Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás tévhitek fórum

Fogyókúrás tévhitek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
98. Zebra25 (válaszként erre: 62. - Judo74)
2014. márc. 4. 20:02
Like, bazi nagy like.
97. Bözsi néni (válaszként erre: 83. - Mazsinka)
2014. márc. 4. 19:53
Mazsika, maga hány eszkimót látott? Annyit, mint én?
96. Bözsi néni (válaszként erre: 81. - Mazsinka)
2014. márc. 4. 19:52

Mazsinka, hol írtam én, hogy "pálinkás cucát kell adni a gyereknek"?


Persze, akinek érvei nincsenek, az sérteget. Még ha zárójelben metafórát ír is.


Mi hülyeséget írtam szerinted azzal, hogy a kiegyensúlyozott étrend a helyes, nem pedig a túlzó valamely összetevő tekintetében (zsír v. fehérje)?

95. eandi78 (válaszként erre: 86. - Mazsinka)
2014. márc. 4. 19:47

Amúgy jó kajákat eszel, én is szeretem, csak én némi kenyeret is eszek hozzá:) Túlzásba nem viszem, de az is kell nekem. A sok cukrozott vacakról nem is beszélve, amit napi szinten fogyasztok. Megkerestem egy napi kajálásom adatait.

Összes kcal: 1924

fehérje: 61g (javasolt 86g)

ch: 203g (315g)

zsír: 95g (76g)

sport: 28 km kerékpár gyors tempóban 653 kcal


Nem mondom, hogy egészséges, de tudom mit lehetne változtatni. Ebben még tortaszelet is volt. A javasolt ch alapból nem 315 g, csak edzésnél megemeli a napi kalóriaszükségletet, ezzel együtt a ch-t is. Sportmentes napon 225g a javasolt.

94. eandi78 (válaszként erre: 86. - Mazsinka)
2014. márc. 4. 19:22
Én az általam leírt adatokra írtam a koplalást, majd megkeresem mi volt konkrétan a napi étlap. Reggelire emlékszem: 10 dkg pulykamellsonka és 2 db paradicsom
93. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 92. - Gribedli***)
2014. márc. 4. 18:17

Jó, köszi, hogy legalább felfigyeltél.

Esküszöm,ha jönnek a gyümölcsök, megprbálom, mert ez nem normális. Különben, ha azzal kezdenék dél körül, azt ennék du. is. Csak főétkezés után nem csúszik le. Olyankor csak azokat az ízeket kívánom.

:))

92. gribedli*** (válaszként erre: 70. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 4. 18:11
A fott zoldseg is jo, jobban kimeli a beltraktust mint a nyers. Plusz vannak vitaminok, amikbol tobb felszivodik, ha a zoldseg enyhen fott, gozolt. Mas vitaminok a nyersbol szivodnak fel jobban, ezert erdemes oket valtogatni, viszont az asvanyi anyagoknak meg mindegy, mert nem bomlik hire, lenyeg a fozes technikaja, gozoles, parolas soran nem vesz el (felteve, hogy a parolas keves folyadekkal tortenik, amit be is sziv a zoldseg).
91. gribedli*** (válaszként erre: 84. - Eandi78)
2014. márc. 4. 18:06

Amit linkeltel, az nem ketogen, inkabb egy kaloria es zsirszegeny etrend.


A ketogen etrendek leghiresebbje az atkins es ha neked az 50g ch keves, na, az atkinsben pl az elejen csak 20-at engedelyez, de egyaltalan nem mondtak meg, hogy ezt koplalasnak hivjak mert mellette ugye ott van egy csomo feherje. Na nem 70g, amit te irtal, az csak az eletbenmaradashoz eleg. Ennel joval tobb, tulajdonkeppen az atkinsban nincs hatar, hogy ezekbol mennyit egyel, marmint az engedelyezett dolgokbol (husok es zsiradek), vuszont a szervezeted mar onmagaban is hatart szab.


Egyszeruen azert mert a feherje es a zsir laktatobbak mint a ch, tehat nincs ehsegerzet de van jollakottsagerzet es egy ido utan rajossz, hogy ha nem is figyeled a kaloriakat, ketoban nem tudod tulenni magad, onkentelenul is alacsony a kaloriabeviteled. Koszonheto ez a csokkent etvagynak is, de annak is, hogy egy hagyomanyos etrend 200-300g ch-jat mellozve saccperkabe 800-1200 kcallal kevesebbet eszel.


Mellesleg en is eszem ch-t, szoval nem vagyok idegbajos tole, de ha drasztikus eredmeny kell, akkor drasztikusan csokkentem. Normalis idoszakokban 100 korul is van a napi adagom, de ezt azert mert az edzesem megkivanja. Edzes nelkuli napjaim nincsenek nagyon, de olyankor 50 boven eleg.


Ja, es mire belerazodsz a ketozisba, kell 4-5 nap

90. globus (válaszként erre: 87. - Mazsinka)
2014. márc. 4. 17:53
Azt senki nem vitatja, hogy a ch hizlal. Bármi legyen egy divatos diéta neve, ha nincs benne ch, fogyaszt. Tény, hogy a cukor, finomított ch fogyasztása többszörösére megugrott a jóléti társadalomban, még szerény életpályám alatt is észrevehető. Gyerekkoromban havonta kaptunk egy zacskó savanyú cukorkát, amit három felé el kellett osztani, most pedig korlátlan mennyiségben elérhető az édességipar összes terméke. Véleményem szerint kulcsszó a mérték, és mozgás, egy örök axióma. Ezen belül ki mit eszik, egyéni terv kérdése.
89. Kistanítónéni (válaszként erre: 75. - Eandi78)
2014. márc. 4. 17:52
122 g szénhidrát sem ketogén. Napi 50 gram CH fölött nemigen van ketózis.
88. Kistanítónéni (válaszként erre: 75. - Eandi78)
2014. márc. 4. 17:47
22 g zsírral ez minden csak nem ketogén. Ez maximum éhen halni elég.
87. Mazsinka (válaszként erre: 85. - Globus)
2014. márc. 4. 17:43
Barátnőm 4 hónap alatt 25 kilót fogyott ketogén diétával, nem koplalt, csak megválogatta, mit eszik. Köszöni, jól van. A vérképe soha nem volt jobb.
86. Mazsinka (válaszként erre: 84. - Eandi78)
2014. márc. 4. 17:41
Számomra a koplalás mást jelent. Teszem azt, egész nap kolbászt, tojást, halat, csirkét, tepertőt, uborkát, salátát eszem kétpofára, akkor szerinted koplalok?
85. globus (válaszként erre: 83. - Mazsinka)
2014. márc. 4. 17:38

Mivel egyetlen eszkimót sem ismerek :) ezt találtam róluk:

"Az eszkimók táplálkozása és egészsége

Egyoldalú fehérje- és zsírtáplálékon élnek, amely szinte kizárólag állati eredetű.

Napokig és hetekig képesek éhezni, majd egy jó fogásnál "egy ültő helyükben" hallatlan mennyiségeket elfogyasztani.

A táplálék mennyiswégének ingadozása ellenére napi átlagban az elfogyasztott kalóriamennyiség férfiaknál 2800, nőknél 2200 kilokalória volt. Ezek az emberek kemény fizikai munkával szerzik meg a mindennapi betevőt.

Az eszkimók táplálékukat csekély hőhatásnak tették ki, illetve jelentős részüket teljesen főzés nélkül fogyasztották.

35. életévük elérése előtt vadászó képességük és energiájuk nagy részét elvesztik. Az átlagéletkor 27 év..."

Konklúzió: összevissza evés, kínálat - ami van, ha sikerül, kemény munka, rövid élet.

84. eandi78 (válaszként erre: 76. - Mazsinka)
2014. márc. 4. 17:26
Én is erre tippeltem:) Akkor ez leginkább csak koplalás:)
2014. márc. 4. 17:21
Bözsi néni, maga hány rákos, beteg eszkimót látott? Maga szerint mennyi szénhidrátot eszik egy eszkimó? Mekibe jár-e? Milkát hol veszi? Lékeli? Ne csináljuk a feszültséget.
2014. márc. 4. 17:19
Erről beszélek. Az én "Bözsi néni" nagymamám is ugyanezt fújja. A kis dédunokának lehet adni csokit 4 hónapos korában, tehéntejet is fél éves korában, húst is 4 hónaposan, nincs abban semmi, a banános csokitól erősödik a csontja, nem tudtátok?
81. Mazsinka (válaszként erre: 78. - Bözsi néni)
2014. márc. 4. 17:17
Mennyire komoly és szavahihető egy "Bözsi néni", aki szerint pálinkás cucát kell adni a gyereknek, hogy előbb elaludjon? (Metafora)
2014. márc. 4. 17:05
2014. márc. 4. 17:02
Ketózisba napi 50 gr alatti ch-al kerül a szervezet, azt is pár napon belül! Nem 1 nap alatt!
78. Bözsi néni (válaszként erre: 77. - Mazsinka)
2014. márc. 4. 16:51
Hm, egy "deansdale" címen, név és dátum nélkül megjelent írás mennyire komoly és szavahihető szakirodalom?
2014. márc. 4. 16:40
76. Mazsinka (válaszként erre: 75. - Eandi78)
2014. márc. 4. 16:35
122 gramm ch-val szerintem messze nem leszel ketózisban. :)
2014. márc. 4. 16:31

Megnéztem az első szembejövő ketogén mintaétrend 1 napját.

összes kcal: 1206

fehérje: 70g

ch: 122g

zsír: 22g

Biztos vannak használhatatlan étrendek is, de ez inkább koplalásnak tűnik, mint ketogén étrendnek.

74. Bözsi néni (válaszként erre: 60. - Eandi78)
2014. márc. 4. 16:29
Egyetértek.
73. Bözsi néni (válaszként erre: 54. - Lillus-M)
2014. márc. 4. 16:28

No, igen. Vannak könyvek pro- és kontra. Ki ennek hisz, ki annak.


Szerintem meg a kiegyensúlyozott étrend a megfelelő, amiben megtalálható minden, és egyiket sem (szénhidrát, fehérje, zsír) sem visszük túlzásba.

72. Bözsi néni (válaszként erre: 54. - Lillus-M)
2014. márc. 4. 16:26

Szerintem semmiből se jó a túlzás. Zsírból sem. Hiába divat most.


Kiegyensúlyozott étrend kell.

71. Bözsi néni (válaszként erre: 59. - 25800e2d09)
2014. márc. 4. 16:20

"A napraforgó étolaj nem hidrogénezett."


Akkor légy szíves, olvasd már el a cimkéjét!! Rajta van, hogy hidrogénezett!

2014. márc. 4. 16:00

De a zöldséget sem eszem nyersen,csak főve, ez a gond.

Egyáltalán; lehet ebből bajom, vagy nem? Mert amúgy nem érdekel, súlyom normál, 164/ 59-60,

rosszul nem vagyok.........hm

2014. márc. 4. 15:53

Én sem nagyon vagyok gyümölcs evős. Nem is kívánom csak nagyon ritkán. Amikor paleoztam akkor kivántam jobban, de akkor azon kivül nem sok szénhidrátot ettem.

A zöldségek sokkal jobban esnek nekem.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook