alföldön lakunk, és a 3 éves lányomban úgy talált kullancsot a 11 éves nővére fürdés közben, hogy aznap még az udvaron sem voltak. A gyerkőcök be vannak oltva, de mi felnőttek még nem. Épp gondolkodom rajta....vagy csak lusta voltam elmenni az orvoshoz még felíratni ?

66. Vámpír (válaszként erre: 65. - Kormica)
2009. jún. 25. 12:36

Szia Kormica!


Örülök, hogy ti is szoktatok geocachingozni. Kondoroson még mi nem jártunk, de amint lehet minél több helyre el szeretnénk járni. Azt el kell mondanom mindenkinek, hogy egyre több a kullancs mindenhol, még a Gellért hegyen is sétálás közben belém jött egy. Én most beoltatom magam és ajánlom mindenkinek.

Van erre való GPS-etek, mert az autós GPS nem alkalmas rá.

2009. jún. 25. 01:08

Mi már vagy 2 éve készülünk rá... 1 geoládát találtunk eddig, azt Kondoroson.

Tavaly kerestük a Siófokon a Bagolytemplomnál is, de sikertelenül... most gyűjtjük a lelkesedést a következőhöz.

Jó ez a fórum, végig fogom olvasni az elejétől.

64. zsuzsa68 (válaszként erre: 63. - Vámpír)
2009. jún. 24. 22:52

Gratulálok az elért találataidhoz.


Priviben ment 2 kérdésem.

Válaszodat előre is köszönöm.

2009. jún. 24. 21:47

Szia Zsussa68!


Nagyon örülök, hogy ezt a túrát választottad. Remélem a kis családod is megszereti.

A www.geocaching.hu oldalon a fejlécen megtalálod a felhasználó ikont, ha rákattintasz ott tudsz név alapján keresni. Nekem Devil a nevem, látod a reg lapomon, hogy hol jártam....stb.

Én 2008.04.27én kezdtem és most 105 ládánál járok.

2009. jún. 23. 12:58

Szia Vámpír,

nagyon érdekesnek találom én is a geocaching túrákat. Még csak a héten regisztráltam, és ha a kis-családomnak lesz kedve, akkor már a hétvégén el is kezdjük gyűjteni a pontokat/találatokat. :o)))

Te mikor kezdted el, és jelenleg mennyi találatod volt már?

2009. jún. 22. 20:43

Sziasztok!


Van akit érdekel ez a geocaching túra? Kirándulás? Gyertek irjatok, ki hova szeret kirándulni Magyarországon vagy külföldön.

2009. ápr. 30. 09:39
Sajnálattal látom, hogy kevesen vagyunk akik túráznak. :-(
2009. ápr. 23. 07:25
Itt az idő egy kellemes túrához. Gyere csatlakozz!!
58. Vámpír (válaszként erre: 57. - Vvicus)
2009. ápr. 22. 13:32
Hát ha mi megyünk Horvátba, akkor 1 hétig csak a vizen leszünk. Kár. :-( Összefuthattunk volna egy ládázás során. :-)
57. vvicus (válaszként erre: 56. - Vámpír)
2009. ápr. 22. 08:54
Már hallottak róla, két hete az egyik baráti házaspár a szomszédjával volt kirándulni, és kerestek ládát, de mivel nem tudtam, pontosan merre megyünk, így mi most ládát sem kerestünk. Mi is, ha minden igaz, megyünk Horvátországba a nyáron, de ez a jelen helyzetben még nem 100%.
2009. ápr. 21. 14:36

Örülök, hogy ilyen nagy túrát terveztetek. A többieket is megfertőztétek a kincskereséssel?

Május elején a Börzsöny helyett Vértesbe megyünk. Remélem 2 nap alatt több mint 10 db-ot megtalálunk. Képzeld most szervezik a többiek Adriára vitorlás yahttal a geocaching túrát. Nagyon fenem rá a fogam, hogy menjek, ez is egy álmom. Remélem összejön. :-)

55. vvicus (válaszként erre: 54. - Vámpír)
2009. ápr. 20. 10:20

Szia! Köszi az üzit, bocsi, de nem hoxáztam a hétvégén. Hallottam róla, hogy lehet bérelni GPS-t, az egyik haverom, akitől hallottam az egészről, ő is ajánlgatott már GPS-eket, meg mondta, hogy ismerőse tud adni kedvezményt is, de venni most nem tudok, kölcsönözgetni meg nem akarok, nem szeretek pestre bemászkálni, ha lehet kerülöm.

Elmentünk szombaton túrázni, nagyon nagy volt. Iszonyúan élveztem, minden nehézségével együtt. A Csóványost másztuk meg, Kemencéről indultunk, voltak nagyon húzós részek, de megérte. Bemelegítésnek jól jött, minden esetre. Sajnos most következik a vizsgaidőszak, aztán államvizsga, remélem, hogy nem lesz annyira húzós az egész, hogy a házból sem tudom majd kitenni a lábam. :-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook