Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás - Első 5 kilométerem! fórum

Futás - Első 5 kilométerem! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
347. Indra79 (válaszként erre: 346. - Labanczjoe)
2012. szept. 25. 11:32

Atya ég, nem semmi vagy!!!!!!!!!!!!!!!

Májustól szeptemberig edzéssel félmaraton!!!!!

Ez aztán a teljesítmény!!!!!


Köszönjük a biztatást!!!

2012. szept. 25. 10:09

Nekem a 2*15 perc volt az első nagy sikerem június 5.-én. Magam sem hittem el hogy ennyit birok.

Majd jött június 10.-én az első 5 km. Ott már a családtagok is rámcsodálkoztak. Jó érzés volt. Majd július 1.-én az első 10 km. Itt kezdtem futás függő lenni. Majd 2 hónap kemény felkészülés után a félmaraton szeptember 9.-én.

Amikor május elsején még fuldokoltam az egy perces futások után magam sem gondoltam volna hogy ez lesz a vége. Úgyhogy hajrá, kitartás, nagy élmény lesz az első 5 km.

345. Indra79 (válaszként erre: 344. - A8c0ef8ce5)
2012. szept. 25. 07:56

Köszönjük a biztatást, nagyon aranyos vagy!!!! Rajta leszünk a sikeren. Te mennyit futsz azóta?


Tegnap megvolt a 2*10 perc, 8 kör volt összesen. De a pihenés közben nagyon kellett már.

2012. szept. 24. 20:56
A végén én is féltem nagyon, hogy mi van ha nem fog menni?Sokszor még a 10 perc is sok volt.. De tudjátok mit? Olyankor az egész futás más. Nem kifejezetten a terv miatt futod le az első 5 km-t egyben, hanem azért is hogy magadnak bizonyíts, plusz ne felejtsük el azt érzést, amiért már hetek óta dolgozol.Biztos hogy lesz holtpont, a közepénél nekem is volt, de átnyomtam egy motiválóbb zenére, kikapcsoltam agyban, és futottam tovább, lehet hogy kicsit lassabban, de kitartottam. Ez az utolsó futás a lélekben dől el tényleg. Ne aggódjatok csajok. :)
343. Indra79 (válaszként erre: 342. - Castia)
2012. szept. 24. 13:01
Tényleg nagyon egyformán haladunk. Én is nagyon megszenvedtem minden adaggal. De nagyon jóleső érzés, hogy sikerül, és már egy kicsit izmosodott a combom is. Ma futom a 10 perceseket, szeretnék 9-10 kört megtenni a pályán. Én sem akarok maratont futni, de mindenképpen folytatom a futást heti 2-3 alkalommal! Hajrá!
342. Castia (válaszként erre: 341. - Indra79)
2012. szept. 24. 12:30

Nahát, ezt mintha én írtam volna, csak én vasárnap futottam a 3x8-at. :) Egy-egy szakasz futása közben az motivál a legjobban, hogy az a kitűzött időtartam meglegyen, és utána jutalomként fogom fel a sétát. Az alatt össze tudom szedni magam fizikailag és fejben is, és jöhet a következő.

Lehet, hogy botorkálva elkocognék 10 vagy 12 percig is, de akkor egyrészt még ennyire se esne jól, másrészt ha megállás után már mehetnék is haza, akkor egy alkalommal futnék összesen kb. 2 km-t. Korábban még ennyit se, amikor 2 perc alatt is kifáradtam. Így meg azért csak összejön 4 vagy akár 5 km is (az 5x6 percnél már megvolt), a séta távját nem beleszámolva.


Nekem ezzel az edzéstervvel még egyszer se volt izomlázam, nem szúrt az oldalam, ha nem is orron át, de egyenletesen tudok lélegezni. Közben pedig világos bizonyíték van rá, hogy fejlődök és egyre többet bírok. A következő adag, ha jól emlékszem a 2x10 perc lesz, és már nem aggódom azon, hogy vajon meg tudom-e csinálni. Biztos hogy meg tudom, de el is fogok fáradni a végére, ahogy eddig is. Aki már nem ennyire kezdő, vagy komolyabb tervei vannak a futással, az persze csinálja, ahogy jónak látja. Nekem ez az 5 km a célom, és valószínűleg a későbbiekben se fogok többet futni ennél, heti 1-2 alkalommal.

341. Indra79
2012. szept. 24. 10:52
Hát..., én igenis a sétás verzió pártján vagyok, legalábbis nekem az esik jól. Szombaton futottam a 3* 8p. futás, 2p séta adagot. Alig vártam hogy leteljen a 8 perc, a végén alig van levegőm, már elég nehéz futni. De a két perc séta alatt iszok vizet, és nagyon jól esik folytatni. Összesen 9 kört futottam a pályán. Nekem szerintem nagyon nehéz lesz egyben a félóra, de nem adom fel, persze az a cél hogy végül ne kelljen megállni, de ez a szakaszosság nekem nagyon jó. Én biztos hogy nem változtatok, és a terv szerint csinálom végig. De ez csak egy vélemény, mindenki fusson úgy, ahogy neki jólesik, csak fussunk!!!
2012. szept. 23. 15:31
Ma a reggeli futásom alatt gondolkoztam erről a témáról, volt rá időm a másfél óra alatt. Azt mondják, minden fejben dől el, és ez itt aztán véleményem szerint abszolúte igaz. A kérdé alapból szvsz az (túl a "pihenjünk e futás alatt e avagy sem", és mindenfajta edzéstervek felett), mi az ami ösztönözhet bennünket, mi az, ami elég kitartás ad ahhoz, hogy életünk része legyen ez a sport. Szerintem nekünk FULL amatőröknek a legfontosabb, a SIKERÉLMÉNY. Ha valaki 0 kondival, sok felesleggel, bizonytalan léptekkel elindul a futás ösvényén, és elkezd egy edzéstervet, ami VALAKINEK bevált (aki nem 0 kondival, kevesebb felesleggel, biztosabb léptekkel) tette mindezt. Hősünk azonban már a 3. héten azt veszi észre, ő még az első hét anyagát tolja, mert nincs ereje, kitartása, kondija a 2. hét feladatához. Mi történik ilyenkor? Azt az icipicike kis kedvét is elveszíti, amit nagy nehezen magába szorított, pályafutása itt hamarosan véget is ér. Véleményem szerint az elején, amikor elkezdi valaki, és nem akar maratonokat futni (később akar majd ez tuti), csak magával kell hogy versenyezzen, csak saját maga korlátait kell legyőznie. Ugyanis ha legyőzzük, márpedig határainkat-céljainkat-eredményeinket hétről-hétre feljebb tornázzuk, azt csakis a sikerélménynek köszönhetjük. Pontosan emlékszek arra, amikor először 3 km-t futottam, amikor először 5km-t, amikor 29:59-re lementem 5km-en, amikor ezt 1 hét múlva 1,5 perccel megdöntöttem, és aztán lettem egyre gyorsabb és erősebb, és pontosan emlékszek arra az érzésre, amikor először 1 órára átfordult az órám stoppere, nem értették a futópályán, mi a fenének örülök csatakokban izzadva. Én azt tanácsolom a kezdőknek, ne hallgass senkire, csak saját magadra, ha ma lementél, menj le holnap is, kerüld a betont, és légy saját magad edzője, aki szigorú, de pontosan ismeri a határaidat...NA AZT KELL LEGYŐZNÖD!
2012. szept. 23. 12:41

Édesem!

Nekem is volt "eleinte" Ráadásul idén júniusban, hiszen előtte egy métert sem futottam. Na jó... sportoltam mást, de nem futottam. Soha!

Az edzőm mondta, hogy ha megállok, mert nem megy tovább a futás, akkor hagyjam abba.

Így, hogy ezt így elfogadtam, eszembe sem volt többé megállni, hiszen akkor abba kellett volna hagynom aznapra.

Látod... a pszichés vonatkozását próbálom mondani... :))


De természetesen nem vagyunk egyformák... én csak azt tudom, hogy nekem hogy ment...


Hajrá mindenkinek... a lényeg, hogy kitartással istenek lehetünk... :)

338. venyigeszú (válaszként erre: 337. - Sonja1224)
2012. szept. 23. 10:01
Eleinte nem megy másképp. De aztán a belegyaloglás kifejezetten rosszul esik, nekem legalábbis. Nehezebb újra nekilendülni, mintha abba se hagytam volna. Én így vagyok vele. De másnak lehet más a tapasztalata.
337. Sonja1224 (válaszként erre: 336. - Cullinan)
2012. szept. 23. 08:06
Teljesen igaza van! Nem azért megyünk ki futni, hogy beleálljunk! Addig kell futni, amíg bírunk... aztán megállni, ha már nincs több! A beleséta az nem futás.
2012. szept. 22. 10:56

Érdekesnek tartottam visszaolvasni az utobbi leveleket, én is már régóta futok, kisebb nagyobb szünetekkel, már nem is vagyok teenager, de elgondolkodtatott futinger véleménye, mi szerint, nem jó, ha közben sokat gyalogolunk, mert ez csak annak a rovására megy, hogy nehezebben kezdünk nagyobb távokat futni.

Rájöttem, hogy igaza van, ezért nem megy mostanában egyszerre az 5 kilóméter, mert elkényelmesedtem?

335. futinger (válaszként erre: 334. - Helena66)
2012. szept. 20. 17:03
Ma nálunk zuhogott, sőt most is esik, mintha dézsából öntötték volna, így kihagytam a mai napot. Ha csak szemerkél, simán nekivágok. Én csak amiatt aggódok a nagy esőben, hogy a cipőnél beázok, és csurom vizes lábbal nem akarok 1-1,5 órát futni, mert utána lehet 1 hétig 'debkell. :)
2012. szept. 20. 16:53
Esőben mit csináltok?
2012. szept. 20. 11:42
Én a betontól óvnám őket. Szerintem aki kezdi, a gyengébb erőnlét sok mindenben akadályozza, pld abban, hogy sokat fusson.:) Mivel a nem edzett szervezet fokozatosan fog tudn csak állóképességet növelni, ezért sztem nem egyszerű az elején szétnyomnunk magunkat. Ilyen sétálós-kocogós dolgokkal sztem meg fejlődni sem lehet, csal annyi idő alatt, amire sokaknak el is megy a kedve az egésztől, pedig mint alattunk lévő példa is mutatja, sokakban több van, mint amit elhisznek, vagy ezek az edzésprogramok engednek észrevenni magukból. Én 104kg-al kezdtem, aztán tessék 87 vagyok. Térdem ok (kopp-kopp), heti 60km-t futok. A versenysport odatett a térdemnek, de itt kutya baja, pedig lassan senior kategória leszek. :)
332. labanczjoe (válaszként erre: 331. - Futinger)
2012. szept. 20. 08:52

Hasonló a vérmérsékletünk :) Én májusban kezdtem 0-ról a futást és most szeptemberben futottam a félmaratont.

De én azért a széthajtástól óvnám az 5 kmre készülőket. Tényleg fontos a fokozatosság. Nem lehet tudni itt a fórumon hogy ki a túlsúlyos vagy jóval idősebb futó. Náluk gyorsan jelentkezhetnek az izületi/egyéb problémák ha túlerőltetik magukat. És a futásmentes lábadozás nagyon rossz tud lenni.

331. futinger (válaszként erre: 330. - Labanczjoe)
2012. szept. 19. 23:02

Élsportoló koromban napi 2x edzettünk. Olyanok voltunk ... hegyet gyalog felhordtuk volna. Én szerintem kezdésként-kezdőként néhány kőr kocogás belefér h-p-ig. A kondi úgyis jelez, hol a határ. Nem olyan egyszerű széthajtani magunkat. Én 5 hónap alatt jutottam el 700m-től a félmaratoni távig.


Ezek a sétás programok szerintem pedig annyira feleslegesen megnyújtják a sikerélményhez vezető utat, hogy sokan abbahagyják emiatt. Márpedig a siker az egyik fő motiváló elem itt szvsz. Tévedés joga fenntartva, de nálam ez bejött.

2012. szept. 19. 22:45

A mindennapi edzés nem egészséges. Nem tudnak regenerálódni az izmok ha valaki minden nap edz.

Viszont nekem nagyon bejött ma a hideg. Sokkal jobb volt futni mint a nyári melegekben. Szinte megtáltosodtam. Futottam is egy új 10 km saját rekordot :)

2012. szept. 19. 22:33
Akinek jólesik ha szünetek nélkül fusson, annak hajrá, viszont szerintem a lényeg a fokozatosság ebben a tervben :)
2012. szept. 19. 19:49

Sziasztok,

Én is kocogás-séta tervet követem, sajna nekem nem megy egyben 30 perc. A tegnapi adag 4x (5 perc+3 perc) volt, ez 32:24 perc lett és 3,39km. Jól el is fáradtam, nekem nem megy mindennapi edzés,csak a másnaponta. Ha erősebbnek érzem magam én is megpróbálom egyben mennyi megy le, mert nagyon kíváncsi vagyok. Eddig nem próbáltam meg, mert egyelőre nekem fogyni kell, de baromi sokat és az erőnlétem nulla volt. Az első hét nagyon nehéz volt, azt hittem újra kell csinálnom,de nem bírtam a második hetet. A holnapi adagtól is tartok, 6 percet kell egyben kocogni. Ha jön a hideg és az eső terembe mentek?

327. futinger (válaszként erre: 326. - Panda37)
2012. szept. 19. 09:27
Örülök, ügyes vagy! Sztem tedd a következőt. Tempót picit vissza, és menni fog a 6 kör is, hidd el. Nem baj ha leelőznek, Rio még messze van. :) Szóval ha megvan a 6 kör, akkor told végig a héten, hétvége pihenő, aztán lehet szépen feljebb menni körönként a jövő héttől, vagy azutántól, a lényeget majd érzed úgyis. Ha megvan a 6, a lényeg, hogy tűzd ki célul, soha nem futhatsz kevesebbet. A végét, uccsó 50-80 métert meg sprinteld végig. Majd figyeld meg, hogy fogsz hétről-hétre többet futni. HAJRÁ!
326. Panda37
2012. szept. 19. 08:32
futinger! nagyon jó ösztönző erő vagy:-)a leveled hatására tegnap megpróbáltam nem megállni 2 kör után, sikerült egyben 4 kört lefutnom. Igaz, az kb. másfél km, de nem lassan futok, hanem elég normális tempóban. Nekem sem jött be az x perc futás, x perc séta. Rájöttem, hogy nekem jobb, ha egybe futok annyit, amennyi megy. Ma megpróbálok 5 kört futni egyben, és szép lassan emelem a távot. A levegővel már nincs gondom. Egyszer csak eljutok az 5 km-ig:-)
325. futinger (válaszként erre: 324. - Fannia)
2012. szept. 18. 22:27
Nah megmondtam vagy megmondtam? :) Ügyes vagy, de én tudtam hogy menni fog! Told így a héten...holnap is, meg azután is. Hétvége pihi. Jövő héttől tempót emelnék icipicit, és úgy végig a hetet. Grat!!!
324. fannia (válaszként erre: 323. - Futinger)
2012. szept. 18. 21:40

Na hát a hozzászólásod hatására ma este kipróbáltam séta nélkül a futást :) és képzeld, 33 percet futottam megállás nélkül, még ment volna szerintem több is, bár 28 pertől kezdve éreztem már, hogy kevésbé kényelmes. Éééés 33 perc alatt 3,18km-t tettem meg, ami 100 méterrel több, mint amit a 6perc futás 1 perc sétával tettem meg tegnapelőtt...Hm tudom nem sok, de azért örültem nagyon :) meg annak is, hogy megállás nélkül ment több mint fél óra futás!!!nekem!!!hhetetlen komolyan..bár csiga tempó volt, de egyenletes és nagyon kényelmesen éreztem magam, nem haltam meg, nem fájt semmim, szóval nagyon örülök :))

Na, vélemény? :)

323. futinger (válaszként erre: 322. - Fannia)
2012. szept. 18. 15:15
Nos én nem vagyok nagy futás szakértő, de sztem ennek a sétának semmi értelme. Én a helyedben megpróbálnám egyben lefutni (lekocogni a 30 percet). Mibe fogadunk hogy sikerülne? Ne foglalkozz a távolsággal, csak az idővel. Tuti gyorsulni fogsz, csak hagyd el ezeket a sétákat? Ha nem megy 30 percig a kocogás, rá se ránts. Kocogj amíg bírod, de ha leállsz, nyomás haza pihenni. Másnap irány ismét a pálya. Várom a híreket majd. :)
322. fannia (válaszként erre: 321. - Futinger)
2012. szept. 18. 13:41

Szia!


Egy edzéstervet követek, most tartok a 3. hétnél, ahol 6 perc futás 1 perc séta volt múlt héten soron, ma már 8 percesek jönnek. Mindez 30 percig, így futok (kocogok), 26 perc futás és 4 perc séta alatt 3,3 km-t. Szerintem menne több futás is egybe, de tartom magam az edzéstervhez. Elég lassan futok (kocogok), szerintem gyalogláskor gyorsabb vagyok :)

Így is jó úton járok?

321. futinger (válaszként erre: 319. - Fannia)
2012. szept. 18. 12:12
Most akkor tudsz egyfolytában 30 percet kocogni, amikor is 3,3 km-t teszel meg? Mert ah ige, akkor jó úton jársz. Vagy 6 percet tudsz egyfolytában futni, és ebből számolod ki a részidő-táv eredményt?
320. futinger (válaszként erre: 318. - Kyra123)
2012. szept. 18. 12:11
Gratulálok! Ügyi vagy! Innentől fogsz csak nyílegyenesen gyorsulni, és tudod majd növelni a távokat.
319. fannia
2012. szept. 17. 23:12

Nekem egyelőre még csak 3,3 km körül megy 30 perc alatt :(( most tartok a 6 perceseknél, és a pulzusra is figyelek, csigatempóban kocogok...komolyan, még a gyaloglásom gyorsabb mint a futás..

Ugye jobb lesz majd később??

318. kyra123
2012. szept. 17. 20:19
Sziasztok!:) A múlt héten sikerült először lefutnom életem első 5 km-t:) 35 perc alatt:) Azóta már lefutottam a Margitszigetet (39perc) és ma is sikerült megint megütnöm az 5km-t:) Ésss a legjobb, hogy megállás nélkül:)
❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook