Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni kevés pénzből, gyerek mellett fórum

Fogyni kevés pénzből, gyerek mellett (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Csikil4ny)
2014. szept. 7. 17:37
De azt süssél! :D Jobb, mint a cukros izéke. :D
34. csikil4ny (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2014. szept. 7. 17:16
Biztosan nem azért amit tőlem kap, elég ritkán sütök, csak alkalmakra. :) Még zabkekszet se sütök. :)
33. Guruljka (válaszként erre: 31. - Pk86)
2014. szept. 7. 16:56

Olcsóbb, csak nem ugyanaz.


A zabkorpa a zab héja. (A zabpehely a héj, azaz korpa nélküli mag, ellapítva.)

Tudom, drágán adják a korpát, de lehet olcsón is rendelni. Ha együtt rendeled más dolgokkal, akkor megéri.


Én nem tudok akciós zöldségeket venni, nem járok olyan helyen. De fagyasztott zöldségkeveréket mindig igyekszem olcsón venni, azaz 600 Ft/ kg körül, és már tisztított. Azaz a héját és a hibás részeket már nem fizetem ki, és gyors is.


Darált húst nem szoktam venni. Nem szeretjük a töltött káposztát sem. Én a töltött paprikát szeretem nagy ritkán, de azért nem kínlódom vele (a fiam nem eszi).

A szójagranulátum sem olcsó. Ráadásul ízesíteni ajánlott leveskockával, ami nálam nem létezik még fogalomként sem. (Eleve nem főzök húslevest sem soha.) A szója egészséges mivolta még ma sem eldöntött tény, pedig már vagy 30 éve vitatkoznak rajta.

2014. szept. 7. 16:55

nekem annyi a taktikm, hogy mindig az akciósat veszem. Így mindent eszünk csak annyi a különbség, hogy enm tudom előre mit főzök két napő múlva, hanem mindig rögtönzök. De mindig avn minden.


fogys meg több sport kevesebb kaja kicsit. Ennyi. ehhez nem kell plusz pénz. amikor ok vagyok, meg szintentartó sport, és eszem ahogy szoktam .

31. pk86
2014. szept. 7. 16:42
Akció diéta: mindig az akciós zöldségféléből készítem a menüt, így egyrészt olcsó, másrészt változatos is az étrend, ugyanis hetente váltogatják az akciós termékeket. Ez a módszer jobban megmozgatja az ember a fantáziáját is, mert nem mindig csak a kedvenc ételei vannak porondon. A darált húst például lehet szójagranulátummal hígítani, egyrészt egészségesebb lesz a hús, másrészt olcsóbb, ízre pedig egy 50-50%-os keveréknél észre sem vehető. Zabkorpa helyett zabpehelyhet lehet ledarálni, az is jóval olcsóbb.
2014. szept. 7. 16:30

Én egyébként régebben nem voltam sütis, a hízásom nagyrészt az új sütőre és a felébredt cukor-kisördögre vezethető vissza. :D


Mondhatni, visszaváltottam az életmódot. Még a mozgásban is. :D

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Csikil4ny)
2014. szept. 7. 16:28

Nekem már az fura, hogy a picurkád sütit kér. Úgyhogy... van biza mit dolgozzál... :D


(Ha a kis kezébe nyomsz zabkekszet, azzal nem elégszik meg?)

28. csikil4ny (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2014. szept. 7. 16:25
Ha ez az életmódváltás biztos jele, akkor nekem még van amit dolgozzak az ügyön. :(
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - 388b941089)
2014. szept. 7. 16:19

Az tényleg röhejes. de én eleve szeretem a keserűt, a kávét csak a kezdet kezdetén édesítettem, nagyon régen, mert első gimisként már cukor nélkül ittam.


Amit megfigyeltem, az az, hogy az édesítős süti például, de általában a cukor sima helyettesítése egészségesebb alternatívával, csak fenntartja az édes ízhez való ragaszkodást, és a delikvens hajlamos egy-egy családi ünnepen, avagy csak úgy simán, sütit falni kilószám.


Aki úgy vált életmódot, hogy az édes íz jelenlétét csökkenti, egyrészt már a natur zabpelyhet is édeskésnek fogja érezni idővel, és el tud sétálni egy cukrászda előtt simán, sőt még a kínálást is visszautasítja.

26. 388b941089 (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2014. szept. 7. 16:07
Nem a napi 2X2 cukortól, - amit beleteszünk a kávé - fogunk elhízni. :D Jókat szoktam röhögni ezen. Apósom 130 kg, zabál összevissza mindent, de a kávéjába édesítőt tesz, nehogy felmenjen a cukra. Röhejes. :D
2014. szept. 7. 16:00

Amit nem, vagy alig eszem, az az édesség.

A kávémat, teámat is régóta édesítés nélkül iszom.


A mai zabpelyhemet kivételesen kevés fahéjas cukorral szórtam meg, ennyike néhanap belefér, de igazából csak lusta voltam almát reszelni. :D Általában úgy eszem.

24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Rozália)
2014. szept. 7. 15:58

Én sem kenyeret és tésztát eszem!

Fehér lisztet szinte nem is használok.


A lassú felszívódású szénhidrátokra szükség van, ilyenek vannak a zöldségfélékben és a salátákban is.

Salátát nem szoktam enni, nem jutok hozzá, de nem is kedvelem.

Itt a faluban csak fejes saláta van néha a boltban, kora tavasszal csak az is. Autóm nincs, azaz teszkóba nem jutok el. A lidli zöldség-választékát meg drágállom, de az sem a közelemben van.

23. csikil4ny (válaszként erre: 22. - Rozália)
2014. szept. 7. 15:52
Rozália Guruljka egészségesen táplálkozik, vannak jó szénhidrátok is. :) Többek között én is a "tanítványa" vagyok.
22. Rozália (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2014. szept. 7. 15:46

Márpedig életmód váltás nélkül nem lesz tartós a fogyásod. Szerintem megéri lemondani bizonyos dolgokról. Én is imádom a tésztát, a kenyeret. Eszek is, de sokkal kevesebbet, mint azelőtt. Én sem vagyok húsos, de salátákat, főzelékeket elég változatosan lehet enni, kevés hússal, vagy anélkül.

De a fiatalok majd adnak tanácsot, használhatót, én csak hozzászóltam.

21. vacsa (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2014. szept. 7. 15:38
Ebben egyetértünk:-)
2014. szept. 7. 15:36

Csak csatlakoztam a véleményedhez, miszerint a Dukan nem olcsó. :D


Nem is olcsó, de értelme sincs.

19. vacsa (válaszként erre: 12. - 388b941089)
2014. szept. 7. 15:35
Persze:-)
18. vacsa (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2014. szept. 7. 15:34
Ezt nem nekem mondod ugye? Tudod, én már régesrég lefogytam:-)
17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Rozália)
2014. szept. 7. 15:29
Én 26 kg-t ennyi idő alatt szintén, de imádom a szénhidrátokat. (No meg valamit mégis ennem kell, nem vagyok nagy húsevő.) :D
2014. szept. 7. 15:28

Ha felvágott helyett sovány sült húst eszünk,akkor nemcsak kevesebb zsírt viszünk be,de jó pár adalékanyagot is elkerülünk. És ki lehet számolni, melyik az olcsóbb.

A zabpehelynek kilója 400 Ft, és egy fő egy adagja legfeljebb 6-8 deka, mert felfőzve megduzzad. Bármivel keverhető alap. Ha belaksz zabbal, tuti nem kívánod a kenyeret. Ami az adagjához viszonyítva sokkal drágább.


Zabkorpával lehet pizza-szerűséget sütni, magyar nevén langallót. Feltéttől függően, kiváltja a legtöbb tésztaételt.

A hajdinának és a kölesnek is köszönhetően, nem költök gyógyszerre már, ami további 3-4 ezer Ft megtakarítás havonta.

2014. szept. 7. 15:22
Én semmi pénzből, szénhidrátszegény diétával fogytam 27 kg-ot 1,5-2 év alatt.
2014. szept. 7. 15:21

Tapasztalatom az, hogy a sorrendi szabályokat nincs értelme követni.

Élettanilag is marhaság, az egész diéta nem tartható életmódszerűen.

Emésztési zavarokat is okozhat egy-egy diéta.


Fontosabb lenne olyan élelmiszereket újra bevezetni a család étkezésébe, amelyeknek több évszázados hagyománya van, azaz sok generáción át bizonyultak egészségesnek, csak elfelejtettük őket. Csökkenteni a zsírbevitelt, növelni a rostos (egyben vitamindús) ételek arányát, és több kalóriát lemozogni, mint amennyit megeszünk.

Ez életmóddá válik, és erőfeszítés nélkül tartható.

13. 388b941089 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2014. szept. 7. 15:18
Itt a lényeg, az utolsó mondat, ennyi.
12. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Vacsa)
2014. szept. 7. 15:17
Már vártam mikor jelennek a mindenféle idióta diétáikkal az emberek, hogy átmossák az agyát a fórumindítónak!
11. Júlia* (válaszként erre: 9. - Vacsa)
2014. szept. 7. 15:13

Ezeket eddig is fogyasztottuk, de itt a sorrendiség a fontos. Arról nem beszélve, hogy mivel um. ezeket lehet enni korlátlanul, 2 nap után a fele sem kell.

:-)

A puding próbája az evés.

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Vacsa)
2014. szept. 7. 15:11

Én befizettem GI-fogyásra, edzésprogramot és étrendet kaptam receptekkel. Tanulságnak jó volt.

Szerencsére csak 2500 pénzem bánta, de annak is lett volna jobb helye. Olyan hozzávalók voltak, hogy Pesten se kapni hozzá mindent, na meg nem is szeretem.

Az edzés meg fittlabdás, ami szintén pénz, és egyedül nem is mertem volna belefogni, mert ha elesem róla, fel se tud senki segíteni. Helyem sincs akkora, pláne fal közelében nincs.


A kalóriabázis ingyenes, a módszer régről ismert.


Nincs varázsszer, kevesebbet kell enni, és mindenképpen sportolni kell, akár otthon is.

9. vacsa (válaszként erre: 5. - Júlia*)
2014. szept. 7. 15:05

"Fogyni kevés pénzből"


Hát ez aztán minden csak nem olcsó...

2014. szept. 7. 15:03
2014. szept. 7. 15:02
Nem írtad, mekkora a gyerek! Mert ha még pici, akkor vannak babás edzések is.
2014. szept. 7. 15:01

Van elég sok, mert egyfélét unnék.


Amikor a fogyás elején jártam, akkor alig pár percet bírtam egyszerre mozogni, arra jó volt egy latex szalag is, videó nélkül. Lehet húzgálni, gyakorlatokat kitalálni vele.


Van egy oldal, a Fitness Blender, egy amerikai házaspár már 1000 fölötti edzést vitt fel. Más más jellegű, tempójú, és az eszközöket nézve is van választási lehetőség. Mindenük fent van a youtube-n is.

Van Tiffany Rothe, ő pár perces videókat tesz fel, de nagyon hatékonyak! Szintén megtalálod a YT-n.

Egyik kedvencem Tatarek Rezső, ő 10 db tíz perces videót tett fel a honlapjára, ami már nem is aktív, de elérhető még. Ezek egymással kombinálhatóak is, és ha letöltöd, akkor egy 60 perces is elérhető.


Nagy kedvenc Leslie Sansone, ő egy helyben járós edzésmódszert fejlesztett ki. nem csak járás van, hanem kis lépésváltozatok is, a magasabb fokozatokon már súlyzóval. Őt is megtalálod a Youtube-n, de ha elakadsz, segítek szívesen!


Általában ezeket az otthoni edzés-t a keresőbe írva találtam.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook