Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fűtés technikák - Ki, mivel, hogy, mennyiért fűti a családi fészket? fórum

Fűtés technikák - Ki, mivel, hogy, mennyiért fűti a családi fészket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. máj. 12. 10:42
És van valamelyikőtöknek tapasztalata a panelben felszerelt digitális mérőkkel kapcsolatban? Változó véleményt lehet róla hallani. Többet kell fizetni vagy kevesebbet a Távhőnek?
30. Ncilány (válaszként erre: 28. - Kijózanító)
2009. máj. 6. 06:48
Köszönöm. És a slamszenet ismered? Van még?
29. Kijózanító (válaszként erre: 13. - Becseiagi)
2009. máj. 5. 23:05
A szakember úgy nyilatkozott: náluk áfával együtt 2400 forintba került a kugli akác mázsája, és 2100-ba a vegyes (cser, tölgy) keményfa. Az akácnak a hiedelmekkel ellentétben gyengébb a fűtőértéke, mint például a csernek vagy a tölgynek, ám előnye, hogy hamarabb kiszárad és jó lánggal ég.
28. Kijózanító (válaszként erre: 6. - Ncilány)
2009. máj. 5. 22:58
tölgy, és cser.
2009. máj. 3. 21:57

Nekünk vályogházunk volt, míg nem építkeztünk, és el nem adtuk. A fűtés miatt bizony visszasírtuk.

A vályogban nekünk gázkonvektoros fűtés volt, és a leghidegebb hónapban sem volt 20.000.-Ft-nál drágább a fűtés. De azóta emelték is a gáz árát. Viszont jó meleg volt, és előnye volt, hogy ha levetted alaplángra azt a konvektort amelyik épp nem kellett, akkor sem volt a helyiségben hideg. Viszont tény, hogy így nem volt minden helyiségben egyforma a meleg.

26. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 5. - Kijózanító)
2009. máj. 3. 21:53
nekünk vályogházunk van és igen spórolós a fűtés igaz le van rendesen szigetelve elég jó!!
2009. máj. 3. 21:50
mi központi vegyes fűtés szerintem jó meleg és barmien szemetet eltüzelek mert kinn van a kazán a műhelybe!!
24. Ncilány (válaszként erre: 23. - Drnéni)
2009. máj. 3. 21:22
Biztosítás eszembe se jutott. Pedig fontos.
23. drnéni (válaszként erre: 15. - Ncilány)
2009. máj. 3. 18:29
Nekem is tetszik, takarékos, környezetkímélő, egészséges megoldás. Sajnos semmilyen hitelt nem adnak rá, sőt, biztosítást sem tudsz rá kötni, legfeljebb horribilis összegért.
2009. máj. 3. 17:43

Én is vidéken lakom, házban, nálunk cserépkályha van. Az akác i sjó tüzelő, de legnagyobb hőértéke a tölgynek, bükknek és gyertyánnak van. A fenyő max gyújtósnak jó, mert kormol.

A 100 nm2-es házat egy cserépkályha és egy kandalló fűti. Van amikor télen 27 fok van.

Csak jól rakott kályha kell hozzá.

Idén akarunk a kályhába vízpatkót szerelni és akkor a többi helységbe radiátor kerül, amit a kályha fűt.

Én a cserépkályhát nem adnám semmiért.

2009. máj. 3. 17:21
Szerintetek mi az az olcsó, de jó meleget adó (és nem marha nagyon sokba kerül a beszerelése) fűtés, amit érdemes és megéri használni?
2009. máj. 3. 17:15
Ha azt mondják, hogy egy ház gázfűtéses, az a gázkonvektort jelenti? Az a nagyon drága, ugye?
19. Ncilány (válaszként erre: 16. - Ncilány)
2009. máj. 3. 12:30
Abba a 20 évben....
2009. máj. 3. 12:03
Mi is most még egy távfűtéses panel lakásban lakunk, ahol kértük, hogy ne kelljen csak a téli hónapokban havi 16 EFt-ot fizetnünk a fűtésre, így kötve lett egy szerződés, és így most egész évbenm 16500 Ft-ot fiezetünk, így ebben benne van a fűtés, melegvíz, és a melegvíz alapdíjja.
17. becseiagi (válaszként erre: 16. - Ncilány)
2009. máj. 3. 12:00
Ugye? Én sem emlékszek ilyenre!
16. Ncilány (válaszként erre: 13. - Becseiagi)
2009. máj. 3. 11:45

A kallória értéke mindegyiknek más. A fenyő az biztosan hamar ég. ( talán míg felmelegszik a víz a kazánba addig jó, utána a lassabban égőt tenném rá )

20 éves koromig falun laktam. A lányunk kirepülőben van, nagyon drága a fűtés, közösköltség, víz. Ezért gondoltunk valami kertes házra. Én vályog házban laktam mindvégig, nem emlékszem furcsa szagra. Vagy rég elfelejtettem...

15. Ncilány (válaszként erre: 11. - Becseiagi)
2009. máj. 3. 11:39

Lehet.

Jut eszembe az anyuék kivülről aláfalazták, az eső miatt gondolom, ne legyen vizes ami be is szivároghat.

Ha már " passzív ház " mit szóltók a szalmaházhoz?? Van oldal itt a neten. Nekem teszik amit láttam. ( elég rég jártam ott nem tudom meg van - e még az oldal ).

14. becseiagi (válaszként erre: 12. - Ncilány)
2009. máj. 3. 11:35
Hát igen, szerintem sem célszerű, mert akkor nem levegőzik a fal.
13. becseiagi (válaszként erre: 6. - Ncilány)
2009. máj. 3. 11:35
Én úgy tudom, hogy az akácfa a legjobb. Vagy rosszul tudom?
2009. máj. 3. 11:34
A vályog házat állitólag TILOS szigetelni!
2009. máj. 3. 11:34
Ja! Pedig az is régi építésű ház, akkor még nem betonoztak, ahnem a szobákban vagy hajópadló volt, vagy jól ledöngölték a földet. A mi szobánkban hajópadló volt, a szüleimében döngölt föld, és azon volt a szőnyeg. De már olyan kemény volt gyerekkoromban is, mint a beton. És annak sem volt soha szaga. Max. attól lehet "vályog" szag, mert vizes valahol a fal, nem?
2009. máj. 3. 11:32
Hát nem tudom, a szüleimnél nem volt semmiféle fura szag, sem vályog vagy föld szag.
2009. máj. 3. 11:29
Szerintem föld szag lehet, hiszen vályog..
8. supin (válaszként erre: 7. - Becseiagi)
2009. máj. 3. 11:09
Hát nem tudom...de a nászoméknál vályogból van a ház és hiába szellőztetnek ..mindig van valami fura illat. Mondásuk szerint ez a vályogtól van. Koruk miatt már nem építkeznek. Ezt örökölték de nem szeretik. a fűtése is drága.
2009. máj. 3. 11:01
Én vályogházat szeretnék, mert abban nőttem fel, és így tudom már, hogy télen meleg, nyáron hűvös. Ott cserépkályhával fűtöttek a szüleim, de viszont kényelmetlen. Ugyanis mindig időhöz kötve kellett hazaérni. Kiszellőztettek először alaposan, majd begyújtottak, hopgy fürdés időre meleg legyen. Ebből a szempontból nem nagyon szeretnék ilyet, mert nem szeretem ha időre kell haza szaladnom a 3 gyerekkel.
6. Ncilány (válaszként erre: 5. - Kijózanító)
2009. máj. 3. 11:00
Csak fával és milyen fajta? A fűtőértékük nem egyforma.
2009. máj. 3. 10:58

központi fűtésünk van, egy nagyon jó hatásfokú vegyes tüzelésű kazánnal. Fával fűtünk, és a következő évi tüzelőnk már megvan, 2 fuvar fa melynek az ára 140 ezer. 21-23 c fok van éjjel nappal, folyamatosan megy a kazán télen.


De ha egy vályogházunk lenne, akkor szerintem kevesebb fa is elég lenne.

2009. máj. 3. 10:53
Ilyen gazdakok vagyunk mi magyarok. Inkább eltüzeljük minthogy eladnánk. Tudom nagyon kevésért vették át, jobban jártak az illetők ha eltüzelték. Nem kellett venni tüzelőt.
2009. máj. 3. 10:46
Nálunk többen csöves kukoricával fűtenek. Olyan, mintha állandóan popcornt csinálnának.:) Vigyázni kell vele, mert már égett i kémény miatta.
2009. máj. 3. 10:42
Most készülünk házat venni, szeretnék véleményeket és tapasztalatokat kérni tőletek, hogy mi menniybe kerül, és megéri-e? Mivel lehet jó meleget csinálni egy parasztházban, ami tartja is a meleget, és nem megy rá a gatyánk sem!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook