Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fizessek vagy várjunk a postára? fórum

Fizessek vagy várjunk a postára? (beszélgetős fórum)


1 2
18. moonlight13 (válaszként erre: 17. - 65950e3293)
2013. júl. 17. 16:15
Ha Te visszafizeted, és a posta is fizeti a kártérítést, akkor kétszeresen kapja meg az árát.
2013. júl. 17. 15:46
Elvileg ő felvetetett a jegyző könyvet, és így akarja velem vissza fizettetni, meg már vissza is akarja így törötten küldeni -.- Gondolom kap arról egy lapot, hogy ő jegyzőkönyveztetett. Igen biztosan sérülhet, de akkor az a posta hibája. Nem az enyém. meg amikor megkérdeztem tőle, hogyha törött lett volna akkor minek ajánlottam, hogy elviszem neki személyesen arra már nem válaszolt. Most a neutalj. blogstopon próbálom keresni hátha fent lenne. mert nincs meg a darab? ez nekem nagyon sántít, csak én meg naív vagyok és még képes vagyok neki vissza fizetni, ezért is jöttem ide, mert ő már rendőrséggel fenyeget
16. vica66 (válaszként erre: 14. - B8bf0f8c3a)
2013. júl. 17. 15:39
Hogyne sérülhetne! Rakodásnál gyakran dobálják a csomagokat. (Bár elvileg a törékenyként feladottat nem lehet-ne.) Én is kaptam már kisebb pakkot jó nagy késéssel, úgy nézett ki, mintha úthenger ment volna át rajta...
15. vica66 (válaszként erre: 13. - 65950e3293)
2013. júl. 17. 15:37
Úgy van, ahogy a postán mondták. Jegyzőkönyv, és a postán múlik a kártérítés. Ha te rendesen feladtad, nem kell fizetned.
2013. júl. 17. 15:34

Amikor én dobozban postáztam üveggömböket,vagy egy 6 személyes üveg étkészletet tálakkal,azoknak sem lett semmi baja.Kizártnak tartom,hogy egy szobor alaposan becsomagolva megsérülhet...

Az is lehet hogy a vevő béna volt,és ő maga törte ki azt a darabot,leejtette,vagy akármi.

Te szabályosan postáztad el,az meg a kutyát nem érdekli hogy neki meg van-e a darabkája vagy nem,úgy sem tudja bizonyítani.

Építsd le egy határozott üzenettel!

13. 65950e3293 (válaszként erre: 8. - Ficánka5)
2013. júl. 17. 15:28
Én hétfőn bementem a mi postánkra és mondtam mi a gond azt mondták ,hogy neki kell a saját postájára menni és jegyzőkönyvet felvenni. Amikor rákérdeztem, hogy és kifizetik-e neki arra annyit mondtak, majd ott megmondják. De hát mivel jelentene fel mikor megkapta az árut? Most fekete listán keresem hátha fent van. Mert ő még engem hazudtol, hogy nem adok neki választ mikor még a fb üzik is megvannak a csoportban a kép, hogy hogyan vette stb... csak most ha ő meg engem rak fel fekete listára ez miatt akkor meg...
2013. júl. 17. 15:22
Előre utalt, meg is kaptam a pénzt és úgy küldtem. És ez lett belőle. csak nekem se kedvem,. se időm rendőrségre mászkálni
2013. júl. 17. 15:20
Ja és bocsi, 1500 Ft- ért adtam fel, 1750 G-os volt
2013. júl. 17. 15:19
A feladási papíron be volt jelölve, hogy törékeny, mert ajánlottan nem lehetett feladni, mert ez csomag. Csak ő meg már feljelentéssel fenyeget. Mert ő arra hivatkozik, hogy összetört, de nincs benne a darab. De ezt meg ki hiszi el? Engem se kéne hülyének nézni, hogy törötten adom fel... -.- Én is feljelenthetem rágalmazásért. Meg nekem több bizonyítékom van, hogy mindent jól csináltam.
9. vica66 (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2013. júl. 17. 14:55
Nem akarta személyesen átvenni, mert akkor épp nem volt pénze, és így inkább postázást kért a vevő. Ezért az a gyanúm, hogy nem fizetett előre, esetleg utánvéttel kérte, de talán majd a topiknyitó megírja.
8. Ficánka5 (válaszként erre: 4. - 5427edee11)
2013. júl. 17. 14:55

Ő volt az eladó, tehát neki fizettek, de mi van a pénzzel? Utánvéttel megkaptad?? Ha igen, akkor nem tehet veled semmit. És vissza ne add neki a pénzt, mert ez már nem egyenes dolog, az biztos. Szeretné olcsóbban megkapni az árut. Bárhogy is berzenkedik a lelkiismereted, neked vele szemben semmi tartozásod nincsen. Innentől a posta dolga a kártérítés, amit neki kell intézni.


Én is adtam már fel számtalanszor törékeny csomagot, soha semmi probléma nem volt vele. Azért fizetünk érte külön, hogy óvatosan, felelősen szállítsák. A díj t.képpen egy biztosítás, onnantól a posta felel érte.

7. vica66 (válaszként erre: 5. - Vica66)
2013. júl. 17. 14:53

Ezt olvastam most a Posta honlapján:

"Abban az esetben, ha a küldemény sérülése vagy tartalmának hiánya a kézbesítéskor nem volt azonnal felismerhető, azt a kézbesítéstől számított 3 munkanapon belül bármely postán személyesen vagy írásban kell bejelenteni. A bejelentéssel egy időben a küldeményt (a tartalmat a teljes belső és külső csomagolással együtt) a Posta rendelkezésére kell bocsátani. A Posta a bemutatott küldemény alapján utólag elkészíti a jegyzőkönyvet. A kárigényt a bejelentéstől számított 30 napon belül bíráljuk el."

6. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 65950e3293)
2013. júl. 17. 14:50
a pénz elutalta, vagy most így nem akar fizetni a vevőd?
5. vica66 (válaszként erre: 1. - 65950e3293)
2013. júl. 17. 14:48

A postán feladásnál ma már nem elég ráírni a dobozra, hogy törékeny, hanem annak megfelelő feladási módot kell választani, azt hiszem, garantált csomag a neve, és kb. 1800 Ft a díja. Mennyiért adtad fel? Ha megfelelően lett feladva, akkor a postának kártérítést kell fizetni, ha megsérült a cucc szállítás közben. A vevődnek átvételkor kellett volna megnéznie, és ha sérült, rögtön jegyzőkönyvet felvetetni. Ennek birtokában neki kell intézni a kártérítési igényét a postánál.

Ha te sérülésmentesen, a megfelelő postai díjszabással adtad fel (a fent említett garantált csomag), akkor nincs tenni valód, nem tehetsz a szállítás során történt bajról.

A vevőd kifizette a terméket, és a szállítás díját, vagy utánvéttel kérte?

4. 5427edee11 (válaszként erre: 1. - 65950e3293)
2013. júl. 17. 14:43

Te felajánlottad neki a személyes átvételt, ő kérte a postán, annak ellenére, hogy figyelmeztetted, ez torékeny!

Nem fizetnék neki.

2013. júl. 17. 14:31
Olyanok válasza érdekel akik tudnak is segíteni.
2013. júl. 17. 14:29
medve anyam
2013. júl. 17. 14:24
A probléma: Vettek tőlem egy ló szobor, egy kisebb ló gyertyatartót és egy porcelán szintén ló szobrot. 100 Km-el távolabb lakott az illető mondtam, hogy nem akarom postázni, mert törékeny. Úgy is X héten megyek beiratkozni és felviszem neki, mondta, hogy OK. de neki az nap nem lesz pénzem csak másnap Mondom rendben ( mert hát pont hó vége volt) akkor másnap megyek beiratkozni, előtte lévő este rákérdeztem, és mondta, hogy még mindig nincs. Mondom hát akkor rendben, de nekem mennem kell beiratkozni, mert elfogy a hely és hát akkor nincs vásárlás. De megkért, hogy nem-e postáznám. Arra azt mondtam, hogy hát jó, mert postán lehet kérni törékeny árukra dobozt + kibélelem újságpapírral + becsomagolom buborékfóliába. Azt mondta rendben. Igen ám, azonban a mi postánkon nem tudtak ilyen dobozt biztosítani, szóltam, hogy akkor kerítek egy dobozt és kibélelem + csomagolom és küldöm. Mondta jó. Kibélelem + buborékfóliába csomagoltam, papíron bejelölte a postás, hogy törékeny + én külön rá írtam a dobozra is jó nagy betűkkel + azt a bizonyos felfelé nyilat is. Az illető pár napon belül meg is kapta azonban a ló farából kitört egy darab, elküldte róla a képet és mondta, hogy hát én ezt nem mondtam, hogy hibás. Mondtam, hogy nem volt, de a kép nem volt meg róla a csoportból meg ahol vette kiléptem. Hát gyorsan visszaléptem megkerestem a képet ott volt. Nem volt hibás. Írtam a postának e-mailen ő arról másolatot is kapott. Utána hétfőn elmentem a postára szóltam mi történt, mondták, hogy hát neki kell bemenni és jegyzőkönyveztetni. Mindenkit akit kérdeztem azt mondta azt a posta kifogja neki fizetni, mert nekem papírom van róla, hogy törékenyen adtam fel. Azonban ugye nyitva nyarad a kérdés, hogy ha szállítás közben tört volna össze hol vannak a darabok? mert állítja, hogy az nincs benne. A postás náluk amikor megnézte azt mondta, hogy az kifelé lett törve. De most úgy kell elképzelni, hogy pl. egy üveglabdát kifelé, hogy törsz be? Nem értem... Ő hazudik? Mert én a barátommal csomagoltam nekem tanúm is van rá, hogy nem volt törött. Meg hát minek csomagoltam volna úgy? Ha a pénzt akartam volna lenyúlni akkor a mai napig se kapta volna meg + már rég tiltottam volna stb... Mitévő legyek? Vagy a mi postánkon intézzek valamit?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook