Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogyatékos fiatal rokkantosítása, mi a folyamata? fórum

Fogyatékos fiatal rokkantosítása, mi a folyamata? (tudásbázis kérdés)


1 2
16. SF
2009. márc. 31. 16:40

Úgy látom, nem én vagyok egyedül a témában avatatlan.

Már annyit találtam, hogy a Szociális és Munkaügyi Minsztérium alá tartozik az ügyünk.

[link]


Itt van leírva, hogy ki kaphatja, és milyen jogcímeken.

15. correct (válaszként erre: 12. - SF)
2009. márc. 31. 16:38
Kérlek!
14. SF (válaszként erre: 13. - Hkati2)
2009. márc. 31. 16:26

A háziorvosa annyit mondott, hogy ő mindent szó nélkül aláír, mert a lányomnak jár, de hogy papírja lenne... Azért megkérdezem tőle még egyszer. Köszi.

És megnézem az OEP honlapját is.

De jó, hogy itt vagytok, nekem eszembe sem jutott, pedig teljesen logikus!

13. hkati2
2009. márc. 31. 16:23
Akkor a területileg illetékes egészségpénztárhoz fordulj.Ők fognak behívni a leszázalékolásra.De a háziorvosnak is kellene lenni formanyomtatványnak.Ha nem ad ,akkor nyugodtan kérj az OEP-től.
12. SF (válaszként erre: 11. - Correct)
2009. márc. 31. 16:22
Ok, köszi.
11. correct (válaszként erre: 10. - SF)
2009. márc. 31. 16:21

Szia, megkérdeztem anyától, orvossal kell elintéztetni a papírokat, kezdd a háziorvossal majd ő elmondja.

Egyébként gyámhatóságnál kell kérni a gyámságot, vagy Bíróságon. Mert betölti a 18-at.

10. SF (válaszként erre: 8. - Hkati2)
2009. márc. 31. 16:19
Ő elvileg megkapja, mert autista, ráadásul csak 45 az IQ-ja, ami középsúlyos ért. fogy.-nak felel meg. Nem hagyható egyedül, egyedül képtelen bármilyen feladatot ellátni (dolgozni), stb, stb.
9. SF (válaszként erre: 8. - Hkati2)
2009. márc. 31. 16:17
Nem orvosi vélemény alapján kaptuk, hanem Szakértő Bizottság adta (ez olyan, mint a nevelési tanácsadó, csak egy fokozattal feljebb).
2009. márc. 31. 16:16

SF

A családipótlékhoz is kellett az Oszi szakvélemény.Ezt a gyerek 18.év betöltéséig adták meg/gondolom/ Elvileg befognak hívni .Az ott lévő orvosok döntik el hány százalékos rokkant a lányod.Legalábbis a mozgássérült fiamnál így történt.Ha nincs még ilyen papírotok a pol.hiv-ban fognak segíteni,hogy hogyan kérvényezd.Sajnálom,hogy beteg a lányod,de sajnos mostanában nem nagyon adják meg a leszázalékolást ,úgyhogy ebből pénzt is láthass.

7. SF
2009. márc. 31. 16:15
Bocs a hibákért, ha ideges vagyok, mindig felcserélem a betűket...
6. SF (válaszként erre: 4. - Correct)
2009. márc. 31. 16:15
Ok, ezt sokan mondták, de azt senki, hogy ezt hol kell intéznem!
5. SF
2009. márc. 31. 16:14

Tehát nem az ellátások érdekelnek, hanem hogy hová fotduljak, ha lejár az emelt családi pótlék, és szeretném, ha a lányom rokkantnyugdíjas lenne.

Tudom, hogy hülye kérdés, de a gyerekorvoshoz hiába fordultam.

4. correct (válaszként erre: 3. - SF)
2009. márc. 31. 16:14

Nekem a bátyám autista. Amikor elérte a 18. életévét, azóta rokkantnyugdíjat kap és családi pótlékot. Plusz anyukám ápolási díjat.

El kell menni és ki kell töltettetni egy papírt, az állapotáról, pszichiáter, orvosok, stb. Elég terhes procedúra lesz, de mindent meg fognak mondani!

3. SF
2009. márc. 31. 16:10

A lányom lassan eléri a 18-dik évét. Születése óta autista, a tanárai szerint is alkalmatlan az önálló életvitelre.

Mindenki arról beszél, hogy jogosult rokkantásgi ellátásokra, de hogy ezt hol kell kérni, eddig nem sikerült megtudnom.

Azok segítségét kérem, akik már túl vannak ezen a folyamaton.

Főleg az érdekel, hová fordulhatok, ha szeretném a lányomat "rokkantosítani"?

2009. márc. 31. 16:09
sas, mondd, miben segíthetünk?
1. SF
2009. márc. 31. 16:07
Fogyatékos fiatal rokkantosítása.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook