Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
7229. Firpo (válaszként erre: 7224. - Lúdanyó)
2016. szept. 19. 23:08
Levelet kapsz,amiben értesítenek a lejáratról,x-elni kell hogy mire fordítod,milyen módon,kérsz-e hitelt,stb.
7228. Firpo (válaszként erre: 7227. - Sz.tunde)
2016. szept. 19. 22:57

Mivel más is hiányzik még,csúszást nem okoz.

A közjegyzőnek kutya kötelessége ingyen megcsinálni újra,mivel ő írta el. Ennyi.

7227. sz.tunde
2016. szept. 19. 20:06
Igen, sajnos elírás.. Összevetettem a mintát és az elkészült okiratot, és a törlesztőnél 5-ös helyett 6-os szerepel mind számmal, mind pedig szövegesen kiírva. Nagyon mérges vagyok, hogy nem vettem észre még ott, de most már mindegy. Írtam a közjegyzőnek, remélem, találunk valami gyors és fájdalommentes megoldást...
7226. Firpo (válaszként erre: 7225. - Sz.tunde)
2016. szept. 19. 19:49

Én még nem találkoztam ilyen problémával.

A levélben le lesz írva,hogy mi nem jó.

Valószínűleg elírt valamit a közjegyző.

(Másra nem nagyon tudok gondolni.)

7225. sz.tunde
2016. szept. 19. 16:50
Kedves Firpo! Sajnos az ügyünk még mindig folyamatban van, bár nem elsősorban a Fundamenta, hanem inkább a gyámhivatal miatt (épp a jogerős határozatot várjuk tőlük). Mivel szeretném minél inkább felgyorsítani a dolgokat, ezért rákérdeztem a Fundamentánál, hogy a hozzájuk beküldött folyósításhoz szükséges dokumentumok rendben vannak-e, mire azt a választ kaptam, hogy azt látják, hogy a közjegyzői okirattal valami probléma van, és vissza fogják azt küldeni, ami előtt teljesen értetlenül állok... A közjegyzőnek annak idején elküldtük a közjegyzői okirat mintát, amit a hitelcsomagban küldött a Fundamenta, azt gondolom, az egyoldalú kötelezettségvállaló nyilatkozat egy az egyben az alapján készült el. Akkor mi lehet a gond?
7224. lúdanyó
2016. szept. 19. 15:24

Kedves Firpo szeretném meg kérdezni a a X hó 16-án letelik a 4év 4 hónap gyüjtögetés akkor hogyan történik az átutalás? beszeretném a lakáshitel törlesztésbe forgatni az össze gyült összeget.. ennek mi a módja?

köszi

7223. Firpo (válaszként erre: 7222. - Kuha)
2016. szept. 14. 13:33

Kedves kuha!


Állami támogatás jár akkor is,ha nem veszel fel hitelt.

Akkor is jár,ha hamarabb megszünteted mint a 10 év,de legalább 4 évig élt a számla.

(Persze az időarányos része.)

Minden esetben lakáscélra kell fordítani,függetlenül attól,hogy veszel-e fel hitelt.

(Kivéve ha lemondasz az állami támogatásról,és anélkül kéred vissza a pénzed.)

7222. kuha
2016. szept. 14. 10:39

Sziasztok!


Véleményekre, tanácsokra lenne szükségem.


Évek óta piszkálja a fantáziámat ez a Fundamenta, de sosem kötöttem, mert nem volt rá szükségem. Most sincs, viszont - LAIKUSKÉNT!!! - azt érzem/gondolom, hogy megtakarítási formának jó lehet.


Egy kedves ismerősöm fundamentázik. Igaz, fél éve még csak, tehát éreztem tegnap a személyes megbeszélésünkkor, hogy vannak pontok, amikben még ő is bizonytalan.


A lényeg, hogy itt volt, elmesélte amit csak lehetett, és most döntenünk kéne. Úgy tudom, a héten van még lehetőség ezt a bizonyos "10% betéti kamat az első évben" című szerződést megkötni.



Egyet tudnotok kell: nem tervezünk jelenleg hitelt semmilyen lakáscélra felvenni.



DE!



1. Úgy döntöttünk a párommal, hogy kötünk az ő nevére is és az én nevemre is 1-1 10 éves futamidejű szerződést, mindkét esetben 8-8 milliós szerződéses összegre. Ki tudunk fizetni havi 2x 20.000 Ft-ot,tehát miért ne a legnagyobb összegre és futamidőre válasszuk? Hogy miért emellett döntöttünk? Laikusként azt gondoljuk, hogy megtakarításnak nem rossz a 10. év végén, ha egyszerre megkapjuk a saját megtakarításunkat (3.284 486 Ft-ot)


Ami áll ugye:


- 2.400 000 Ft összes saját befizetésből


- 720.000 Ft állami támogatásból (itt lesz majd egy döntőnek számító kérdésem)


- 164.486 Ft betéti kamatból (ami jelenleg 1%-kal van számolva, de ugye most 1 évig 10%-ot ígér a fundamenta)


(a szerződés kötési díjról most nem beszélek, ez jelen esetben 80.000 Ft szerződésenként ugye)



És mindez tehát 2x, hiszen mindketten kötünk.



Idáig a laikusként azt gondoljuk, hogy ha 10 évig fizetjük, bármi is van, minimum 2 x 3.284 486 Ft megtakarításunk van.


Ez csupán azért "fontos" számunkra, mert jelenleg éljük az életünket és az egyéb életbiztosításokon kívül gyakorlatilag semmilyen megtakarítási formánk nincs. És egy "jó bulinak tűnik"... :) Nyilván nem poénból akarjuk ezt az egészet, de jelen pillanatban hangsúlyozom, nincsenek világot megváltó lakáscélú terveink, céljaink.



2. Az első kérdésem tehát az a bizonyos állami támogatás. Én úgy értelmeztem tegnap az üzletkötőnél, hogy 10 év után megkapom az állami támogatást akkor is, ha a futamidő végén nem szándékozom a hitelt felvenni (illetve az évente hozzáírják a megtakarításhoz, és azzal együtt kamatozik????? Vagy csak a futamidő végén egyben az egészet? ) Hiszen az állami támogatással jön ki a fenti kb 3 milliós megtakarítási összeg. Párom szerint azonban az állami támogatást nem kapom meg, csak akkor, ha a lakáskölcsönt is felveszem.


Ez igaz? Mert akkor a megtakarítási rész már most kevesebbnek tűnik, 720.000 Ft-tal...



Van még itt egy fontos pont, amiért mégsem hagynám magam lebeszélni a 10 éves futamidőről és a 8 milliós szerződéses összegről:


Bár most nincsenek ilyen irányű terveink, de lehet, hogy holnap/1 év/6 év / vagy pont a futamidő végén lesznek. Méghozzá olyan jellegűek ,hogy kettőnk kis fundamentáját összerakva, mondjuk veszünk valami csinos kis lakást, amit aztán kiadunk. Aminek bevétele pedig tovább fedezi a felvett hitel törlesztő részleteit.



Na, hát így gondolkodunk most.. Számomra annyira egyszerűnek és világosnak tűnik minden... Páromnak nem, hozzáteszem, a pénzügyi világban kevésbé járatos, talán pont emiatt óvatosabb duhaj is...



A kérdés, hogy hol rontjuk el a gondolkodást??


Mi az, amit rosszul gondolunk? Mi az, amire figyelnünk kell?


Még egy fontos kérdés: ha nem élek a hitel lehetőségével sem a futamidő alatt, sem annak lejártakor, akkor a megtakarításomat a 3 hónapos kiutalási időszak alatt ugye bármire felhasználhatom? Azt nem KELL lakáscélra fordítani?



Előre is nagyon köszönöm azokat a hozzászólásokat, amik előre mozdíthatják gondolatmenetünket, illetve ebben a szűkre szabott határidőben segítségünkre vannak a döntésben.


Szép napot mindenkinek!

7221. Firpo (válaszként erre: 7220. - Moncsyyy0115)
2016. szept. 11. 13:34

Kedves Moncsyyy0115!


Önerő tekintetében ugyanazok a szabályok,mint más banknál/pénzintézetnél.

(Maximum 80%-ig terhelhető az ingatlan,20% önerő szükséges legalább.)

A CSOK-ot önerőnek veszi a cég,ahogy a lakásszámlába befizetett megtakarításokat is.

(Tehát ha fizet valaki Fundát,az ugyanaz mintha gyújtögetné magának máshogy az önerőt,csak jön hozzá 30% állami támogatás,és fix forint alapú hitelt kap az ügyfél.

A leírtak alapján nem lehetetlen hamar ingatlanhoz jutnotok. :)

Írok üzenetet.

2016. szept. 11. 11:57

Kedves Firpo!

A párommal tervezzük a házvásárlást, de még nem túl sok önerőnk van (kb fél millió). A ház, amit szeretnénk venni 8-10 millió körül mozog. Terveink szerint, ha csak itthon gyűjtögetünk 2 év múlva tudnánk tudnánk megvenni a házat, de mi szeretnénk hamarabb, ha lenne erre mód.

Felmerült bennünk a CSOK lehetősége is, használt házra és 2 gyerkőcre.

Most viszont azon megy a dilemma, hogy kell e nekünk fundamenta vagy sem. Nagyon jó lenne, ha 2 évnél hamarabb tudnánk elindítani a házvásárlást. Ha kötünk fundamentát (akár 3at, havi 60 ezerért) akkor annyival kevesebbet tudunk ugye minden hónapban félre tenni, és annál később lenne meg az elegendő önerő. Semmiképp nem szeretnénk megvárni a 4 évet, amit mindenhol hangoztatnak, hogy annyi a minimum. Illetve, ha a fundamentánál veszünk fel hitelt, valószínű nem lenne elég, ezért egy másik bankot is be kellene vonni, ami ismét nem egyszerű.

A kérdésem lényege az lenne, hogy Ön szerint szükségünk van nekünk a fundamentára (vagy esetleg más ltp-re) vagy jobban járunk, ha itthon gyűjtögetjük továbbra a kis pénzünket?

Esetleg van e valamilyen mód, hogy 2 évnél korábban jussunk saját házhoz?

Hitel és CSOK esetén 2 külön ingatlan szükséges, mert nem tudják egy ingatlanra ráterhelni mind a két hitelt? (gyerek még nincs, csak tervezzük)


Köszönöm előre is a válaszát és segítségét! :)

7219. Firpo (válaszként erre: 7218. - Viktória_1975)
2016. szept. 10. 02:46

Az esetek nagy többségében nem várja ki a cég a 15 napot. (Főképp ha azzal kicsúszna az ügyfél a határidejéből,azt figyelik.)

Általában 3-4 munkanap után utalnak.

2016. szept. 9. 20:26
Kedves Firpó! Köszönöm a segítségedet! Felhívtam az ügyfélszolgálatot, minden dokumentum rendben van!Elméletileg szeptember 16-án kérik le a földhivataltól az adatokat, hogy a jelzálog bejegyzésre került. Ezt követően 15 napon belül történik meg a kiutalás az ügyintéző hölgy szerint. Azt szeretném kérdezni, hogy van rem3ny arra, hogy a 15 napot nem várják meg?
7217. Firpo (válaszként erre: 7216. - Happyday)
2016. szept. 9. 01:58

Kedves Happyday!

A leírt infók alapján várhatóan rendben lesz.

Viszont több adatot ellenőrizni kell ilyen esetben.

Írtam üzenetet.

7216. Happyday
2016. szept. 8. 23:28

Kedves Firpo!

A segitseged szeretnem kerni.

Van egy 4.340.000es szerződésem, ami most járt le, amit lehet, hogy kitolunk egy 6.200.000-esre, attol fugg milyen erteku lakast talalunk.

Igy tehat 2,3 (torleszto havi 37ezer) vagy 4mio (torleszto havi 47ezer) koruli kolcsont fogunk felvenni.

Ami a nagy dilemmam, hogy a hitelbiralaton atmegyunk-e..en gyesen vagyok, havi 40ezres jovedelemel, ferjem 200ezret kap. Szerinted megfelelo ez a jovedelem a pozitiv biralathoz?

Elore is koszonom a valaszod!

7215. Firpo (válaszként erre: 7213. - F52a0b4925)
2016. szept. 8. 22:06
Ahogy mondod (írod). ;)
7214. Firpo (válaszként erre: 7212. - Viktória_1975)
2016. szept. 8. 22:05
2 munkanap múlva látja a funda,elektronikusan visszaigazolja a bank. Nem kell papír róla.
7213. f52a0b4925 (válaszként erre: 7202. - NNNNN)
2016. szept. 8. 09:54
Mióta nincs a Fundánál számlanyitási díj?? Van, most készülök kötni, és nem ingyenes. Azt otp-t nem tudom, de velük az életben nem állnék szóba többet, elég volt amíg számlám volt náluk...
2016. szept. 8. 09:46
Köszönöm a segítséget!A bankban módosították a láthatóságot. Ezt gondolom leigazolja a bank a fundamenta fel3. Papírt a módosításról nem kaptam.
7211. Firpo (válaszként erre: 7209. - Viktória_1975)
2016. szept. 7. 23:10

2 külön dolog a limit nélküliség,és a hozzájárulás a bankok közti láthatóság engedélyezése.

Egy pipálási lehetőség van a netbank rendszerében erre vonatkozólag.

A bankfiókba ha bemész,ott érteniük kell a dolgot.

2016. szept. 7. 21:27
Az lemaradt, hogy tegnapi napon egyeztettem a hitelszerződésemmel kapcsolatban, hogy a dokumentumaimat megkapták-e amit kértem. Ezek beérkeztek, de a az ellenőrzésük még folyamatban van. Pénteken érdeklődjek. Emiatt vesztettem el a fonalat.
2016. szept. 7. 21:24
Sziasztok! Sajnos, kezdem elveszteni a fonalat, a Fundametánál. Az elmúlt négy évben csoportos beszedéssel fizettem a rendszeres megtakarításomat, limite nem volt a beszedés összegére vonatkozóan. A lejáratot követően, igénybe kívánnám venni a lakáskölcsönt. A kiutalás feltételeként megjelölték, hogy a csoportos beszedési megbízásom vagy limit nélküli legyen, vagy a limit a törlesztőrészlet négyszeresére szóljon. Így nem igazán értettem, de ismételten megadtam a csoportos beszedési megbízást a bankomban, s ezen dokumentumot a többi szükséges nyomtatvánnyal elküldtem a múlt héten. Mai napon kaptam egy levelet a Fundamentától, miszerint a bankom visszaigazolta az új csoportos beszedés megbízásom, de a teljesítés felső értékhatárának közléséhez nem járultam hozzá. A Netbankomon keresztül ellenőriztem, hogy valóban nem járultam hozzá-e a közléshez, de hozzájárultam, illetve nincs megadva limit. Tudnátok benne segíteni, hogy mit tegyek?
7208. Firpo (válaszként erre: 7207. - Bazs79)
2016. szept. 7. 20:31
Igen,még lehet opció hogy valamelyik családtag átveszi. :)
7207. bazs79 (válaszként erre: 7205. - Rókapénz)
2016. szept. 7. 15:27

koszonom! igen en is ezt nezegettem,hoyg lehet hogy az lenne az egyteln megoldas...ha csak nem "sozom" valkire a csaladba a ket takarekot :D

bar ugye ezzel valamennyire rosszul jarok...meg kell neznem, az athidalo kondicioit!

koszonom!

7206. Firpo (válaszként erre: 7204. - Bazs79)
2016. szept. 7. 15:26
Ahogy írták lent. Vagy áthidaló kölcsönt veszel fel,vagy állami támogatás nélküli kiutalást kérsz.
7205. Rókapénz (válaszként erre: 7204. - Bazs79)
2016. szept. 7. 14:56
Áthidaló kölcsönt tudsz felvenni. Más módon nem juthatsz a pénzhez (állami támogatással együtt).
7204. bazs79
2016. szept. 7. 11:20

Sziasztok!

Egy olyan kerdesem lenne,hogy valoszinu hamarabb lenne szuksegem a fundamentas megtakaritasunkra (2 fut egyszerre), mint a lejarta. Ha jol emlekszem akkor 2014 aprilisaban kötöttük, szoval legjobb esetben 2018 augusztusi szamlakat fogadnak el...

Mi lenne a legjobb megoldas, hiszen nekunk valoszinu 2017 4. negyedeveben fog kelleni valoszinuleg.

Előre is köszönöm a tippeket, ötleteket!

udv

b.

7203. Firpo (válaszként erre: 7202. - NNNNN)
2016. szept. 6. 13:12

Amit írsz,az értelmezhetetlen így elsőre.

Számlanyitási díj a fundánál van,az otp-nél meg egyéb más költségek,amik többek lesznek.

Otp-nek nincs is értékelhető áthidaló kölcsöne,a bankit adja mellé. A funda meg fix,forint alapú,rejtett költség nélkül.

7202. NNNNN
2016. szept. 6. 12:26

sziasztok,


nem feltétlenül idekapcsolódik, de ez aktiv fórum. döntenem kell ma hogy fundamenta v otp lakáskasszát kössek. mindkettőnek ingyenes a szlanyitási díja, ugyh ez nekem nem releváns szemszög. tapasztalatokkal tudnátok szolgálni; 2 db 10 éves lekötést szeretnék és kb 1-2 év múlva áthidaló kölcösnt vennék fel. voltam midnket cég mobilbankáránál, de konkrétna egyik sem győzött meg a másik ellenére.

7201. Firpo (válaszként erre: 7200. - Viktória_1975)
2016. szept. 6. 11:23
Persze. De jobb ha pár nappal később telefonon érdeklődsz,mert ha levelet küldenek,az hetek.
2016. szept. 6. 09:23
Sziasztok! Múlt hét csütörtökön feladtam a szeretetcsomagot, mely tartalmazta a kiutaláshoz szükséges papírokat. Azt szeretném kérdezni, hogyha vmi nem megfelelő, szólnak vmilyen módon?
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook