Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogfájás, de mitől? fórum

Fogfájás, de mitől? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Sütikee)
2023. jún. 20. 04:30
Aha értem. Köszi!
32. Sütikee (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 20:52

Azért ez nem így működik! A reflux hosszú távon tönkreteszi a fogakat, ez köztudott. Ez az egyik mellékhatása. De azért, mert fáj a fogam, nem veszek be plusz gyógyszert, hanem elmegyek a fogorvoshoz és kezeli a problémát.

Csonthártyagyulladásom még gyerekkoromban volt, akkor kihúzták ott a fogamat, ha jól emlékszem, még tejfogam volt ott, utána szépen meggyógyult.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Sütikee)
2023. jún. 19. 12:39
akkor ha a relfuxtól fáj a fogad, akkor egy plusz ppi t veszel be vagy quamatelt?
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Sütikee)
2023. jún. 19. 12:35
de mitől lett neked csonthártyagyulladás? és azt hogy kezelték?
29. Sütikee (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 19. 12:14

A reflux miatt sajnos így mennek tönkre a fogak, a fogíny és a többi. Nekem is amiatt fáj sokszor, és van fogínygyulladás is.

A csonthártyagyulladás tünetei is összetéveszthetők a fogfájással, kegyetlen fájdalom, az a szó szerinti csontig hatoló fájdalom, amin egy idő után már nem segít a gyógyszer sem. Épp olyan, mint a fogínygyulladásnál is.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Sütikee)
2023. jún. 19. 02:11
csonthártyagyulladásnak mik voltak a tünetei nnálad?
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Sütikee)
2023. jún. 19. 02:10
Kedves Sütikee! Alul fáj. Jobb oldalon, alul 4. fogam.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Sütikee)
2023. jún. 19. 02:09
de vagyok sajnos. Most szedek is PPI-t.
25. Sütikee (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:47
Nem vagy refluxos?
24. Sütikee (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:46

Hol fáj? Alul vagy felül? Könnyen lehet, hogy nem a fogad a ludas! Olyan fájdalom az arcüreggyulladás, az állkapocsban esetleg csonthártyagyulladás, meg egy csomó minden van ott a környéken, ami könnyen összetéveszthető a fogfájással. A fogínygyulladás sem egyszerre lesz vörös és duzzadt! Nekem rengetegszer van begyulladva, ha huzatot kapok vagy fúj a szél. Sokszor volt arcüreggyulladásom, arcideggyulladásom és csonthártyagyulladásom is. Egyébként ami jó rá az az aloe vera spray és fogkrém! A fogkrémet úgy is lehet használni, hogy bekened vele az ínyed és rajta hagyod. Mindenesetre vizsgáltasd ki alaposan.

Én jártam maszekhoz több mint fél évig, otthagytam jó sok pénzt, és csak a fogam kezelgette. Aztán amikor már ordítottam a fájdalomtól és kapkodtam a gyógyszereket, ami már nem segített, elmentem a körzeti dokimhoz, ahova előtte is jártam, és kikezelte a fogínygyulladást, jó sok gennyet és trutyit kikapart! Azóta nem megyek máshoz!

23. perzsacica (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 22:45
A fokhagymás, ecetes, cukros /kivéve a gyümölcscukor/ ételeket jobb ha kerülöm vagy azonnal fogat mosok utánuk. Nekem a Meridol és az Elmex vált be leginkább, egész napra tart a hatásuk.
2023. jún. 18. 22:05

Attól félek a legjobban, hogy ezt is gyökérkezelni kell mint az előtte levő fogat. És azt sem sikerült megmenteni...és akkor ezt is ki kell húzni:(

egyre több fogamat elveszítem

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Sütikee)
2023. jún. 18. 22:01

szia.. sajnos nem duzzadt vagy piros az ínyem:( bár az lenne.

Attól félek még, hogy a fogorvos nem fog nekem hinni hogy fáj a fogam...,mert most kezelgettünk fél évig egy fogat előtte...és a végén csak ki kellett húzni:(

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Perzsacica)
2023. jún. 18. 21:59
Neked az ínysorvadás okozott fogfájásos tüneteket?Lüktető éles fájdalmat?
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Perzsacica)
2023. jún. 18. 21:57
Köszönöm a választ! használtam már rá érzékeny fogra való fogkrémeket illetve ilyen fluoridos lakkal is kenegettem..sajnos nem segített:(
2023. jún. 18. 21:31
Negyven év fölött gyakran van már ínysorvadás. A szabadon maradó területek érzékenyek lehetnek cukorra, bizonyos fűszerekre, pl fokhagyma, ecet. Ilyenkor azok a gyógyfogkrémek a legjobbak, amelyek kicsit drágábbak és a leírásuk szerint ilyenkor ajánlottak. Meridol, Elmex, Sensodyne, Lacalout. Akár úgy is , hogy fogmosás bármely fogkrémmel és utána az érzékeny terület ecsetelése ezen fogkrémek valamelyikével. Nem vagyok szakember ebben a témában, csak voltak már hasonló panaszaim.
17. Sütikee (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 21:02
Létezik, igen. Hirtelen és nagyon tud fájni. Nekem ez rendszerint mindig akkor van, ha fogínygyulladás van!
2023. jún. 18. 21:01
Lehet hogy huzatot kaptál, de az is lehet, hogy fogínygyulladás! Az orvosok hajlamosak a fogat kezelgetni, de attól még a fogínygyulladás ott marad! Ha az, akkor nem lehet látni semmit, max annyit, hogy pirosabb, esetleg duzzadtabb ott a fog alatt az íny.
2023. jún. 18. 19:46

hát szerintem nem...de gondolkozok, h egy gnatológust felkeresek.

Létezne hogy hirtelen a semmiből így meg tud fájdulni egy fog?

Nem akarom elhinni...:(

2023. jún. 18. 19:42
Nem csikorgatod alvás közben? Vagy nem szorítod össze nagyon a fogaid? Igaz ezek is inkább állkapocs fájdalmat okoznak sztem.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Burrit0)
2023. jún. 18. 19:36

az ínyem nincsen begyulladva. De kentem a próba kedvéért ilyen Gengigél szerűségekkel de semmit sem csinált a fájdalomra. Csak a fájdalomcsillapító segít.

Azon is agyalok kínomban, h nem e esetleg arcidegzsába/atípusos arcfájdalom mert az is okozhat fogfájást....de szerintem akkor a fájdalomcsillapítók nem használnának.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Burrit0)
2023. jún. 18. 19:34
CT és RTG azért készült, mert a mellette lévő 5. fogat gyökérkezeltük kb fél évig...és mindig a 3. 4 és 5. fogról kért kis RTG és CT t is.
2023. jún. 18. 19:28

Nekem ket bolcsessegfogam szuvasodott. Amiket elitte belepte, ran ott az inyem.

Most egy hatso orlomet ki akarom huzatni, mert mindig beakad a kaja.


En nem tudok mindig fogselymezni.

Nekem meg kell kostolnom mit foztem, ha nem jo, javitani.

10. Burrit0 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 19:24
Hogy van az inyed?
9. Burrit0 (válaszként erre: 6. - Kacsahercegno)
2023. jún. 18. 19:23
Nem egy teljes szondaval voltak, es nem minden lathato elsore.
8. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 18. 19:22

Kijottel az orvostol ugy, hogy nem adott valaszt? Mi mast mondott? Mi lehet az oka?

M.o.-on nem volt jellemzo, az orvos utan kellett jarni, mert meg sem alltak a szavamra.

Itt mondanak valamit, de azt, foleg szedj paracetamolt. Az mindenre jo a gerincservtol a szerelmi banatig. Hogy mi okozza, vissza kell kerdezni. Kotelesseguk megertetni akkor is, ha hulye vagy, akkor is, ha bevandorlo.

Ha CT es RTG keszult, mi alapjan. Vagy miert nem kell kezelni tobbe az o osztalyukon.


Sok visszassag van, de ne szidjuk az otthonit!


Es mashoz ne hasonlitsuk, hogy valaki 30+ ev munka utan elvessitheti a biztositasat, mert a biztosito bebukott.

2023. jún. 18. 19:16
köszi, h írtál!! igen..bárcsak lenne ott valami kis lyuk és be lehetne tömni...a gyökérkezeléstől félek mert nekem azok nem sikerülnek soha:(
2023. jún. 18. 19:12
Én pár éve pont úgy jártam, hogy húztak egy fogat, és a közvetlen mellette lévő is szuvasodott, ráadásul nem is kicsit, és a doki nem vette észre, sem amikor ott dolgozott mellette, sem a röntgenfelvételen, pedig nem kis lyuk volt. Valamiért úgy alakult hogy máshoz mentem utána, ott szóltak, hogy be kéne tömni. Utána már nem is mentem vissza az eredeti helyre.... Igaz, nekem nem fájt, dehát akkor is. Szóval nemtom, lehet ők se vesznek észre mindent.
2023. jún. 18. 19:04
az is a baj, hogy már voltam ezzel a foggal a fogorvosnál, amikor a mellette levőt újragyökérkezelték...ez már mintha akkor is fájt volna egy kicsit..de nem voltam benne biztos. Akkor megvizsgálta a fogorvos, semmit sem látott rajta és azt hittünk a gyökérkezelt fog fájdogál és talán az sugárzik ki...de hiába lett kihúzva ez a fog fájdalma megmaradt:(
2023. jún. 18. 19:02

szia..persze visszamegyek majd hozzá... holnap tudok időpontot kérni...

A mellette levő fogat kihúzták 3 hete de az már szépen begyógyult.

Csak nekem nagyon furcsa, hogy hirtelen elkezdenek tönkremenni a fogain...gyökérkezelés, és húzások:(..eddig semmi nagyobb gond nem volt velük.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook