Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogszabályzó fórum

Fogszabályzó (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
27603. 3cpo (válaszként erre: 27596. - Burgerqueen)
2015. febr. 17. 13:52

a komment írása óta nekem is felkerült a "hőn áhított" harapásemelő az alsó készülékkel együtt :D most már kerek 3 hete küzdök a harapásemelővel, de nekem a felső egyesek mögé tették fel. munkában először beszélni sem mertem, annyira borzalmas volt a beszédem.... a Z, C, és az SZ hangok komoly nehézséget okoztak, de szerencsére alakulóban van a helyzet :) be fogok szerezni egy turmixgépet, mert nem bírom ezt a zöldség-gyümölcs nélküliséget, legalább vmi smoothie formájában hadd vigyem be, mert ez így embertelen :(

tehát neked 4 hét után már jelentősen közelítettek egymáshoz az alsó-felső őrlőid? nekem 3 hét alatt mintha kicsit közelebb kerültek volna egymáshoz, de lehet, csak beképzelem :)

neked kell már gumiznod? ha minden igaz, én a március eleji aktiváláskor fogom elkezdeni. az is egy jó menet lesz még, azt hiszem :D de vhogy azzal vigasztalom magam, hogy a harapásemelős első 2 hétnél már úgysem lehet rosszabb semmi a kezelésem hátralévő részében :D

27602. Cindy91 (válaszként erre: 27601. - Angolalap)
2015. febr. 17. 13:49

Októberben lesz :) A fogorvos azt mondta, hogy leszedi 3napra és utána visszateszi a fogszabályzót a fogaim addigra 90-95%-ig helyre kell, hogy jöjjenek (ő mondta).


Én is ettől félek, hogy feszélyezett leszek a fogam miatt, ha nem csináltatom meg...


Angolalap, ha a helyembe lennél Te belevágnál?

27601. Angolalap
2015. febr. 17. 13:39
Sziasztok :) làtom fogszabi esküvő a tèma :) Hàt èn sajnàlom hogy nem csinàltattam meg esküvő előtt....mert tök bèna hogy olyanok a kèpek mint aki nem boldog :D De mikor lesz az esküvő??? Nem vèszesek a fogaid de 1 èv biztos lesz.....vagy esetleg porcelàn brekit kèrsz ès leveteted aznapra az ìvet mert pàr hònap alatt tuti rendbe szedi a fogaid pici igazìtàs kell csak.
27600. Cindy91
2015. febr. 17. 13:16

Nem érintkeznek megfelelően a fogaim és így nagy a terhelés rajtuk emiatt egyfolytában begyullad az ínyem, szóval nem csak esztétikai okokból kell nekem fogszabi. Csak azt kell megfontolni, hogy esküvő előtt vágok bele vagy majd csak utána...


Szeretem a vőlegényem és ő így szeret engem, ahogy vagyok. A fogam mindig is zavart csak elfojtottam ezt az érzést, mondván nem ez a legfontosabb dolog a világon.


A kép a fogamról tényleg jól sikerült, élőben kicsit durvább. Nos, 3napom maradt eldönteni, remélem jól választok :)

27599. evi108 (válaszként erre: 27597. - Indian holi)
2015. febr. 17. 11:43

Én tudtam volna felhőtlenül mosolyogni az esküvőmön csálé fogakkal is, mert az lett volna a fontos, hogy a vőlegényemmel feltétel nélkül szeretjük egymást, és hurrá, egybekelünk! :-)

Cindy, a te fogaid ráadásul szépek, szerintem nincs mit szabályozni rajta. De ha már ennyire eldöntötted, mert neked ez a fontosabb, akkor meg vágj bele. Addigra már fogsz tudni rágni. Viszont a fehérítést valóban előtte kellene megcsinálni az említett problémák miatt...

27598. indian holi (válaszként erre: 27591. - AtinaV84)
2015. febr. 17. 11:29
Atina: s ha a rendelőben tennél panaszt??Vagy ott valami vezetővel beszélnél a problémádról s hogy valahogyan oldjátok meg ezt a helyzetet???
27597. indian holi (válaszként erre: 27595. - Cindy91)
2015. febr. 17. 11:28

Sziasztok Lányok!


Holnap teszek fel képet a színes gumikról....kicsit lebetegedtem.

Cindy: én fogszabival is férjhez mennék, mert engem nem érdekel ez. Elnézve a képed én nem tetetném fel az esküvőig. Fehérítésre mennék (de csak azért írom, mert érzem Neked ez fontos). Szerintem nem sárgák a fogaid, ez egy normál szín.

27596. burgerqueen (válaszként erre: 27385. - 3cpo)
2015. febr. 16. 21:43

Szia, én is új vagyok itt, még csak 1 hónapja van fogszabim, eddig én is csak olvasgattam a többiek hozzászólásait. :-) Nekem is Damon clear van fenn és én is kaptam egy harapásemelőt az egyik szemfogamra. Háááát, ahogy írtam az előző hozzászólásban, nem egy leányálom... Az elején tényleg alig bírtam beszélni tőle, a pöszeség tényleg igaz, de a jó hír, hogy idővel egyre jobban tud vele az ember beszélni... Nem mondom, hogy egyszerű meg tökéletes nekem még nem lett (4 hát után) de már nem annyira feltűnő. Vigasztaljon az, amit nekem mondott a doki: még mindig jobb ez, mint egy állkapocsműtét. Nekem állítólag összesen hat hónapig lesz fenn a harapásemelő, nagyon remélem, hogy csak addig ;-)

A kaját illetően: sajna tényleg csak pépeset tudsz enni az elején, de lassanként javul a helyzet. Én még mindig nem tudok sokmindent enni (főleg amihez nagyon finom harapás kell), de tényleg sokat javult a helyzet. Bízom benne, hogy pár hét múlva már tudok mindent enni...

Remélem, tudtam segíteni :-)

27595. Cindy91 (válaszként erre: 27593. - Kittybébi)
2015. febr. 16. 21:43

Itt van, a vaku kicsit javított a helyzeten...


[link]

27594. burgerqueen (válaszként erre: 27502. - Nagyanit)
2015. febr. 16. 21:28
Szia, nekem is az van. Én Dr. Csiki Péterhez mentem, út a fogorvosom ajánlotta. Állitólag nagy ász a szakmában, Damon instruktor meg minden. Majd meglátjuk ;-) Egy hónapja van fenn a fogszabi és egy harapásemelő... Na az utóbbi nem egy leányálom...
27593. Kittybébi (válaszként erre: 27592. - Cindy91)
2015. febr. 16. 21:19

Kérdés, mennyire nem esztétikus és jelenleg milyen a színe?

Tudsz esetleg egy linken mutatni képet?

27592. Cindy91
2015. febr. 16. 21:16

Akkor nekem a gépi fogfehérítés kicsit drasztikus lenne 2 nappal az esküvő előtt :/


Ha a kólát szívószállal iszom, akkor úgy nem érintkezik a fogakkal és nem fogja be azokat :D


Bánom, hogy nem kezdtem el hamarabb ezt a procedúrát, de eddig mindig volt más, ami fontosabb volt. Amióta megkérték a kezem és kitűztük a napot azóta már csak ezen agyalok.


Mi a cikibb: nem esztétikus fogak fehéren vagy szép fogsor, ami nem tökéletes fehér?

27591. AtinaV84
2015. febr. 16. 21:01

A kálváriám folytatódik...

Voltam ma ügyvédnél. Azt mondja menjek el egy igazságügyi fogorvos szakértőhöz és utána meglátjuk mit tehetünk jogilag. Egy ilyen szakértői vélemény az ügyvéd szerint kb. 200.000 Ft.

27590. AtinaV84 (válaszként erre: 27586. - Cindy91)
2015. febr. 16. 20:49
Nekem volt gépi fogfehérítésem. Kicseréltek néhány tömésemet és utána csináltattam a fehérítést. Kb. 1 óráig tartott. Elég kellemetlen volt, mert mozdulatlanul kellett ülni. 15 percenként odajött a doki ellenőrizni. Utána 1 hétig nem volt szabad színes ételt enni. Kicsit érzékenyek lettek a fogaim azóta és az egyiken lett egy hajszálrepedés. De nem vészes. Azt mondta a doki, hogy kb. 1,5 évig fog tartani a hatása. 1 év után még látszik az eredménye. :-)
27589. Kittybébi (válaszként erre: 27588. - Cindy91)
2015. febr. 16. 20:33

ohh :(

Szerintem a fogfehérítős fogkrémek nem érnek semmit.


Ha jól tudom, többféle otthoni fehérítős van...van amit X napig kell esténként, van amit 3 naponta, de ennek még nem jártam igazán utána, mert a dokimtól fogom venni.


Szerintem fogfüggő, hogy mennyire sárgul be, illetve táplálkozásfüggő...kávé, cola, fekete tea, curry, narancs/mandarin...nah ezek sárgítják.

Az elején kihagytam a citrusokat, colát, fekete teát, de a két évhez közeledve újra fogyasztani kezdtem, mert elegem lett ezek nélkülözéséből.


Eddig 3db brekettet szedett le a doktornő, hogy már azok nem kellenek....egyelőre a ragasztó nyomát látom főleg, de azokat nyilván lepolírozza majd, meg neked le is fogja arra a pár napra is, mert így göröngyös :)


Uh passsz...megint nem lettünk okosabbak :((


A helyedben én sem tudnám, mi legyen....


Nálunk addig tuti nem lesz esküvő, míg le nem kerül :)

27588. Cindy91 (válaszként erre: 27587. - Kittybébi)
2015. febr. 16. 20:26

Szívesen megcsináltatnám most, de sajnos arra már nincs keret.

Kevesebb, mint 2hetem maradt hátra, max valami fehérítős fogkrémet használhatok, de azok annyira nem szoktak beválni :/


Az éjszakai fogfehérítés gondolom 2napnál tovább tart, ugye?


Amíg fent van a fogszabályzó lehetséges, hogy találok valami olyan fogkrémet, ami mondjuk szép eredményekkel szolgál és kifehéríti a fogam, a brekettek alatt olyan színű marad minden, mint előtte volt és így foltosak lesznek a fogaim, ha lekerül a szabi?

27587. Kittybébi (válaszként erre: 27586. - Cindy91)
2015. febr. 16. 20:01

Ez valóban így van, hogy a gép fehérítésnél pár napig érzékenyek a fogak. És ami most jutott eszembe, hogy TILOS színes ételt,italt fogyasztani szintén pár napig(tea,kávé, spenót,paradicsom, stb.stb.) Akkor mit ennél a lagzidon???


A fogszabis dokim mesélte, hogy kifehérítette a fogát vkinek géppel, elmondta a szabályokat...az illető piros teát ivott...az egész fogsora rózsaszín lett...kezdhették előről...ami anyagilag is húzós volt, és a fogak sem voltak boldogok....


A dokim szerint az otthoni, éjszakai fehérítés jobb, mert nem annyira drasztikus a fogaknak, és tartósabb is az eredmény.


Hát nem lettünk okosabbak, nem vagyunk előrébb....


És ha most csináltatnál fehérítést?

27586. Cindy91
2015. febr. 16. 19:54

Igazad van evi108! Tudom, hogy nem lesz minden tökéletes, sőt... de egy menyasszonynál sztem az a legfontosabb, hogy mosolyogjon teli szájjal tiszta szívből az esküvője napján. Én most csak ezt szeretném :( Lehet túldramatizálom, de akinek nincs alapból tökéletes fogsora az úgy gondolom tudja miről beszélek.


Kittybébi, jól esik a bíztatás! ^_^

A fogorvos azt mondta, hogy ő leszedi 3napra, de többre nem és addigra kb 95%-ig kész is lesz a fogszabályozás. Már kétszer voltam konzultáción, de a sok kérdés mindig csak itthon jut az eszembe :D


Megcsinálnám a fogfehérítést, de utána olvastam és az egyik dolog, hogy nem tesz valami jót a fogaknak a másik pedig mindenki azt írja, hogy utána 2-3 napig nagyon kellemetlen érzés :/


Nektek nincsenek fogfehérítős tapasztalataitok?

27585. Kittybébi (válaszként erre: 27583. - Cindy91)
2015. febr. 16. 19:07

Ez nagyon izgalmas és bonyolult helyzet...

-Ha komplexusod van tőle, akkor naná, hogy meg kell csináltatni.

-Azt az orvosnak kell tudnia, hogy mennyire lesznek akkor lazák a fogaid, hogyan tudsz enni.

-Esetleg be tud ragasztani belülre egy retenciós ívet (ilyet ragasztanak be általában amikor vége van a rögzített fogszabályzásnak) és az megtartja a fogaidat.

-Nekem fehérek voltak a fogaim, de az alapszínnél sajnos sárgásabb lett, oké, majdnem 3 éve van fent. Miért ne tudnál fehérítettni??? Gondolom szombaton lesz az esküvőd, leszedi csüt/pénteken a szabid, és mivel tudsz minden időpontot akkora már jó előre intézel egy fogfehérítést.


Ezek az én gondolataim/terveim...beszélj a fogszabis dokiddal, mindent részletet mondj el neki és kérjed ki a véleményét!

27584. evi108 (válaszként erre: 27583. - Cindy91)
2015. febr. 16. 18:59

Nyugi!

Miért nem lehet megoldani, hogy amikor leszedik a fogszabit, akkor egyből megcsinálják a fogfehérítést is?

Egyébként meg úgysem tud minden tökéletes lenni, nem érdemes ennyire szétaggódnod magad!

27583. Cindy91
2015. febr. 16. 18:40

Annyira mondjuk nem gázosak a fogaim, de kisebbségi komplexusom van emiatt. Szerintem ezt nem kell nektek magyarázni. Tudom, hogy a fényképeken nem tudnék magabiztosan mosolyogni, mert csak az járna a fejembe, hogy mennyire látszik a fogam... a videóról nem is beszélve. Csak egyszer leszek menyasszony (remélem) és szeretném, ha az tökéletes lenne.


Legkésőbb pénteken ki kell húzni a bal négyesem, február 27-én pedig fel is kerülne a felső fogszabályzó.


Viszont attól is rettenetesen félek, hogy mi lesz, ha esküvő előtt 1-2 nappal leveszi a fogszabit és mozogni fognak a fogacskáim vagy mi tudom én még mennyi minden közbejöhet... a másik pedig a fogfehérítés, mert azt is szerettem volna (fehér ruhában nagyon el fog ütni a fogam, ha nem szép fehér) 2nap alatt pedig nem tudok megoldani egy fogfehérítést.


Bocsi, hogy ennyit nyavalygok, de annyira rossz ez a helyzet. Gőzöm sincs mi legyen, de az a gyanúm, hogy most itt nincs jó döntés :(

27582. Kittybébi
2015. febr. 16. 15:49

Hello csajok!

Tök jó a kép, köszi :)


Mivel nekem összevissza van a munkám, találjátok ki az időpontot és megpróbálom úgy intézni a melóm, de nem ígérek semmit :(


Cindy!

Mennyire gázosak a fogaid?

27581. evi108 (válaszként erre: 27580. - _Dina_)
2015. febr. 16. 12:45
Az nem baj, ha mindet bejelölöd. De aki nem jelentkezik, arról azt feltételezem, hogy nem jön. És ketten meg nem fogunk találkozót tartani.
27580. _Dina_ (válaszként erre: 27579. - Evi108)
2015. febr. 16. 12:44
Oké! Délután bejelölöm. Bár nekem első ránézésre jó mindegyik :)
27579. evi108
2015. febr. 16. 10:53

Lányok!

Jelentkezzetek a talira, hogy el tudjuk dönteni az időpontot! [link]

Aki nem tudott ott lenni, az azért, aki ott volt, és tetszett, az azért. :-)

Évi

27578. _Dina_ (válaszként erre: 27575. - Cindy91)
2015. febr. 15. 13:32
Érthető hogy félsz. Mennyire gázos a helyzet? Nagyon csálék? Mert ha igen attól csak jobb lehet. :)
27577. _Dina_ (válaszként erre: 27576. - Cindy91)
2015. febr. 15. 13:29
Nekem pl úgy van hogy elől esztétikus van, hátul meg fém, az úgysem látszik.
27576. Cindy91 (válaszként erre: 27574. - Evi108)
2015. febr. 13. 19:25
Még egyenlőre semmilyen nincs. De nekem alulra is kell fogszabi és úgy gondolom elég sokba kerülne, ha mindenhová átlátszó breckettek kerülnének.
27575. Cindy91 (válaszként erre: 27571. - _Dina_)
2015. febr. 13. 19:22
Köszi a pozitív megerősítést. :) Én is így gondolom, csak félek, hogy valami balul sül majd el... :(
27574. evi108 (válaszként erre: 27573. - Cindy91)
2015. febr. 13. 19:16
Ha átlátszó bracketjeid vannak, akkor elég kivenni az ívet az esküvőre. A fogorvosom mondta egyszer, hogy semmi nem látszik a képeken.
❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook