Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskolai szülésznő képzés. fórum

Főiskolai szülésznő képzés. (beszélgetős fórum)

44. Felidae (válaszként erre: 43. - 8a822b2ba1)
2010. dec. 4. 21:32
Én 33 éves vagyok, informatikai végzettségem van jelenleg, de én is szülésznőnek szeretnék tanulni, egyenlőre én is a SOTE képzését látom elérhetőnek.
2010. dec. 3. 10:01

Sziasztok!


Sok-sok gondolat jár a fejemben igy 40 felé 4 gyerkőc édesanyjaként......gondolom így vagytok ezzel ti is...már egyszer belevágtam a szülésznőibe-bevallom-akkor még a 3. fiúnk volt 1.5 éves, ma már a lányunk az...szóval a lényeg, hogy nézegettem a bejutási feltételeket akár államin, akár fizetősben, ez utóbbi- bevallom- jelenleg nem megvalósítható...89-ben érettségiztem;ezek s jegyek beszámíthatóak, ill. emelt szintűvel jobban járnék?, van egy Downos gyerkőcünk is-szuper fej!- ez pl. a többletpontokba beszámítható?....,stb, stb..rengeteg kérdésem van még,szeretnék társra lelni! Köszönöm, Írjatok, üdv, Era

42. Nickvi
2010. nov. 17. 11:55

Szeretnék eü fősulira jelentkezni februárban.

Aki már bejutott, írjon!!! Milyen volt a felvételi, milyen a suli, stb....Friss infókra van szükség!!

Végignézve a fórumot, 3kislányanyukájának üzenem: le lehet tenni egy emelt szintű érettségit, pl Egészségügyi alapismeretekből simán fel lehet készülni, és nem gáz, a vizsgán sem csak 18 évesek vannak! Egyetlen hátránya, hogy költséges...de 40 plusz pontot ad!! Szívesen segítek benne!

Na, írjatok, bármit...szomjazom a szavaitokra...:)

41. nangie (válaszként erre: 40. - Andus75)
2010. aug. 5. 14:49

Sziasztok! Új vagyok még :)))

Felvettek a SE-ETK levelező, szülésznő szakára. Örülnék, ha találnék leendő évfolyamtársakat. Más is ennyire izgul? Jól jönne egy ismerős az első napon:))))))))

2010. júl. 24. 10:05

Nem évül el...sőt!

Akinek régi érettségije van nem a %-os rendszerben érettségizett az a maximum pontot kapja,mondjuk a 4-es az 80%-ot jelentés annyi pontot.Amit én valahol igazságtalannak tartok hiszen mondjuk 60-80%ig 4 a jegy de a jelenleg érettségiző,mondjuk,ha csak 61%-ot teljesített az is 4-est kap,de csak 61 pontot :-(

2010. júl. 24. 09:07

Én még a régi rendszerben kezdtem az előző szakom, ott nekem szóbeli, írásbeli egyaránt volt és már marhára nem tudom hogy működik ez az új.


Azt hittem az érettségi x idő után elévül, mert régen így volt. Ez is változott?

38. Andus75 (válaszként erre: 37. - Eperlevél)
2010. júl. 23. 22:00

Nem bizony!

Úgy gondoltad kell?

Megnyugodhatsz csak a jegyek számítanak :-)

37. eperlevél (válaszként erre: 36. - Andus75)
2010. júl. 23. 20:49
Akkor nem írtál semmiből felvételit?
36. Andus75 (válaszként erre: 34. - Eperlevél)
2010. júl. 23. 20:26

Köszi :-)

A felvételi ugyan úgy működik,mint a többi fősulira.Február 15ig kellett jelentkezni,az érettségi és a két utolsó év jegyeivel,valamint,ha van plusz pontot érő nyelvvizsgád stb..azzal.

És várni a július közepét,hogy eredmény legyen :-)

2010. júl. 23. 20:18
És én is gratulálok, ha még nem tettem volna meg! :D
34. eperlevél (válaszként erre: 33. - Andus75)
2010. júl. 23. 20:18

A felvételi is érdekelne. :)


Mondjuk nekem még sok mindentől függ, h. megpróbálom e jövőre. Én csak költségtérítésesre mehetek, mert már elhasználtam az állami helyeim és elég húzós az összeg. Januárban először le kéne államvizsgáznom a másik szakomon és ha ez megvan a felvételire is készülnöm kell, és nem utolsósorban ősszel szülök.......

2010. júl. 23. 19:41

Köszönöm:-)

Nagy volt az öröm,még el is pityeredtem..

Persze,hogy felvételiztem..máshogy nem vesznek fel.

Én is kíváncsi leszek,hogy milyen lesz.Tartok tőle,hogy nehéz...de,ha más el tudta végezni akkor csak megy majd nekem is.

Sok mindent nem tudok még mesélni,de amint megtudok valamit megosztom veletek :-)

2010. júl. 23. 15:04

Szintén! Nem halt ki a topik, nekem a kedvencek között van, szóval mesélj!!!!


És természetesen szívből gratulálok!!!!!!!!!

2010. júl. 23. 14:36
Én kíváncsi lennék majd a beszámolódra amikor elkezdődik a suli!
30. eperlevél (válaszként erre: 29. - Andus75)
2010. júl. 23. 14:36

Szia!


Felvételiztél?

2010. júl. 23. 12:28

Sziasztok!

Későn találtam erre az oldalra,talán már nincs is itt "senki".

Annyit szeretnék mondani,hogy én tegnap felvételt nyertem a Semmelweisen-szülésznő szakra :-)

Méghozzá államilag támogatott formában.

Tehát létezik ilyen bizony,valamint ez az egyetlen hely ahová NEM KELL egészségügyi végzettség,valamint nem kell egészségügyi dolgozónak lenni,hogy bekerülhess.Elég egy szimpla érettség-na persze,ha van biológiából,vagy fizikából..

Tehát, rajta lányok!Tessék jövőre megpróbálni.

2010. jún. 29. 11:16
Hát lehet! :D
27. 67c772efc3 (válaszként erre: 26. - Eperlevél)
2010. jún. 29. 11:12
Akkor ha mindenki úgy akarja, lehet, találkozunk :)
26. eperlevél (válaszként erre: 25. - 67c772efc3)
2010. jún. 29. 09:56

Szia!


A legegyszerűbb, ha írsz a felsőoktatási intézménynek a kérdéseiddel. :)


Én is szeretnék jelentkezni jövőre.

2010. jún. 29. 09:52

Sziasztok!

Én tegnap döntöttem el, hogy szülésznő képzésre jelentkezek jövőre. Tervek szerint addigra gyesen lehetek. De! Nekem is csak a magyar az elfogadott érettségim, viszont vagy egy közgazdász diplomám. Na most ugye ez azt is jelenti, hogy tanultam közgazdaságtant, amit lehet szintéán választani. Kérdés elfogadják-e....


Mit tudtok?


Végül kivel mi lett?


Szülésznőként szerintetek mennyit kereshet az ember? Mert jelenleg nem keresek rosszul, bár minden vágyam az egészségügyben dolgozni. De általános orvosnak már öreg lennék.... Ugye az 6 év. Én meg bár 25 vagyok, de akkor is. Mire tapasztalatom is lesz, leszek vagy 40............

2010. máj. 27. 14:45

Sziasztok!


ööö....én még mindig nem értem!

Nem azt írja, hogy csak fizetősben indul, hanem hogy költségtérítéses formában IS indul!


Számomra azonban mindegy!

Mivel kereskedelmi érettségim van, csak a magyar számítható be, de kettőt kell választani, pl. biológia vagy fizika.

Így nekem ugrott, hiába vagyok ápolónő, senkit nem érdekel az OKJ-s képzés, csak az a 30 plusz pont jár.

Azt javasolták, hogy érettségizzek le biológiából... magánúton felkészülni nem tudok és érdekes lennék három gyerekes anyaként a sok 18 éves között....

Így marad ez a képesítésem.


Mindenkinek sok sikert kívánok!


eperlevés, sajnálom, hogy nem találkozunk az iskolapadban!


Sziasztok!

2010. máj. 27. 13:55
Köszi az infót.
2010. máj. 27. 13:54
már megint elcsesztem...a keresőbe akartam.
2010. máj. 27. 13:53
2010. máj. 27. 13:50

Szóval akkor újra neki futok!

Először is sziasztok!

Nos levelezőn nincs támogatott forma, tavalyi is volt ilyen kiírás, belinkelek neked nézd meg, hogy hülyeség az egész!

[link]

Azt írja, hogy támogatott, de 2-3 sorral lejjebb írja, hogy csak költségtérítéses formában indul!

Én úgy kerültem levelezőre, hogy nappalira jelentkeztem pont amiatt, hogy félre tájékoztattak! Azt mondták nem mehetek levelezőre, mert nincs eü.végzettségem és nem dolgozok kórházban sem, így jelentkeztem nappalira, hogy majd halasztok amíg pici a lánykám, és utána elmegyek valamit dolgozni kórházba és átmegyek levelezőre, de kiderült, hogy nem kell, mehetek így is! Szóval jobb ha személyesen érdeklődtök utána,( bár engem is személyesen tájékoztattak rosszul), hatalmas keverések mennek egyébként! A fodrász csaj meg egyből levelezőre vették fel, nem is tudott róla, hogy volt ilyen kritérium( ami nincs vagy nem tudom)! Egyébként én azon lovagolok egész évben, hogy hogyan lehetne bármennyit is lefaragni a tandíjamból, de sehogy nincs semmilyen megoldás, higyjétek el nekem, pont azt mondták jól gondoljam meg a levelezőt, mert nincs semmilyen mód a tandíj mentességre, hiába vagyok gyesen! A felvételi annyi volt, hogy érettségi jegyek, év végi jegyek, plusz hozott pontok( gyesre, oklevelekre, emeltszintű érettségire jár), illetve alkalmassági ami annyi volt, hogy megkérdezik miért ezt szeretnéd tanulni, mit tanultál eddig, hol dolgozol, ilyesmik! A tantárgyak első két évben általános tárgyakra épül, majd két év után lehet szakosodni, néhány tárgyat felsorolok, mert az összeset nagyon sok lenne...pl: biológia, anatómia, élettan-kórélettan, orvoslatin, biokémia, menedzsment, informatika, ápolástan, etika, eü. jog, sima jog, eü. informatika stb...

Nagyából ennyit akartam! Valami még van kérdezzetek nyugodtan!:)

2010. máj. 27. 13:34

ÁÁÁÁÁ....leírtam egy csomó mindent és elszállt.....:S

kezdem újra:)

18. eperlevél (válaszként erre: 17. - 3kislányanyukája)
2010. máj. 24. 19:41
:D
2010. máj. 24. 17:23

Sziasztok!


Mummoska, a lányokkal már kiderítettük, hogy a sote (SE) az egyetlen, amelyik nem köti ahhoz a levelezőt, hogy dolgozol-e benne vagy sem.

Elvileg nem kell, mondjuk aki otthon van a gyerekekkel, nem is tanulhatna??? Ez elég diszkriminatív.


Az viszont nem semmi, hogy eü. képzettésg nélkül is vagytok levelezőn, ezt hogy csináltátok???


eperlevél, nincs felvételi, az érettségit számolják, és a középiskola utolsó két év eredményeit. Az emelt szintű érettségi kiváltotta a felvételit.

Jó lenne, ha találkoznánk az iskolapadban:-))))


Kis fekete, igen, amíg nincs C típusú nyelvvizsgád, addig nem kapod meg a diplomát:-(((

16. 282baceb1f (válaszként erre: 14. - Mummoska11)
2010. máj. 24. 17:05

Szia!

Én is szeretnék szülésznőnek tanulni,jövőre lesz meg az érettségim. Nekem középfokú egészségügyi végzettségem van és Gyesen vagyok. Olvastam,hogy a levelező képzés feltétele egészségügyben kell dolgozni.Levelezőn meglehet csinálni annak ellenére,hogy nem dolgozom benne?

C tipusú angol nyelvizsga a diploma feltétele?


Válaszodat előre is köszi

2010. máj. 21. 19:41

Szia!


A felvi.hu-n néztem, ott azt írják, szinte minden karon van levelezőn állami.


Belinkelem a felvi oldalt:


[link]


Ezeket nagyjából tudtam amiket leírtál. Az érdekelne, hogy a felvételi milyen, miket tanultok, mennyire húzós stb stb. :)


Szóval akkor van szülésznő szakirány ha összejön annyi ember...Ez sajnálatos. Azt is hallottam hogy eredmény alapján lehet bekerülni szülésznő szakirányra....


Sajnos 2007-ben megszüntették a gyed/gyes alatti költségmentességet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook