Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázfogyasztást csökkentő mágnessel kapcsolatos tapasztalatról érdeklődnék. fórum

Gázfogyasztást csökkentő mágnessel kapcsolatos tapasztalatról érdeklődnék. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
30. Pirosalma (válaszként erre: 25. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 18. 14:00
Szerintem van köze. Ahhoz, hogy a kristályképződés meginduljon, a hidrátburoknak részben meg kell szűnni.
29. Pirosalma (válaszként erre: 27. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 18. 13:56

Ottokár!


Mi alapján mondod, hogy statikus mágneses térnek nincs hatása a kristályképződésre? Minimálisan bár, de mind a vízmolekulákra, mind az ionokra hat a mágneses tér (indukált diamágneses nyomaték). Az ionokra pedig még a Lorentz-erő is.

Az eletronszerkezet mágneses térben torzul. Miért ne csökkenhetne a kristályképződés aktiválási energiája? Vagy a képződő kristály stabilitása? A vízmolekulák szerkezetén a H-kötéseket értik szerintem. Azok is változhatnak mágneses térben.

Nem mondom, hogy így van, de én nem tudom kizárni.

Azt viszont én sem tartom valószínűnek, hogy tartós változások lépjenek föl az oldatban.

----

Zsuka!


Milyen fémből van a cső, amire a mágnest raktad?

28. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 26. - Cszsuka)
2009. jan. 18. 12:50

"mert olyan szavakat, vagy kifejezéseket használnak, ami egyébként valószínűleg nem oda illik,"


???

27. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 26. - Cszsuka)
2009. jan. 18. 12:47
Miért kötekedés az hogy én értek a kémiához és a nyilvánvaló képtelenségekre felhívom a figyelmet? Nyolcadik osztályon belüli tananyagról van szó. Naponta hangzanak el olyan képtelenségek pld TV csatornákon amik elemi ismereteket igényelnek csak. Száz és ezer csodaszerkezetet mutattak be az elmúlt 100 évben amik több mint 90%-áról kiderült hosszabb rövidebb idő alatt hogy semmire nem jók. Pláne mégha az ismertetőjében eleve alapfokú kémiai képtelenségek vannak. Tudásbázis a fórum cime, adjuk meg akkor a szükséges tudást neki. Alapvető hamis állításokat ne terjesszünk tovább. Számomra az a legérthetetlenebb hogy a neten megtalálhatok a vízkeménységhez kapcsolódó ismeretek mégis nem ellenőrzi szinte senki.
26. Cszsuka (válaszként erre: 25. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 18. 12:30
Azt vettem észre a fórumokon, hogy aki konyít egy picit valamihez, annak az a mániája, hogy beleköt azokba, akik nem konyítanak hozzá, mert olyan szavakat, vagy kifejezéseket használnak, ami egyébként valószínűleg nem oda illik, csak honnan tudná, mivel nem ért hozzá. A kötekedés helyett sokkal hasznosabb lenne, ha az okosabb fél utánanézne ezeknek a dolgoknak és megmagyarázná, hogy mi mit jelent.
25. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 24. - Cszsuka)
2009. jan. 18. 11:42
A vízmolekulának semmi köze a vízkőképződéshez egyszer. Mellesleg ha "átrendeznek" egy molekulát abból más vegyület lesz. Ki és miért terjeszt kémiai analfabétizmusra utaló képtelenségeket? Vannak alapvető kémiai törvények miért kell megpróbálni állandóan megerőszakolni őket?
24. Cszsuka (válaszként erre: 23. - Rézike 49)
2009. jan. 18. 11:09

Nálunk sokat segít, még a vízkövezés is ritkább lett. A vízkövet nem szünteti meg, csak átrendeződik a vízmolekula. Amikor egy vízcsepp megáll valahol, egy idő után visszarendeződik, tehát emiatt kell vízkövezni, de nem olyan sűrűn, mint egyébként, s a csőben pedig felszedi a lerakórásokat.


A vízóra elé tettük, de csak egyet. Mostmár 8 mágnes van benne, azelőtt 4 volt.


Tapasztalat:


Egy ismerősömnek a 3 szintes lakásban sosem ért fel a meleg a 3. szintre. Két mágnest raktak fel a kazánra, s már másnap hívtak, hogy meleg van a fenti szobákban is.

2009. jan. 17. 16:11

Köszönöm a hozzászólásokat. Igen, kicsit eltértünk az eredeti témától. De engem az is érdekel, hogy valóban megszünteti-e a mágnes a vízkövet? A neten olvastam, hogy rá kell szerelni a vízóra után / elé? / 2 db mágnest...

Jó lenne a gázfogyasztást is csökkenteni, de nem látok tisztán ez ügyben. Várom a tapasztalatokat.

22. Cszsuka (válaszként erre: 21. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 17. 15:12
Én nem a víztisztítóra értettem, hogy nem veszi ki, (az kiveszi, nekem is ilyen van) hanem a mágnesre. Ebben a fórumban nem a víztisztító a téma, hanem a mágnes.
2009. jan. 17. 15:06

PURE-E30B víztisztító rendszer 5 fokozatú (Reverse Osmosis) Fordított Ozmózis elvén működő berendezés automata öblítő funkcióval.


A berendezés a hálózati és a fúrt kutak vízéből eltávolítja a nehézfémeket, klórt, vízkövet, nitrátot, arzént, baktériumokat, vasat, nitritet homokot,rozsdát stb...



A készülék 3 fő egységből tevődik össze.


I. víztisztító egység


II. nyomástartály


III. krómozott csaptelep



I.A víztisztító egység 5 fokozatú.



1.fokozat - 5 mikron átmérőjű polipropilén előszűrő


2.fokozat - aktívszén szűrő


3.fokozat - aktívszén blokk szűrő


4.fokozat - reverse osmosis membrán (RO) 0,0001 mikron (made in USA)


5.fokozat - utószén szűrő "


A fenti berendezés meg azért veszélyes mert karban kell tartani szigorúan mert ha összegyűlnek benne a baktériumok, egyébb szennyező anyagok azok nagy koncentrációban bele kerülnek a használt vízbe, súlyos következményei lehetnek.

20. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 19. - Cszsuka)
2009. jan. 17. 15:01
Nem kell anyag nekem, vízkémiai szakvizsgám van tudnom kell fejből.
19. Cszsuka (válaszként erre: 18. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 17. 14:57
Nem távolítja el. Nem érek rá bemásolni annyi oldalt, de ha priviben adsz egy e-mail címet, akkor átküldöm az anyagot. Mint látom, te okosabb vagy, mint én, tehát többet megértesz majd belőle.
18. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 7. - Cszsuka)
2009. jan. 17. 14:49

"Én nem voltam sosem egy ész fizikából és valahogy nem is érdekel a mechanizmus. Sokkal jobban érdekel, hogy mennyit spórolok.


Biztos van ezekből is silányabb másolat, ezt azonban nem tudom megmondani, hogy kié az. Az enyém működik.


Sőt, a vízrendszeren is van egy, három hónap után leszedte a vízvezetékeken lerakódott vízkövet, s nem győztük a csapokat leszerelni, kitisztítani, hogy follyon a víz. A szappan is hatékonyabbá vált tőle."


Egy nagyfrekvencián rezgő tekercs összetöri a vízkövet csak azt kéne megérteni hogy a vízből ionokat nem tud eltávolítani még véletlenül se.A fordított ozmózissal működő "vízlágyító" meg eltávolítja a Ca és Mg ionokat, de az többszázezer Ft-ba kerül, és az volna a kérdésem hogy mi értelme az ívóvízből a Ca Mg ionokat eltávolítani mikor azokra szüksége van a szervezetnek? És a fordított ozmózis készüléknél a víz egy részét amiben feldúsulak a sók el kell dobni. Ez 10-20%!!! Tényleg nem árt érteni a fizikához kémiához mielött az embernek lyukat beszélnek a hasába.

17. c42a13b98c (válaszként erre: 10. - Cszsuka)
2009. jan. 17. 14:33
Ezt remélem nem rám értetted...
16. Cszsuka (válaszként erre: 15. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 17. 12:49

Bocs, ez jött az ujjaimba- (én már professzorrá emeltem:)

Helyesen: Dr. Egely György

15. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 14. - Cszsuka)
2009. jan. 17. 12:30

"Egely professzor"

?

14. Cszsuka (válaszként erre: 13. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 17. 12:28

Figyelj, én nem írtam, hogy semmire sem jó a suliban tanult fizika.


Egely professzor sem érdekel. Az érdekel, hogy kevesebbe kerül a gázfogyasztásom.

13. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 10. - Cszsuka)
2009. jan. 17. 10:18
A fizikai törvények a suliban meg a világban is teljesen azonosak.Miért kell olyan látszatot kelteni mintha az iskolában tanultak semmire nem lennének jók? Bár vannak olyan okosak akik szerint minden fizikai törvény már megdőlt. Miután Egely "feltalálta" az emberi energiamérő készüléket csak az derült ki hogy az mindent mér csak épp emberi energiát nem. Ilyen csodatalálmányokkal már tele van a padlás időről időre újak lesznek amik kihalnak mert semmire nem használhatók. Hol van a pörgettyű pld?
12. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 7. - Cszsuka)
2009. jan. 17. 10:07

"de azt is, hogy már évezredek óta tudja mindenki, hogy a folyadék mágnesezhető."


Meglepő. 500 évvel ezelött azt se tudták mi a fizika. Mi az hogy folyadék? Van egypár és totálisan eltérő fizikai tulajdonságokkal rendelkeznek.

11. e71af41436 (válaszként erre: 10. - Cszsuka)
2009. jan. 17. 08:38
bár a fizikai törvények általában megállják a helyüket :))
10. Cszsuka (válaszként erre: 8. - E71af41436)
2009. jan. 17. 08:36

Persze, nem is ellened szólok, csupán a te írásodra válaszoltam.


Sok esetben azt gondolják, hogy értenek hozzá, mert fizikából kitűnők voltak a suliban, de a világban nem minden fekete vagy fehér (szerencsére).

9. Cszsuka (válaszként erre: 5. - Rézike 49)
2009. jan. 17. 08:33
A víztisztítót valóban jól át kell gondolni. Szerintem minden háztartásba kellene egy. Nekünk már négy éve van. A férjem a műhelybe is vett egyet tavaly külön.
8. e71af41436 (válaszként erre: 7. - Cszsuka)
2009. jan. 17. 08:32

hidd el,ennél többet én sem tudom,de majd az aki ért is hozzá,úgyis elmondja a véleményét :

legalábbis remélem :)

7. Cszsuka (válaszként erre: 3. - E71af41436)
2009. jan. 17. 08:31

Rendben van, elfogadhatjuk az elméletet, de azt is, hogy már évezredek óta tudja mindenki, hogy a folyadék mágnesezhető.


Egyébként meg mi feltettük mindkét autónkra. A nyolcvan literes tankkal 100 km-el megyünk többet, mint előtte. Ezt nem a gázszerelő állította be. Sőt, a gázszerelő le akart beszélni róla, ennek ellenére tettük fel a gázzal működő autóra is.


Nem olyan nagy kunszt beállítani a gázlángot, ha feltesszük a mágnest. Bárkinek meg tudom mutatni, hogy abban a pillanatban megnő a gázláng magassága, ahogy a mágnes felkerül. Ezt csak vissza kell állítani, hogy ne égesse a csöveket.


Én nem voltam sosem egy ész fizikából és valahogy nem is érdekel a mechanizmus. Sokkal jobban érdekel, hogy mennyit spórolok.


Biztos van ezekből is silányabb másolat, ezt azonban nem tudom megmondani, hogy kié az. Az enyém működik.


Sőt, a vízrendszeren is van egy, három hónap után leszedte a vízvezetékeken lerakódott vízkövet, s nem győztük a csapokat leszerelni, kitisztítani, hogy follyon a víz. A szappan is hatékonyabbá vált tőle.

6. e71af41436 (válaszként erre: 5. - Rézike 49)
2009. jan. 17. 08:26
víztisztító nem átverés,bár attól függ milyet veszel.nekünk ami van,az tényleg jó :)ha gondolod küldök egy honlapcímet,ahol tudsz arról a fajtáról tájékozódni.:)
5. Rézike 49 (válaszként erre: 3. - E71af41436)
2009. jan. 17. 08:23

Köszönöm, elgondolkodtató. Már nem tudom, kinek lehet hinni. Vennék víztisztítót is, de félek, hogy az is átverés.

Üzlet az egész világ!!!

4. Rézike 49 (válaszként erre: 2. - Zezsua)
2009. jan. 17. 08:19
A neten olvastam. Egy ismerősöm megrendelte,kiváncsi vagyok, beválik-e?!
2009. jan. 17. 08:19

pár hete az egyik portálon már volt erről szó,akkor többen elkezdtünk ezen agyalni,hogy mi az igaz belőle.Én Vikta portáltárstól kaptam rá magyarázatot,neki érdemes elhinni ezeket :))

bemásolom a levelét :

"Nasszóval. Elméletben lehetséges lenne az amit leír, csak mégsem történik meg és különben sincs értelme.

Hiszen a csőben súrlódó gázrészecskék rendelkezhetnének töltéssel, márpedig akkor eltérítené őket a mágnes (Lorentz-erő) a fajlagos töltésnek megfelelő sugarú körpályára, a töltésük előjelének megfelelő irányba. Ez végülis okozhatna egy felkeveredést a gázban.

De több ponton is problémás a dolog. Egyrészt nem tudom mennyire reális, hogy töltöttek. Nem hiszem.

De még akkor is, minek felkeverni?

Egy gázban már amúgy is iszonyatos sebességgel röpködnek a gázrészecskék,

és nem tapadnak össze. Az áramlási (drift) sebesség elhanyagolható a

molekulák sebességéhez képest.

Szóval ahogy kedvenc Sanyánk mondaná, ez is "parasztvakítás":-)


Azonban azon se lehet meglepődni, ha működik a dolog és mérhetően javul a hatásfok. Elmondom a trükköt. Odamennek felszerelni a mágnest, átnézik a rendszert és közben beállítják a gáz égőfejet az optimumra. Mivel általában a gázkazánok nincsenek rendesen beállítva, tudnak

10-15%-ot nyerni a hatásfokon, de az nem a mágnes miatt van. Viszont jó

sok pénzt el lehet kérni, jóval többet, mint ha csak szimplán egy égőfej-beállítást csinálnának.(ebben az utóbbiban nem én vagyok ilyen okos, megkérdeztem közben egy kollégámat és ő már találkozott ezzel)"

2009. jan. 17. 08:15
???? jó is lenne,ez csak mese habbal
2009. jan. 17. 08:10
Gázfogyasztást csökkentő mágnessel kapcsolatos tapasztalatról érdeklődnék.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook