Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet bizonyítani, hogy a fogorvos elrontotta a fogpótlást? fórum

Hogyan lehet bizonyítani, hogy a fogorvos elrontotta a fogpótlást? (beszélgetős fórum)


1 2
12. papája (válaszként erre: 11. - D1b4f7c2a2)
2019. júl. 29. 16:49

Nem akarok beleokoskodni, de szerintem nincs mire várnod. Nem is kell keresgélned. A megadott fogászaton ott a kapcsolat gomb, tehát vedd fel velük és menj el mielőbb, legalább végére érsz a kálváriádnak.

Igen sokba kerül, de a fogsorodért még többet fizettél és használhatatlan.

Itt is adnak leletet, amivel mehetsz az ombdsmanhoz vagy rendbehozzák, ha kell.

11. d1b4f7c2a2 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. júl. 29. 14:13

Köszönöm :) ilyenról eddig nem hallottam.

Nálunk sajnos nincs ilyen, de már keresem hogy közeli városban fellelhető-e fogászaton. ( és titkon még bízom benne, nem lesz szükségem rá)

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. júl. 28. 23:19
9. Guruljka (válaszként erre: 7. - D1b4f7c2a2)
2019. júl. 28. 23:17

Sajnálom, hogy így jártál!

De létezik fogászati CT is, azon talán látszik a hiba.

8. d1b4f7c2a2 (válaszként erre: 7. - D1b4f7c2a2)
2019. júl. 28. 19:32
Elnézéseteket ha kicsit későn reagáltam eddigi hozzászólásokra, természetesen köszönöm mindegyiket.
7. d1b4f7c2a2 (válaszként erre: 6. - 101de1a2f8)
2019. júl. 28. 19:27

A másfél hónapja ragasztották fel a 8 tagú hidat, mivel azóta folyamatosan feszitő-fájdalmat érzek (amire majdhogy napiszinten fájdalomcsillapítót kellszedjek) természetesen visszamentem fogorvoshoz. 3 alkalommal igazitozz utólagos csiszolással korona magasságán több helyen is. Szerinte még nincs meg az "új saját harapásom", ez okozza a problémát.4 hétig türelmes voltam :(

Nem gondolom h. ennyi ideig gyógyszeren kelljen élni fogpótlás után, amit sajna funkciójában sem tudok még mindig használni. A garancia amit pótlásra adnak csak úgy érvényes ha más orvos nem "kontárkodik" bele.

Sajnos a rtg. nem mutatja ki hogy a porcelán alatt jól csiszolt fogaim vannak v. technikus "szabta " el. Itt akadtam el, hogyan tudnám megnézetni az Ő hibájuk miatt kínlódok még mindig.

2019. júl. 28. 18:10
Sehogy!
5. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - D1b4f7c2a2)
2019. júl. 28. 14:23
Általában a doki megkérdezi, hogy mit érzel és mielőtt felragassza a koronát, lecsiszol, vagy igazít. KInek panaszkodnál, nem hiszem hogy elérsz veel valamit. Valóban mond el ha fáj valahol és segítenek.
4. papája (válaszként erre: 1. - D1b4f7c2a2)
2019. júl. 28. 12:07

Sokaknál fordul elő ilyesmi, legalábbis én többektől hallottam. El kell mondani a fogorvosodnak, illetve a technikusnak mi a baj, illetve mit érzel és ezt ők megvizsgálják, korrigálják. Nyugodtan "panaszkodj" hiszen csak akkor tudják megtalálni a hibát, ha elmondod. Lehet, hogy nem lehet látni, akkor esetleg egy rtg. segít.

Velem előfordult, hogy azt hittem mozog a korona, mert teljesen úgy éreztem és közben meg semmi baj nem volt.

Azt mondta a dokim, hogy ha nem illeszkedik rendesen egy korona, akkor ha "szívom-nyomom" körülötte, akkor egy fajta finom buborékolást kell érezni.

3. edera (válaszként erre: 1. - D1b4f7c2a2)
2019. júl. 28. 11:53
Kérdés, hogy mit szeretnél elérni. Egy akármilyen másik orvos is el tudja mondani a véleményét, bár az orvosok szeretnek összetartani, és van olyan, aki gondosan ügyel rá, hogy ne szidja más orvos munkáját. Vagy elmehetsz egy igazságügyi orvosszakértőhöz, de szerintem az elég drága mulatság, és többnyire ők is a kollégákat védik. :(
2. 101de1a2f8 (válaszként erre: 1. - D1b4f7c2a2)
2019. júl. 27. 20:10
Szakvélemény másik orvostól.
2019. júl. 27. 19:33
Szeretném megkérdezni, (akinek van már "sajnos Tapasztalata"....milyen módszerrel lehet kimutatni ha a fogorvos esetleg rosszul helyezte fel a fogkoronát vagy a pótlás rosszul illeszkedik technikusi hiba miatt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook