Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogyjunk le együtt! fórum

Fogyjunk le együtt! (beszélgetős fórum)

1 2 3
2022. márc. 10. 08:53
Egy módszer van: kevesebb, könnyebb kaja és több mozgás.
2022. márc. 10. 08:52

Nekem egy kérdésem van: hogy lehet eljutni ekkora túlsúlyig?

Pár kilót pikk-pakk fel lehet szedni. A súlyunk is ingadozik, a korral sajnos rakodnak a kilók, ugyanolyan életmód és táplálkozás mellett.

De max. 10 kilónál észbe kellett volna kapni.

2022. márc. 10. 08:22

Nem fogyózok és valószínű, hogy csak okoskodásnak gondoljátok, amit írok, pedig nem annak szánom.


Tehát, ahogy Dantona írta, csak is az a jó diéta, ahol nincs étel megvonás, azaz az étrendet úgy kell összeállítani, hogy mindent együnk/ehessünk, ne érezzünk tiltást közben, illetve Panna említette a ch csökkentést, ami valóban segít.


A kettőt simán össze lehet kombinálni.


Szépen fokozatosan csökkenteni kell a napi kalória bevitelt, pl. köret mennyiség csökkentés, azaz 300 gr rizs helyett 200 gr, 2 szelet kenyér helyett 1 szelet, 10 dkg sajt helyett 5 dkg, stb.

A mennyiség csökkentés CH csökkentést magával von!


Ezért mondom, hogy jól kombinálható a kettő.


Én betegség miatt kényszerülök időnként "diétára". Azért teszem idézőjelbe, mert nem direkt diétázok, hanem azért, hogy ne fájjon.

Többször előfordult már, hogy emiatt, hogy 2 hétig nem tudtam a megszokott módon enni, így napi kb. 500 kalóriát ettem, amitől 2 hét alatt 8 kg-ot fogytam. És ezt az 500 kalóriát sokszor isler biztosította, ami zsíros, cukros, lisztes, stb. és még is lefogytam.



Tehát, hajrá!

Szerintem kaja mennyiség csökkentéssel menni fog! Több embert ismerek személyesen, akik csak ennyit tesznek, azaz semmi divat diéta, semmi megvonás, csak egyszerűen mennyiség csökkentés.


Persze, idő kell. A legtöbb ismerősöm, kb. 2-3 hónap alatt fogyott így 10-12 kg-ot.

Az eredmény nem rögtön látványos, de azért az 1 hónap végén már jól látszik.


A csökkentést fokozatosan kell csinálni, nem szabad rögtön felére csökkenteni, mert akkor jön a hiány érzet. Érdemes heti x mennyiség csökkentést alkalmazni, azaz 300 gr rizs helyett az első héten 250 gr, majd a második héten 200 gr, a harmadik héten 150 gr. És szerintem nem jó, ha naponta sokszor eszünk. Napi 2-3 étkezés elég.


A mozgás fontos, de elegendő a séta az elején. 10000 lépés/nap;)

Aztán majd, ha már megindult és könnyebb, akkor lehet beiktatni mást.


Tudom, úgy tűnik, hogy könnyen beszélek, mert nekem nem kell, de nem így van, mert pajzsmirigy nélkül élek, azaz nekem folyamatosan ezt kell tennem ahhoz, hogy ne hízzak el, azaz én mindig kb. 1200 kalóriát eszek meg naponta...


Sok sikert mindenkinek!

2022. márc. 9. 20:16
(Bocsánat, én ilyenkor már altatok, kora reggel és napközben tudok írni általában. Egyedül nevelem a fiókámat, úgyhogy suli után már igyekszem letenni a mobilt. :) Mindenkinek jó éjszakát, holnap jövök!)
14. Panna.33 (válaszként erre: 13. - Epresturmix)
2022. márc. 9. 19:24
De te szép vagy. Nem vékony, erotikusan telt.
2022. márc. 9. 19:22
Én má’ nem akarok! Lassan örülök, hogy van mit enni!
2022. márc. 9. 19:15

Igazából a 160 Ch Idiéta lenne a jó olyan 1400 kcal/nappal.

Nekem az működik.

Csak hát lusta vagyok számolni és mostanában fellobbant az édesség utáni vágyam is.


Szóval én arra fogok tendálni.


Mozgás is kéne, de valahogy most nem megy.

Bringával próbáltam járni dolgozni, most egy pár hetet, de most többet vett el, mint adott. Talán a hideg miatt, meg a szél miatt.

Tavaly kijott a sarkantyúm, az sem sokat segít, mert ugyan nagyon sokat javult, de sok gyaloglás után azért jelentkezik.

Meg van egy kis sclerosis multiplexem, most attól is faradtabb vagyok. 😅

De, azért nem csüggedek, meg nem adom fel, csak néha csalok.

11. Dantona (válaszként erre: 10. - Icuska538)
2022. márc. 9. 19:09

Kedves Icuska! Szerintem az a fontos, hogy ki-ki meghatározza magának, hogy mi az, ami működhet. Pld., van, akinél bejön az, hogy elhatározza, hogy nem eszik cukrot-finomított lisztet, stb. és ez segít neki, hogy azokhoz ne nyúljon. Van (pld. én), akinél ez pont az ellenkező hatást váltja ki, tehát ezeket én is szeretném kerülni, de ha tiltólistának hívnám, máris csak azt szeretém enni. A lényeg, hogy két dolog szükséges a fogyáshoz, a megfelelő étel és mozgás. És kell persze egy 0. is, a kitartás. :)

Önnél/Nálad (? :) ) mi az, ami működhet?

Természetesen a cél az életmódváltás lenne, tehát egy olyan módszert követni, ami mellett le tudunk fogyni és ami az egészségünknek is jó.

10. Icuska538 (válaszként erre: 1. - Dantona)
2022. márc. 9. 18:58
Jelentkezem. 69 éves vagyok... Hogy csináljuk?
9. Dantona (válaszként erre: 7. - Panna.33)
2022. márc. 9. 18:57

Szia Panna! De jó, hogy írtál! :)

Az a helyzet, hogy az évek alatt én arra jöttem rá, hogy az olyan diéta, amiben ez vagy az abszolút tiltólistás, nem nekem való, én olyankor csak olyanokat akarok enni, amit nem lehet. :) Nekem inkább az vált be, hogy ha valamit nagyon megkívánok, akkor egy kicsi jöhet, de tényleg csak egy kicsi. Mert sajnos a másik rossz bennem, hogy ha csaltam, akkor elment a kedvem az egésztől. Így viszont, ha nincs tiltólistás étel, csak olyan, amit inkább jobb, ha kerülök, egyrészt nem is kívánom annyira, másrészt nem is érzem bűnözésnek, ha mégis egy picit eszek, ha nagyon megkívánom.

Nekem a sok mozgás és a kevés kaja jött be, szerintem ez mindenkinél így van, egyszerű matek. :) Sajnos az utóbbi időben a mozgást nem tudtam megoldani, de rástartolok és többet sétálunk a kutyusommal, ezzel kezdem. :)

Az evést illetően még nem döntöttem, de kezdésnek megpróbálom a kevés szénhidrát, sok zöldség és hús/sajt, levesek összeállítást követni.

Szeretnék havonta 5 kilót leadni... tudom, hogy hetente 1 kg lenne az ideális és lehetséges, hogy egy idő után már nem fog menni a heti 5, de ha már az elején sikerül pár hónapig, akkor már visz majd a lendület. Ez a célom. :)

Régen én sokat futottam, sajnos most nem tudnék, tönkretenném vele a mindenemet, de még eljön majd az az idő is. :)

8. Dantona (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2022. márc. 9. 18:47
Hajár neki is! Irigylem, hogy ő nyárig elérheti a célját. :)
2022. márc. 9. 18:15

Nos, nekem is le kellene.

Most valahogy beiktattam jó sok csalónapot. 🙄

Pár kilót már leadtam. Olyan hatot.

De nem merek most mérlegre állni, hátha vissza is jött pár.

Nekem is jópár tízest le kellene adni. Szóval ha gondolod, beszélgessünk. 🙂

6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Dantona)
2022. márc. 9. 17:57
Értem én, de legalabb ő is most kezdi.
5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Dantona)
2022. márc. 9. 16:27
Ez is új fórum: [link] csak páran vagyunk, de ez inkább életmódváltós, nem fogyúkúrás. Időnként adunk egymásnak 1-1 hasznos receptet. Nézd meg az elejétől.
4. 55Judit (válaszként erre: 3. - Dantona)
2022. márc. 9. 16:23
Ez a beszéd! Én is így csinálom. 😀
3. Dantona (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2022. márc. 9. 16:13
Ködzönöm, Andi, de én nem a nyárra szeretném formába hozni magam, max. a következőre. Egy új útra kell lépnem, hosszú távra, örökre. :)
2022. márc. 9. 15:59
2022. márc. 9. 15:47

Sziasztok!


Egészen egyszerűen fogom leírni, hogy miért nyitom ezt a topikot. Le szeretnék fogyni. Sokat kell, mert 120kg vagyok és ehhez szeretnék olyan fogyókúrás társat találni, akinek szintén segítség lenne, ha valakivel támogathatná(k) egymást, mert nekem, úgy érzem, most nagy szükségem van ilyen társra. Nyilván sok-sok indok és részlet van emögött, ezek majd a beszélgetés során előjönnek majd biztosan.


Van ilyen, aki belevágna velem? Nem egy gyors diétáról van szó, nem a nyárra kell formába hoznom magam és ezért 5 kilót lefogynom. Közel 50 kg-ot kell, hogy leadjak.


48 éves vagyok, van egy kisfiam, miatta is.


Remélem, olvasod ezt Te, akinek szintén jól jönne egy(két) fogyis társ. :)


Várlak! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook