Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiút vagy Lányt? fórum

Fiút vagy Lányt? (beszélgetős fórum)


1 2
10. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Holdtunder75)
2012. aug. 7. 09:09
hol olvastad, hogy lombiknál kérésre lehet válogatni? azt hittem, hogy ez mindenhol csak akkor megengedett, ha nemhez kötötten öröklődő betegséget kell elkerülni.
9. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Holdtunder75)
2012. aug. 7. 09:05
Hogy etikus-e azon lehet vitatkozni, de előbb utóbb úgyis elérhető dolog lesz, egyelőre egy szűkebb körnek.
2012. aug. 7. 09:01

Ha lehetett volna, én kiválasztottam volna a gyermekem nemét!


Úgy tudom, hogy ausztriában is csinálnak ilyen beavatkozást, de csak olyan esetekben, ahol pl. öröklődő betegség esetén csak az egyik nemű gyermek örökli, a másik nem...

7. Trinitas (válaszként erre: 6. - Trinitas)
2012. aug. 7. 08:59
elsőre*
6. Trinitas (válaszként erre: 1. - Holdtunder75)
2012. aug. 7. 08:57
Én sem találok ebben semmi kivetni valót. Az ha másodszorra de pláne harmadszorra megválaszthatnák a gyerkőc nemét a szülők, szerintem jó dolog lenne és nem érzem a természet elleni vétkezésnek mert a természet úgyis közbeszól ha ebben kivetnivalót talál. Eleve annak idején magát a fogamzásgátlást is isten ellen valónak tartották.. mégsem sújt le az ég haragja az emberekre amiért óvszert használnak és nem szülnek orrba-szájba.. Ne legyenek génmanipulált emberek, ne lehessen megtervezni milyen legyen az a gyerek és előre azért bízzák a természetre a dolgot de az, hogy valaki két fiú után szeretne egy lányt vagy fordítva.. mi azzal a baj?
5. 038710e7da (válaszként erre: 3. - Holdtunder75)
2012. aug. 7. 08:46
Ok, akkor hol volt, az a "valahol olvasott" írás?
4. katie_rose (válaszként erre: 1. - Holdtunder75)
2012. aug. 7. 08:46

Tőlünk keletre "működik a dolog". Ugye vannak tartományok ahol csak 1 gyermek engedélyezett a túlnépesedés miatt. Ennek az lett az eredménye,ho9gy alig van nő,mert ha már választan kell,akkor mindenki inkább fiút szeretett volna, mert ő nagyobb eséllyel tartja majd el idősödő szüleit illetve esküvő esetén nem kell hozományt adni vele.


Csak azt tudom elképzelni,hogy esetleg a 4. vagy 5. gyerek nemét lehessen megválasztani.

De még ebben sem vagyok egészen biztos.

Vannak dolgok amiket jobb a természetre bízni. :)

3. holdtunder75 (válaszként erre: 2. - 038710e7da)
2012. aug. 7. 08:45
De igen létezik, én utánanéztem!Azért nem billene az egyensúly,mert nem mindenki azonos nemű gyereket szeretne,van aki fiút van aki lányt,és van aki a természetre bízná.
2. 038710e7da (válaszként erre: 1. - Holdtunder75)
2012. aug. 7. 08:42

Szerintem Hollandiában nem létezik ilyen. Amúgy a többi felsorolt ország is gyanús nekem.


Miért ne billenne fel az egyensúly?

2012. aug. 7. 08:38

Egy napilap főoldalán olvastam...

A kérdés az volt, Fiút? vagy Lányt?

Már régóta foglalkoztat engem is ez a téma. Valahol olvastam, hogy több külföldi országban, mint pl:Hollandiában, Belgiumban, Ausztráliában, és Kanadában, már évek óta fenn áll ez a lehetőség a szülők előtt.

Persze ilyenkor elkondokozik az ember, hogy lehet-e beleavatkozni a természet rendjébe ?

Én bátran ki merem állítani,hogy nagyon sok szülő vállana még gyereket, ha tudná előre a nemét. Elsőnél nem lehetne, csak a többedik gyereknél.

Mert valljuk be, sokan azért 2-3 egynemű gyerkőc után, már nem merik bevállalni a következőt, mert attól tartanak, hogy szintén azonos nemű lessz a már meglévővel.

Én nagyon jó ötletnek tartom,és úgy gondolom ezzel a nemek közti egyensúly sem billene ki a helyéről.

Hiszen vannak akik kisfiút szeretnének, és vannak akik kislányt.

Aki akarna az élne vele, aki meg nem , az nem.

Szeretném ha megosztanátok a véleményetek ebben a kérdésben velem, és a többiekkel..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook