Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt 2012. október 1-től fórum

Fogyjunk együtt 2012. október 1-től (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
2012. nov. 12. 16:20

Abban egyet érthetünk, hogy nem értünk egyet mindenben. :)


(Még annyit, hogy ch esetében mindenképpen lassú felszívódásúról beszélek. A gyümölcs egészséges, de az se mértéktelenül.)


Lehet én vagyok túl szkeptikus, de a ch mentesség esetében sem hiszem, hogy csak ennyi. Honnan veszi be a maradék kalóriákat? Fehérjéből? Abból se jó ám a túl sok, ha nem mozogsz mellé eleget. Ezt nem kötekedésből kérdezem, tényleg érdekel.

1209. f3000dc5ef (válaszként erre: 1208. - A6867eb71d)
2012. nov. 12. 16:01

Tájékoztató jelleggel: A zsír igenis nem hizlal. És igen az étolajt el kell felejteni.

Én is eszem ch-t, gyümölcs és zöldség formájában.

De ha nem ennék, akkor is tudnék koncentrálni stb. stb. Van aki évek óta van ketogén diétán (teljesen ch mentes) és köszöni jól van. Az agy bizonyos részei nem tudnak működni cukor nélkül: ez igaz. De NEM igaz, hogy ezt kívülről kellene bevinni. A máj(többek közt) erre van kitalálva, ahová kell és amennyi kell, ő azt szépen elő tudja állítani fehérjéből zsírból, ha csak azt kap.


És persze lehet fogyni bármitől...egy ideig. Ez is tény.


És én sem akarok senkit megbántani, de ha már tájékoztató, akkor én is leírom :D

2012. nov. 12. 15:56
Még egyszer: nem akarok senkinek a módszerébe belekötni, nem azért írtam. Csak tájékoztató jelleggel. Mindenki más, másnak lehet más működik. :)
2012. nov. 12. 15:55

Ma mértem: 65,4 kg Összesen:5,6 kg.


A ch-val kapcsolatosan...

Nagyon is fontos, hogy elegendő szénhidrátot együnk, mert az agyműködéstől kezdve a kedélyállapoton át nagyon sok mindent befolyásol. Ha nem eszel belőle eleget, csökken a koncentrációs képesség, rossz lesz a hangulatod, ideges leszel. Fontos igenis, hogy eltaláld mennyi kell, és a napi átlag bevitel 50% nem túlzás. Ennyi a normális, ha fogyózol persze lehet csökkenteni, de nem sokkal. Én napi 190-200 g-t eszek, ami ugye 760-800 kcal. Ez a napi bevitelem 52-55 %-a. Mégis fogyok. Nem több kilót egy héten, de fogyok. A szénhidrát persze nem szabad, hogy ugyanaz legyen, mint a cukor. Távolról sem.


Nem azt mondom ezzel, hogy más módszer nem működik. Mindenki máshogy működik. Ez az én véleménye, bár igaz ami igaz, azért ez megalapozott. Nem akarom azt mondani, hogy akkor most mindenki tömje magába a ch-t. Lehet másnak kevesebb is elég. Én csak azt tudom, én hogy működök. Tanulok, nagyon sokat, dolgozom és szükségem van, hogy rendben menjen, így nekem kell ennyi ch. :)


Bocsánat a kisregényért. :)


Ja és a kalória számolás nem feltétlenül éhen-döglés. A zsír pedig hízlal. Zsír. Van jó zsír, az kell. De pl. olaj... Ezerszer inkább állati.

1206. f3000dc5ef (válaszként erre: 1205. - Csibész25)
2012. nov. 12. 15:36

Na, hálistennek, az is valami. (ha azt mondod, hogy ehhez minimum 40-45 éves, akkor kezd oké lenni a dolog)


De az 50% ch....hát az nem.


Szoktam volt mondani: van esszenciális zsír, van esszenciális fehérje, de nincs esszenciális szénhidárát. Minek is kellene ennyit enni belőle???

1205. csibész25 (válaszként erre: 1193. - F3000dc5ef)
2012. nov. 12. 14:59
Igen nagyon vékony és sportos!
2012. nov. 12. 14:46

igazatok van hogy nem hiteles....


a dokik is csak azt tudják mondani hogy le kell fogyni,de hogy hogy csináld azt meg bezzeg találd ki. én speciel szerintem éhen is halhattam volna ha dietetikushoz megyek... mert ott ha jól tudom ( nem biztos hogy jól) akkor ott kalória számolás van. és volt benne részem, nem kérem többet köszi...éhen dögleni nem akarok...


mellesleg nyáron kaptam egy fekete gatyót. enyhén nem volt rám jó. tegnap és ma már abban mászkáltam:D nem történt hű de nagy változás az elmúlt 10 hetem alatt. aki gondolja kukkantsa meg a naplómat. teszek be képet majd a mai bejegyzéssel.látványosabb dolgokat akarok és hisztizek:D!!!

1203. f3000dc5ef (válaszként erre: 1202. - SziReni)
2012. nov. 12. 08:30
:D miért nem mondtad?? :D megérte volna látni a fejét :D
1202. SziReni
2012. nov. 12. 08:19
Nekem is az endos dokim mondja hogy mozogjak meg egyek keveset mert túlsúlyos vagyok.Szerintem ő eleve több mint én, és én két hónap alatt 5 kg-t fogytam amíg nem látott. Ő nem fogyott semmit.De azért mondta hogy na tovább tovább.Úgy vissza mondtam volna hogy és doki néni mikor fog beszállni?
1201. f3000dc5ef (válaszként erre: 1200. - F3000dc5ef)
2012. nov. 12. 08:07

Ja, és lemaradt az alap :D


Zsír-hús egyáltalán NEM hízlal!


Úgy gondolom, ha betolsz egy jó adag pörköltöt (nekem most libazsíron készült csirkeszárny van, imádom :D )nem igazán leszel éhes :D közben nem híztál egy árva dekát sem :)

1200. f3000dc5ef (válaszként erre: 1198. - ,,Csillagom")
2012. nov. 12. 08:05

Értem.


Próbálj meg olyat nasizni ami nem hízlal. Nem szeretsz éhezni azt írtad. Én sem. Én úgy fogytam, hogy soha egy percig nem voltam éhes. Ha éhes voltam ettem. De az a jó a paleoban, hogy nagyon lecsökken az éhség is.

Egyél zöldséget, gyümölcsöt. Ha édesre vágysz akkor süss olyan sütiket amiket pl. én is szoktam. Nézz be a paleos kajás naplómba ha érdekel. A gesztenyelisztes palacsintám például isteni :D Vagy lehet kókuszkockát is csinálni. Vagy amit én általában szoktam, egy sima piskóta. vagy csak simán , vagy valami gyümölccsel.


Én vagyok rá az élő bizonyíték, hogy úgy is lehet fogyni, hogy eszel :D

1199. f3000dc5ef (válaszként erre: 1197. - ,,Csillagom")
2012. nov. 12. 08:02

Ennyi.



Egy szóval se bántottam a kövér embereket. A kövér dietetikusokkal, és kövér orvosokkal vagy gondom.

1198. ,,Csillagom" (válaszként erre: 1196. - F3000dc5ef)
2012. nov. 12. 08:01

Hát tudod letettem a cigit,azóta többet eszek,meg nassolok is kicsit, meg most piroska is megjött ma reggelre... szomorú vagyok, de nagyon.


De ez most már nem segít rajtam, amit akartam,elértem, tudok cigi nélkül élni...

Most vissza kéne zökkennem,hogy ne evésbe folytsam a dolgot és vissza tudjak állni ujra a fogyásra...

1197. ,,Csillagom" (válaszként erre: 1193. - F3000dc5ef)
2012. nov. 12. 07:59

Én is voltam 2 dietetikusnál is tavaly, hogy nem tudok tovább fogyni,de ledermedtem amikor a kövér dietetikus osztotta nekem az észt :(

Félre értés ne essék, nem nézem le a kövéreket, meg senkit se, a bajom az volt csak vele,hogy NEM HITELES. Nem tudom elhinni a tuti fogyás titkát egy olyan embernek,aki 120 kg .

Ha annyira tudna mindent, bizonyára először magának segítene és normális súlya lenne...szerintem...

1196. f3000dc5ef (válaszként erre: 1195. - ,,Csillagom")
2012. nov. 12. 07:56
??? okok??
2012. nov. 12. 07:49

Naa,méreckedtem :(((


Igaz,pont mára meg is jött ,de akkor is.

Sikerült 1,5 hét alatt híznom 6 kg-ot :(((((


80 kg voltam ma reggel csajok :(((

1194. f3000dc5ef (válaszként erre: 1193. - F3000dc5ef)
2012. nov. 12. 07:46
Bocsánat a kirohanásért.
1193. f3000dc5ef (válaszként erre: 1180. - Csibész25)
2012. nov. 12. 07:43

Erre csak azt tudom mondani: jézusom.......:(


Örülök, hogy te ennyire bízol a "szakemberekben".

Remélem ez a dietetikus karcsú vékony és fiatalos. Mert imádom amikor kövérdisznó dietetikusok osztják az észt.....

1192. ,,Csillagom" (válaszként erre: 1167. - Edike1010)
2012. nov. 11. 22:23
Tedd le azt is, hidd el 1000-szer jobb így az élet cigi nélkül... még azzal együtt is,hogy sokat eszek,sokat híztam rövid idő alatt, de arra gondolok,hogy lefogyni bármikor lefogyhatok még,de az egészségemet soha nem kaphatom már vissza amivel magamat mérgeztem...
1191. csibész25 (válaszként erre: 1189. - Hudvig)
2012. nov. 11. 19:20
Én is szeptember óta szedem de a 12 hétig ajánlatos. Na megyek egy nagyot sétálni mert mást most úgysem mozoghatok
1190. SziReni
2012. nov. 11. 19:04
Én tudom hogy a folsav kell.Én szedek is meg én már egy éve szedem a magzatvédő vitamint.Azzal kezdtem.Ha mint védőnő ajánlom az anyukáknak hogy szedjék még a tervezéskor akkor ciki lenne ha én nem szedném.Szóval én már szedem egy éve.Abban van E vitamin is.Külön nem szedek.Most a ciklusom egészen jól van.Most nem panaszkodom rá.Szóval most jön az igazi próbálkozás de az se baj ha most nem jön össze a bébi csak következő hónapban is időben jöjjön meg a mensim.
1189. Hudvig
2012. nov. 11. 19:01

Sziasztok!

Na úgy néz ki, meggyógyultam, de a hétfői edzést még kihagyom, főleg, hogy esőt is mond. TEhát én szerdán tudok mérlegre állni és kíváncsi vagyok az eredményre.

Csibész!

Nem tudom, ki ez a dietetikus, de nem hiszem el, hogy ennyi szénhidrátra lenne szükséged. A müzli jó, a krumpli nem igazán, cseréld le inkább rizsre, az sokkal jobb ch. Na és a hüvelyesek, most edd, amíg még rendesen tudsz üríteni, aztán már úgyis puffasztanak keményen. Csak Reni érdekében mondom, hogy a folsavat még a terhesség előtt kell szedni, mert az első hónapban eldől az idegcsőzáródás. Tehát ilyenkor már nem igazán hatásos.

Reni! Nem szedsz E vitamint? Valahol azt hallottam, az is segít a fogantatásnál és a ciklusnál.

1188. SziReni
2012. nov. 11. 17:28
kézilabdázok.
1187. bettina0307 (válaszként erre: 1186. - SziReni)
2012. nov. 11. 17:21
Te milyen sportot űzöl?
1186. SziReni
2012. nov. 11. 17:21
hát én a mozgás híve vagyok nem szeretek és nem tudok éhezni ha éhezem akkor tuti mikor abbahagyom elkezdek enni és vissza szedem ami lemegy.Így én úgy vagyok akkor fogyok ha többet mozgok mint amennyit eszek így én mindent eszek csak mértékkel és sportolok mellette,de sok történet van itt úgy látszik hatásosak mert mindenki sikeres ezen a fórumon és nincs két egyforma módszer így szerintem megtalálod ami neked kell itt.
2012. nov. 11. 17:12

Sziasztok!

Szerintetek melyik diéta a legjobb? Szeretnék fogyni, de nem szeretnék önsanyargatásba átmenni, szóval valami humánusat keresek.

Láttam a neten tablettákat azoktól meg nagyon tartok.

Láttam a bejegyzéseiteket hogy milyen sokan ügyesen lefogytatok. Tudnátok tanácsot adni?

1184. SziReni
2012. nov. 11. 17:01
okés.vigyázz magadra.A többit szerintem nyugodtan egyed.Meg szerintem ne a diétára figyelj hanem hogy mindenből egyél csak mértékkel.De ha vizesedsz azért arra kérdezz rá.
2012. nov. 11. 17:00
A péksütit megfogadom
1182. SziReni
2012. nov. 11. 16:32
nekem a krumpli ellen nincs kifogásom.nekem a péksütik azok amik nem hangzanak jól.És tudom hogy a kismamák nagyon szoktak tőle hízi ez tapasztalatom.És azért olyan rengeteg szénhidrátra nem hiszem hogy szükség lenne amit a péksütik is tartalmaznak.De nekem mindegy ha neked így megfelel akkor nyugodtan egyél így.Engem totálra nem zavar.A krumli szerintem nem árt.A müzlit joghurttal sok terhes anyuka ette nem volt tőle nem kívánt hízás.Én csak a terhes gondozás alatt találkozott anyukákkal tudok példálózni.Az ha valaki péksütit evett nagyon sokat hízott a terhesség alatt.Én azt vissza fognám.De mondom ez a te döntésed.És a dietetikus se mindig mond okos dolgot.Nézd azt a dokit aki szerint a terheségi teszt 10 perc utána férje pisijéből is pozitív lenne.Na erről ennyit ez is egy tanult diplomás ember volt.És sorolhatnám a balgaságokat amikkel találkoztam már.
2012. nov. 11. 16:28
Nem vizesedik a lábam. De pisilni állandóan kell
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook