Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt :) módszertől függetlenül fórum

Fogyjunk együtt :) módszertől függetlenül (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
3049. Katagi
2014. jan. 19. 18:47

Előkerültem én is. Csak "csapatépítésen" voltam nmúlt hétvégén plusz csüt-péntek és nem győzöm behozni a lemaradást sem itthon, sem bent. A diétát nem tudtam tartani akkor, bár volt mozgás mert 3 órát sífutottam (kb. 6,5 km, akkor volt a lábamon először síléc), meg táncoltam. Most visszaállok a tervemhez, vége mindenféle rendezvénynek, ünnepnek. Januárban sok a melo, mert szinte egyedül vagyok a munkaügyi és bérosztály és most sok az adminisztrációt, az értelmes feladattal nem tudok haladni.

Helena! Mennyi idő a fiad? Amit leírtál, pontról pontra végicsináltam. Én is magamat hibáztattam. Nem eredményes. Az a jó, amit most kezdesz el. Nálunk is volt hazugság, lopás, jártunk pszichológushoz. Segített. Nagyon sokáig bizalmatlan voltam, nagyon nehéz helyzet. Hosszú idő, mire kimásztunk. De most mindent, de mindent (értsd óvszer, fogamzásgátló vásárlás, egyéb intim kérdések)megbeszélünk. Megértette, hogy ha hülyeséget is csinál, segíteni fogok. De ahhoz bizalom kell. Elmúlt 19 éves. Olyan 17 körül kezdett jóirányba mozdulni. Az előtte lévő két évet kitörölném az életemből.

Szerintem jól haladsz az életmódváltáshoz. Átgondoltad, leírtad. Azt mondják, ha valamit leírunk, sokkal jobban rögzül. Igen, kicsit másképp kell az élethez hozzáállni. Még a férjed is közelebb kerülhet megint hozzád. Csak ne akarj semmit görcsösen.Nagyon-nagyon drukkolok, hogy sikerüljön szép lassan haladnod!

3048. helena66
2014. jan. 19. 17:17

Sziasztok, voltak hibák a fogyimban és megvilágosodtam, nem tudok lemondani semmiről így hát igen egyszerű módszert kezdek. Délután négy után nem fogok enni, addig,amit megkívánok, persze nem kifulladásig, megiszom a két liter vizemet és mindennap elipszisezek 40 percet kivéve,amikor éjjel is dolgozom, szóval reggeltől másnap délig van ilyenkor a munka, ezeket a napokat alvásra fogom használni, mert mindig kihagytam, vásárlás és a lemaradt itthoni teendők miatt, ezek megvárnak,még agy nap alatt nem dől össze a világ, talán még lesz akinek feltűnnek dolgok itthon és besegít. Na ez ki van zárva, de hogy is mondják a remény hal meg utoljára. Ja és még egy dolog hiányzik az életemből a friss levegő. Ezen kell még változtatni, heti 3X fél óra séta, kerti munka (majd) most a sétát kezdem.

Ez az új tervem, ez talán már életmódváltás? Baromi vacak idő van esik, sötét és értelmetlenül meleg van. Nem is bírom, szinte mindennap fáj a fejem. A hétvége amúgy jól telt, sok dologban megvilágosodtam, már nem akarok változtatni a férjemen,ő már kifejlődött, sajnos nő közöttünk a távolság, a felfogásunk távolodik egyre jobban egymástól. sok probléma neki nem probléma, pl- a rendetlenség, a mosatlan, a fiunk csavargása és hazugságai. Hiába bosszankodok csak magammal tolok ki. Persze a gyerek dologban topon vagyok ezerrel csekkolom, csak nem verem nagy dobra, magamban rakom el a dolgokat és amikor az élet úgy hozza teszek valamit. Pl.:pénteken hazatelefonáltam a földi telefonon nem volt itthon, pedig délban vége volt a sulinak osztályozó konferencia miatt, felhívom mobilon kedvesen kérdem haz értél, válasz nem WEB rádiós szakkörön vagyok feleli. Leteszem a telefon édesen, bocs,hogy zavartalak. Nagy önuralom, mert jól tudom ilyenkor nincs szakkör osztályozó konferencia van, ergo két per múlva újra csörgök, betelfonáltam a suliba mondom, nincs szakkör ma, ő azt válaszolja de ott van ekkor én kedvesen megjegyzem írok a tanár nőnek a facebookon. milyen jó,hogy vannak ezek a szarok, amiket néha úgy utálok, itt vall. Kérdem mire volt jó, miért nem mondod meg hol vagy, önvédelem válaszolja, ja hát persze rögtön én vagyok a hibás mert hazugságért és lopásért már vertem meg, ez szégyen de nem találtam akkor ott más megoldást. Most felvázolom próbálj őszinte lenni nézzük meg mi lesz. Mond valamit hol van, mondom jó egyetek egy sütit, dumáljatok, de négyre legyél otthon, csörgök négykor a földi vonalon, felveszi. Köszönök, leteszem és bőgök, miért alakult így valamit jól elrontottam. Valamikor, helyre akarom hozni. Nekem szar gyanakodni, neki pedig szar lehet hazudni és félni. Ezt nem tudom megbeszélni az apjával, mert rögtön azt mondja én vagyok a hibás túl szigorú vagyok. Hát lehet igaza van, de ez már így van, kimászni akarok belőle nem bűnbak lenni. Igen szigorú vagyok, mert alapjában véve mindig rettegtem miattuk, betegség, fű, bulik,alkohol. Én nem mutatok ilyen példát, de akkor is aggódtam, gyanakodtam mindig és sajnos ki is derültek a turpisságok, volt olyan helyzet,amikor tehetetlenségemben csak kiabálni tudtam.Ja és persze ütni is. Most itt vagyok kicsit összeomolva, de elhatároztam ebben az évben okosan élek. Minden szempontból. Nem törődöm azzal mit szeretnék csak egy dologgal,hogy ne érezze azt a gyerekem hazudnia kell. Meg kell találnom a középutat szigor és engedékenység között.

3047. lovekills
2014. jan. 18. 16:44
Sziasztok!Csatlakozhatok?Mennyire aktív a fórum ? :)
3046. Luciferia
2014. jan. 16. 02:56

Hé, csajok!


Mondtam már, hogy mindegyikőtök egy szuper ember? Mert a beletörődés helyett próbáltok változtatni a helyzeteteken - és csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit.


Én tavaly szeptemberben még a 90 kilósok táborát gazdagítottam, de ebben a hónapban már a 70-eseké lesz a világ :) Ebben biztos vagyok! :)


Higgyetek magatokban, fókuszáljatok ezerrel a fogyókúrára! Mert meg tudjuk csinálni! Ha másoknak sikerült, nekünk ugyan miért ne menne? Bármit elérhetünk, ha igazán hiszünk benne, és teszünk érte rendületlenül. Ha elbukunk, akkor felállunk, leporoljuk magunkat, és megyünk tovább, mert ha a fene fenét eszik, mi akkor is vékony nők leszünk!


Minden egyes hizlaló kajáról való lemondással közelebb kerülünk a célunkhoz. Minden egyes "kösz, nem" egy apró ünnep nekünk (ezt a nikotintapaszos reklámból vettem, ott is valami ilyesmit mondogatnak :)))), és ha egyszer már nemet tudtál mondani, akkor logikus, hogy következő alkalommal is sikerülhet, nem? Csak rajtunk múlik! Márpedig mi meg tudjuk csinálni!


Lényeg a lényeg, meséljetek mi újság nálatok... :)

2014. jan. 12. 08:35

Jó reggelt mindenkinek!

Én épp szétestem testileg-lelkileg-agyilag....eljutottam arra a pontra, hogy kapkodok fűhöz-fához gyors fogyást ígérő módszerek után kajtatva, mert a fejembe vettem, hogy AZONNAL FOGYNOM KELL!!!!! persze csak az ésszerűség határain belül sanyargatnám magam, de mivel sikerült ilyen szépen "felkarácsonyoznom" magam és be kell látnom, azóta fáj a fejem, vagyok olyan amilyen lelkileg, fizikailag, testileg...olyan: pffffffffff :-P....szóval MOST!!!!!!AZONNAL!!!!!

Úgyhogy összerakok valamit az eddigi ismereteim alapján és egy lendületes fenékbebillentéssel visszanavigálom magam a helyes útra!


Szebb, vidámabb és sikeresebb napokat kívánok Nektek!

3044. b14860a2c4 (válaszként erre: 3043. - Muslinca90)
2014. jan. 12. 08:28
Szia Muslinca 90! Üdv itt nálunk!:-) Sok sikert és kitartást kívánok Neked! :-)
2014. jan. 11. 21:18

Sziasztok! Én hétfőtől kezdem a fogyit. Ma betelt a pohár, mikor 73 kg-ot mutatott a mérleg. :( Elég nehéz lesz, mert a családban, nem igazán segítik ezt az elhatározásomat. Nagymamám, mióta az eszemet tudom, minden vasárnap süt.

Most is megsütötte a képviselőfánkokat...és csodálkoznak ha kiakadok. Mindig van nálunk édesség, mert hátha jön valaki, de ugye ha pár napig nem jön...megkezdjük. A levesekben mindig van rántás, ami ugye liszt meg zsírból van és áááh. Átakarok térni a teljes kiőrlésű lisztre. Szobabicikliznék. Letöltöttem egy heti étrendet is. Szeretném, ha sikerülne, és jó lenne leírni a mindennapokat.

3042. helena66
2014. jan. 11. 17:16
Engem nem,de a többiek teljes erővel koncentrálnak. Remélem mindenki jól van és elégedett a napjaival. Ez a hetem egészen jól sikerült, ma reggel még mindig kevesebb lettem,mint hétfőn. Az elipszisem egy napon maradt el, de ma kicsit többet tekertem,hogy apránként meglegyen,amit kihagytam. A kaja is jól sikerült, két estét kivéve. annak ellenére,hogy hétvége van hiába a főzés nem ettem degeszre magam, letekertem az adagomat, most megyek kókuszgolyót gyártani azt kérte az egyik csemetém. Szerencsére nem vagyok odáig érte.
2014. jan. 11. 10:03

Elijesztettelek Benneteket??? :-O

:-((((((

3040. b14860a2c4 (válaszként erre: 3039. - Helena66)
2014. jan. 9. 20:09

Azt hiszem, ezt a mai napommal igazolni is tudom....annyira sz@rul voltam ma már, ahogy telt az idő egyre hatalmasodott el rajtam a gyengeség, remegés, belső feszültség, nyomottság, időnként azt éreztem, mintha minden egyes arcizmom külön-külön táncot járna, kora délutánra eljutottam a minden mindegy-hez és megettem 4 db jó szikkadt bejglivéget....1/4 óra múlva nem azt mondom, hogy kutya bajom sem volt, mert még most sem vagyok 100as, de sokkal jobban érzem magam. Gondolom ilyen tünetet produkáltam az elmúlt hetek ch-habzsolása után a hirtelen ch-megvonásra....

Megfogadom a tanácsod, holnaptól igyekszem így étkezni...

3039. helena66 (válaszként erre: 3038. - B14860a2c4)
2014. jan. 9. 15:53
Kell,mert a vázizmok működésekor kell egy kicsi a szabadon legyen, mert a májból a cukorraktárak nem lendülnek azonnal, mikor elkezdünk sietni, akkor jön a gyengeség, leesik a vércukorszint és kapkodjuk be a szőlőcukrot, a vércukrot rendezi, de rövid időre,mert nagy a glikémiás indexe.Ja és kalória is van benne bőven, szóval inkább a lassú felszívódású cukrok renedszeres fogyasztása szükséges a fizikai aktivitáshoz. Márpedig te elég tevékeny vagy úgy érzem.
3038. b14860a2c4 (válaszként erre: 3037. - Helena66)
2014. jan. 9. 14:28

Szia Helena! Köszönöm a válaszod! Nem vagyok szkeptikus! Elméletben én is egész jó vagyok-bár mint az előző kérdésem mutatja, hézagos a tudásom,- a kitartásom és a következetességem viszont semmi! Úgyhogy én lehetnék az utolsó utáni, aki bármiféle ítéletet vagy akár véleményt mondhatna Rólad! De nem fogok, ez egészen biztos!!!

----

Testzsírszázalékot sajnos nem tudok, gyógyszereket nem szedek, az emésztésem rendben! :-)

Szóval ha jól értem: mégis csak kell az a délelőtti gyümölcs, ebédre fehérje+zöldség, uzsira fehérje, vacsira fehérje+párolt zöldség. Kipróbálom és köszi! :-)

3037. helena66 (válaszként erre: 3036. - B14860a2c4)
2014. jan. 9. 14:06
Akkor lehet megmondani,ha tudod a testzsírszázalékodat és a víztartalmadat. Reggel elvileg nem kellene fehérjét enni, csak szénhidrátot és zsírt a szénhidrát nem a krisztalloid típus, tehát zöldség és gyümölcs, a banánt sokan nem szeretik perdig az inzulinrezisztenseknek pont jó az összetétel szempontjából, de szerintem jó as körte és a szilva is,az a lényeg,hogy édes-rostos és alacsony glikémiás indexű legyen. Tízórai olajos mag pl. 6-8 szem mandula ez is lassú felszívódású segít kivárni az ebédet. Ebéd fehérje züldség uzsi fehérje, vacsi fehérje és párolt alacsony szénhidráttartalmú zöldséggel. Evések előtt legalább 10 perccel de legjobb a fél óra víz és közben is bármikor amikor éhes vagy szomjas vagy. Ha vannak emésztési problémáid 13 órakor valami kesű lé, hogy ebédhez besegítsen emésztésileg. Ha nem tudod megméretni testösszetételed a legtöbb háziorvosi rendelőben van ilyen cucc akkor írogasd az arány és növel a fehérjét picit a zsír rovására,ne a szénhidrátéra, mérd a súlyod naponta és meglátod mi alakul. A gyógyíszerek bevétele sem mindegy a vérnyomáscsökkentőt reggel hatkor,a savkötőket 16-kor, 20-kor az allergia szereket kellene bevenni, a vitaminokat pedig uzsi időben. Mozgás könnyű séta 11-kor, keményebb kardio 16,17,18. annyi mindent olvastam már ezekről a dolgokról,hogy a minap rendszereztem magamban, mert arra jutottam,hogy nem követek egy divatos módszert sem,hanem próbálom az életemet az igazi tehát tanul tudásom alapján átszervezni. Étkezésileg és mozgásilag. És persze hiszem az energiamegmaradás törvényét ezért a kalóribázist használom én is. A testösszetétel mérésen megmondja az eszköz a valós alapanyagcsere szükségletedet is, a kalória bázis ezt egész pontosan számolja a bevitt adataid alapján, túl nagy a súlyrange,amit megad, mert nem kalkulálja be a testalkatodat, könnyű vagy nehéz csontozat. Ezt a Dukan oldalon viszont egyszerű csuklóméréssel tudod megállapítani, így, tudsz beállítani magadnak optimális súlyt. Most persze lehetsz szkeptikus a válasszal ha ilyen k..va okos vagy miért vagy kövér, kérdezheted, a válaszom elméletben jó vagyok, gyakorlatban pocsék. Ha próbát teszel meglátod bejönnek-e a fentiek.
2014. jan. 9. 09:08
Szerintetek mi a hatásos, fogyókúrás f.-ch.-zsír arány százalékban vagy grammban? Folyton ezzel vacakolok. Most 20/50/30 van beállítva kal.bázison, ez a "fogyókúrás" üzemmód, de a ch-nak a felét sem fogyasztom el, a másik kettőt meg mindig túl lépem. Gondolom ennek így semmi értelme - már ennek a beállításnak, ezért érdekelne a véleményetek, mi lehet helyes arány, ami mellett hatékony a fogyás?
2014. jan. 9. 09:02

Sziasztok!


Helena-örülök, hogy sikerülnek a napjaid és én is beállnék a sorba.... :-)

--------------

Vettem fagyöngy és hibiszkusz teát a vérnyomásom normalizálására, a zöld tea adott, úgyhogy mindent megteszek annak érdekében, hogy tartósan lemenjen. Úgy néz ki, már 130 alatt tudom tartani, a 150 feletti felső érték azért rám hozta a frászt! A fejem még "zizegős", kicsit olyan "víz alatt vagyok" érzés, de eszembe jutott az is, hogy talán már gyenge a szemüvegem. Elég sokat kötök mostanában és az elalvás előtti 1-1 1/2 óra olvasás is bejátszik. A monitort sem úgy látom, mint régebben...még az volna a jobbik rossz, ha "csak" erősebb szemüveg kellene...


A "délig gyümölcsöt" most pihentetem, jó sok a ch az almában, ráadásul éhes is leszek tőle, folyton azon jár az eszem, mikor lesz már dél...:-) helyette fehérje + zöldség reggelit eszem és ez a kombináció jellemző a többi étkezésemre is. Magasabb így a nap végére a bevitt kalória, de legalább a ch egészen jó!


Szép napot mindannyiotoknak! :-)

3034. Luciferia
2014. jan. 9. 03:04

Hé, nagyon ügyes vagy Helena! Legyél továbbra is ilyen kitartó és sikerülni fog!


...és most megyek aludni :)

3033. helena66
2014. jan. 9. 01:39
Kár,hogy elfoglalt mindenki. Azért írok, hátha kedvet kap valaki és visszatér.Mára egy kicsit kevesebb lettem, megindult a víz, végre. Egészen jól sikerült ez a három nap, igaz az első napot este tökre elrontottam, de volt erőm kedden folytatni, a szerda se gáz, bár dolgozom így nem tudok ma kardiózni.
3032. helena66
2014. jan. 7. 22:29
Sziasztok, sajnos ma reggel is ugyanannyi volt a súlyom. Pedig úgy éreztem engedett ki vizet a szerveztem, nem feszülnek annyira az ujjaim, de sajnos tévedtem. Tegnap és ma is teljesítettem az elipszis adagomat, ma nem ettem mellé a tervnek, reggeli joghurt lekvár,zabkorpa víz és tea cukor nélkül a vízben citromlé. ebéd főtt krumpli vacsora mortadella, paradicsom, rukola, madársaláta borecettel és lia ill. fokhagymával. Utána jött a tekerés, most kamilla teával próbálom elverni az éhségemet. A jövő héttől erősítő gyakorlatokat is bevetek.
2014. jan. 7. 10:45

Sziasztok és ez úton is nagyon boldog, sikeres új évet kívánok mindannyiotoknak! :-)



Tegnap este visszaolvastam, amit az elmúlt hetekben írtatok, ameddig nem voltam....tanulságos...


Nálunk is lezajlott a karácsonyi őrület, aminek legnagyobb hátulütője részemről a sok finom étel volt....gondolom nem kell mondanom, hogy nem tartottam semmiféle diétát, ennek, vagyis magamnak köszönhetően a súlyom ismét az egekben...nem siránkozom, tudom mit, minek köszönhetek, mi minek volt a következménye.

Lapozok...lapoztam...valahogy úgy érzem, ez az év sikeresebb lesz nekem több területen is! Valami azt súgja, sikerül végre eladni a házat és a húsvétot már az új helyen egy más, kisebb súlycsoportban ünnepelhetem!

A hőn áhított fogyásomhoz nem választottam ki egy konkrét módszert, de maradok az eredeti tervnél annyi változtatással, hogy a reggeli kávémba engedélyezek 1 mokkáskanál mézet. Egyébként igyekszem tartani a délig csak gyümölcsöt, ebédre szénhidrátot, uzsira zöldségféléket, vacsira fehérjét- közben figyelembe véve a testkontroll szabályait azzal fűszerezve, hogy lehetőleg minél nagyobb arányban legyenek az U1-es kódú élelmiszerek. Külön-külön is működnek, miért ne működne együtt is! :-)


Legyen kellemes a napotok a köd és a búbánatos idő ellenére is!

3030. Luciferia
2014. jan. 7. 01:15

Kb mindennel egyetértek.


Pontosan tudom a pasiügyekben, hogy ennél én sokkal többre vagyok érdemes, a szavaiddal élve. Mindent pontosan jól tudtam, hogy hülyítenek, hogy felvállalhatatlan, hogy ez meg az, mégis folytattam. Egyértelmű, hogy a magány miatt, nem volt túl nehéz kielemeznem magam. Megszoktam már, hogy úgymond imádnak, 5 éven keresztül körberajongtak, így nőttem fel. És most ez nagyon hiányzik, és akartam az érzést, hogy valakinek kellek, hogy valaki odavan értem, tök mindegy miért. De most már igyekszem inkább elfogadni, hogy enélkül is lehet élni, hogy nem én vagyok a világ közepe, és ha majd eljön az idő, akkor lehet egy boldog kapcsolatom, amiben igazán boldog leszek.


Én világéletemben finnyás voltam, kiskoromban megetettek velem minden sz*rt, aztán ahogy kialakult a "tudatom", úgy mondtam nemet az ételekre. Töpörtyű? Kiskoromban kétpofára ettem, aztán mikor megtudtam, hogy miből van, rá se tudtam nézni. A hússal is ez volt, undorodtam tőle. Igazán finomnak kellett lennie, hogy én megegyem. Egy időben a tojástól is undorodtam már, pedig nagy kedvencem egyébként, jöhet minden mennyiségben. Vagy a tejtől. Egy állatból csapolják ki bakker, ennyi erővel kisbabás anyukákra is rácuppanhatnánk. De már a tejjel is jobb a viszonyom, havonta-kéthavonta egyszer iszok. Bezzeg a műanyag kajákkal nincs semmi gondom, amiket telenyomnak mindenféle mesterséges sz*rral. Pont ezért, mert az nem másból jön ki... Vagy mikor eszik a hurkát. A szagától felfordul a gyomrom. De amikor realizálódott bennem, hogy sok helyen azt nem műbélbe töltik, hanem az igaziba... atyavilág!!! Mekkora barbárság. Undormány dolgokat tud enni az ember.


Egyértelmű, hogy a mérték a fontos a fogyókúrában. Ezt nagyon sok ember képtelen felfogni. Meg az a tipikus vidéki felfogás, amivel nem akarok én megbántani senkit, meg ne vegyétek magatokra, de... "Végeznél kemény fizikai munkát, akkor megdöglenél hús nélkül", "kíváncsi vagyok, meddig bírnád az update sz*rjaiddal a szántófőőődön" stb. Ezt ne, könyörgöm csak ezt ne, mert az agyam elszáll. A lényeg, hogy Magyarországon az az elfogadott, hogy kondérméretű tányérokból kell enni, kétszer is persze, és kenyér nélkül nem élet az élet. Utálom ezt a felfogást. Én magam is hozzászoktam a lóméretű adagokhoz, küzdhetek is, hogy visszahozzam magam normál szintre. És ahogy írtad is, ha a szervezet már nem is kívánja, a szem akkor is... és ez nem jó, a folyamatos kísértés. Remélem sikerül egyszer elérnem azt a szintet, amit te, az önkontrollt.


Hát igen, amit sporttal el lehet égetni kalóriát, az lófütty. Eszel egy falatot, tornázhatsz érte fél órát. Sok kaja mellett lehetetlen lefogyni.


63 kiló az nem semmi. Bár én 40-ről indultam. Az a huszas mit számít :D Bár el tudom képzelni, hogy mennyire kajafüggő lehettél, nagy meló lehetett leküzdeni, minden tiszteletem. A múltkor voltak nálam ismerőseim pár napot. A csaj 130 kg. Egy darabig próbáltam számolni, hogy mennyi kalóriát vihet be egy nap, de aztán feladtam. Egyik este mondtam nekik, hogy elugrok cigiért, mondták, hogy hozzak valami nasit (miután az egész napot végigették, de szó szerint), jégkrémet, chipset, ilyesmit. Elmentem az egyik közértbe, vettem nekik jégkrémet, 1 litereset, két chipset, cukros colát stb. Úgy égett a fejem a kasszánál mint kövér nő, hogy az valami hihetetlen. Szinte úgy kellett beletaposnom a táskámba a sok kaját. Az eladólány lenéző tekintetére a mai napig emlékszem, sütött belőle az "ez az, hízlald tovább a s*gged, nem elég nagy, mi? igénytelen tehén" és hasonlók. Legszívesebben ott helyben színt vallottam volna, hogy ezeket nem magamnak veszem. Mindig elszégyellem magam, ha valami hízlalót veszek. Pont tegnap volt, hogy mentem a körúton és sima, üveges Bom.bát iszogattam közben. És végtelenül szégyelltem magam, hogy ezt látják az emberek. Aztán megittam pár pohár pezsgőt, és tettem az egészre, de ez egy másik történet :D De amíg érzem ezt a szégyent, addig jó. Csak vannak napok, amikor ez se érdekel.


Az alkohol... én régebben a boroscolát nyomattam nagyon, nyáron meg a sört (persze mindig ittam rövidet is), de mióta a fogyókúrát elkezdtem átálltam. Úgy voltam vele, hogy ha már elrontom a diétát, akkor legyen értelme - ja, ez tök értelmesen hangzik. Szóval azóta abszolút nem iszok ilyeneket, csak töményet. Meg pezsgőt. Minek igyak 4-5%-os sört, ami tele van szénhidráttal (1 üvegben 18-25g!), ha ihatok közel 40%-os italt is, aminek a szénhidráttartalma nulla. Persze néhanapján velem is előfordul, hogy csak az íze meg a feeling miatt, de alapjáraton azon vagyok, hogy ha csak keveset iszok, akkor minek. Akkor inkább abszolút nem. Mondjuk nekem a munkám ezt megnehezíti, mert el KELL fogadnom az italt, ha meghívnak. Néha megkockáztatom a light colát, de akkor többet nem fognak meghívni, és ezzel rontom a bevételt. A kis forgalmú kocsmákban más szabályok vannak... :) De lényegében sose értettem ezt a "csak egyet iszok, mert nem akarok berúgni" dolgot. Akkor minek issza? Bár, nekem mint nagyivónak nehéz megtalálnom ebben az értelmet, és aláírom, hogy bennem van a hiba. Amúgy a konyak a legrosszabb szerintem :D Engem mindig az öreg mamákra emlékeztet, olyan retro. Mindig ők kérnek konyakot, tök mindegy, hogy kommerszet vagy minőségit. Bár ez megint csak az én hülyeségem :) Hajlamos vagyok az alapján megítélni az embereket, hogy milyen alkoholt isznak. Azokon röhögök a legjobbat, akik tiszta csövesek, és whiskyt kérnek, mert vagánykodni akarnak. Vagy mikor bejönnek a kocsmába azok az emberek, akiket a rasszizmus elkerülése végett nem fogok nevükön nevezni, és Martinit meg Bacardit kérnek, meg persze whiskyt. Ha meg nincs pénz, akkor kannásbort...


Na mindegy, elég terjengősre sikerültem. A fogyókúrával elvagyok, megint visszajött 2 kiló, abból most lement 1, de tegnap elgörbültem, úgyhogy gondolom megint vissza, de holnapra megint lemegy... így megy ez nálam. Próbálom kiiktatni a bűnözéseket, kisebb-nagyobb sikerrel. Sokszor nehéz leküzdenem az éhséget, de nem rinyálok és nem adom fel.

3029. helena66 (válaszként erre: 3028. - Katagi)
2014. jan. 6. 22:36
Velem is történtek nagyon rossz dolgok, ezek kicsit mind építettek rajtam, már sokat leadtam a rend függőségemből, négy gyerek mellett ez másképp nem is lehet, de azokat,amiket elrontottam helyre hozni alig lehet, és persze vannak olyan dolgok amiket már nem tudok megváltoztatni, csak remélni tudom,hogy a másik olvasatában több volt benne a jó,mint a rossz. persze ahogyan visszagondolok ezekre az időkre egyre okosabban tudom mit rontottam el, mit kellett volna egészen másképpen tenni, de visszaforgatni az idő kerekét nem lehet. Előre okosnak lenni nehéz, amiket régen elszalasztottam nem kínálja az élet újra. Ebből kell a maximumot kihozni, hogy jól érezzem magam bőrömben, most nagyon hiányzik,hogy meg legyek elégedve a külsőmmel,ez pedig akkor jön el,ha végre újra abban a cuccban érzem magam csinosnak,ami nem hájlepel és igazán tetszik nekem. Nem sok az az idő,ami erre fordítható, viszonylagos nyugi van nálunk,ha megérkeznek az unokák már más dolgom lesz. Addig viszont résen kell lennem,hogy szaladós nagyi legyek,ne ápolnivaló.
3028. Katagi (válaszként erre: 3022. - Bimm2)
2014. jan. 6. 21:45

Szia Bimm! Köszi az őszinteséget. Nem fogok ítélkezni, nem szokásom. Azt hiszem ez a kérdés nagyon magánügy. Tiszteletben tartom mások döntését sok mindenben, csak ezt el is várom másoktól is :-).

Általában figyelek arra, hogy többször egyek egy nap, lehetősleg figyelve a mikor mit dolgokra. Csak vasárnap 8-r megyünk teniszeznin és teli hassal nem szeretek ugrálni. Máskor eszem valamit előtte, egy banánt vagy kefírt korpás keksszel, csak most elbambultam. Én nem követek semmi (divat)diétát. Csak szokásos alaptézisekre figyelek: reggeli kell, napi többszöri étkezés, gyümölcs, zöldség, tejtermék, kevés szénhidrát, illetve fehér kenyér. Szeretem a teljes kiörlésű dolgokat, meg a "magokat" (korpa, lenmag, pelyhek). És a mennyiségek, amire figyelek. Amit nem szabad fiygelmen kivül hagynosm, az a klimax közeledte és annak vannak hatásai a diétára. Könnyebben hízok és nehezebbe fogyok.

Helena, nem egyszerű annak, aki ekkora háztartást tart fenn. De figyelnünk kell magunkra. És nem csak a külsőre gondolok, hanem a lelki kiegyensúlyozottságra, a feltöltődésre. Egy trauma óta megtanultam hogy igen is ki kell szorítani időt arra, hogy azt tegyem, amit akarok, ami nekem, beül kell. Amikor ez megvolt, akkor kezdtem el a súlyommal foglalkozni. Idővel meggyőztem a családot, hogy tudnak ebben segíteni (tanul mind a két gyerek, egyetem, érettségi, stb.) Nem volt könnyű. De van eredménye. Azzal én is egyet értek, hogy a házi kajánál nincs jobb.

3027. helena66 (válaszként erre: 3026. - Bimm2)
2014. jan. 6. 21:38
Jah és jókat röhögnénk magunkon, én néha kínomban nevetek.De tényleg. Belegondolok mi baja lesz holnapig a szennyesnek fent, ha úgyse kerül ma mosásba, semmi, de én akkor is leviszem és áldozati bárány és Hamupipőke érzésem van, lehet,hogy ezért az érzésért csinálom.Na férjem nyugodtam ül a koszos konyhában a hülye újságjával és közben nézi a meccset a morzsaháborús asztalon a z illatozó mosatlanok társaságában, nincs késztetése csak a pihire, ő a családfenntartó,akkor én mi vagyok munkahely mellett én éjjel is dolgozom hétvégén és ünnepnapokon is, ő munkanapokon,ja és itthon. Tényleg velem van a baj? Én vagyok az a béna aki nem tudja napjait okosan leszervezni.
3026. bimm2 (válaszként erre: 3025. - Helena66)
2014. jan. 6. 20:01

Hat persze hogy kilatastalan! Akarmilyen kicsi vagy nagy haztartast vezetsz! Kulonben udv a klubban :DD Vagy nekem udv benne, mert nalam sincs olyan, hogy szalad a lakas:D SOHA! nekem is takaritasmaniam van. En is dolgozom rajta:D Valami szorongasunkat kezeljuk vele, de nekem meg nem sikerult rajonnom, mit. Viszont a hozzaallasomon javitottam mar, megpedig azzal, hogy hajlando vagyok elvezni es szeretni azt, hogy ilyen vagyok. Nyaralas alatt is. Es nem morgok erte. Mert akkor magamra ugatnek. Es leszoktam a lelkifurdalas csinalasrol is, miszerint 'bezzeg csak en csinalom'. Mert en AKAROM csinalni. Ha ennyit azert megengedsz, akkor a ferjed nem keptelen kulonvalogatni a ruhat, hanem keptelen UGY ahogy TE akarod hogy szetvalogatva legyen. PACSI! :)

Mondom, csokievesrol ugy kell leszokni, hogy abbahagyod. Es kinlodsz. Es sovarogsz. Es hianyzik. Hosszu idobe telik, de aztan mar ellen tudsz allni. Most ironizalgathatnek, hogy takarits helyette, de tenyleg segit a mozgas benne. Barmifele :) Kulonben en egy olyan kaloriaszamlalo adatbazist hasznalok, ahola takaritast is be lehet irni. Kulon a 'sima' suvickolast es kulon a padlo felmosast/porszivozast/soprest. Biztos, ott nagyobb a karmozgas. :D

En egyetertek, hogy a szeretteidet etesd hazi kajaval. Mert az nem csak a kajarol szol.


Hidd el, ha kiszakadsz a ragacsbol, akkor meg fogod tudni szervezni a sorrendet. Mozgasra is, hazi kaja fozesre is es legnagyobb hobbidra is, a takizasraaaaaaaa

Te helena, nyithatnank egy forumot a takaritasosoknak:D

3025. helena66 (válaszként erre: 3024. - Bimm2)
2014. jan. 6. 14:48
Nem vagyok a kötelességeim miatt szomorú, de kilátástalan naponta 6 emberre egyedül, munka mellett rendet rakni, takarítani, és emellett rendszeresen sportolni, okosan étkezni, igen a csoki engem megvigasztal, a tükörképem viszont elrettent., A 22-es csapdája ez számomra. Még nincs meg a kiút. Sajnos rendmániás vagyok, ezért képtelen vagyok addig mással foglalkozni míg valami nincs rendben. Sajnos nálam a szalad a lakás nem létezik. Pedig a házimunka megvár, kaját rendelni is lehet, de a rögeszmém a házi kaja a kölyköknek. Vannak alternatívák, egyelőre még nem jutottam el erre a szintre.Dolgozom rajta.
3024. bimm2
2014. jan. 6. 01:43

Neked is boldog uj evet helena! Sajnalom., hogy csak akkor jossz, ha viszonylag rendben mennek a dolgaid. Ha erzelmi evo vagy, akkor azt ki tudod kuszobolni, ha olvasol rola sokat. Mert akkor tudatosul, hogy ez erzelmi alapon eves. Kulonben minden evesedhez a buntudat erzese fog tarsulni, ami total etkezesi zavarokhoz vezet - teljesen felselegesen. Persze, ha szeretsz kinlodni es szenvedni, mert ilyen tipus vagy (vannak, akik azt szeretik, ha rossz nekik...) akkor nincs szukseged ilyesmire. Persze, ez esetben az egeszseged ra fog menni. Nem is kerdes.

Kulonben ha lefogysz, tobb energiad lesz a hazimunkara is.

mennyit akarsz leadni?

Az en ferjem sem mos. Nem foz. nem takarit. engem megsem tolt el boldogtalansaggal, en valasztottam ot, es o is elfogad engem olyannak, amilyen vagyok. Az, hogy nokent nem lehet labdaba rugni sehol a vilagon, az nem az o hibaja. egy regi tarsadalmi beklyo. Sot, meg abban is jo fejek a ferjeink, hogy hagytak minket meghizni. Nem hagytak el (mint sok masikat!!) egy vekonyabbert, egy masikert. Szoval a csalad fenntartasa, na igen, nem egy egyszeru dolog. Se kicsibe, se nagyba. De ez a mi adonk, nagyanyainktol orokoltuk :)

Kulonben mas senki nem fog kihuzni teged a hajadnal fogva, csak sajat magad. Ugyhogy hagyd ez t a 'szetcsuszom neha' dumat es mutasd meg, hogy ember vagy a gaton!

Jo anya, jo feleseg, jo csaj. Nem tudom, a sorrendet jol irtam e :)

nekem Az elso kiesik, de a masodiktol ez a sorrendem:D

3023. helena66
2014. jan. 5. 20:43
Sziasztok, Boldog Új Évet mindenkinek!Ma érkeztem haza a telelésből, szilveszter után vége lett egy hétre a munkának és másodikán elutaztunk egy szállodába, sajnos nem a pusztába. Jól esett egy kicsit lazítani és lustálkodni. Hát hasznos az nem volt, holnap reggel a mérleg megmutatja mi tettem megint. Igen valóban akkor nem írok,amikor falok, mert olyankor minden szétcsúszik körülöttem. Az esti írogatás is. Igen sajnos bánatevő vagyok, ezt tudom, már néhányszor rádöbbentem, valami bánt, bosszant, szarul esik csak arra eszmélek,hogy eszem édeset sósat újra édeset. Motiváló erő lehetne,hogy utálom a a kövérségem, félek a betegségektől, /elég ami már van/,kezdenek fájni az ízületeim és sokszor vagyok indokolatlanul fáradt, kedvetlen. Persze nem tehetem meg,hogy nem végzem el a dolgom,mert van munkahelyem, éjjeli is, hat fős családom és a férjem nem vásárol, nem főz, nem tud bepakolni a mosógépbe, mert képtelen kiválogatni a ruhát, néha itthonról szeretnék elmenni szabira. Persze össze kellene szedni magam. Igen a mértékkel van baj,de óriási, erre a kalóriabázis döbbentett rá, már egy éve, de nem tanultam belőle.
3022. bimm2 (válaszként erre: 3021. - Katagi)
2014. jan. 5. 20:03

nem nincs gyerekem. Dontes alapjan :) Ezert nem kellemetlen beszelni rola. Csak akkor, ha a valaszom utan elkezdenek erte itelni :D As]zert nincs gyerekem, mert en erre a vilagra nem szulok gyereket. Mert en nem erzem magamban azt, hogy A:meg tudom neki adni amit megerdemel B: meg tudom vedeni attol, amitol meg akarom vedeni.

nem erdekel, hogyan hangzik. A ferjemmel amikor megismerkedtem mar 28 eves voltam. Mire kialakitottuk az eletunket, elmultam harminc. En NEM ERTEK egyet azzal, ha valaki harminc, ne adj isten 35 felett vallal gyereket (ami mar szinten elmultam). Szoval gyerek az nincs.

Ezert is mindig probalom irni, hogy amit en csinalok ezzel a kajavarialassal meg sporttal, az nekem sokkkkkkkkal konnyebb, mint azoknak, akiknek gyerekuk van. Azt is mondom, hogy teves elkepzeles a gyerekesek reszerol az, hogy gyerek nelkul (hostett nelkul) kuss a nevunk (nekunk nem gyerekeseknek). De igen, kajalas ugyben nekem az itthonlet sokkal egyszerubb. Ami nehez, az az, hogy az en munkam is sok 'kijarast' (ertsd etteremben zabalast) igenyel es a ferjem munkajahoz kapcsolodo protokoll is. Vagyis van, hogy naponta tobbszor is egy etteremben kell valogatnom. Es innom :) De nem panaszkodom, jo eletem van. Csak a mar korabban emlitett kisertest es a sajat mohosagomat kell legyurni :)



Jajj de orulok, ha elegedett vagy a meloval! Eletunk jelentos reszet ott toltjuk es tovabbi orakat szanunk arra, hogy 'benne eljunk', szoval ha szar a melohely akkor szar az elet is. Csak igy tovabb :)))


Miert nem reggelizel 'rendesen'? Es miert nem eszel legalabb otszor? :))))))))

Tenisz utan eszel valamit?

Miota teniszezel? Miert?

Szerintem teniszezni meno.

Te amugy kovetsz valami dietas modszert?

3021. Katagi
2014. jan. 5. 15:47

Szia Bimm! Hát persze hogy tetszett az erdei pihenés. Volt egy vidéki házunk, pici falu, erdőszél, utolsó előtti ház, nincs térerő. Viszont van friss levegő, szarvasok, őzikék és csend és tényleg sötét. Gyerekek is szerettek jönni, mert szabadon engedtük őket, sárban dagonyáztak, békát szedtek, de nem zavart. És rengeteget társasoztunk meg sétáltunk. Tv nem volt. Isteni volt. Kutya is velünk volt, hihetelen feltöltődés volt egy-egy hétvége ! Tavaly még a gyerekeim lementek egy hétre. Sajnos el kellett adni...

Azt hiszem nektek is hosszú időre erőt fog adni az a néhány nap. Jó , hogy valaki még értélkeli az ilyet.

A munkahelyem klassz. Befogadtak, elfogadtak. Meg van az a szabadság amire szükségem van, de kapok annyi irányítást, a munkához kell. És kaptam vezetői bizalmat, épp pénteken mondta a főnököm. És ez fontos nekem. Azt érzem, hogy számítanak a munkámra ! Valahogy itthon is jobb, nyugodtabb vagyok ! Neked nincs családod ? (Gyerek) bocs ha olyat kérdeztem, amiről már irtál vagy nem akarsz írni...

Ma olyan átlagosan kajáltam. Reggeli egy alma, aztán tenisz, ebédre borsó lves, sonkás rakott tészta. Most keveset ettem ezekből, mert valamit azért muszáj. Vacsi kefir lesz. Nagyon szeretem.

3020. bimm2
2014. jan. 4. 20:40

katagi de jo, hogy ezt irod! Hogy orulsz az erdoszeli szabadsagomnak.

Annnyira jo volt!

Fozocskeztunk, tok sokat setaltunk, semmi idegbaj. Es nagyon nehez elmondani (mert mar innen visszapillantva is hihetetlenul hangzik) de NEM hianyzott sem a mobil sem az internet. Furcsa...

A ferjem horgaszni ment en a teraszon csinaltam a semmit. Ha nem fujt a szel delutan, a madarak elcsendesedtek, egy arva szal ember nem kerult oda - olyan volt, mintha megallt volna az ido. Nem akarnam, hogy megalljon, nem banom az ido mulasat soha, de megtapasztalni (egyaltalan ilyet eszrevenni) csak ugy lehetett, hogy megalltunk, lecsondesedtunk es eszrevettunk. Nyalasan hangzik, mi?

A tetejebe csak olyan konyveket olvastam, amit mesterem Popper Peter irt, vagy feldmar andras vagy muller peter, szoval mind mind lelekre es szellemre hato. Ettol volt, hogy ejjel sokaig nem tudtam elaludni, mert nem tompitott le a sok hulye elektronika es az ember kepes feldolgozni azt, amit olvas. Es attol, hogy nem aludtam, sem panikba nem kerultem (ahogy itthon szoktam, mert aludni kell, mert ha nem akkor holnap faradt vagy a munkaban es stb...) sem faradt nem maradtam, hanem csak hagytam magam ott fekudni az agyban mint egy darab xar es GONDOLKODNI! Istenem, milyen reg volt mar, hogy semmi mas nem tortent velem, csak GONDOLKODTAM! Nem surun van ra szuksegem :) A napi eletem eleg rutinszeruen tortenik. Egy egy helyzet megoldasa pedig nem jar hosszas agymunkaval, mintsem a talpraesettseg dominal. Ha sikerul :)))


Szoval Katagi, neked csak elore azutadon! Ne savanyuskodj soha! Legyel ilyen pozitiv es TEDD amit tenned kell.

Es irogassal ide, hogy motivaljuk egymast :))) Nem kell, hogy az minsig habosbabos legyen.


Kulonben mi van a meloval? Belerazodtal mar?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook