Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fül felszúrás kisgyereknek fórum

Fül felszúrás kisgyereknek (beszélgetős fórum)


1 2
2012. ápr. 5. 16:02
egyébként tényleg nem mindig kell felszúrni, én sem a felszúrás mellett kardoskodom. Néha elég az antibiotikum, a tejtermékek elhagyása (merthogy ezek erősen nyákosítanak)
6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Titati)
2012. ápr. 5. 15:59
ha magától kifakad, akkor is lesz heg a dobhártyán! csak sokkal nagyobb szakadás, mintha orvos ejt egy apró metszést a szikéjével.
2012. ápr. 5. 15:58

A doktornő felemlegette a legrosszabb kimenetelét a dolognak -szerintem nem tette rosszul. Van olyan formája is a gyulladásoknak, ami szinte feloldja a kis hallócsontocskákat-siketséget okozva. Persze, nem kell a legrosszabbra gondolni, de ha a doktor nem tár fel minden lehetőséget, akkor meg az a baj.


És ne feledkezzünk el arról sem, hogy középfülgyulladás esetén a gyerek nem hall jól. Ha sok középfülgyuszija van, akkor sokáig nem hall jól. Ez pedig a beszéd- és értelmi fejlődésnek ebben aperiódusában elég nagy baj.

4. titati (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 15:57

Én se engedném felszúrni, mert azzal egy sorozatot indít el az ember, és tele lesz a dobhártya heggekkel, ami szintén nem jó.


Fakadjon ki magától.


Melegítsd neki....

2012. ápr. 5. 15:56

Szia! Nekem gyerekkoromban évente min. egyszer volt középfül gyulladásom, eléggé fájt a fülem, ahogy emlékszem, nem tudtam ráfeküdni sem. Sose szúrták fel a fülem, mindig valami gyógyszeres gézcsíkot tömtek bele, amit pár nap múlva ki kellett húzni, s ettől mindig elmúlt a fájdalom, a gyulladás.


szerintem jól tetted, hogy nem engedted rögtön felszúrni, én biztos kikérném más orvos tanácsát is. Mielőbbi gyógyulást kívánok! :)

2012. ápr. 5. 15:56

nem mindig jár fájdalommal a középfülgyulladás.


Vannak erre hajlamos gyerekek, akiknek évekig csak felszúrogatják, akkor kiürül a genny, majd újra és újra begyullad, mert nem megfelelő a dobüregi szellőzés.

A legtöbb esetben az orrmandula kivétele megoldja a problémát.

2012. ápr. 5. 15:51

Sziasztok!


Akinek fül felszúrással, vagy nem szúrással kapcsolatban van tapasztalata, kérem írjon.


3,5 éves a kisfiam, az idén nem keveredünk ki a takonyból, már bocs :) 1-2 ovi, majd menetrendszerűen jön a láz, köhögés, orrfolyás, stb.

Elküldtek ma fül-orr gégészetre, ahol a dokinő megállapította hogy középfül gyulladása van.

Az orrmanduláját majd ki kell venni, ezt eddig is tudtam, de még nem engedtem.

Szóval azt mondta fel kéne szúrni most izibe' a fülét. Nem egyeztem bele, mivel a gyermekem még a fülét sem fájlalja, pedig a fülfájás egy elég rossz dolog.

Kérdeztem hogy miért nem fájlalja? Azt mondta, mert még kezdeti stádiumban van. Akkor nem értem miért kéne felszúrni? Még csak tegnap kezdte el az antibiotikum szedését. A dokinő azt mondta, hogy ebből agytályog, meg agyhártyagyulladás is lehet, szóval elő hozakodott a végső esettel, ami roppant mód "kedves" volt számomra.

A háziorvosunk azt mondta, ha nem szúrják fel, és magától kifolyik, az rosszabb mert mindíg fülgyulladása lesz, de ha felszúrják akkor nem.

Én ezt pont fordítva hallottam.....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook