Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogzás okozta kínok csillapítása homeopátiával fórum

Fogzás okozta kínok csillapítása homeopátiával (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogzás okozta kínok csillapítása homeopátiával

1 2 3
12. Dorka29 (válaszként erre: 11. - Sinemone)
2008. aug. 19. 21:14

Itt találsz megfelelő információt, én tőlük rendeltem, korrekt, megbízható. www.borostyanlanc.hu


Homeos bogyók: Feoldhatod ici-pici (1 teáskanálnyi) vízben is, és onnét szopogassa le a kisfiad. Nekünk ez nem jött be, én 6 hónapos kora óta egyesével adogatom a lányomnak a bogyókat, és ő nagyon ügyesen elszopogatja, így a leghatásosabban szívódik fel.


Egyébként most eszembe jutott valami, ami esetleg még segíthet. Épp a napokban láttam a Tescoban egy úgynevezett gyógyszeradagoló cumit. A lányom nem volt hajlandó cumizni, így nálunk ez sem lett volna jó megoldás, de cumizós gyerekeknek szerintem nagyon jó ötlet. (Persze azt nem tudom, hogy tényleg olyan jól "működik"-e, mint ahogy gondolom.)

2008. aug. 19. 14:27
Sziasztok!Nekem most 6 hónapos a második fiam és rsngeteget nyügösködik, dr.-szerint meg van dagadva az inye én nem látok rajta semmit.Mi Panadolt meg dentinoxot használunk de nem sok sikerrel vanamikor elég de sajnos egyre többször nem,az éjszakáink csk-csak el is mennek de a napalok ha a lakásban vagyunk néha borzasztóak főléeg ha alvásra kerül asor.Egyébként egy tünderi kis fiu rengeteget mosolyog bárkir lehet idegen nagyon barátkozós nyitot kis baba,de ezek a fájdalmak elviselhetetln. Mi az a borostyán bébi lánc? Az mire jó? Látom meg oszlanak a vélemények,ezek a homeo-golyók tényleg jók? 6hónapos fiamnak hogyan ettesem meg vele?
10. Dorka29 (válaszként erre: 9. - A26b2a1b7e)
2008. aug. 19. 12:42

Gondolom, milyen fáradtak és kimerültek lehettek, nálunk ugyanez a helyzet...:(


Adagolás:

Attól függ, hogy melyik bogyó... Feltétlenül kérdezt meg a gyógyszertárban is, hogyan adagold, bár sajnos nem mindenhol értenek hozzá igazán (nálunk is van ilyen patika). Emelett keress rá a neten is.

Ja, és most jut az eszembe, hogy lehet venni a gyógyszertárba egy kis könyvecskét kb. 300-400 ft, a címe: Homeopátia napjainkban. Vigyázz, mert több kiadvány is van, némelyik jóval drágább ennél, de ezt magyar orvosok írták. Nálunk meg is lehet rendelni, ha épp nincs. Megtalálhatóak benne betegségek, tünetek, adagolás.


Fogzásra Chamomilla Vulgaris-t adtam a lányomnak ebből a 15 Ch-t 5 golyó akár negyed óránként, ha szükséges. (Nekem ennek a beadása elég macerás volt, mert jóformán nem csináltunk egész nap mást, mint hogy golyócskákat szopogattattam a gyerekkel. A vízben feloldás nálunk nem jött be, úgy nem hatott.)

Ugyanebből a 30 Ch már kifejezetten erős készítmény max. napi 2-4*5 golyó.


(Az adagolást a fenit könyből írtam ki.)


Van még jónéhány készítmény, de azokat nem próbáltam.


Írtak nemrég ezekről egy cikket itt a hoxán, azt meg tudod keresni, ha gondolod.



Esetleg a Dentinox mellett próbáld ki a Dologélt. Felváltva használom, mivel a Dentinox-ot csak 3-szor lehet naponta a lidocain tartalma miatt, míg a Dologélből nincs korlátozás. (Hatóanyaga: Kamilla, Valeriána, Propolisz)


Egy éves koráig nem mertem ezt adni neki a porpolisz miatt, de nálunk van allergiás a családban.

9. a26b2a1b7e (válaszként erre: 6. - Dorka29)
2008. aug. 19. 10:00

Köszi az infót, majd megpróbálom, hátha elszopogatja tényleg a bogyókat. Egyébként milyen gyakran adjátok a bogyókat nap közben? Gondolom éjszaka nem adtok...

A Viburcol kúpot már próbáltam. Egy egész dobozzal elhasználtam, de semmit sem használt.

Én most a Nurofen suspensiót + Dentinox gélt használom, de már az sem használ. Már teljesen kétségbe vagyok esve, mert a kisfiam állandóan sír éjjel-nappal, és sajnálom szegénykémet, hogy ennyire fáj Neki, és közben persze, én is, meg a férjem is hulla fáradtak vagyunk. Természetesen nap közben sem tud rendesen aludni a Picúrom, úgyhogy Vele együtt én sem, de egyre kimerültebb és ingerültebb vagyok...

A borostyán bébilánc szerintem nem lassítja le a fogzást. A kisfiamnak legalábbis jelenleg 12 foga van. A hátsó fogaknak persze csak még a teteje látszik. A szomszédom fiának nincs borostyán bébilánca, és a gyerek két éves, de még mindig csak nyolc foga van, úgyhogy szerintem nem ezen múlik.

2008. aug. 15. 21:54
Én pici kanálba rakom az 5 bogyit és pár csepp vízzel ráöntök. Kb. 15perc múlva feloldódik benne.
7. Danica16 (válaszként erre: 5. - A26b2a1b7e)
2008. aug. 15. 10:07
én csak beteszem a szájába, nem nyeli le, elszopogatja, persze én sem hagyom felügyelet nélkül a művelet alatt, de imádja :p már tátja a száját mikor meglátja a dobozát.
6. Dorka29 (válaszként erre: 5. - A26b2a1b7e)
2008. aug. 14. 13:52

A dimanikus krémről még én sem hallottam, de remélem, majd most.:)


Szóval: Borostyán bébilánc szintén- úgy vettem észre, hogy kevesebb az éjszakai felsírás, de a fájdalmat nem szünteti meg, max. csökkenti. Sőt, néha már kétségbeesésemben odáig jutottam, hogy talán még lassítja is a fogzást.. De kitartóan használjuk továbbra is.:)


A homeopátiás bogyók szublingválisak, vagyis a száj nyálkahártyájáró szívódnak fel, ekkor hatnak a legjobban. Ha csak simán lenyeli, akkor nem sokat ér.:(


A most 15 hónapos lányomnak 3-4 hónapos kora óta folyamatos fogzási problémái vannak (1 évesen bújt ki az első fog..), 6 hónaposan már simán odaadtam neki, hogy szopogassa. Persze ott ültem mellette és egyesével adagoltam, így azért tovább tart beadni, de nagyon hatásos.


Ha ez nem válik be így sem, akkor próbáld ki a szintén homeopáthiás Viburcol kúpot, amit nemcsak fogzás körüli nyügösségre, de lázra, nyugtalanságra is lehet használni.


Nurofent én is adagolok, ált. mostanában úgy szoktam, hogy ha fáj neki, akkor Viburcol+Nurofen+Dologél/Dentinox.

5. a26b2a1b7e (válaszként erre: 3. - E064d110c4)
2008. aug. 14. 07:30

Mi az a dinamikus krém? Erről a cikkben nem olvastam...

Én borostyán bébiláncot vettem a picúromnak, de úgy látom, hogy semmit nem ér.

A Chamomile golyókat próbáltam vízben feloldani és odaadni Neki, de nem ért az se semmit.

Én a saját fejfájásomra próbáltam a Belladona golyókat, de nekem se használt semmit...

Egyébként Ti hogyan adjátok oda a kisbabátoknak a golyókat? Egyévesnek még nem lehet mondani, hogy lassan szopogasd el...

Én végül a Nurofen szuszpenziót adom Neki este ha felsír a foga miatt, és azután hamar meg is nyugszik.

2008. aug. 13. 23:00
Én a Borax kivételével a másik négy szert használom a lányomnál. Úgy vettem észre, hogy tényleg hatásosak.
2008. aug. 13. 20:48
A Dinamikus krémet használom.Semmi fájdalom, semmi nyűg! :)
2008. aug. 13. 19:17
Mi is használjuk a chamomillát és eég hatásos. Szeretjük nagyon,mert hamar alábbmarad a nyűgi,neki meg gondollom a fájdalom.
2008. aug. 13. 17:03
A hasfájás után talán a fogzás is nehéz időszak a kisbabák és a mamik életében. A következő lista tájékoztató jellegű a fogzást illetően, kérd a gyermekorvos vagy homeopátiás orvos segítségét!

Ugrás a teljes írásra: Fogzás okozta kínok csillapítása homeopátiával
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook