Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyi-csoport :) fórum

Fogyi-csoport :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
509. boszcsika (válaszként erre: 504. - Patapucs)
2013. aug. 15. 14:08
Ti már régebb óta itt vagytok, linket hogy lehet betenni, esetleg hozzászólást törölni, javítani , fotót betenni ide ?
2013. aug. 15. 14:06

Próbálom betenni egy kedvenc régebbi Zumba koreográfiámat



[link]

507. boszcsika (válaszként erre: 503. - Optimistalany)
2013. aug. 15. 14:03

Egy időben 5-kor keltem a mozgás miatt, később már nem kellett olyan korán. Nekem monuk könnyebb volt mert , már nem voltak itthon a gyermekeim.

ma jönnek az unokák, hát nehéz lesz megállni ha valami finomat sütök, de most erős leszek este változatlanul semmi kaja. A torna ritkulni fog, de helyette lesz kirándulás , úszás stb

506. optimistalany (válaszként erre: 504. - Patapucs)
2013. aug. 15. 14:00

Hm...ez nem is rossz ötlet, köszönöm. Már el is indult a fantáziám. :) Eszembe jutott a régi gyerekkoromból rémlő esti családi torna. Emlékszik valaki erre? "egy kis torna senkinek sem árt..." :) Meg is nézem van-e valahol a neten ilyesmi.Azok nem a most divatos ugrálós, nagyon fárasztó tornák voltak, hanem a hagyoműnyos gimmnasztikára épülők, ahhoz volna is kedvem.

Szuper. Köszönöm az ötletet!:)

505. boszcsika (válaszként erre: 504. - Patapucs)
2013. aug. 15. 14:00
Nem rossz megoldást javasoltál , a gyerekkel együtt . Mióta nem dolgozom, nekem sem megy ébredés után azonnal, kis kávé, nett, a torna csak azután jön :)
504. patapucs (válaszként erre: 503. - Optimistalany)
2013. aug. 15. 13:25

Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha a gyerkőccel EGYÜTT tornáznátok mondjuk 30 percet.

Gyakorlatokat akár ő is tud mutatni neked és így mindketten jobban szórakoznátok.


Én egyébként én este tornázó, mozgó típus vagyok, reggel még a fürdőkád fülé hajolni sem tudok...úgy érzem, hogy menten eltörik a gerincem.

1 óra múlva már ok, de ébredés után nem egy.

503. optimistalany (válaszként erre: 502. - Boszcsika)
2013. aug. 15. 13:03

Húúú, hát le a kalappal előtted, a korábbi felkelésért! :)

Akkor nekem reggel 5-kor kellene kelnem a mostani 6 helyett. :( De az igaz, hogy reggel sokkal nagyobb kedvem lenne mozogni, reggel mindig úgy gondolom, hogy hú ma hazajövök, és olyat tornázok mint még soha. Nyílván azért, mert akkor még kipihent vagyok.De mire haza jövök, a lelkesedésnek annyi. Két okból szeretném rávenni magam a mozgásra, egyrészt az egészségem miatt, mert köztudott, hogy jó hatással van rá, másrészt azért, hogy a gyerekem azt lássa és tanulja is egyben, hogy fontos a mozgás.Most még fontos neki, mert az oviban azért mozog sokat, meg mi is, ha vele vagyunk (kirándulás stb), de később ez neki sem lesz így túl fontos. És arra is emlékszem még, hogy amikor megboldogult lánykoromban még heti 3X jártam aerobicra, akkor az annyiora jó volt, hogy ha valamiért kihagytam, akkor szinte hiányzott. Szóval fejben tök rendben van a tudásom, hogy miért kellene, miért lenne jó, és hogyan kéne neki állni, de tényleg lusta vagyok. :(

502. boszcsika (válaszként erre: 500. - Optimistalany)
2013. aug. 15. 12:54
Sajnos csak magadat küzheted le a saját lustaságod. Még nem leszel erős és kitartó addig nem fog menni, persze tudom gyermek és munka mellett nem könnyű, de időt kell rá szakítani, fokozatosan, kezdeni először pá perccel. Mikor még dolgoztam képes voltam 1 órával hamarabb felkelni, hogy elvégezzem a tornám, mert tudtam ha délután hazaérek , vár a háztartás , na és addigra már kedvem sem lett volna.Én elég késői koromban kezdtem el a mozgást a lányom unszolására, bár korábban tettem volna, hiszen fiatalon sokkal könnyebb átalakítani az egész tesfelépítésünket a mozgással. Szóval lustaság el, mozgásra fel :)
501. boszcsika (válaszként erre: 499. - Patapucs)
2013. aug. 15. 12:50

A Zumba egy őrület, nekünk nagyon szupi csapatunk van. Olyan szintre jutottunk, hogy ha közelbe van valami maratón Zumba féle,külföldi oktató stb összefogunk és megyünk :) A leghosszabb több mint 3 óra hosszúó volt, nem hiszed el nyomtam végig:) Látod ez az, hogy mint a fogyást nem szabad feladni, senki sem tudja elsőre a lépéseket, sőt sokan az 1 órát sem. Meglehet állni, magunk ügyetlenségén nagyokat nevetni, ezért is szeretem annyira, egyszerűen elfeledkezel minden bajodról, jó zenére, jó hangulatban megnozgatod az egész testedet.egyszer ha van lehetőséged menj el egy zumnba órára, állj be a hátsó sorba és persze ha nem megy ne add fel :) Ha rájövök hogyan lehet feltenni ide linket, nyomok fel neked mert az egyik oktatónkkal csak olyat csinálunk ami a netten is fent van. A másik oktatónál nem , és hát nekem sem megy minden új lépés....de IMÁDOM a ZUMBÁT :)

A fogyással kapcsolatban. most én is erős akarok lenni, reggel 40 perc , déklután 40 perc itthon. saját "személyi edzőmmel " külön a kis hasamra, ami annyira ragaszkodik hozzám :)A hétvége pihenő.Csokifüggő nem vagyok, de süteményfüggő igen :) Most próbálom azt is elhagyni vagy ha eszem akkor inkább, délelőtt vagy ebéd után, A vacsora teljesen kimarad. A Zumba most nyári szabadságát tölti, szeptembertől indul újra heti 2X.

2013. aug. 15. 12:33

Sziasztok kedves Fogyizók! :)

Most regisztráltam, miután bele-bele olvasgattam a fórumba.

Én is fogyni szeretnék, 35 éves vagyok, egy közel 7 éves kislány anyukája. Én a szülés után híztam meg, kb. 20 kilót szedtem fel, ezt azóta is tartom. :) Szeretném leadni, pár hónapja kezdtem bele az elhatározásomba (tavasszal), eddig 5-6 kilót sikerült leadnom. Ezért nem tettem semmit,legalábbis nagy extra dolgokat, mert nem hiszek a csoda diétákban, vagy a fpogyi szerekben, és nem is szeretnék ilyen átmeneti dolgokat használni,ezért a táplálkozási szokásaimon változtattam: lecseréltem a cukrot, lisztet, rizst, tésztát egészséges alternatívákra, és a délutáni/esti evéseket kiiktattam az életemből, illetve ha nagyon éhes vagyok, akkor gyümölcsöt, kefírt, műzlit eszek, de azt is csak késő délutánig.Minden nap főzök, így főtt ételt eszek ebédre, és a reggelizéshez is hozzá szoktattam magam, ilyenkor ezsek bőven.Ha megkívánok némi édességet, vagy valami "bűnös" szénhidrátot, akkor azt is reggelre iktatom be.

Ez nagyon szuperül működik, és a szervezetem, sőt a mozdulataim is annyira hozzá szoktak már, hogy nem érzek késztetést mindig a csoki után nyúlni sem.

Viszont az a tapasztalatom, hogy mindez sport nélkül többre nem elég, csak erre a pár leadott kilóra. :(

Arra szeretnék tanácsot kérni, hogy ha valaki iszonyatosan lusta, de olyan nagyon-nagyon igazán lusta, az hogy vegye rá magát a mozgásra? :)

És sajnos csak olyan jöhet számításba amit otthon tudok végezni, tehát pl. a tv előtti torna gyakorlatok. Vannak dvd-im, amik nagyon tetszenek, de csak addig, amíg nézem őket. :()

Minden nap délután 5-6ig dolgozok, ez után megyek haza még főzni, és a gyerekkel foglalkozni, és sajnos nem nagyon megoldható, hogy valaki vigyázzon rá, vagy ha megoldható is lenne heti 1-2 nap pár óra, akkor is hulla fáradtnak érzem magam már arra, hogy ilyenkor mág neki álljak sportolni is. :( :(

Pedig érzem, hogy ha bevinnék némi rendszeres testmozgást az életembe, akkor újra neki lendülne a fogyásom.

Van valakinek valami szuper ötlete, ami kicsit felrázna a lustaságból? :)

499. patapucs (válaszként erre: 498. - Boszcsika)
2013. aug. 15. 11:41

A zumbát sokan dícsérik.

Én is nézegettem már, de képtelen vagyok követni a lépéseket. :-D

Látom, hogy mit csinálnak, de az agyam mégsem fogja. Ha kockáról kockára lehetne követni, hogy most így rakom a lábam, most meg úgy...a kikockázáshoz nincs türelmem, pedig tetszene nekem is ez a mozgás fajta. :-)


Az a tól-ig dolog korábban nálam is működött, csak volt egy időszakom, amikor kifordultam magamból és hagytam eluralkodni magamon a stressz (stressz evő vagyok/voltam). :-(

Most már ismét erős vagyok. :-))


Idén leszek 39, a 40et már ismét a normális súlyommal akarom/fogom átlépni. :-)

498. boszcsika (válaszként erre: 493. - Patapucs)
2013. aug. 15. 11:31
Ezeken , és sok más fogyi dolgon már rég túl vagyok. Természetesen koromnál fogva sem vagyok egy vékony alakat, hiszen hogy is néznék ki 50 kilósan, persze azért nem szertnék szétfolni sem. A rendszeres mozgástól nagyon jól érzem magam a bőrömben, nem gyógyszerre költök :) Ja és kb 3 éve Zumba őrült vagyok :)
497. boszcsika (válaszként erre: 493. - Patapucs)
2013. aug. 15. 11:27

Nálam nagyon régen akupunktúával lement 10 kiló, azóta is sikerül tartanom, mondjuk 2005 óta szinte rendszereesen tornázom. Az én módszerem az, hogy van egy tól, és egy ig súly...ez között hagyom ingadozni a súlyomat. Ha felmegy az ig-ig akkor ledolgozom, így könnyebb mint 10-15 kilót leadni.

Sajnos már kb 1 éve nem csináltam a gyakorlatokat és ha nem is nagyon a kiélló jött fel, de a hasam fölé növekedett még egy has :( Most ezen dolgozom, tudom nem lesz könnyű, hiszen fel sokkal könnyebben jön, mint le :( Keserű tapasztalat, hogy ne hagyjuk cserbe a "személyi edzőnket "

496. boszcsika (válaszként erre: 494. - KicsiBone)
2013. aug. 15. 11:21
A futást elkezdtem én is, de hogy jött ez a meleg abbahagytam :( Reggel volna jó, vagy este futni, reggel lusta vagyok felkelni, este meg már itthon a párom és nem akarom magára hagyni.Talán majd ha hűvösebb.
495. boszcsika (válaszként erre: 492. - Babszibobó)
2013. aug. 15. 11:18

Szia babszibogyó !

Most nekem valami nagyon újat mondtál, ilyenről még nem hallottam, azt hiszem utánna kell néznem :) hacsak nem írod le bővebben .

2013. aug. 15. 11:14

Sziasztok!


1000 éve nem voltam, de a pici fogzik... :( én meg nem alszok...


No, jelentem, 73 kiló, azaz 3kg mínusznál tartok, azaz itt álltam meg, de ez még nagyon sok, nehezen bírja a bokám (futok, már a második hétben vagyok az edzéstervben :) ), így terveztem L-Carnitin beszerzését, meg hát egyik testépítő jóbarátom nagyon mondja, hogy vegyek fehérjét is. Még mindig bizonytalan vagyok, mert a minőségi fehérje nem olcsó játék ám.... és hát az erőemelés nem ugyanaz, mint az állóképességi sport... de mindegy, ha ő mondja :DDDD


Szóval kocognak a kilók, de nagyon lassan. Diéta is megy, de nehéz a csokizást megállni, küzdök, de sokszor alulmaradok. De már csak 2-3db Hanuta van itthon, ha elfogyott, akkor vége, nincs több nasi :D


Ki hogy halad a diétával?

2013. aug. 15. 10:59

Én kalóriát számolok és nagyrészt szétválasztózom (kb. 90%-ban).

Korábban 90 napost csináltam, a szétválasztás ennek a maradványa.

492. babszibobó (válaszként erre: 491. - Boszcsika)
2013. aug. 15. 10:47

Vagyunk itt jó páran küülönböző diétákkal.


Én pl: Dukanozok, ahogy anyukám is Dukanozott és klimax mellett fogyott 13-4 kilót éhezés nélkül:-D

2013. aug. 15. 10:42

Közben próbálok visszaolvasni , de így egyszerre elég sok :)

Senior korú fogyózó vagyok , sokmindent kipróbáltam már. Jeleleg egy all incluzíve nyaralás kilóitól, és még pár kilótól szeretnék megszabadulni. Olyan 3 hete kezdtem azóta lement 3 kiló. Koromra tekintettel éhezni már nem szeretnék , megeszem amit megkívánok, az esti kajálást próbálom kihagyni, a mozgást olyan 1 éve elhanyagoltam, ezért is csúszott le a feldagadt mandulám nagyon a hasamra :)Most napi 2 edzéssel próbálom ledolgozni, mert nekem az a fő cél, persze ha a kiló is megy le , annak is örülök :)

2013. aug. 15. 10:33
Sziasztok ! Mit lehet tudni a csoportotokról ?
489. patapucs (válaszként erre: 488. - Danilla-81)
2013. aug. 15. 09:59

Én egy hét kihagyással folyamataosan iszom a vizet, mert élénkíti az emésztésem.

Fogyni ettől nem fogytam.


Szerintem az 1kg azért ment le, mert 5után nem eszel. :-)

488. danilla-81 (válaszként erre: 293. - Patapucs)
2013. aug. 15. 09:53
Szia! Én 2 napja iszom, eddig 1 kg fogytam :) igaz nemeszem 17:00 után :D
487. babszibobó (válaszként erre: 486. - 117b1693d0)
2013. aug. 9. 18:54

Természetesen összességében, ez lenne a lényeg...de sok embertől ezt kapom válasznak, hogy nem tudja milyen betegségek voltak családban, és mikor megkérdem, hogy kérdezte a valaha, nem a válasz.

Sokan akár milyen szomorú saját szülei betegségével nincsenek tisztában.


Egy pici porszem a cukorbetegség ebben a nagy körben, pici, de még sokan ezzel sincsenek tisztában.


A genetikai tanácsadókat sajnos nálunk csak már megtörtén baj esetén...pl: többszörös vetélés, fejlődési rendellenesség, vagy betegen született baba születéskor keresik fel...és ilyenkor annyi minden kiderül a múltból, mert hirtelen elkezdenek kérdezősködni a családban + jönnek a kivizsgálások hozzá!

486. 117b1693d0 (válaszként erre: 485. - Patapucs)
2013. aug. 9. 18:44
Szerintem a cukorbetegség nem kifejezetten fontos tervezéskor öröklődés szempontjából,de vannak olyan genetikI fendellenességek ahol a felmenők csak hordozók,de a gyerek lehet beteg,akin nem vagy csak kis mértékben lehet segíteni. Gondolok itt vérképzési zavarokra, immunhiányos állaporokra, izomsorvadás ilyesmik...
485. patapucs (válaszként erre: 484. - Babszibobó)
2013. aug. 9. 18:01

Igen, ezeknek a tudatában megpróbálja az ember csökketeni a potenciális betegségeket.

Aztán az idő eldönti, hogy ez mennyire sikerül.

484. babszibobó (válaszként erre: 483. - Patapucs)
2013. aug. 9. 17:00

Zöldhályog:-(

Az én Dédimnek is volt:-( (üvegszeme lett végül:-()

Ma már tudják kezelni, cseppek meg ilyenek, de még mindig nem az igazi, bár jobb a helyzet, mint régen:-(


Te tudod, tudod mi van/volt a családban, teher is tudni, de jó is, jó mert p: tudod, hogy figyelned kell mindeképp a cukorra, nemcsak úgy mint olynnak, akinek nem volt, tehát általánosan, hanem jobban.

És a többit is jó tudni...persze nem törvényszerű, hogy minden generációban megtörténik, de így a helyes:-)

483. patapucs (válaszként erre: 482. - Babszibobó)
2013. aug. 9. 16:38

Én mondtam.

Olyan hályog volt, amit nem lehet műteni (a zöld? talán), de eleve rövidlátó is volt.


A mi családunkban a rák volt jelen halmozottam. Időskori cukra, magas vérnyomása volt mindkét nagymamámnak, az egyik nagyapámat meg teljes agylágyulás vitte el.

482. babszibobó (válaszként erre: 481. - Babszibobó)
2013. aug. 9. 16:18

És mielőtt ez félreérthető:


Nálunk még nem bevett szokás, de egyre többen keresnek fel gyermekvállalás előtt szakorvost, nemcsak nőgyógyászt és belgyógyászt, hanem pl: genetikai tanácsadásra is ellépnek, átbeszélni dolgokat.

Náálunk még inkább akkor mennek el, amikor már fellépett valami probléma, míg más országokba ezeket szeretik átbeszélni pl: mire lehet számítani, mi volt korábban a családban stb.


...


Én sem a saját kútfőmből vettem, hogy a felmenőimnek milyen betegségei voltak, hanem kérdezősködtem, bezsélgettünk.


Valamelyikőtök felhozta a rossz szemet, de koránál fogva volt rossz a szeme, vagy zöldhályog vagy szürkehályog?

Esetleg cukorbetegség matt romolott meg a látása?

2013. aug. 9. 16:13

A cukorbetegség rossz példa volt nagyon, mert első körben a legfontosabb a közvetlen felmenő szülők és nagyszülők...meg kell kérdezni, beszélni kell róla, időben.


És minden ilyenről célszerű időben beszélni, pl: családtervezés előtt

480. 117b1693d0 (válaszként erre: 478. - Patapucs)
2013. aug. 9. 15:13
és még rajta kívül van/volt 3 másik dédnagyanyád me 4 dédnagyapád, nem beszélve a többi felmenődről további három generációra visszamenve.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook