Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Folyékony mosószerrel való mosás........ fórum

Folyékony mosószerrel való mosás........ (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
68. katkalin (válaszként erre: 67. - Bartaldora)
2014. máj. 13. 08:01

Itt olvashatsz némi infót [link]

Viszont azt írja, hogy a szúrós ecetszag csak a száradásnál szünik meg.

2014. máj. 10. 15:00

Írjátok az ecetet. Mennyit szoktatok tenni az öblítőhöz, hogy az öblítő illata érződjön jobban?

Lehet használni tárcsás gépnél is az ecetes mosószer változatot?

Ahhoz lehet tenni más folttisztítós cuccot is, ha a mosószerhez keverek ecetet?

Pl. 1,5 l mosószerhez mennyi ecetet kell keverni,

és 1 vagy 2l öblítőhöz mennyit keverjek?

Úgy lehet csinálni, hogy ecetes mosószerrel mosok, és ecetes öblítővel öblítek? Vagy az már sok?

2013. dec. 28. 12:26
Szerintetek ezek az új mosótabletták jók tárcsás gépbe is, vagy csak automata gépben használhatók? A dobozra sajnos nincs ráírva.
65. bartaldora (válaszként erre: 64. - Tereteri)
2012. szept. 9. 15:23
Nekem szerencsére nincs semmilyen allergiám, régebben nem volt mindegy, hogy mivel mostunk. Mostmár egy mosószerrel mosok, hál'Istennek nem vagyok rá allergiás. Nekem nincs mosószappanom, meg folttisztító szappanom sem. Inkább ezt a folttisztítós cuccot veszem. Általában akkor veszem meg, amikor akcióban van.
2012. szept. 9. 15:20

Én sensitiv mosószerrel mosok mindent, mert a gyerekekét is a mi ruháinkkal mosom. De a tisztítandóbb részeket árkenem mosószappannal (ami ált a ruhák hónaljrésze), úgy megy a gépbe. Eddig jó volt, de mióta a kislányom ovis... pár hete vannak foltok. Most arra jöttem rá, hogy az óztatás sokmindent kihoz, nem kell ilyen-olyan drága folttisztító. Átkenem a foltokat mosószappannal, és megy egy mosószódás vízbe a fürdőszobaszekrény alá. Nagyon sokminden kijön így, ami amúgy nem.

Ariellel nem merek mosni, mert nagyon erős, és ekcémásak a gyerekek. De nagyon jó folttisztításra, egy kis Ariel mosóport szórok a foltra, és nagyon sokminden kijön így.


Ja, és a mosószappan, meg a helyi ariel miatt nagyon kevés mosószer kell már a dobba, sokkal olcsóbb is így mosni, és szép tiszta is lesz minden, kevés vegyszerrel... ;)

63. bartaldora (válaszként erre: 62. - Tereteri)
2012. szept. 9. 13:01
Hát fehér, mert ahol nem foltos, ott látszik, hogy fehér. Nem használok hypót, csak ezt a cloroxot, az meg fehérítő. Egy valami nem jött be. Nem tudom, hogy ti próbáltátok-e, de nekem az Ariel folttisztítónak a fehér flakonos változata nem igazán jött be. Állítólag van benne fehérítő is, de nem nagyon jött be még eddig. Mondjuk nincsenek olyan foltos ruháim, de ha fehéríteni kell, a clorox bevált erre a módszerre. Amúgy tárcsás géppel elég nehéz fehéríteni. De majd megpróbálom azt, hogy nem akkor áztatom be a lepedőt, amikor mosom, hanem előző nap.
2012. szept. 9. 08:38

Nem lehet, hogy alapból nem olyan fehér a lepedő színe? Szürkés, esetleg krémszínű?

Én bedobnám a törölközők közé, 60-70 fokra, előáztatás után. Ha az nem szedi ki, akkor nem tudom, de a sima olcsó hipó is tényleg jó lehet.

2012. szept. 9. 08:31

esetleg citromsav


próbálkozz csak ne azokkal a drága dolgokkal

2012. szept. 9. 08:31
:D
2012. szept. 9. 08:31

(nem a celofánt)


de azzé lehet érteni

2012. szept. 9. 08:30

kiválóan kiveszi bárminek a színét a hipó is

csak olyakor több órát tart.

mert azt bárhol lehet kapni ellentétben a perkarbonáttal

de azt vettem észre, hogy pl. mintha a borkén is kivenné a fontot

főztem lekvárt, és ráment a pólómra. borkénes vízben áztattam meg a celofánt, és azt löttyentettem a fontos részre és szerintem kivette

2012. szept. 8. 21:04
amúgy a flakonomat még el tudnám rakni, de én is úgy gondoltam, hogy 1 lepedő miatt nem fogok venni fehér ruhákhoz való mosószert.
56. bartaldora (válaszként erre: 55. - F303be5590)
2012. szept. 8. 21:04
hát nem tudom. én már próbáltam clorox fehérítővel is, meg úgy is, hogy domestosos vízbe áztattam be, de nem jártam sikerrel. lehet, hogy azt kéne csinálnom, hogy mielőtt mosom a lepedőt, előtte mondjuk egy éjjelre beáztatom?
55. f303be5590 (válaszként erre: 52. - Bartaldora)
2012. szept. 8. 19:43
szerintem vegyél nátrium-perkarbonátot (mert annak nincsen párja)
2012. szept. 8. 19:28
De 1 db lepedő miatt biztos nem vennék új mosószert, ha máshoz nem kellene. Már csak azért sem, mert nem olyan nagy a lakás, sokáig kellene plussz egy falkont kerülgetni. :)
2012. szept. 8. 19:24

Nekem DM-es white sensation van, egy literes nem olyan nagy mennyiség. A Floraseptet pedig felmosásra is használom.

Hát, én kombinálom a dolgokat, ha összegyűlik annyi fehér (nem világos) és a törölközők is fehérek, akkor használom ezt a fehérítőset 60 fokon.Gyönyörűen fehérít.

De attól függ szerintem, hogy milyen dolgaid, szokásaid vannak. :)

52. bartaldora (válaszként erre: 51. - Tereteri)
2012. szept. 8. 18:59
Én használtam a lidl-set, és nem mos szebben, mint a másik. Amúgy nekem most a lepedő fehérítésével van gondom. Szerintetek érdemes csak 1 lepedő miatt fehér ruhákhoz való mosószert vennem?
51. tereteri (válaszként erre: 49. - Bartaldora)
2012. szept. 4. 07:10
Szia! Nem tudom, aktuális-e még. Nagyon jók a DM-es és az Aldis Tandil fehérítős mosószerek, (FEhér flakonban)(White wonder, white magic, white sensation... stb) nem is drágák. A Lidl-ben is van valami ilyesmi, állítólag az is jó, de még nem próbáltam. Ha csak fehérek vannak tehetsz mellé vízben egy kiskanálnyi Flóraseptet, 50-60 fokon egy hosszabb programmal nagyon szépen fehérít ez a módszer.
2012. júl. 17. 18:41
Amúgy én is folyékony mosószerrel mosok, én a Tominak a mandulatejes változatát használom. Nekem kellemes az illata. Sőt, most édesanyám is mondta, hogy ha elfogy a mosópora, akkor váltani fog folyékonyra.
2012. júl. 17. 18:39

Sziasztok!


Valaki tudna nekem tanácsot adni, hogy fehérítéskor mennyi ideig áztassam a ruhát, hogy fehér legyen? Mondjuk lepedőnél. Van fehérítőm, de a mosógépbe hiába teszem be, és mosom vele, még hideg vízzel se jön ki.

48. mongi
2011. jan. 14. 22:11
?
47. mongi
2011. jan. 11. 16:49
Pontosan hány ml mosószer kell egy adag ruhához?
46. mongi
2011. jan. 11. 16:48
A kis tasakos mosószerrel lehet előmosást is végezni valahogy?
45. dius81
2010. aug. 19. 13:08

lenne egy kérdésem.

Aki az ar.iel lenorral kombinált változatát használja, szoktatok még külön öblítőt tenni a gépbe?

2009. nov. 19. 00:43
A rágógumira jó a jégkocka
43. laszlozsu (válaszként erre: 23. - 4e57a2f552)
2009. nov. 19. 00:09

Utolsó kérdőmondatodra a válaszom mosószóda.

Hagyományos háztartási boltokban kapható. A legjobb fehérítő.

2008. okt. 10. 10:42
Csak folyékony mosószerrel mosom,mivel a gyerekeimnek atópiás dermatitissze van.De nincs is szándékomban rajta valamit is változtatni.Mr. Propper-t használom.Kitünö !
41. mliv (válaszként erre: 37. - 94c02c5bb5)
2008. okt. 10. 10:30
Köszi a segítséget!!!!
40. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 38. - 244ed1c739)
2008. okt. 9. 14:02
Coccolino vagy Lenor, váltogatom. Egy kupaknyit adok hozzá mindig.
39. petka
2008. okt. 9. 13:26
Szeretem a folyékony mosószert mert sokkal kevésbé roncsolja a ruhákat mint a por. És önmagában is ad a ruháknak egy kellemes illatot. Ettől függetlenül persze használok öblítőt.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook