Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fizetni a szülész orvosnak - Mindenképp? Mennyit? Mit kapok cserébe? fórum

Fizetni a szülész orvosnak - Mindenképp? Mennyit? Mit kapok cserébe? (beszélgetős fórum)


1 2
3. betti.csoka (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2015. ápr. 28. 21:10
Hát persze, hogy bűntett, mégis ez a bevett szokás magánpraxisban persze van díj, de számlát még ott sem kaptam soha. De a mintamat a korhazi laborba kuldik onnan is. Mondjuk most akkor el lehetne kezdeni arról is beszélhmgetni, hogy milyen lehetőségek vannak itthon valkalkozokent dolgozni.
2015. ápr. 28. 21:07
Állami intézményben pénzösszegre elôre utalni (kérni) bûntett (vesztegetés). Mostanában zajlik egy ilyen per több vádlóval és résztvevôvel (szülész, nôvér, sebész). (A magánpraxisban van "munkadíj").
2015. ápr. 28. 21:00

Ti minden esetben fizettek a szülész orvosnak? Mit gondoltok erről a szokásról?

Én 2014 nyarán szültem, állami terhesgondozásra jártam, majd az éppen ügyeletes orvosnál és szülésznővel szültem. Nagyon elégedett voltam mindennel, a terhesgondozóval, a szülést vezető orvos hozzáállásával, szaktudásával és a szülésznőével is. Egy fillért nem adtam senkinek. (Habár a doktor úr utalt rá, hogy van rá lehetőség).

A fizetésem elég alacsony és úgy gondoltam, nem kötelességem egy egész havit nekik adni, kapnak eleget.

Egyik barátnőmnek fogadott orvosa volt, háromhetente vizitre hívta, pedig probléma mentes volt a terhessége. Alkalmanként 10 000 ft- ot kért, majd előre megbeszélten 90 000-et a szülésért. A szülés teljesen másként zajlott, mint ahogyan a barátnőm szerette volna: Az orvos beindította a szülést, amikor épp hivatalból is ügyeletes volt. A gyógyszerek ellenére sem indult el a tágulás, így altatásos császár lett a vége. Ezekután másnap közölte az orvos, hogy mivel császároznia kellett, 110 000 ft lesz a korábban megbeszéltek helyett.

Valaki viszont pont attól érzi magát biztonságban, hogy úgy tudhatja: megvette a figyelmet, a törődést, a maximális szaktudás felhasználását. A legtöbb esetben ezt gondolom, valóban meg is kapják cserébe a sok pénzért, kivéve a barátnőméhez hasonló eseteket. Ennek ellenére nem gondolom, hogy bárki is, bármelyik orvos vagy szülésznő rosszat akarna akár az anyának, akár a babának és hogy ne a legmagasabb tudásuk szerint járnának el abban az esetben, ha nem gyűröd a zsebükbe a borítékot.

Most a második picikémet várom és úgy tervezem, ha komplikációmentes lesz végig a terhességem, ismét rábízom magam az állami egészségügyre, megbízom a szakemberekben és az intézményben.

Mit gondoltok erről a témáról?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook