Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló okozta hajhullás? fórum

Fogamzásgátló okozta hajhullás? (beszélgetős fórum)

2022. okt. 26. 09:06
Ennek oka lehet az őszi időszak. Ahogy a szervezet alkalmazkodik, a hajhullás csökkenni fog. Nekem minden ősszel ez van.
10. Borian (válaszként erre: 1. - Cukorszirup)
2022. okt. 8. 07:21
Nem tudom nézed-e még, de most jutott eszembe: a férjemnek egy időben nagyon hullott a haja, pedig semmilyen fogigátlót nem eszedett :-), ő is próbált mindenféle vitamint, szert, végül az öregségre fogta és feladta. Azután egy rutin fogászati ellenőrzésen a panoráma rtg kimutatta, hogy egy régi gyökértömése begyulladt. Nem fájt, teljesen csendben volt. Kicserélték a gyökértömést és megállt a hajhullása.
9. Rosszfiú (válaszként erre: 1. - Cukorszirup)
2022. okt. 7. 23:29
Cseréld le másikra. A gyógyszer felborítja a hormon egyensúlyodat, lehet másik típus jobb lesz, mert ez túl erős. Ha abbahagyod, újra nő a hajad mert helyre áll a hormonszinted.
8. szemcsó (válaszként erre: 7. - F7f780f355)
2022. okt. 7. 19:37
Én most gondolkodom a tabletta elhagyasan és rettenetesen félek hogy hullani fog a hajam 🥺 te hogy kezelted ezt és mit tanácsolsz?
7. f7f780f355 (válaszként erre: 1. - Cukorszirup)
2022. szept. 25. 17:58
Nekem abbahagyas utan hullott
2022. szept. 25. 17:16
Na ez az, hogy én is azt olvastam inkább, hogy a fogamzásgátló még inkább visszatartja a hajhullást, nem pedig előhozza... ezért állok értetlenül a dolog előtt :(
2022. szept. 25. 13:28
Simán lehet. Sokaknak borítja meg a hormonokat.
4. timycat (válaszként erre: 1. - Cukorszirup)
2022. szept. 25. 09:36
Nem hallottam róla, hogy ilyet okozna, sőt inkább a foggátló abbahagyása után szokott erősen hullani a haj.
3. Borian (válaszként erre: 2. - Borian)
2022. szept. 25. 06:32
a lehetséges mellékhatásoknál sincs felsorolva
2. Borian (válaszként erre: 1. - Cukorszirup)
2022. szept. 25. 06:30
nem ismerem, de rákerestem, ösztrogén tartalmú, attól éppenhogy nőnie kellene a hajadnak, mint a bolond...
2022. szept. 25. 03:57

Sziasztok! Első doboz Missee fogamzásgátlómat szedem, abból a harmadik levél végefelé járok (tehát 3 hónapja szedem). A második hónap közepe óta hullik a hajam, és mostmár brutál módon, a hajmosás kész horror, de a többi napon is minden tele van a hajammal.

Mindig szedtem vitaminokat a hajamra, most Forcapil, vas, szelén, C vitamin mindennap terítéken van. Vasszintem rendben van, pajzsmirigyem pazar, 2 hete voltam vérvételen. Semmi más nem változott az életmódomban, csak a fogamzásgátló szedése, előtte nem szedtem.

Valaki tapasztalt már ilyet fogamzásgátló szedése mellett? Neten olvasgatva nem nagyon láttam ilyen tapasztalatokat, magamnál viszont nem tudom másra fogni...


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook