Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fincsi kaják / avagy mit hogy kell megfőzni? Mi kell hozzá? fórum

Fincsi kaják / avagy mit hogy kell megfőzni? Mi kell hozzá? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
98. Guruljka (válaszként erre: 97. - Hamyka)
2012. júl. 24. 16:09

Ha meg van határozva, hogy csak a kukában levő szemetet viszik el, akkor hiába teszel panaszt.

De ha amúgy is kevés a szemét, akkor apránként bele tudod rakni a kukába.

Ha viszont az az előírás, hogy minden kirakott szemetet elvisznek, a kuka mellé tett zsákot is, akkor tedd ki nyugodtan.

97. hamyka (válaszként erre: 95. - Guruljka)
2012. júl. 24. 06:23
ha összeszedem zsákba és nem viszik el akkor majd panaszt teszek :DDDD
96. hamyka (válaszként erre: 95. - Guruljka)
2012. júl. 24. 06:22

ááá égetni nem lehet most, mert tüzgyujtási tilalom van, de már gondoltam rá


háát, szemetem szokott lenni de nem sok :DDDD

95. Guruljka (válaszként erre: 94. - Hamyka)
2012. júl. 23. 23:39

Nem tudom, mert mindenütt más a szemétszállítás. Nálunk csak a kukát viszik el, és nem nézik, mi van benne.

A zöld hulladék elszállítása külön dolog, van olyan önkormányzat, ahol ki lehet tenni külön, és úgy gyűjtik, mert feldolgozzák. De nem minden önkormányzat vagy szemetes cég foglalkozik ezzel.

Meg kellene kérdezned. Vagy kirakod, és vagy elviszik, vagy nem.

Ha nem viszik el, akkor még mindig el lehet égetni. Vagy apránként a rendes szemét közé keverni.

94. hamyka (válaszként erre: 93. - Guruljka)
2012. júl. 23. 21:35

háát, érdekes 1 anyám van, de nem szeretném öt itt a neten megszégyeníteni....


Igen fözögetek :D :D


most rizst eszek tojással, paprikával, zöldhagymával :DDDD


és köszy hogy aggodsz értem!!!


anyu jol van már felgyogyult a multkori potyogásbol :DDDD


tud járni tud beszélni csak lust mint a dög :DDDDD


ja és még valami!!


ha szemetes zsákba rakom a sok gazt elviszik?? illetve alkalmanként hány zsák szemetet visznek el??

2012. júl. 23. 16:58

Szia Hamyka!

Jó, hogy megint jöttél ide, örülök neki.

Kezdesz belejöbbi a főzésbe is!

Anyukád miért nem eszik? Fájdalmai vannak?


Mi zöldbabfőzeléket ettünk a fiammal. Én beleütöttem magamnak egy tojást, úgy, hogy nem kavartam el, csak hagytam egyben megfőni. A sárgája lágy maradt, én úgy szeretem. A fiam csak üresen ette, nem szokott tojást enni. Jó tejfölös rántással készítettem.

92. hamyka (válaszként erre: 91. - Hamyka)
2012. júl. 23. 04:34
jah meg ezek elött csináltam káposzta fözeléket :DDDDD
91. hamyka (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2012. júl. 23. 04:34

szia!!!


köszy a kérdésedet :DDDD


nemrég rizsát föztem, paprikával, 3 db tojással és 1 db züldhagymával, mindezt olajon, ill tetem hozzá kicsi zsírt mert az olaj nem sok :DDD


nemrég volt sültkrumpli is :DD



anyu nem igazán akar enni..........

90. hamyka (válaszként erre: 88. - Bártfai Andrea)
2012. júl. 23. 04:31

napi 5x étkezés???


könyörgöm és ezt ti elhitétek?? nemfogja fedezniii :DDDDD


én nem bírom a napi 5x étkezést megfizetni :DDDDDDD


én 2-3 naponta fözök 1 kaját :DDDDDDD



de ti tudjátok, nektek kampec :DDDDD


de ha nektek így jo :DDDDD

89. hamyka (válaszként erre: 88. - Bártfai Andrea)
2012. júl. 23. 04:10

Nekem csak annyi a kérdésem, hogy mi lesz veletek ha az állam ki tesz benneteket??


Nem akarlak titeket ilyesztgetni, de a Magyar államra nagyon nem szabad építkezzni!!!!


jo segítségnélkül nagyon nehéz, de legalább van tetö a fejed felett!!! még ha éhen is halsz otthon legalább van tetö a fejed felett,szal ez szerintem nagy hiba volt!!!


Majd szépen ki tesz benneteket a magyar állam, és akkor se házatok se pénzetek mert a magyar álllamnak adtátok :DDDDD

2012. júl. 21. 19:58

SZIASZTOK!


Véletlen találtam erre a fórumra a főzés kapcsán, - de látom egyebek is vannak!


Szeretnék bemutatkozni: Andrea vagyok, 69 éves.

Férjemmel 7 évvel ezelőtt költöztünk a t.bálinti idősek otthonába. Eladtuk a házunkat, hogy bejöhessünk és még maradt némi pénzünk, hogy az itteni ellátást kiegészítsük.

Jövünk-megyünk, éljük a nyugdíjas életünket.

Itt minden van: napi 5-szöri étkezés, heti takarítás, őszi-téli nagytakarítás, mosás-vasalás, időnkénti kerti bulik, 24 órás nővérszolgálat, naponta orvosi rendelés: bel, reuma, ideg, ortopéd, bőr, - hetente, 2 hetente, gyógyszertár, kórházi részleg, recepció. A beugró egy nagyobb összeg volt, leadjuk a nyugdíj 80 %-át és normálisan élünk 2 szobás apartmanunkban, konyha is van, főzhetünk is. Minden lakásban telefon, az alapdíjat nem kell fizetni.

Talán soknak tűnhet a 80 %, de ha nézzük az egyre növekvő, dráguló közüzemi számlákat, hááááát jó, hogy bejöttünk.


Tény, hogy jól érezzük magunkat szép tavas parkban, nagy teraszos lakásban, - mi nem bántuk meg, hogy idős korunk hátrányait ily módon oldottuk meg.


Ha van valakinek kérdése, szívesen válaszolok, a priviben is meg tudtok találni.


Jó éjt mindenkinek!

87. Guruljka (válaszként erre: 86. - Hamyka)
2012. júl. 21. 19:15

Ne legyél szomorú!!!

Írjál, mi újság Nálatok? Mit főztél a héten?

86. hamyka
2012. júl. 21. 02:31

ki hal ez a topik is??


hamyka szomorú :(

2012. jún. 24. 21:47

Örülök, ha segíthetek.

A lányom idősebb nálad, de a fiam fiatalabb. Ő meg akar tanulni főzni, sok mindent megtanult már mellettem a konyhában.

84. hamyka (válaszként erre: 83. - Guruljka)
2012. jún. 24. 04:00

huu köszyke a segítséget :p


korrekt leírás, nagyon aranyoska vagyol :p


a szívembe loptad magad mint barát :)


sok-sok puszika neked és üdv: hamyka

83. Guruljka (válaszként erre: 82. - Hamyka)
2012. jún. 23. 15:40

Én úgy szoktam, hogy étolajat felforrósítok. Annyit csak, hogy éppen szétterüljön a lábas alján. Belszórok egy kiskanálnyi cukrot, elkavarom és egy kicsit kevergetem. körülbelül amíg lassan ötig számolok. Utána beleteszem a borsót, azt tehát oda kell készíteni előtte. Gyorsan elkeverem, és kisebbre veszem a lángot. Takarékon párolom, fedő alatt. Ha zsenge a borsó, nem nagyon kell bele víz, de egy picit tehetsz bele, hogy le ne égjen.

Nem kell sok idő, ha elég puha, megszórom egy-két evőkanál liszttel, azzal is elkavarom, és felöntöm tejjel, ha van. Ha nincs,akkor jó a víz is. Én ezután teszek bele picike sót, közben kóstolgatni kell, mert minden családban másképpen szeretik.

Szoktak apróra vagdalt petrezselyemzöldet is beletenni, amikor már készen van, mert azzal már csak egyet kell keverni rajta, amíg forr. Így szép zöld marad a petrezselyem, és benne maradnam a vitaminok is. De anélkül is finom.

82. hamyka (válaszként erre: 81. - Guruljka)
2012. jún. 23. 07:27

Mond el hogy kell :D


elöre is köszyke :)

2012. jún. 20. 22:52

Hamyka, most fáradt vagyok, holnap írok majd privátot, jó?

Borsófőzelék volt ma nálunk. Azt tudsz főzni? Szívesen elmondom, hogyan kell! :D

80. hamyka (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2012. jún. 20. 01:04

Szióka!!


Értelek én nagyon is!!!


Anya sajnos beteges,csontritkulása van neki, és van hogy potyog mint a szilva....


a gondnokom javasolta neki azt hogy feküdjön be a korházba de akkor ugye oda a hááz!!!!


háát, anyukám azt szokta csinálni hogy egésznap fekszik, nem csinál semmitsem, elöfordult már hogy be pisilt rá is szóltam nem tetszett neki!!!


én fözök-mosok-takarítok- gazolok mint 1 gép... hát ezt nem fogom bírni az 1x biztos, ráadásul anyagi gondjaim is vannak.....// meg intézgetem az orvosi ügyeimet is, elég macerás ez a leszázalékolás....


Valamiben ki kérném a véleményeiteket oks??


Nekem a család segítös nö azt mondta hogy amikor anya meghal nekem intézetbe kell mennem, beugró a házam (erröl ugye már beszéltünk, hogy ilyenbe nem szabad bele menni) és miután elérte a ház értékét utánna az állam nevelne fel....


de könyörgööm!!!


ha tönkre megy az állam hol lakok vagy mi??


én már annyiszor átgondoltam hogy lenne joo, sehogyse joo én erre jöttem rá!!!!


és nagyon családot se merek alapítani mert ha a csajszi átvág akkor aztán fizethetem neki a gyerektartást.....


már az egész életkedvem elment az egész élettöl, jobb lene megdögleni!! igaz a temetés drága majd el temetne valaki :D :D

79. Guruljka (válaszként erre: 71. - Hamyka)
2012. jún. 11. 08:29
Hogy erre is válaszoljak: Dehogynem lehet kimozdulni! Már hogyne lehetne! Vásárolni, akár fagyizni, bárhová ki lehet menni! Nem büntetőintézet az! :)
78. Guruljka (válaszként erre: 77. - Mh07)
2012. jún. 11. 08:28

Sokféle van, illetve az "intézet" elnevezés csak a köznyelvi fogalom. Szociális ötthonról beszélünk valójában, és tényleg sokféle van.

Az étkezés ideje annyiban kötött, hogy mondjuk 12 és 14 óra között menjenek ebédelni.

Én jártam ilyen Otthonban látogatni többször is, és bizony semmi gondja a bentlakóknak nincs. Vásárolhatnak saját bútort, ha akarnak, vagy hozhatnak otthonról is. És nemcsak bútort, de saját személyas holmit is. Vihetnek is be bármit, mert ugyanolyan jogaik vannak, mint bárki másnak.

Az államtól kapott járadék és támoogatás mellett munkabért is kapnak, mert eljárhatnak dolgozni napi 6 órában, és fizetésük is van.

Hamyka szépen ellátja saját magát és az Édesanyját is, de 26 évesen sok minden nem megy neki. Jobban ellátottak lennének egy otthonban, mert látom, a főzés és a mindennapok kimerítik az erőtartalékaikat, ráadásul fenn kell tartani a házat is.

Természtesen a döntés az övék, érdemes lenne elbeszélgetni a gondnokkal is.

Mert rossz rágondolni, de ha az Édesanyja megbetegedne, akkor elviselhetetlenül nehéz lenne a helyzet.

77. mh07 (válaszként erre: 73. - Hamyka)
2012. jún. 10. 18:09

Pontosan magam sem tudom, csak amit egy gondozónőtől hallottam. Itt az étkezések rendje ami kötött, ill. a pihenő idő. De mint írtam az intézetenként változó.

Nem is értem miért kell neked ezzel foglalkoznod, szépen gondoskodsz magadról:-)

76. hamyka (válaszként erre: 75. - C3ed60825b)
2012. jún. 10. 17:51

én nem tudok de keress rá a neten :D


google a barátod/ barátnöd :D

2012. jún. 10. 15:40

Sziasztok!


Tegnap ettem egy lenmagos káposztás chipset. Tud valaki valami hasonlóra receptet? Előre is köszi!!

74. hamyka (válaszként erre: 72. - Mh07)
2012. jún. 10. 15:31
A szabályokat nem tudom hogy mik vannak egy intézetben :D
73. hamyka (válaszként erre: 72. - Mh07)
2012. jún. 10. 15:30

És milyen szabályok vannak?? vagy nem tudod??


Nagyon ellátom magam, igaz ma kereszt anyu fözött, de én is szoktam fözzni :D


Nemsokára ki akarok mossni :D


Én nem szoktam mindennap mossni csak amikor már látom hogy muszály :D

72. mh07
2012. jún. 10. 06:49

Videót sajnos nem tudok küldeni. Én elég "kreatívan" szoktam főzni. Olvasok egy jó receptet és azt "lefordítom" a saját ízlésünkre:-) De amit írtam az igazán nem bonyolult és elrontani sem tudod.


A városunkban lévő intézetből kijárnak a bentlakók. Azzal együtt vannak szabályok, amiket be kell tartani. De amíg el tudod magadat látni nem gondolom, hogy oda kellene menned.

71. hamyka
2012. jún. 10. 02:49
nah de gondolom az intézetböl nem lehet kimozdulni vagy rosszul gondolom? :D
70. hamyka (válaszként erre: 67. - Mh07)
2012. jún. 10. 01:48

Nah anyiból elég nagy marha vagyok hogy idáig mindig kiöntötem azt a vizet amibe a krumplit föztem :(


többet nem teszem felfogom azonnal használni :D


jéé igy is lehet spórolni :)


mennyi eszetek van esküszöm :)

69. hamyka (válaszként erre: 67. - Mh07)
2012. jún. 10. 01:29
videot 1000x jobban szeretem mert lehet látni hogy kell megcsinálni, pl: rakott krumpli esete....
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook