Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jogszerűen lehet csökkenteni a munkaidőt 8 órásról- 4 órásra? fórum

Jogszerűen lehet csökkenteni a munkaidőt 8 órásról- 4 órásra? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. df1e1c376c (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 1. 21:13
Ez nem a vallalkozasok ideje.
9. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 1. 21:12

Meg a brexit elott megtettek it is. Ha nem fogadom el, kirugnak.

Nincs egy munkaugyi birosag, aki igazat adna nekem, mert uzleteket zarnak be sorra.

Igen, a fonokod a pandemiara hivatkozva sok mindent megtehet. foleg, ha tenyleg nics beetele.


Kicsit gondolkozz az o szemszogebol! Megtartok minden emert reszmunkaidoben, vagy egy reszet most kirugom.

2021. febr. 1. 20:12
Ráadásul most néztem van valami támogatás amit a munkáltatók igénybe vehetnek, ennek a támogatásnak a feltétele hogy kiadja időarányosan a szabit, ez Januárban megtörtént nálam mert 10 nap szabival kezdtem, és, hogy elbocsájtás helyett csökkentett munkaidőben foglalkoztatja az alkalmazottat. Nekem most nagyon összeállt ez az egész, mert eddig szó nem volt ilyesmiről (én vagyok az egyetlen alkalmazottja, meg a felesége. Tehát most nagyon úgy érzem, hogy totál hülyének néz.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2021. febr. 1. 19:57
Igen, csak most fogalmam sincs hogy csináljam sajnos 🤷‍♀️
2021. febr. 1. 19:54

Ja, értem.:))

Az jó, ha több lábon állsz.:)

2021. febr. 1. 19:52
De csak a tisztánlátás végett. Kutyakozmetikát nyitok, gondoltam a szabadnapjaimon vállalok kutyákat az elején, egyáltalán felmérni mennyien jönnek majd. Most ha főállású tegyük fel katás vállalkozó leszek, akkor fizetem a havi 50.000 Ft-ot ha van kutya ha nincs. Igen, tudom, hogy az elején rá kell szánni pénzt, időt, hogy kiforrja magát ez az egész, csak nekem már fejben megvolt az egész, most a főnököm jól beleköpött a levesembe úgy érzem.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2021. febr. 1. 19:49

Papírozás miatt nem jó. Ha van heti 36 órát meghaladó munkaviszonyom, akkor tudtam volna a tételes költségelszámolást választani, ami számomra míg nem indul be a vállalkozás kellő képen megfelelő lett volna.

Így viszont csak főállású vállalkozó lehetek, ami anyagilag sem a legjobb az elején.

3. Domimami (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 1. 19:38

Simán van ilyen.Velem is megtették májusban.

Maradsz vagy van a helyedre 100másik kábé.

2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 1. 19:33

Mert ha 8 órát dolgozol, több időd van a vállalkozásodra?

Vagy a papírozás miatt nem jó?

2021. febr. 1. 19:16

Sziasztok!


A főnököm ma bejelentette hogy vissza vesz 4 órás munkaviszonyba a 8 óra helyett.

Én most szerettem volna vállalkozást indítani másodállásban.Napi 4 óra munkaviszonnyal ezt a lehetőséget most buktam.Csak főállású vállalkozó lehetek így, ami nekem az elején nagyon nem éri meg. Kérdésem arra irányulna, hogy a főnök tényleg csak így simán elém nyomhat egy új szerződést, hogy akkor mostantól 4 órában leszek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook