Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fontos a külső fórum

Fontos a külső (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fontos a külső

1 2
2011. nov. 29. 12:19

Semmi újat nem mondtál, de a dolog testi oldalát nagyon jól közelítetted meg.

Viszont a szüléssel együtt járó tíz-tizenöt kilós túlsúllyal még nem jelentheted ki, hogy ismered a másik oldalt.

Az egy dolog, hogy mit kell(ene) tenni a fogyásért, és a súly megtartásáért, de ha ennyire egyszerű lenne, nem lenne ennyi túlsúlyos ember.

Ha valaki le akar fogyni, akkor sok mindent meg kell vizsgálni. Pl. meg kell azt is nézni, hogy miért hízott el. Vannak-e a háttérben akár anyagcsere, akár lelki okok. A lelki okokat fel kell tárni, meg kell oldani, majd ezt követően lehet elvárni az eredményt - persze tenni kell érte, és valóban mozogni kell és ésszerűen étkezni, valóban egy életen át.

3. Jasmine24 (válaszként erre: 1. - Tejbegríz)
2011. nov. 29. 12:13
Tetszett a cikked, mindennel egyetertek! Kifogast konnyu talalni, mindenki csak becsapja magat, de persze a jo alak meg kellene, csak dolgoni ne kelljen erte.
2011. nov. 29. 11:55

alapvetően egyetértek, amíg sportoltam nekem sem volt gond az evés sem és az egészségem sem.

Na de én most akkora lavinát tudnék itt elindítani..:D

Mint amekkorát nem fogok.

Igazad van kb mindenben, csak kifelejtetted mondjuk azt, hogy aki kövér nem biztos hogy azért kövér mert úgy eszik ahogy nem kellene.

Erre sajnos én vagyok az élő példa.

Egyrészt hormonzavaros vagyok, másrészt porckopás van a térdemben mindössze húsz évesen..

Viszont így is keresem a megoldást, hogyan tudnék ismét lefogyni, mert önmagában a helyes étkezés nem elég. Hiába eszik az ember változatosan, egészségesen ha nem mozog, akkor nemfog tartósan lefogyni.

Szeretnék ismét focizni, röplabdázni táncolni teniszezni, de nem lehet. És érzem, hogy nem vagyok jól, érzem azt hogy nincs annyi energiám mint amennyinek kellene lennie, és betegesebb is vagyok. Hidd el ez nekem nem hiányzik.

Keresem a megoldást.

2011. nov. 29. 10:05
Egészen kisgyermek korom óta - kisebb nagyobb szünetekkel - rendszeresen edzem magam. Húsz éves koromig nekem természetes volt, hogy sovány és izmos vagyok, kerek a fenekem és lapos a hasam. Sosem gondolkoztam azon, hogy jól nézek-e ki, a fogyókúráról, egészséges étkezésről meg nem is hallottam. Akkoriban azt és akkor ettem, amit megkívántam és akkor, amikor megéheztem és csak annyit, amitől éppen jóllaktam. Azt hiszem ez a kulcsa a dolgoknak. Amikor az ember nem a külső ingerek hatására cselekszik, nem másoknak akar megfelelni, hanem csak spontán éli az életét, eleget tesz alapvető szükségleteinek. Van egy kedvenc mondatom, ami így szól: Nem azért élek, hogy egyek, hanem azért eszem, hogy éljek! Ha csak ezt az egyet betartanánk, már nem lennének túlsúlyos emberek a földön.

Ugrás a teljes írásra: Fontos a külső
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook