Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fizetési felszólítás kaptam két év utám közmű tartozásra hivatkozva. Mit tudok tenni, ha szerintem ez nem jogos követelés? fórum

Fizetési felszólítás kaptam két év utám közmű tartozásra hivatkozva. Mit tudok tenni, ha szerintem ez nem jogos követelés? (tudásbázis kérdés)


1 2
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2022. júl. 28. 17:24
Ezt az ügyintéző hölgy mondta. Aki nem volt képben
15. aileron44 (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2022. júl. 28. 17:15
Írod te, attól még nem biztos hogy máshol is így van!
14. 55Judit (válaszként erre: 12. - Aileron44)
2022. júl. 28. 17:03
Adásvételibe nincs ilyen. Adásvételi után adjuk át a házat, kulcsokat, órákat. Óraállás felírva, együtt átíratva. Ez a rendje.
13. 55Judit (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 17:01
Júj, nincs olyan hogy azért kell befizetni mert csekk! Csak igazolni kell, hogy minden számlát befizettél. Ha kell, fénymásolva küldd be nekik azt a hónapot amit hiányolnak.
12. aileron44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 16:57

Nézd meg az adásvételi szerződésed, talán benne vannak a mérőállások! Nem kaptál olyan igazolást a szolgáltatótól, hogy nincs feléjük tartozásod?


Együtt mentetek átíratni az órákat? Fizetés előtt ezeket én megnézném, lehet mégsem neked kell fizetni!

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 16:55
A hivatalos formanyomtatványt kitöltöttétek a vevővel együtt és eljuttattad a szolgáltatóhoz?
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2022. júl. 28. 16:54

Köszönöm.


Írtam nekik.


Időm se energiám bemaszakalni emiatt. Telefonon egy ügyintézővel beszéltem aki semmit nem tudott. Be kell fizetni mert csekk. Ennyit mondott.o javasolta az emailt mert a követeléskezelo osztály nem volt elerheto

9. rabankari (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 16:54

Igen,illetve be kell mutatni a befizetést igazoló doksit.Ha csekken fizettél,akkor azt,persze ehhez tudni kell,melyik sorszámú számlához tartozó befizetést keresik.

Menj be és gyorsan tudod tisztázni magad.

8. 55Judit (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 16:50
Csak erre lehet.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Rabankari)
2022. júl. 28. 16:48

Minden csekk stb el van téve.


Erre lehet hivatkozni? Hogy akkor hogy történhetett meg az átírás ha tartozás volt rajta?

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 16:46

Üt évig meg kell őrizni a csekkeket.

Amikor eladtad a lakást, akkor volt egy mérőóraállás. Amikor a lakást eladtad, azt gondolom rögzítettétek, hogy annyi, amennyi és attól a naptól a vevő viseli a költségeket.

Hogy nem tudták a címed anno, nem mentesít az alól, ha ténylegesen volt tartozásod, befogják hajtani kamatostól.

Szedd elő a papírjaidat és menj be személyesen a szolgáltatóhoz.

5. 55Judit (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 16:46
Minden számlát 5 évig köteles vagy megőrízni. Vedd elő szépen a befizetett csekket, és mutasd meg nekik.
4. rabankari (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 16:45
A közműt nem írják át,ha tartozás terheli.Amior eladtad az ingatlant,ennek ki kellett volna derülni.
2022. júl. 28. 16:24

15 ezer amit fizetni kéne. Én is először automatikus befizetni akartam. De dühítő hogy ilyen alapon bármikor bármit ralehet az emberre számlázni.

Ennyi pénznek családonként bármilyen jobb helyet el tudok képzelni.


Jött válasz paragrafusokra hivatkozva. Nem érzek hozzá.


Nincs elévülés? Nem gond hogy két évig semmit nem csináltak a témával?

2. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 28. 16:21

Pontos elszamolast, hivatkozast kell kerni, hogy mire.


Engem legutobb 700 £-ra akartak meg.ni, ami az ombudsman kozbenjarasaval nulla lett.


Otthon volt ilyen gondom. Ott valami 5-6ezer forintos szar volt, az idot nem erte meg az igazam. Inkabb kifizettem.

A masiknal az ugyintezo majdnem elsirts magat, ugy leosztottam. Es tobbe nem jott level.

2022. júl. 28. 16:11

Sziasztok,


Több mint két éve eladtam a lakásom. minden közmű tartozás ki lett fizetve. Gondoltam én

Majd néhány napja érkezett az egyik kozmutol a semmiből egy fizetési felszólítás és csekk. Két évvel ezelőtti fogyasztásra hivatkoznak. Két éve állítólag ki lett küldve a felszólítás.

Nem emlékszem ilyenre. Gondolom elsenyvedt a tema akkoriban.

Két év alatt senki sehonnan nem szólt e témában a kozmutol


Mi a teendő?


Ezer mindenre kell a penz. Illetve ilyen erővel bárki bármikor kaphat egy ilyet. Elég dühítő.


Így hogy két évig zéró hír nem tudom komolyan venni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook